Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Hendrix napisał:

No, jakby to powiedzieć... trochę się składa, żaden z producentów konsol nie uczestniczy na dużą skalę w rynku projektowania CPU/GPU (Kutaragi chciał, ale ostatecznie nie miał poparcia w Sony).

 

Chodzi mi bardziej o to, że nie są to desktopowe komponenty kupowane za cenę detaliczną I wkładane do małego pudła konsoli. ;) 

Odnośnik do komentarza

Tak nie są, ale wiele się nie różnią - serio, customizacje też polegają najczęściej na wzięciu elementów z przyszłych generacji danej architektury (albo modernizacji ułożenia elementów na PCB, dołożenia dodatkowych elementów, jak zwiększenie jednostek ACE czy ROP).  Kiedyś wszystko było bardziej egzotyczne, bo było też więcej różnorodności na rynku elektroniki użytkowej. Ewolucja rynku doprowadziła do znacznego zmniejszania egzotyki (silni eliminowali słabszych), stąd też rynki są bardziej podobne niż kiedyś.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Nie no, akurat obecna generacja naprawdę wystartowała słabo (zwłaszcza One), bo chyba nikt nie spodziewał się tak szybkiego postępu graficznego. Było tak źle, że MS I Sony wydało ulepszone wersje konsol żeby dało się grać w nowe gry bez zgrzytu.

Było tak źle, że na 1.8tfl wychodziły takie perły graficzne jak Spider-Man czy Horizon, a slabiutka konsola wyznaczała nowe standardy graficzne. 

 

Nowy Xbox i PS5 maja być zbliżone mocą, z taką grafiką i cpu najlepsi z największym budżetem zabiorą nas w kosmos. Jeżeli ta generacja zamykana jest takimi technologicznymi potworami jak TLoU2 czy GoT, to nie mam żadnych obaw co do przyszłości. 

Oczywiście jak ktoś chce najlepszą jakość, to pc czeka, zwłaszcza że zagra tam w cała bibliotekę gier z Xboxa. 

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Czasy kiedy PC wyznaczał standardy grafiki niestety minęły. Czy powrócą? Wątpię. Nie ma się co oburzać, taka prawda. Na wspomnienie Crysisa łezka się w oku kręci. 

A teraz....a teraz są karty graficzne za 4 tysiaki a nie widać przewagi nad konsolą za cztery razy mniej. Dla mnie szkoda ale takie prawa rynku...chyba...

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, da$io napisał:

 teraz....a teraz są karty graficzne za 4 tysiaki a nie widać przewagi nad konsolą za cztery razy mniej. Dla mnie szkoda ale takie prawa rynku...chyba...

XD no takie coś to może napisać gość który gry PC porównuje na YT.

 

Pamiętam jak kupiłem PS4 z BF na premierę, gdy jeszcze byłem fanboyem konsol, a pół roku pozniej złożyłem swój pierwszy komputer i to na wysmiewanym Athlonie... nie byl ani topem, a i karta byla przecietna, ale jak włączyłem tego samego BF to dopiero do mnie dotarło na jak ogromna jest różnica w jakości, nie wspominając już o płynności w grze... Jak ktoś nie widzi różnić między grami na PC a na konsoli, to tym bardziej nie wiem po co mu konsola nowej generacji. Rownie dobrze niech zostanie z PS Slim, czy Xboxem One S.

 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Kolego jeśli dla Ciebie wyznacznikiem jakości jest TYLKO lepsza rozdzielczość plus kilka wątpliwej jakości efektów to ok. Wiem, możesz nie pamiętać czasów kiedy to PC zawstydzał konsole ale teraz nie będę siedział z lupą przy ekranie by udowodnić PC Master Race. Z płynnością się zgodzę ale to nie to. 

Jak taki mistrz z Ciebie podaj mi grę która w ostatnim czasie wyszła na PC i można powiedzieć, że jest już z tej nowej generacji. 

Odnośnik do komentarza

Ale kogo ja próbuje przekonać Asax, odpowiadam tylko na posta osobie, ktore ewidentnie teoretyzuje.

 

Ale odpowiadając też Tobie nie ma najmniejszego sensu, by kupować konsole MS i Peceta, bo po co...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, da$io napisał:

Kolego jeśli dla Ciebie wyznacznikiem jakości jest TYLKO lepsza rozdzielczość plus kilka wątpliwej jakości efektów to ok. Wiem, możesz nie pamiętać czasów kiedy to PC zawstydzał konsole ale teraz nie będę siedział z lupą przy ekranie by udowodnić PC Master Race. Z płynnością się zgodzę ale to nie to. 

Jak taki mistrz z Ciebie podaj mi grę która w ostatnim czasie wyszła na PC i można powiedzieć, że jest już z tej nowej generacji. 

Przecie praktycznie wszystkie gry wychodzą na PC. 3/4 multiplatform na konsoli masz w ustawieniach niższych niż najniższe na PC  przy srednio 2 razy mniejszej liczbie klatek i Ty do tego lupy potrzebujesz? XDD A różnice w grafice na konsolach jakaś widzisz , czy na ps3 grasz nadal?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

 

2 minuty temu, da$io napisał:

 

Jak taki mistrz z Ciebie podaj mi grę która w ostatnim czasie wyszła na PC i można powiedzieć, że jest już z tej nowej generacji. 

