Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

@MYSZa7 Natywne 4K to akurat dla mnie chwyt marketingowy i szczerze mówiąc wolałbym, żeby MS czasem odpuścił nieco i zszedł na 1800p ale dostarczył 60 klatek lub wy(pipi)aną grafę. Z resztą, 4K w G5 na XOX też nie pojawia się zbyt często, ale sumarycznie gra wyglądała świetnie, więc mi taki układ pasuje.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Aż mnie oczy bolą od tej januszerki która wyprawia się w temacie nextgenow. Stare chłopy, a dają się robić jak młode pelikany.

 

Całą aktualną generację deweloperzy szukali sposobów na to aby znaleźć idealny kompromis między wypasioną grafiką, a wydajnością. Czyli w skrócie, jak wycisnąć najwięcej z tych pudełek, które stoją pod waszymi telewizorami. Zaczęli już developerzy Killzona, przy swojej premierowej gierce na PS4. Pamiętacie jaki był krzyk, bo miało być Full HD, ale OSZUKALI. No nie oszukali, a próbowali tego o czym mówię. Balans.

 

W tej generacji będziemy widzieć tego jeszcze więcej. Już każdy z nas się przezwyczaił do dynamicznej rozdzielczości, a przecież nie była ona standardem na początku generacji. Czy jest to złe rozwiązanie? Nie, tym bardziej prze tym, że aktualnie gierki generowane są w ta wysokiej rozdzielczości, że dynamiczny spadek jest nie zauważalny w zasadzie. 

 

W tej generacji pójdziemy krok dalej, np z technik variable rate shading(zastosowana chociaż by w Gears 5) czyli generowanie poszczególnych elementów sceny w niższej rozdzielczości, np tych będących mniej widocznych.

 

O DLSS, czyli ogólnym maszynowym uczeniu, będziemy też słyszeć bardzo dużo. I pewnie jeszcze inne techniki, które mądrzejsi ludzie od nas wymyślą w trakcie trwania generacji.

 

I tak będzie zawsze, próba znalezienia balansu. 

Edytowane przez zloto
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Basior napisał:

Może głupie pytanie, ale kumpel chce ode mnie kupić xoxa i zastanawiam się co mam właściwie zrobić. Wszystkie save'y są w chmurze? Nie będzie z tym problemu? Można to jakoś zabezpieczyć/zrobić synchro? Cos więcej powinienem zrobić? Poza resetem do ustawień fabrycznych.

 

Jak mu zostawisz swój profil + konsola będzie ustawiona jako domowa to kolega ma wszystkie gry/subskrypcje dostępne ze swojego profilu 

Oczywiście możecie robić składki i kupować gry razem 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, eX4cT_PL napisał:

Ja od początku powtarzałem, chce zeby 60fpsów znowu wróciło na konsole, w dupie mam rozdzielczość, jak nie kują w oczy zeby a gra jest płynna to jestem zadowolony.

 

50/60 klatek na konsolach było standardem do czasów końca konsol 16 bitowych. Później niektóre gatunki tylko trzymały się 60 klatek jak bijatyki.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, funditto napisał:

Na forum mamy mnóstwo podpowiedzi jak kupić tanio Game Pass, a czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak najtaniej kupić DLC do Forzy Horizon 4 (przede wszystkim to pierwsze) ? Czy to DLC było przeceniane od czasu premiery ? 

Masę razy, ale najlepiej wziąć season pass albo najlepiej dodatki z wersji ultimate, najbardziej opłacalne. Co jakiś czas pojawiają się promki, obserwuj.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

I tak zmieści się całkiem sporo gier.

Przykładowo takie AC Valhalla to 50 GB, Gearsy 5 około 50-60, Gears Tactics bodajże 30-40, Ori and Will of the Wisps 10 GB, Doom Eternal chyba 40, dojdzie Cyberpunk to może 70-80. Doliczmy do tego z 5 indyków po 5-10 GB każdy. 

 

Nie wiem kto potrzebuje i gra w więcej tytułów na raz. 

W razie potrzeby wyciągamy jakiś tam dysk na USB, kopiujemy to wszystko na niego, i ściągamy nowe tytuły na XSS.

 

I nie przywołujcie przykładu Call of Duty jako gry, która jest wyznacznikiem tego ile będą zajmować przyszłe gry. 

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To 800 styknie spokojnie, bo na (pipi) mi 20 gier zainstalowanych. Wgrać na stałe jakąś fife czy coś innego do januszerki z ziomkami jak wpadną, a reszte rotować na bierząco w co się gra.
No, ale system zajmujący 200gb to trochę beka, na sonce to samo. OS na peceta z zestawem sterowników i jakiegoś softu użytkowe zajmuję dużo mniej, dając więcej możliwości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...