Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Ukukuki napisał:

No ja też mam aktywny abonament a ostatnią gierką jaką odpaliłem był Doom żeby stwierdzić ,że jednak nie chce mi się przechodzić drugi raz. Na pewno przed końcem ogram jeszcze to DLC go Gears 5 a później wykupię jeszcze raz na nowe Halo. Zauważyłem ,że po przerwie pojawia się promka na wznowienie na 3 miesiące za 4 zł. 

ale jednocześnie grasz a arkham knight na ps4 który jest a abo game pass i ori co jest w abo game pass na steam o widzę halo też na steam :obama: Dosyć specyficzne podejście 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, blantman napisał:

No sprzedajesz xsx aby ogrywać te same gry za 350 zł na ps5? Bo poza 3-4 exami w roku multiplatformy są te same. Nie, sprzedajesz aby kupić PC (jeżeli dobrze pamiętam twoje wcześniejsze posty) i pewnie tam nadal będziesz gamepass opłacać aby ogrywać dużo gier na premierę plus inne gry w abo. MS idzie ostro w usługi. Ja już dawno przestałem traktować XBOX jako tylko konsole. Gram w gry z gamepass i na xbox i na pc. Sam kawałek plastiku jest świetny i czytając opinie z neta lepszy jakościowo od ps5. PS5 to i tak must buy ale jak wyjdzie rewizja i chociaż kilka gier wartych ogrania.

Tak sprzedaję Xboxa bo zmiana PC na nowy wyszła wcześniej niż planowałem( o ile się uda dorwać kartę graficzną w ludzkiej cenie :dafuq:) i nie, nie będę regularnie opłacał gamepassa jak aktualna subskrypcja mi się skończy, wykupię na miecha jak tylko pojawi się coś mnie interesującego. Może się to zmieni jak w końcu MS zacznie wydawać regularnie tytuły od swoich studiów bo na tą chwilę jest to melodia przyszłości i ta regularność zacznie się pojawiać w 2023.

 

Co do dubbingu jeszcze, to Sony ma chyba trochę inne zdanie na temat lokalizacji i raczej wątpię, że im się to NIE OPŁACA, ale zaryzykowali i zbierają teraz tego owoce.

 

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, blantman napisał:

ale jednocześnie grasz a arkham knight na ps4 który jest a abo game pass i ori co jest w abo game pass na steam :obama: Dosyć specyficzne podejście 

 

 

Ori sprawdzałem na PC, na razie przechodzę na switchu a później drugie przejście na PC:kaz: nie chce odwrotnie grać bo jednak na PC 144 klatek a abonamentu zostało mi tylko miesiąc xd  No i Ori na promce można kupić w cenie jednego miesiąca abonamentu więc oczywista kalkulacja. Co do batmana skończyłem dzisiaj wątek główny i gra ląduje na półkę a za jakiś czas wrócę ograć DLC i misje poboczne nie martwiąc się czy wyleciała z abonamentu. 

 

No i jestem pudełkowcem, mam kilkaset gierek w kolekcji :dafuq: no ale do pinga mi daleko. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Figuś napisał:

 

 

Co do dubbingu jeszcze, to Sony ma chyba trochę inne zdanie na temat lokalizacji i raczej wątpię, że im się to NIE OPŁACA, ale zaryzykowali i zbierają teraz tego owoce.

 

 

Możemy sobie tutaj gdybać ale na naszym rynku są o wiele dłużej i mocno spopularyzowali się dzięki piratom za czasów ps one i ps 2, obstawiam, że u nas to tak różnica to pewnie z 5 do 1 na korzyść sprzedaży albo i więcej więc może im się to opłaca. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, lpcl napisał:

że u nas to tak różnica to pewnie z 5 do 1 na korzyść sprzedaży albo i więcej więc może im się to opłaca.

To słabo jak nie chcą tego zmienić, jak to się mówi "żeby wyciągnąć, trzeba najpierw wsadzić" czy jakoś tak.

Bez zainwestowania czyli olewaniem stale rosnącego rynku gier w polszy są przegrani na starcie, pocztą pantoflowa blantmana za dużo nie zdziałają i będą dalej wrzucać kolorowanki na TT

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze dwa lata temu myślałem, że nie ma mowy o zrezygnowaniu z pudełek, a teraz myslę to samo o gamepassie. Raczej nie wracam do skończonych już gier, a jeżeli tak, to do bardzo nielicznych, więc zupełnie nie trafia do mnie argument o wypozyczaniu. Nie wyobrażam już sobie marnowania czasu na sprzedaż pudełek (chociaż i tak to rzadko robiłem, bo gry kupuję < 50zł). Oby cen nie podnieśli przez kilka najbliższych lat, bo te 40/55zł to dla mnie sweet spot.

Odnośnik do komentarza

IMO to nie dublaż najbardziej zachęci polskich graczy do przesiadki z PS5 na Xboxa, ale ceny gier i gamepass będą najlepszą promocją dla ekosystemu xbox.

