Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej chodzi mi o to żeby które wciąż zyją dostały jakieś aktualizacje graficzne, ewentualnie reedycje. Bo wsteczna to wiadomo że będzie.

 

Chcialbym tez zeby wsteczna nie polegała na zwyklej emulacji, ale również podwyzszała rozdzielczość. Wiem że MS juz w tej generacji kombinował z taką technologią, ale koniec koncow niewiele gier z Xboxa 1 i 360 doczekały sie takich usprawnień. Nie wiem czy to możliwe ale chciałbym aby w przyszłej generacji było to powszechne

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ASX napisał:

Ciekawi mnie jeszcze jak Microsoft wyobraża sobie transfer swoich gier na następna generacje, wiemy że w 2020 planują wydać sporo gier na kończąca sie generacje, do tego mają kilka tzw. "Gier usług" ktore wciąż dostają nowa zawartośc, a niektore z nich jak np. Gearsy 5 dopiero co wystartowały.

 

Wiemy też że w modelu jakim jest Gamepass Microsoftowi szczególnie zalezy aby ludzie grali w jego gry jak najdluzej aby maksymalizować przychody z abonamentu

 

I ciekawe co w tej sytuacji zrobi MS? Czy te gry dostaną jakiś updejt graficzny ktory podciagnie je do nowych standardow czy raczej w swojej głupocie porzuci je i uśmierci?

 

Wolalbym to pierwsze

wsteczna sprawi że nie będzie reedycji a obstawiam że gierki które mają dynamiczną rozdzielczość na XS będą latały z max możliwą rozdzielczością cały czas, no może jakaś grupa gier jak Gears 5 dostanie patcha a takie Ori podbiją do 8K żeby mieli czym się chwalić. Mnie poza ewentualną poprawą grafiki we wstecznej kompatybilności bardziej jara brak loadingów. 

 

ELxwk2hWsAABrml?format=jpg&name=4096x409

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ASX napisał:

Bardziej chodzi mi o to żeby które wciąż zyją dostały jakieś aktualizacje graficzne, ewentualnie reedycje. Bo wsteczna to wiadomo że będzie.

 

Chcialbym tez zeby wsteczna nie polegała na zwyklej emulacji, ale również podwyzszała rozdzielczość. Wiem że MS juz w tej generacji kombinował z taką technologią, ale koniec koncow niewiele gier z Xboxa 1 i 360 doczekały sie takich usprawnień. Nie wiem czy to możliwe ale chciałbym aby w przyszłej generacji było to powszechne

 

Na XBO nie ma żadnej emulacji. Gry z rzekomej wstecznej kompatybilności to jest natywny kod na XBO... To jest jedno wielkie oszustwo marketingowców. Z kolei aby wystawić patch musisz za niego zapłacić. Aby ktoś chciał za to płacić, musi być pewien że się zwróci, a zwrot z takich tytułów jest bliski zeru. Mam nadzieję, że to rozwiewa Twoje płonne nadzieje na lepszą grafikę. Jedyne co może ulec zmianie na plus w takim przypadku to (przy założeniu, a więc wtedy i tylko wtedy gdy tytuły z XBO na XSX będą wirtualizowane) skalowanie rozdzielczości wyjściowej, skalowanie rozdzielczości wewnętrznej i ogólnie mówiąc światło.

Odnośnik do komentarza

@20inchDT Pobierz sobie tą grę, rozpakuj i będziesz miał odpowiedź... No chyba, że jednak matura którą się tak chełpisz, a brak mojej wyszydzasz, nie pozwoli Ci na zrozumienie czym się różni linker dla PPC od PE dla x86. Wasza ignorancja zohydza mi to forum coraz bardziej i bardziej, powoli zanosząc się myślą o permanentnym opuszczeniu tak "zacnego" grona. Na zawsze. Naturalnie to żadna strata z waszego punktu widzenia, żadna łaska moja, tylko pragnę zwrócić uwagę że kiedy destyluje się społeczność z ludzi, "którzy mają coś do przekazania" (wyjątkowo pozwolę sobie na taką arogancję) to kto potem zostaje? Z tym rebusem was zostawiam.

 

@zloto Tak właśnie pomyślałem. Nikogo. A w każdym razie nikogo, kto jest nieświadomy tymczasowości usług sieciowych i nietrwałości obecnych BGA.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Berion napisał:

Pobierz sobie tą grę, rozpakuj i będziesz miał odpowiedź... No chyba, że jednak matura którą się tak chełpisz, a brak mojej wyszydzasz, nie pozwoli Ci na zrozumienie czym się różni linker dla PPC od PE dla x86. Wasza ignorancja zohydza mi to forum coraz bardziej i bardziej, powoli zanosząc się myślą o permanentnym opuszczeniu tak "zacnego" grona. Na zawsze. Naturalnie to żadna strata z waszego punktu widzenia, żadna łaska moja, tylko pragnę zwrócić uwagę że kiedy destyluje się społeczność z ludzi, "którzy mają coś do przekazania" (wyjątkowo pozwolę sobie na taką arogancję) to kto potem zostaje? Z tym rebusem was zostawiam.

 

 

Czy to ma jakieś znaczenie dla użytkownika końcowego? No nie bardzo. Czy jak lecę samolotem to obchodzi mnie jaki ma silnik i ile ma stopni turbiny wysokiego ciśnienia? Czy rozruch jest z APU czy ze standardowego rozrusznika czy może z hydroakumulatora? 

