Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, bluber napisał:

Ja się nie dziwie ze uki woli grać gry MS na steamie, aplikacja Xbox na PC to żart. W Donut County nie wpadają acziki, Control nie obsługuje DLSS, MS Flying Simulator sciągał się pól dnia xD 

 

Kiedyś o tym pisałem to mnie zjechali xd Mam też koło setki gierek kupionych na gogu ale jednak steam tak odleciał ,że już korzystam tylko z niego. Szybko się pobiera i zero problemów od lat. 

 

 

 

Co do abo, to jest świetna propozycja ale nie dla niedzielnego gracza a oni stanowią większość rynku. Jak ktoś gra dużo i nie zbiera gierek to idealna propozycja przy dobrej cenie i ciągłej rotacji tytułów. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, lpcl napisał:

Ale i tak abo musisz płacić tj. jak płacisz za gold to tak samo jak byś płacił za gpu tylko akurat tutaj może mała wiedza o tym jest ale jakby co to wierzę w lokomotywę. :D

Z tego co wiem to ms zostawił ofertę golda w cenie połowy gpu więc wcale nie jest to taki przymus:D Swoją drogą to jedna z niekonsekwencji w ekosystemie xboxa gdzie na pc grasz za free w multi a na xboxie płać Pan :P

 

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

Gamepass nie zrewolucjonizuje rynku i nie zastąpi kupowania gier, ale będzie dodatkową opcją do ogrywania tytułów i dodatkowym źródłem dochodów. Dokładnie tak jak teraz

Esr_uIcW8Ao7RSv?format=jpg&name=large

, mają gamepassa który zyskuje kilka milionów nowych subskrybcji, a jednocześnie mają gry first party które sprzedają w milionach egzemplarzy i prowizje od sprzedaży gier third party. Jedno, drugie i trzecie ze sobą koegzystuje

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, PanKamil napisał:

Z tego co wiem to ms zostawił ofertę golda w cenie połowy gpu więc wcale nie jest to taki przymus:D Swoją drogą to jedna z niekonsekwencji w ekosystemie xboxa gdzie na pc grasz za free w multi a na xboxie płać Pan :P

 

No płacenie za online to lipa. A już z Goldem to nie chcę mi się tłumaczyć ale ładujesz go na rok, dwa, trzy, dobijasz gpu za 4 zeta i masz gpu w cenie golda. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ProstyHeker napisał:

Parę miesięcy temu mówiłem kumplowi, że zmieniam obóz i biorę XSX. Xbox to (pipi) i kijem nie tnie tego badziewia - stwierdził w rozmowie. Odpowiedziałem mu, mordko, ryjku, ale mi szkoda hajsu i nie będę wydawał 3 stów na nową grę. To się zmieszał i lekko wpienił, bo nie wiedział, że ceny poszły mocno w górę. Opowiadam mu później, że za kilkadziesiąt złotych miesięcznie mam kilkaset gier do przejścia. Owszem, bez exów Sony, ale oprócz Persony nie ma już nic, co by mnie trzymało. Się zastanowi.

Drugi do mnie dzwoni i pyta - Kamiś, a ty co kupujesz? Odpowiedziałem mu o passie i chłop rozważy poważnie zakup, bo ma dzieciaka, więc trochę głupio nadszarpnąć domowy budżet nową gierką, a grywa okazjonalnie. Plus w EA Pass FIFA, a w gałę lubi przyciąć.

Jedyny problem to dodatkowe pady. Większość znajomych ma PS4 (w tym ja), więc do kanapowego grania ciężko zorganizować dodatkowe pady.

Ogólnie jak jakiś domokrążca głoszę dobrego ducha Króla Spencera, ale kurde, ludzie nie ogarniają co zielony obóz ma do zaoferowania. Moja żona zachwycona, bo sobie możemy przejść sporo gierek, które i tak mieliśmy kupić. W sensie ja gram, a ona patrzy, bo nie ogarnia grania, a uwielbia gierki xD

Plus za żonę. :D

Ale ja też nie zamierzam dawać 4 bomb nawet na halo infinite, jeszcze mnie nie pojebało, więc wybór jest dla mnie prosty. A jak jakaś gierka solidnie stanieje to mogę ją też kupić, no i zostaje jeszcze Brazylia (kolejny plus dla MSu) ;)

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, PanKamil napisał:

A coś mi się obiło o oczy:D no za 4 zł to tylko głupi by nie wziął :D

Po to mamy forum tj. do uświadamiania. :)

Dopóki jest taka opcja i sam ms zachęca to trzeba korzystać. 