 

Przeciętny kowalski bardzo łatwo łatwo sobie przeliczy ile gier mógłby ograć w Gamepassie w cenie jednego exclusive'a z PS5 i nawet przełknie ten brak polskiego dubbingu w gierce na xboxa.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Figuś napisał:

To słabo jak nie chcą tego zmienić, jak to się mówi "żeby wyciągnąć, trzeba najpierw wsadzić" czy jakoś tak.

Bez zainwestowania czyli olewaniem stale rosnącego rynku gier w polszy są przegrani na starcie, pocztą pantoflowa blantmana za dużo nie zdziałają i będą dalej wrzucać kolorowanki na TT

A ja nie, ten rynek jest stosunkowo mały i mocno zabetonowany przez pc i sony. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, SlimShady napisał:

Rynkiem nie rządzą hardkory, tylko Janusze gejmingu, a oni nie tyle nie ruszą gry bez polskiego, co nawet nie chce im się czytać po polsku. Dubbing jest kluczowy dla podbicia sprzedaży. No chyba, że tutaj jest mowa o grach, które tak czy siak się mają marną sprzedaż i nie wierzą, że lokalizacja cokolwiek zmieni.

To w tej Fifie i Codzie to trzeba się naczytać, że hej. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

Nie widzę tego aby każule rzuciły się na jakiś abonament kiedy mogą obsłużyć wszystko z poziomu klasycznego sklep -> pudełko -> sprzedaż.

 

 

bo nie wiedzą o takiej opcji, pracuję w sklepie, jak ktoś przychodzi po konsolę i im mówię o opcji golda na rok (+ gamepass ultimate na miesiac jesli nie chca podawac karty kredytowej) i graniu przez ten czas w prawie 300 gier, to zawsze biorą taką opcję

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Nie widzę tego aby każule rzuciły się na jakiś abonament kiedy mogą obsłużyć wszystko z poziomu klasycznego sklep -> pudełko -> sprzedaż.

Od tego są kampanie reklamowe, i Hasło "bez wychodzenia z domu" i zmenili by hasło GP z ponad 100 gier bo na konsoli tam już grubo ponad 300 :)

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, ASX napisał:

Potwierdzam, w moim casualowym otoczeniu, świadomość tego że można ogrywać setki gier w abonamencie za 50zł jest nikła. Ba, słyszałem nawet historie o tym że całkiem hardcorowi gracze piszący od wielu lat na forumku nie mieli pojęcia o tym działa gamepass xd

 

Microsoft musiałby zainwestować grube miliony jak kiedyś w przypadku Kinecta na marketing (pół miliarda wtedy wydali jak pamiętam), inaczej nie będzie miało to siły przebicia.

Odnośnik do komentarza

Ja też nie wierzę, że abo może być tym "gamechangerem" w growym świecie i microsoft zdefiniuje na nowo dystrybucje gier. Patrząc jakie marki są najpopularniejsze (cod, fifa gta czy assassyn) gdzie można utopić setki godzin w multi czy singlu(tu assassin) to zwyczaje opłaca się taką grę kupić na stałe nawet za 3 stówy niż płacić np. 50 zł co miesiąc przez dwa lata. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, PanKamil napisał:

Ja też nie wierzę, że abo może być tym "gamechangerem" w growym świecie i microsoft zdefiniuje na nowo dystrybucje gier. Patrząc jakie marki są najpopularniejsze (cod, fifa gta czy assassyn) gdzie można utopić setki godzin w multi czy singlu(tu assassin) to zwyczaje opłaca się taką grę kupić na stałe nawet za 3 stówy niż płacić np. 50 zł co miesiąc przez dwa lata. 

Ale i tak abo musisz płacić tj. jak płacisz za gold to tak samo jak byś płacił za gpu tylko akurat tutaj może mała wiedza o tym jest ale jakby co to wierzę w lokomotywę. :D

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Abonamenty to przyszłosć. PC pokazuje że to już działa. Gracz na pc chce ograć assasyna kupuje na miesiąc uplay. Gracz chce ograć coś od ea to kupował miesiąc origina premium. Dodatkowo na pc mało kto kupuje nowości na premierę jak po kilku tygodniach / miesiącach są wyprzedaże. Dla firm szczególnie od indyków taki game pass to często zbawienie. Mają zabezpieczone środki przed premierą gry i nie muszą się przebijać przez setki gier na steam i ryzykować że nie zwróci się kasa. 

 

Abo i gry tylko cyfrowo to już się dzieje i prędzej czy później także na konsolach (patrz digital only ps5 i xbox series s). Dlatego game pass będzie rosnąć w siłę bo obecnie jest NAJLEPSZYM abonamentem giereczkowym. Mogą "pudełkowcy" narzekać i walczyć z tym ale nie zawrócą kijem wisły. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...