Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Bigby napisał:

 

Działa w 4k60 na XSX, to nie mają co podkręcać. ; )

*w 1800p, jeśli wierzyć Digital Foundry.

  

10 godzin temu, LiŚciu napisał:

Nektórzy to pisza jakby z wiekiem im wzrok się zmieniał. 7 lat temu 1080p to wow a teraz gvwno rozmazane? To nie rozdziałka tylko wzrok się psuje. 

Tu bardziej chodzi o to, że wyświetlasz obraz w niższej rozdzielczości na ekranie o wyższej - wtedy wygląda to słabo. Jakby nie patrzeć 4K to "trochę" więcej pikseli, więc i obraz w rozdzielczości 4x niższej wygląda na nim źle. Podłączając się do ekranu 1080p obraz jest już ładniejszy. Odpal grę z PS2 na TV z 720p i możesz pokaleczyć się pikselami, ale podłączasz tę samą konsolę do telewizora CRT i wygląda to ładniej.

Odnośnik do komentarza

@Bzduras-masz rację odnośnie nie natywnej rozdziałki  wyświetlanej na panelach LCD. Generalnie źle to wygląda i warto unikać. 

 

Jednak ten problem dotyczył głównie starszych paneli o niskiej rozdziałce. 1440p na panelu 4K wygląda OK. 

Dodatkowo nie dotyczy to 1080p wyświetlanego na panelach 4K, bo różnica jest dokładnie czterokrotna. Czyli każdy piksel zajmuje równo 4 piksele i nie rozmywa tak, jakby zajmował jeszcze pół piksela. 

 

Efekt ten był mocny, jak się wyświetlało 720p na panelach 1080p.

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bzduras napisał:

 

Tu bardziej chodzi o to, że wyświetlasz obraz w niższej rozdzielczości na ekranie o wyższej - wtedy wygląda to słabo. Jakby nie patrzeć 4K to "trochę" więcej pikseli, więc i obraz w rozdzielczości 4x niższej wygląda na nim źle. Podłączając się do ekranu 1080p obraz jest już ładniejszy. Odpal grę z PS2 na TV z 720p i możesz pokaleczyć się pikselami, ale podłączasz tę samą konsolę do telewizora CRT i wygląda to ładniej.

A to nie jest tak że ekran się dostosowuje? Chodzi mi o to że w zależności jaki obraz wyświetlam na moim TV to mi pokazuje komunikat jaki aktualnie obraz widzę. I często skacze pomiędzy 2k, 2,5k. i 4k. Ale może też być tak że po prostu to pokazuje jaki własnie TV dostał sygnał. 

Niemniej jednak obraz wyświetlany na NS  na 65 calach nie jest "gvwnem rozmazanym" ale też troche musiałem ten obraz dla Switcha ustawiac. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.10.2020 o 22:17, devilbot napisał:

zaznaczyłem na tej grafice interesujące mnie gry:

EkTi3NhWoAs4mBl?format=jpg&name=4096x409

 

Zagrałby już:

  • Halo Infinite
  • Hellblade 2

 

Do sprawdzenia w przypadku dobrych ocen:

  • 12 minutes
  • Avowed
  • Fable
  • Project Mara
  • Everwild
  • Sable
  • The Gunk
  • Scorn
  • Medium

 

Mooooże kiedyś:

cała reszta

 

Wpisałbym wyżej te gry Bethesdy, ale sprawdzam swój tracking i łącznie w Oblivion/Skyrim/Fallout 3 i 4, spędziłem może z 15 godzin, więc coś mi z nimi nie po drodze :D

 

Ogólnie - nie jest źle. 

Edytowane przez Cedric
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, messer88 napisał:

Na Avowed bardzo liczę, szkoda tylko że to pewnie jakiś 2023 czy coś chyba że się mylę to poprawcie. 

Gra jest w produkcji od dłuższego czasu, conajmniej od kilku lat. Ale z drugiej strony jest to też pierwszy duży projekt Obsidianu po długiej przerwie.

 

Myślę więc że trochę jeszcze poczekamy ale przed 2023 może się wyrobią. Ciężko przewidzieć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No właśnie mnie nieco martwi sytuacja wydawnicza MSu. Widać, ze się zbroją, ale:

 

  • korona
  • potencjalna cross-genowość
  • długi developing nowych IP 

 

Sprawiają, że 2021 może wyglądać dla MSu naprawdę kiepsko, a i o 2022 niewiele na chwilę obecną wiadomo. PS5 jest tu jednak w pewniejszej sytuacji. Cóż, co by nie było kibicuję MSowi, bo widać, że tanio skóry nie sprzedadzą.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

No też myślę że w przyszłym roku zagramy już w Starfielda, a obok niego wyjdzie na pewno Halo Infinite i może Everwild oraz Forza Motorsport

 

Od 2022 roku spodziewam się że M$ osiągnie swój cel i będzie w stanie wydawać conajmniej jedna  grę AAA na kwartał. 

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...