Tylko prawdziwi pasjonaci marki płacą full cenę, tak to do liścia piszę. ;)

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, lpcl napisał:

Po to mamy forum tj. do uświadamiania. :)

Dopóki jest taka opcja i sam ms zachęca to trzeba korzystać. 

Tylko prawdziwi pasjonaci marki płacą full cenę, tak to do liścia piszę. ;)

No jak już wszedłem w ten deal to płace pełna cenę. Nie gryzę ręki która ma mnie nakarmić. To takie nie etyczne:D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, LiŚciu napisał:

No jak już wszedłem w ten deal to płace pełna cenę. Nie gryzę ręki która ma mnie nakarmić. To takie nie etyczne:D

Przecież cię chwalę, dzięki takim wzorowym użytkownikom możemy korzystać z konwersji. :D

Odnośnik do komentarza

Ja też płacę co miesiąc pełną cenę (czasami jakiś kod wklepię, np jaki był w Euro przy zakupie konsoli) i nie czuje się z tym źle. Nie chce mi się kombinować z jakimiś kontami na lewo, czy innymi konwersjami itp. 55zł to pieniądz, który ani trochę mnie nie boli i elegancko sobie z karty schodzi.

Edytowane przez Shago
  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ukukuki napisał:

 

 

Co do abo, to jest świetna propozycja ale nie dla niedzielnego gracza a oni stanowią większość rynku. Jak ktoś gra dużo i nie zbiera gierek to idealna propozycja przy dobrej cenie i ciągłej rotacji tytułów. 

Nie zgodzę się, znowu przytoczę moich kolegów. Kumple nie śledzą rynku ale poza fifą by w coś pograli. Abonament taki netflix growy to dla nich zbawienie. To inny rodzaj gracza niż my ale też korzysta z game pass. Z tym że ja ściągam z game pass od razu świadomie grę jaką chciałem ograć (np monster train, medium czy cyber shadow). wiem co wychodzi co miesiąc i od razu wiem co chce bo śledzę rynek. Kolega siada po pracy jak dzieci pójdą spać do konsoli i przegląda np kategorie strzelanki i coś tam sobie wybiera instaluje i gra. W sumie podobnie jest z netflixem. Jeden przegląda strone upflix i wie co nowego jest dobrze oceniane inny spędza w apce netflixa kilkadziesiąt minut SZUKAJĄC czegoś dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, LiŚciu napisał:

Nie nurtuje mnie to - sam mnie wywołałeś do odpowiedzi. Po prostu takie tweety o braku dostępności są niestety mocno marketingowe. I to denerwuje ale tak działa handel w każdej dziedzinie. 

 

 

 

Tweet mówi: "that will still be constrained by supply"      A ja stoje w zeszły tygodniu w ME i widze:

 

 

 3665dad678dab40fgen.jpg

 

@ASX nieważne - nie nurtuje mnie to. Fajnie że spodziewają się dobrej sprzedazy. 

 

Tam na zdjęciu jest informacja o Xbox All Access. Te egzemplarze, które widać mogą być przeznaczone właśnie na ten abonament, a dali cenę gołej konsoli aby każdy mógł sobie porównać, przeliczyć, a jak się zdecyduje to może albo zamówić swój egzemplarz albo wziąć z XAA ;)

 

3 godziny temu, Figuś napisał:

Marketing, marketing i jeszcze raz marketing. MS śpi na kasie, a szkoda mu wejść z reklamą u nas na pełnej kurwie co jest "w to mi graj" polskiemu oddziałowi Sony. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile może zdziałać czymś takim jak "lokalizacja 2.0" którą polski oddział Playstation zrobił za czasów PS3 czyli pełna lokalizacja tytułów First Party i exów od zewnętrznych studiów. W 2013 otwierałeś lodówkę i wyskakiwało PS4 ;)

 

To że 90% forum woli oryginalną ścieżkę dźwiękową nie ma znaczenia bo 90% ogółu graczy w tym kraju będzie i tak gra z PL Dub :lapka:

 

Jak coś ja swojego XSX będę chciał sprzedać na początku lutego po sprawdzeniu The Medium :)

 

3 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

@Figuś widocznie za czasów X360 zrozumieli, że im się to nie opłaca. Patrz, że lokalizacja gier MS-u była wtedy standardem, ale nie wystarczy reklama aby zrobić miejsce w sercu polskiego gracza który wychował się na Sony. Tym bardziej gracza którego nie stać na posiadanie dwóch sprzętów do grania jednocześnie.