 

Tak samo mnie jako gracza nie obchodzi czy to jest "linker dla PPC od PE dla x86" działa świetnie więc korzystam. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Berion napisał:

Wasza ignorancja zohydza mi to forum coraz bardziej i bardziej, powoli zanosząc się myślą o permanentnym opuszczeniu tak "zacnego" grona.


Nikt Cię nie pyta o rady, a Ty jak ten arogancki buc mądrzysz się gdzie jest to zwyczajnie nie na miejscu. Xbox odpali starsze gry? Dla mnie emulacja, a sposób w jaki ją osiagnieto jest nie istotny. Nie podoba Ci się tu? To (pipi)j na stackoverflow albo elektrodę, może znajdziesz kogoś do rozmowy na satysfakcjonującym Cię poziomie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

Mam nadzieje jednak że jak już Microsoft ostatecznie zbankrutuje i wyłączy serwery uniemożliwiając odpalenie gier, to Berion wciąż będzie na forum i powie nam wszystkim "A NIE MÓWIŁEM"

 

Podobna sytuacja miała miejsce niecałe 10 lat temu jak MS zabił XL dla Xbox'a (nie X360, nie XBO, a Xbox'a przechrzczonego pewnego dnia na Xbox Classic). Pisałem wtedy do krzykaczy, żeby sobie ściągnęli Hurricane Packi do Ninja Gaiden albo wczytali save z MU do Burnouta na innej konsoli. Efekt był łatwy do przewidzenia: racjonalizacja, wyparcie. Podobnie było z PS3 i EE/EE+GS i PS3 z obsługą Linuksa. I znowu schemat ten sam: wyparcie i racjonalizacja. Może kiedyś to się w mentalności mas w końcu odmieni, kto wie... Niektórzy nawet myślą, że ich oficjalne backupy z PS4 czy Steam zadziałają bez infrastruktury sieciowej i walidacji konta. Albo weźmy na przykład takiego "20calowegoDT", któremu się zdaje że jego X360 po jednym zawale i przepaleniu przetrwa dekady. To stoi także nieopodal myślenia, że HDD, SHDD i SSD przeżyją generację (sporo na pewno, ale ile przeżyje kolejną?). Jeśli to jest jeszcze niejasne: konkluzja jest taka, że kontrolując zasoby, jesteś wolnym, nie kontrolując, zależnym od tabelek w Excelu (i choćby na tym polega różnica we wspomnianej wyżej "wstecznej kompatybilności", między tą prawdziwą, a wyimaginowaną).

 

I nie, MS nie musi bankrutować (to nawet wątpliwe), wystarczy że któryś krawat zdecyduje o odcięciu nieopłacalnej na ten czas przyszły usługi. I pstryk, nagle się okaże że wszystko co cyfrowe znika w kilka sekund i ratunkiem jest scena plus o zgrozo piractwo (ale i to pewnego dnia zniknie, czyli wtedy jak streaming nie będzie alternatywą, ani dla streamingu alternatyw).

 

W każdym razie ja jestem ten - cytuję z innego równie "sympatycznego" forum - "co pierdoli głupoty". Nie ma się czym przejmować, można się rozejść. Moja perspektywa czasowa nie ma znaczenia, bawcie się dobrze, a zegar tyka dalej. Cyk, cyk, cyk.

 

@Paolo de Vesir Otóż "zwykły chłopaku z Podlasia", jak się podpisujesz, nikt nikogo nie pyta o jakiekolwiek zdanie na jakikolwiek temat. Czy rozumiesz w ogóle ideę stojącą za forum dyskusyjnym? Bo jak nie to polecam zastosować się do własnej rady, tej pod enigmatem "(pipi)j". Ewentualnie w panelu użytkownika, gdybyś przypadkiem zgłębił takie arkana wiedzy tajemnej, znajdziesz pole w którym możesz wpisać ignorowanych użytkowników. I nagle moje treści nie będą gwałcić Twojego światopoglądu. Prawdziwa magia!

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Forum to jest jak odpowiadasz na temat. My rozmawiamy czy będzie we wstecznej tylko to co dodano czy doczekamy się pełnej emulacji software’owej, a Ty liżesz sobie jaja pisząc że nie będzie żadnej bo to nie emulacja. Jak chcesz dyskutować to przynajmniej odnoś się do treści, a nie Twojego technologiczno-elitystycznego tasowania, ceramiczniaku.

Odnośnik do komentarza

Odnosząc się do treści, tym razem w telegraficznym skrócie, bez "technologiczno-elistystycznego tasowania": prawdopodobnie nie będzie wstecznej kompatybilności z konsolami Xbox i X360, będzie za to pełna z tym co można uruchomić na XBO w "sposób jakikolwiek".

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

 

Brzmi jak kolejny tytuł startowy, obok Halo Infinite, na nową generacje. Czyli mamy już Halo i Forze brakuje tylko Gearsów i będziemy mieli komplet świętej trójcy xd

 

Everwild i Hellblade 2 wyjdą pewnie najwcześniej w  2021

 

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Rozi napisał:

Daliby sobie spokój z Motorsport, niech Horyzont Pięć lepiej wyjdzie :cool: 

 

Wg. zapowiedzi/plotek gra postawić ma na większy realizm, więc z simcade przejdzie w prawdziwe simulation. Ostatnie Motorsport ukazało się w październiu 2017, więc do premiery Series X (wciąż łatwiej posługiwać mi się określeniem Scarlett) będą to 3 lata przerwy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...