Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, bluber said:

 

A tego nie wiem, zależy od modelu konkretnego często, ale Xbox nie obsługiwał usb audio do tej pory chyba, że masz dedykowany sprzęt do Xboxa jak np Astro. Arctis 7x działają bezprzewodowo z Xboxem i konsolami Sony np 

Niestety nie mam kasy na takie słuchawki. Zrobiłem błąd, że nie kupiłem ich od razu. Teraz po wydaniu ponad 300 zł na X2 źle bym się czuł kupując drugie. Trudno. Zbieram hajs na soundbar.

 

1 hour ago, Szymek said:

Jest trial.. Sprawdź sobie :) i zobacz czy warto wydawać chajs 

Zaraz odpalam, ale jeśli dobrze rozumiem gra musi obsługiwać DA żeby poczuć efekt? W opisie gier jest to oznaczone?

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, XM. napisał:

Było chyba poruszane A nie mogę znaleźć- w instaon działa wiatrak cały czas po wyłączeniu? Po co? Czy wyłączy się kiedyś?

Czasem chodzi czasem nie, to już pytanie do MS, nie wiadomo jak często konsola uruchamia się w stanie spoczynku więc z tym wiatrakiem to troche gdybanie.

Odnośnik do komentarza

Czy opcja "Auto HDR" w opcjach grafiki jest tylko dla gier, które standardowo nie obsługują HDR i konsola wtedy dodaje go automatycznie? Bo na przykład w Forza Horizon 1 gra jest wyblakła z opcją "Auto HDR". Więc chyba lepiej mieć to wyłączone.

 

 

Odnośnik do komentarza

 Wczoraj po chyba 5 dniach odpalam Halo. W między czasie grane w Ori, Horizon, Gearsy, sprawdzałem wsteczna. Teoretycznie więcej gier jak 6. No i wczoraj Halo odpaliło się z QR xD w sumie nie wiem czy to dobrze czy źle. Przydałaby sie jakieś info co działa w tle bo pisane było że QR zwalnia np ściąganie 

Odnośnik do komentarza

Sprawa z wiatrakiem jest prosta jak konstrukcja cepa i pisałem już o tym wczesniej. 

Gdy konsola jest w instant on i pobiera coś z sieci, to wiatrak się kręci. Gdy się wszystko pobierze i zainstaluje, to wiatrak się wyłączy. 

Natomiast jeśli wyłączymy konsolę w trybie instant on, ale nie ma ona wtedy nic do pobrania i zainstalowania, to wiatrak będzie chodził tylko do momentu wychłodzenia procesora. 

 

Edit. Możliwe też, że wiatrak pozostanie włączony gdy w QR mamy zawieszoną grę utrzymującą połączenie z netem, ale tego jeszcze nie wybadałem i pewności nie mam. 

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Emtebe napisał:

Czy opcja "Auto HDR" w opcjach grafiki jest tylko dla gier, które standardowo nie obsługują HDR i konsola wtedy dodaje go automatycznie? Bo na przykład w Forza Horizon 1 gra jest wyblakła z opcją "Auto HDR". Więc chyba lepiej mieć to wyłączone.

 

 

Wyblakła? U mnie nic takiego nie miało miejsca. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Emtebe napisał:

Czy opcja "Auto HDR" w opcjach grafiki jest tylko dla gier, które standardowo nie obsługują HDR i konsola wtedy dodaje go automatycznie? Bo na przykład w Forza Horizon 1 gra jest wyblakła z opcją "Auto HDR". Więc chyba lepiej mieć to wyłączone.

 

 


Nie chcę Ciebie martwić, ale twoje  posty wskazują, że to raczej przez TV masz te różne niedogodności z obrazem. Potwierdzam także FH1 z auto hdr wyglada naprawdę bardzo dobrze, aż ciężko uwierzyć, że to gierka z X360. 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, balon napisał:


Nie chcę Ciebie martwić, ale twoje  posty wskazują, że to raczej przez TV masz te różne niedogodności z obrazem. Potwierdzam także FH1 z auto hdr wyglada naprawdę bardzo dobrze, aż ciężko uwierzyć, że to gierka z X360. 

 

Ale w innych grach jest ok, w Dirt 5 czy Gears 5, tam gdzie jest HDR w pełni obsługiwany to obraz jest cymes. Może to jednak wina ustawień, że mam identyczne dla trybu HDR jak i bez HDR. Zresetuje ustawienia HDR w tv do domyślnych i zobaczę czy będą różnice.

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, LiŚciu napisał:

To się ustawia w konsoli czy w grze? Czy może jest domyślne? Nie szukałem tej opcji.

No i to jest bajer do niektórych gierek z x360. Mega fajnie to wygląda np w takim GTAIV.
 

No i nie mylić tego z nadziewnym auto hdr w niektórych TV, w których to tv zawsze wymusza emulacje hdr i na każdym programie/źródle, wygląda to syfnie max. Ten auto hdr z XSX dla wybranych gierek jest bardzo cymesik.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, balon napisał:

No i to jest bajer do niektórych gierek z x360. Mega fajnie to wygląda np w takim GTAIV.

No własnie widze. MIałem to włączone (myslałem że ta funkcja dotyczy ogólnie wyświetlania HDR w grach).

 

Sprawziłem przy dead spac - super HDR podbija:)

 

A tak przy okazji, pierwszego Dead Space ściągnałem w dniu premiery 2 tygodnie temu i teraz żeby sobie stestować, kliknąłem w ikone a tu Quick Resume nadal aktywny. Przez w tyg. konsola była odłączana od pradu, było odpalanych wiele gier a QR nadal aktywny - magia kuzwa. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, balon napisał:

No i to jest bajer do niektórych gierek z x360. Mega fajnie to wygląda np w takim GTAIV.
 

No i nie mylić tego z nadziewnym auto hdr w niektórych TV, w których to tv zawsze wymusza emulacje hdr i na każdym programie/źródle, wygląda to syfnie max. Ten auto hdr z XSX dla wybranych gierek jest bardzo cymesik.

Ej ale w gta 4 to nie działa. A, szkoda bo obraz na OLEDzie momentami ciemny jak sosnowiec nocą. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, LiŚciu said:

A tak przy okazji, pierwszego Dead Space ściągnałem w dniu premiery 2 tygodnie temu i teraz żeby sobie stestować, kliknąłem w ikone a tu Quick Resume nadal aktywny. Przez w tyg. konsola była odłączana od pradu, było odpalanych wiele gier a QR nadal aktywny - magia kuzwa. 

Czyli czekaj. Jak wyłączę konsole całkowicie i nie będzie w trybie Instant ON to też mi QR będzie działał? Tylko konsola się będzie dłużej włączać?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...