 

Po tym jak pograłem w konkretnie spolonizowane gry na PS4 trochę ciężko się odnaleźć w samych napisach. To chyba też kwestia dużego TV, bo wcześniej jakoś tak bardzo napisy mi nie przeszkadzały. Z tego co pamiętam to jak x360 wchodził na polski rynek to były jakieś wiadomości o tym, żę M$ będzie lokalizować wszystkie produkcje ze swoich studiów i zachęcać do tego innych wydawców. Później to się jakoś rozjechało z rzeczywistością - może przez kwestię piractwa, które M$ do pewnego stopnia tolerował aby wejść na rynek (jak kiedyś Sony). Na początku chyba M$ wydawało się, że zawojują rynek tylko dlatego, że na niego weszli. Gracze jednak do dziś są bardziej przekonani do obozu Sony. W tej generacji jest szansa na to, że to się zmieni.

 

Pewnie, że pełne lokalizowanie gier w krótki terminie się nie opłaca. Można to zlecić jakiemuś studentowi, który wykorzysta do tego google translator zamiast wynajmować profesjonalnych lektorów i nagrywać wszystkie kwestie w studiu. Rynek graczy jest coraz większy i coraz bardziej wymagający. Sam GP może nie przekonać graczy do przejścia do konkurencji. Zresztą jeżeli połowę budżetu gry pochłaniają koszty marketingu (przykład Cyberpunk) to moim zdaniem lepszą reklamą jest profesjonalna polska ścieżka dźwiękowa. Kwestią preferencji graczy także można przecież sterować - można uzyskać inny wynik różnych tego typu ankiet jak odpowiednio dobierze się grupę graczy. Tutaj 90% woli napisy, poza forum czy ludźmi skupionymi wśród serwisów branżowych proporcje mogą wyglądać zupełnie inaczej. Gdyby to ode mnie zależało to dał bym ankietowanemu najpierw zagrać w serię TLoU, Wiedźmina a potem odpalić mu najnowszego WD: Legion albo AC:V. 

 

 

47 minut temu, ProstyHeker napisał:

Ogólnie jak jakiś domokrążca głoszę słowo dobrego ducha Króla Spencera, ale kurde, ludzie nie ogarniają, co zielony obóz ma do zaoferowania. Moja żona zachwycona, bo sobie możemy przejść sporo gierek, które i tak mieliśmy kupić. W sensie ja gram, a ona patrzy, bo nie ogarnia grania, a uwielbia gierki xD

 

Taka żona to skarb ;) Moja była nienawidziła gier i pewnie z tego powodu byśmy się często kłócili i rozeszli gdyby nie fakt, że zdążyliśmy się rozejść wcześniej z innych powodów ;)

Odnośnik do komentarza

Niestety, ale u nas bardzo ciężko przekonać ludzi do xboxa. Wielu moich znajomych ma w pamięci jak 25 lat temu żeśmy tłukli na PSXie i dalej w świadomości mają, że konsola Sony to jedyny słuszny wybór. Nie dociera do nich, że konsole robią coraz gorszej jakości, że gry drogie itp. Co najciekawsze, to oni nawet nie mają pojęcia o obecnie najlepszych exach na PS4/5. Pewno by ogrywali to co jest w passie na xboxie xD

 

Ja tym game passem, to jestem już zmasakrowany. Przez te niespełna 3 miesiące ograłem więcej gier jak przez cały rok na PS4 :obama:

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o polonizacje, to faktycznie zaskoczył mnie trochę brak rodzimego języka w kilku sprawdzonych przeze mnie grach na XSX. Tutaj akurat na plejce był luksus - jeśli nie do końca ogarniałem jakieś teksty, to odpalałem polski język. Dubbing zawsze wyłączam, ale literki po polsku się przydają. No nic, będzie najwyżej motywacja do odświeżenia i doszlifowania ENG, bo wątpię, żeby Xbox Polska poczuł się do większych zmian i inwestycji w lokalizacje :P

 

