Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Zresetowałem ustawienia w trybie HDR do domyślnych. Głównie to w tym trybie jest ustawione podświetlenie na 100, kontrast/ostrość/kolor/jasność na 50.

 

Po tym ponownie przeszedłem konfigurację HDR z poziomu konsoli i FH1 wygląda już dużo lepiej z tym auto HDR.

 

Zobaczę jeszcze jak się zmieniła jakość HDR w Dirt 5 i Gears 5.

Odnośnik do komentarza

 

1 minutę temu, SetoPL napisał:

Czyli czekaj. Jak wyłączę konsole całkowicie i nie będzie w trybie Instant ON to też mi QR będzie działał? Tylko konsola się będzie dłużej włączać?

Czy dłużej włączać to nie wiem, ale tak, przy całkowitym wyłączeniu i ponownym odpaleniu konsoli gra, której nie zamknęliśmy odpala się w QR.

 

 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, lpcl napisał:

Ej ale w gta 4 to nie działa. A, szkoda bo obraz na OLEDzie momentami ciemny jak sosnowiec nocą. 

Działa, już pierwsza scena wali tym hdr jak odpalasz furę i w nocy jedziesz z Romanem na jego melinę. Światła w autach mega podbite. 
Tylko odpaliłem furę, zapaliły się tylne światła i :banderas:

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, balon napisał:

Działa, już pierwsza scena wali tym hdr jak odpalasz furę i w nocy jedziesz z Romanem na jego melinę. Światła w autach mega podbite. 
Tylko odpaliłem furę, zapaliły się tylne światła i :banderas:

To w takim razie u mnie nie działa w gta 4. Czy ktoś może potwierdzić, że u niego też w tej grze działa bo z tego co mówili to w niektórych grach miał być wyłączony w związku z kiepskim działaniem. 

Tutaj nawet cytat z preview xsx. 

So for example, Grand Theft Auto 4 had issues with unnatural, blown-out clothes and ultra-white road markings when we checked it during the first phase of the Series X preview - and its subsequent removal might have been a response to our feedback. It's worth stressing that all of this is pre-release, and Microsoft is still refining the Series X features constantly. The quality, and range of support may change by the time you receive your console.

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, lpcl napisał:

To w takim razie u mnie nie działa w gta 4. Czy ktoś może potwierdzić, że u niego też w tej grze działa bo z tego co mówili to w niektórych grach miał być wyłączony w związku z kiepskim działaniem. 

Tutaj nawet cytat z preview xsx. 

So for example, Grand Theft Auto 4 had issues with unnatural, blown-out clothes and ultra-white road markings when we checked it during the first phase of the Series X preview - and its subsequent removal might have been a response to our feedback. It's worth stressing that all of this is pre-release, and Microsoft is still refining the Series X features constantly. The quality, and range of support may change by the time you receive your console.

Pierwsze słyszę. Za to w reckach sprzętu wiele pochwał było odnośnie tego hdr w gta.

Zobacz jak soczyste i jak się świecą tylne światła. Wyłącz np dla testów hdr w porcie hdmi to na bank zobaczysz różnicę. 
 

DF tak pisze o auto HDR 

 

„Digital Foundry / YouTube

 

Rockstar’s 2008 Grand Theft Auto IV title gets new substantial improvements with Microsoft’s Xbox Series X with improved frame-rate and even HDR for the first time.

The folks over at Digital Foundry have spent a week testing a bunch of titles part of the backwards compatibility program on the Series X hardware. Richard Leadbetter revealed GTA IV ran complete locked 60 frames per second without a single frame-drop anywhere to be seen from his analysis video. Richard also reveals the game takes advantage of the new auto-HDR technology as well.”

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, balon napisał:

Pierwsze słyszę. Za to w reckach sprzętu wiele pochwał było odnośnie tego hdr w gta.

Zobacz jak soczyste i jak się świecą tylne światła. Wyłącz np dla testów hdr w porcie hdmi to na bank zobaczysz różnicę. 
 

DF tak pisze o auto HDR 

 

„Digital Foundry / YouTube

 

Rockstar’s 2008 Grand Theft Auto IV title gets new substantial improvements with Microsoft’s Xbox Series X with improved frame-rate and even HDR for the first time.

The folks over at Digital Foundry have spent a week testing a bunch of titles part of the backwards compatibility program on the Series X hardware. Richard Leadbetter revealed GTA IV ran complete locked 60 frames per second without a single frame-drop anywhere to be seen from his analysis video. Richard also reveals the game takes advantage of the new auto-HDR technology as well.”

No w preview był. 

Wygląda na to, że jeden z nas ma auto hdr w oczach. :)

Odnośnik do komentarza

No ale co to za źródło co podajesz jakieś sprawdzone? bo ja w żadnych officialch/głównych źródłach tego nie widzę, a o tym hdr mówili w reckach sprzętu przed samą premierą, a nie preview. Czyli co dali jakiegoś pacza po premierze który wyciął ten auto hdr z Gta?

:)

Odnośnik do komentarza
Teraz, balon napisał:

No ale co to za źródło co podajesz jakieś sprawdzone? bo ja w żadnych officialch/głównych źródłach tego nie widzę, a o tym hdr mówili w reckach sprzętu przed samą premierą, a nie preview. Czyli co dali jakiegoś pacza po premierze który wyciął ten auto hdr z Gta?

:)

Dobra zobacz jak ci wyświetla w informacjach, jeżeli jest napisane hdr to ok. U mnie nie ma a mam w 4 hdmi 2.1.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, lpcl napisał:

Dobra zobacz jak ci wyświetla w informacjach, jeżeli jest napisane hdr to ok. U mnie nie ma a mam w 4 hdmi 2.1.

No ale ten auto hdr chyba nie wyświetla się w info TV, ponieważ mimo wszystko nie jest to real hdr?

 

Przy innych gierkach z x360 z auto hdr tobie wyskakuje takie info?

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, balon napisał:

No ale ten auto hdr chyba nie wyświetla się w info TV, ponieważ mimo wszystko nie jest to real hdr?

 

Przy innych gierkach z x360 z auto hdr tobie wyskakuje takie info?

Wyświetla na OLEDzie jak najbardziej, w info jest jako hdr. 

Bez urazy ale może twój tv mocno świeci w sdr i wydaje ci się, że jest hdr bo ostatnio grałeś w gta no kiedy,na HD ready pewnie jeszcze jak ja, miałem podobne odczucia w moim sony xe93, z piekielnie jasnym sdr jak zacząłem grać na nim. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, LiŚciu napisał:

Ale że mogliby zrezygnować z tej fukncjonalności w tej kilkunastoletniej grze? W jakim celu skro ten previev pokazuje że jest OK?

Bo tak jak wcześniej wrzucałem kiepsko działał wg niektórych. Ale temat jeszcze do obadania. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...