W 2020 wyjdzie GoT i TLoU2, a nie, przepraszam, to gry pisane na konsole o mocy 1.8tfl. Łapiecie to, E3 2018, trzy najładniejsze gry targów według dziennikarzy to CP2077, oraz dwa wyżej wymieniony tytuły na sprzęt za cenę niecałych 1000zl. Ciekawe co to będzie na nowej generacji. 

47 minut temu, 20inchDT napisał:

Yeti chyba próbował być obiektywny, ale coś nie pykło.

Przecież to sama prawda i tylko prawda. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale kocopoły z tymi ustawieniami low na konsoli. Gram na konsoli i na PC do tego niedawno złożyłem nowy komputer i aż takiej różnicy nie ma. Konsolowe ustawienia to spokojnie medium czasem z dodatkowymi efektami. No ale konsole kupisz taniej niż kartę graficzną z segmentu medium. Ja bym mógł żyć z niższymi detalami gdy nie widzi się wersji na wyższych ustawieniach kompletnie to nie przeszkadza. A widać to dopiero jak się zagra we dwie wersje PCtową i konsolową, YT i statyczne zrzuty tak tego nie oddają. To co jest przewagą PC to płynność, granie w 60 klatkach a 30 to jest niezła różnica w przyjemności z grania. A jak PC i gra pozwalają grać w okolicach 80-100 klatek to ma się fajnie wrażenie ,że wszystko jest takie responsywne. 

 

Fajnie jakby przyszła generacja umożliwiała bawienie się tymi parametrami. Zdecydowanie się na niższą rozdzielczość w zamian za 60 klatek. Każdy by grał jak chce. 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

To może złego telewizora/monitora używasz. jakie dodatkowe ustawienia graficzne mają konsole? XD większy Blur? No nie wiem, możecie tutaj pisać wszystko, ale rozmowa o tym, że różnice są nieznaczne w temacie gdzie ludzie 2,3 razy wymieniali konsole podczas 1 generacji by zagrać w ciut wyższej rozdzielczości, z ciut lepszymi ustawieniami to lekka hipokryzja. Weź porównaj mi takiego BF na PC z tymi na konsolach, czy to PS4, Slim, Pro czy Xboc One X. Ludzie będą się jarac za rok nową konsola MS, bo Forza Horizon będzie w 4k na wysokich ustawieniach w 60 fpsach (o ile bedzie), a przecie z mamy to dostępne już dzisiaj, tylko że na PC. Nie ma różnić? No to nie ma w ogóle co czekać na nową generację, ta wystarcza.

 

 

Edytowane przez easye
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Izi ładnie się odkleja, chyba dawno nie oglądał Digital Foundry. Prawie zawsze przy pecetowych wersjach gierek podawane są domniemane ustawienia z koksika, prawie zawsze oscyluje to w okolicy high/very high. Ale propaganda sama się nie rozniesie.

 

Sonowcy też ładnie dają. Czy administracja w ogóle ogarnia co tu się dzieje?

 

Spoiler

dedChOYBaK7gk2RXxi6u6MVTG54AnfI9.png

 

Edytowane przez Bzduras
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Bzduras napisał:

Izi ładnie się odkleja, chyba dawno nie oglądał Digital Foundry. Prawie zawsze przy pecetowych wersjach gierek podawane są domniemane ustawienia z koksika, prawie zawsze oscyluje to w okolicy high/very high. Ale propaganda sama się nie rozniesie.

 

Sonowcy też ładnie dają. Czy administracja w ogóle ogarnia co tu się dzieje?

 

Mam nadzieję że to nie do mnie :]

Piłem właśnie do DG, które w teście DS mówili o nim jako o benchmarku, i z tego co pamiętam ledwo mogli wymyśleć co jest do poprawy w wersji nadchodzącej na pc, poza większą rozdzielczością cieni i prawdziwym natywnym 4k. 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Bzduras napisał:

Izi ładnie się odkleja, chyba dawno nie oglądał Digital Foundry. Prawie zawsze przy pecetowych wersjach gierek podawane są domniemane ustawienia z koksika, prawie zawsze oscyluje to w okolicy high/very high. Ale propaganda sama się nie rozniesie.

 

Sonowcy też ładnie dają. Czy administracja w ogóle ogarnia co tu się dzieje?

 

  Ukryj zawartość

dedChOYBaK7gk2RXxi6u6MVTG54AnfI9.png

 

Acha  co nie oglądam DF na temat dużych premier to ciągle słyszę, że nie ma takich niskich ustawień na PC i nie maja nawet jak porownac... czy z Division, czy RDR2 niedawno. No i chodzi mi tylko o fakt, dzisiaj na PC można grać np. w Horizon w 4k na ultra przy 60 fpsach, ale wejdzie Dasio i napisze, ze "nie widać roznic" między tym, a rozdzielczością FULL HD, gdzie gra tez działa w 60 fps z wyłączonym teksturami na Xbox One X.

 

No to nie wiem co mam na to napisać... Za 2 lata wyjdzie na konsole w końcu w natywnym 4k i takimi ustawieniami jak dziś na PC i przy 60 fpsach i spustom nie będzie końca. Wtedy (pipi) wszyscy nagle zobacz różnice, bo "konsola tansza"?

 

No to albo kupcie okulary, albo nowy telewizor.

Edytowane przez easye
  • Dzięki 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...