33 minuty temu, Elitesse napisał:

 

Taka żona to skarb ;) Moja była nienawidziła gier i pewnie z tego powodu byśmy się często kłócili i rozeszli gdyby nie fakt, że zdążyliśmy się rozejść wcześniej z innych powodów ;)

 

Przekażę jej! Dzięki mnie żona na nowo polubiła gierki i pokazałem jej, jak wciągające mogą być. Wiecie, te nowe technologie, ludzie w gierce wyglądają jak w filmie. Sama mi ciśnie, żeby coś dalej przechodzić, bo się wkręciła. Switcha i Mesjasza mam od niej, więc korzystamy z tego oboje :dunno: ogólnie jej koleżanki kurwią, jak ich chłopy grają, bo same nie mogą sobie znaleźć zajęcia. Żonka albo towarzyszy, albo czyta sobie książkę jak gram w obesranego COD Warzone ze szwagrem (pozdro Grzesiu).

 

27 minut temu, Michał102 napisał:

Niestety, ale u nas bardzo ciężko przekonać ludzi do xboxa. Wielu moich znajomych ma w pamięci jak 25 lat temu żeśmy tłukli na PSXie i dalej w świadomości mają, że konsola Sony to jedyny słuszny wybór. Nie dociera do nich, że konsole robią coraz gorszej jakości, że gry drogie itp. Co najciekawsze, to oni nawet nie mają pojęcia o obecnie najlepszych exach na PS4/5. Pewno by ogrywali to co jest w passie na xboxie xD

Yup, dokładnie tak jest. Trzeba dalej głosić dobre słowo Spencera i namawiać ich do zmiany. Niech skosztują zielonej przyjemności. A baterie w padzie? To zaleta, a nie wada.

 

Spoiler

sorki za posta pod postem, rzadko w ostatnich latach forumkowałem, więc wypadłem z obiegu.

 

Edytowane przez ProstyHeker
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, blantman napisał:

Nie zgodzę się, znowu przytoczę moich kolegów. Kumple nie śledzą rynku ale poza fifą by w coś pograli. Abonament taki netflix growy to dla nich zbawienie. To inny rodzaj gracza niż my ale też korzysta z game pass. Z tym że ja ściągam z game pass od razu świadomie grę jaką chciałem ograć (np monster train, medium czy cyber shadow). wiem co wychodzi co miesiąc i od razu wiem co chce bo śledzę rynek. Kolega siada po pracy jak dzieci pójdą spać do konsoli i przegląda np kategorie strzelanki i coś tam sobie wybiera instaluje i gra. W sumie podobnie jest z netflixem. Jeden przegląda strone upflix i wie co nowego jest dobrze oceniane inny spędza w apce netflixa kilkadziesiąt minut SZUKAJĄC czegoś dla siebie. 

 

Jak jeszcze mieszkałem w poprzedniej lokalizacji to sporo przesiadywałem u kumpla co ma sklep z grami i uwierz mi 95% ludzi nie śledzi rynku i czasem kupuje gierki po okładce. A niektórych widzisz tylko raz w roku jak wychodzi nowa odsłona ich ulubionej serii lub jakieś dziecko w rodzinie ma urodziny. U większości ludzi konsola jest tylko dodatkiem uruchamianym parę razy w roku. Mało kto gra tyle co my. Większość ludzi jak słyszy ,że gra jest na 50h to jej nie chcą bo dla nich to jest rok grania. 

 

Zobaczcie sobie po statystykach osiągnięć ile ludzi kończy gry które kupili za ciężki hajs. Gierki to specyficzne hobby, wymaga masę poświęconego czasu. Wymaga też ciągłego zaangażowania, to nie jest netflix ,źe coś odpalisz w tle i sobie leci a ty robisz przy okazji inne rzeczy i się relaksujesz z rodzinką. Dlatego obecnie największym rynkiem są gierki mobilne które wymagają niewielkiego zangażowania na parę minut i są dostępne w każdym momencie. Apple celowało w ten rynek ze swoim abonamentem ale im nie wyszło. Za to i tak mają komfortową sytuację a właściwie monopol na swoim systemie. 

 

Dlatego jestem przekonany ,że abonamenty gierkowe to będzie tylko jedna z form dystrybucji i wcale nie dominująca. Właśnie przez specyfikę tego hobby, wymaganego zaangażowania i czasu. 

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...