Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, blantman napisał:

No spoko że ma ma regiony odblokowane ciekawe jak długo sam skorzystałem z cebulki

 Ultra cebula jest w Argentynie. Z resztą zobaczcie sami https://www.xbox-now.com/pl/game-comparison

Niestety ciężko dorwac zdrapki.  Jeśli MS wyłączy możliwość zakupów w BR, wystarczy odpalić VPN i powinno siadać. 

 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Hubert249 napisał:

 Ultra cebula jest w Argentynie. Z resztą zobaczcie sami https://www.xbox-now.com/pl/game-comparison

Niestety ciężko dorwac zdrapki.  Jeśli MS wyłączy możliwość zakupów w BR, wystarczy odpalić VPN i powinno siadać. 

 

 

O Cię panie :obama:

To już podchodzi pod piractwo :nosacz2:

Odnośnik do komentarza

https://www.theverge.com/2020/11/24/21612620/phil-spencer-console-wars-tribalism-xbox-playstation-ps5-sony-microsoft

 

ciekawy wywiad Spencera, na pewno portale takie jak PPE będą miały o czym pisać przez najbliższe dni, wyciągając pojedyncze zdania i klepiąc na ich temat newsy

 

 powiedział m.in.

- że sprzedają teraz każdą konsole jaką wyprodukują i problemy z dostępnością mogą potrwać do wiosny 2021

- rozpoczęli masową produkcję dosyć późno (późne lato) i wyprodukowali mniej konsol niż Sony, ponieważ długo czekali aż AMD sfinalizuje architekture RDNA2,

- w przyszłym roku powinniśmy zobaczyć aplikacje Xclouda na telewizory (super sprawa)

- nie lubi fanboyów,

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Fanboj to najlepsze co może spotkać firmę, oczywiście czysto finansowo. Także słodkie pierdzenie Phila wkładam między bajki, bo każdy chce kwitu, tylko Phil wiedząc że nie może go dostać z samego Xboxa (tak jak ma to miejsce w przypadku Plejki i Sony) próbuje znaleźć go gdzieś indziej. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie zgodziłbym się. Tożsamość konsolowa jest bardzo płynna. Mam co najmniej kilku kumpli, którzy posiadają PS2, X360, PS4 i teraz kupili Series X. Po prostu każdy intuicyjnie bierze konsolę, która prowadzi lepszą politykę. Tak jak już pisałem: exy z PS4 przeważyły w poprzedniej generacji, aczkolwiek wielu zauważyło, że nie wszystkie z nich dawały to, co obiecywał hype (jak np. God Of War). Sam właśnie przesiadam się na xboxa, bo światy z konsoli Sony mi się poważnie przeżarły (poza uniwersum Last Of Us - jak tylko wyjdzie kolejna część, kupuję kolejną plejkę) i chcę nadrobić halosy, girsy i resztę. A multiplatformy będą i tak wspólne i najgłośniej obgadywane. 

 

 

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, ASX said:

https://www.theverge.com/2020/11/24/21612620/phil-spencer-console-wars-tribalism-xbox-playstation-ps5-sony-microsoft

 

ciekawy wywiad Spencera, na pewno portale takie jak PPE będą miały o czym pisać przez najbliższe dni, wyciągając pojedyncze zdania i klepiąc na ich temat newsy

Dzięki za link, nie ma jak sprawdzić bezpośrednio u źródła i poczytać co ma do powiedzenia właściwy boss, zamiast tylko jakieś gdybania na forum.

 

Edit - przeczytałem całość i między innymi te fragmenty wydały mi się interesujące:

 

Do you think that these are the last big pieces of hardware you’re going to ship?

I don’t think these will be the last big pieces of hardware that we ship

I totally understand the logic flow that you’re running through. It makes sense. Obviously, I don’t know. I’m learning every day. We react to what our fans and our customers want, not what we need to have happen. It’s funny, because I’m sitting here and I look to my right and here’s my Sonos speaker, a Sonos Move, which is a big piece of hardware [that’s] well-done. The advent of streaming audio has not caused me to buy fewer audio devices in my home. If anything, it’s actually increased the number. They’re not like $2 little speakers, this is real money spent on real devices.

I’d say streaming video is the same way. If anything, I’m spending more on my TVs than I ever have. Because I care about the quality and does it have HDR, and all of these things. I don’t know that it’s inevitable that streaming games means that there’s no local [computing] capability that I want in my house. In fact, that’s not what we’re building toward.

Czyli definitywnie pracują nad kolejnymi konsolami.

 

How do you pay out developers? I’m a developer, I make a game, I say I’m going to put it in Game Pass, a customer pays [you] $14.99 a month. How do you decide how much to pay me, the developer?

Our deals are, I’ll say, all over the place. That sounds unmanaged, but it’s really based on the developer’s need. One of the things that’s been cool to see is a developer, usually a smaller to mid-sized developer, might be starting a game and say, “hey, we’re willing to put this in Game Pass on our launch day if you guys will give us X dollars now.” What we can go do is, we’ll create a floor for them in terms of the success of their game. They know they’re going to get this return.

[In] certain cases, we’ll pay for the full production cost of the game. Then they get all the retail opportunity on top of Game Pass. They can go sell it on PlayStation, on Steam, and on Xbox, and on Switch. For them, they’ve protected themselves from any downside risk. The game is going to get made. Then they have all the retail upside, we have the opportunity for day and date. That would be a flat fee payment to a developer. Sometimes the developer’s more done with the game and it’s more just a transaction of, “Hey, we’ll put it in Game Pass if you’ll pay us this amount of money.”

Others want [agreements] more based on usage and monetization in whether it’s a store monetization that gets created through transactions, or usage. We’re open [to] experimenting with many different partners, because we don’t think we have it figured out. When we started, we had a model that was all based on usage. Most of the partners said, “Yeah, yeah, we understand that, but we don’t believe it, so just give us the money upfront.”

Też bardzo ciekawe, bo zawsze zastanawiała mnie ta kwestia. Czyli twórcy gier indywidualnie negocjują kwestię ceny za udostępnienie gier w passie, a możliwe są różne rozwiązania.

 

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie o wsteczna kompatybilność nowych konsol. szczerze średnio się interesowałem nowymi konsolami, gdzieś o uszy mi się obiło, że będzie możliwość grania we wszystkie gry z poprzednich generacji konsol. Nie zagłębiałem się bardziej w temat, ale kupiłem kilka gier na xboxa pierwszej generacji i 2 na xboxa 360, dziś przyszła do mnie konsola więc chciałem sprawdzić jak to działa w praktyce, i co? Właśnie nic, żadna z gier nie działa, odsyła mnie na strone Microsoftu, gdzie mam sprawdzić listę gier działające ze wsteczna kompatybilnością. Może mogłem sprawdzić i bardziej się doinformować, ale byłem wręcz przekonany, że nowy Xbox miał oferować taką możliwość, gdzieś przewinął mi się artykuł ,o tym jak jeden z członków zespołu szczycił się tym, że tą możliwością zdobędą przewagę nad Sony. Jednak w praktyce wyszło jak zawsze.

  • Haha 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...