Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, blantman napisał:

Polska to kraina playstation i ani switch ani xbox nie będą miały takiego popytu.

Marketing, marketing i jeszcze raz marketing. MS śpi na kasie, a szkoda mu wejść z reklamą u nas na pełnej kurwie co jest "w to mi graj" polskiemu oddziałowi Sony. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile może zdziałać czymś takim jak "lokalizacja 2.0" którą polski oddział Playstation zrobił za czasów PS3 czyli pełna lokalizacja tytułów First Party i exów od zewnętrznych studiów. W 2013 otwierałeś lodówkę i wyskakiwało PS4 ;)

 

To że 90% forum woli oryginalną ścieżkę dźwiękową nie ma znaczenia bo 90% ogółu graczy w tym kraju będzie i tak gra z PL Dub :lapka:

 

Jak coś ja swojego XSX będę chciał sprzedać na początku lutego po sprawdzeniu The Medium :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Figuś widocznie za czasów X360 zrozumieli, że im się to nie opłaca. Patrz, że lokalizacja gier MS-u była wtedy standardem, ale nie wystarczy reklama aby zrobić miejsce w sercu polskiego gracza który wychował się na Sony. Tym bardziej gracza którego nie stać na posiadanie dwóch sprzętów do grania jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

@Figuś widocznie za czasów X360 zrozumieli, że im się to nie opłaca. Patrz, że lokalizacja gier MS-u była wtedy standardem, ale nie wystarczy reklama aby zrobić miejsce w sercu polskiego gracza który wychował się na Sony. Tym bardziej gracza którego nie stać na posiadanie dwóch sprzętów do grania jednocześnie.

 

2 minuty temu, lpcl napisał:

Nie jestem pewien czy jakakolwiek kampania przekonałaby u nas ludzi do Xboxa. Chyba tylko taka z verbatimami. Jednak świadomość i kojarzenie konsol z ps jest u nas zbyt silne. 

Gamepassem przekonali nieprzekonanych, to może po prawie dekadzie najwyższy czas podnieść rękawicę i zawalczyć o więcej?! :)

 

Mają studia, i jak już zaczną wychodzić te exy to można wtedy wytoczyć ciężkie działa

Odnośnik do komentarza

 

7 minut temu, Faka napisał:

Jak zarobili tyle hajsu, co na 2 bethesdy by starczyło, to niech kupują jakieś kolejne, co by znowu dojebać na rynku growym, albo już niech ogłaszają deala z Ubisoft. Na MS nie ma mocnych. 

z tego co mówił Nadella to na Bethesdzie się nie zatrzymają i zamierzają dalej potężnie inwestować w gaming. Nowe studia, przejęcia znanych IP są więc kwestią czasu.

 

w ogóle jeśli posłuchać CEO to widać że Microsoft widzi obecnie gaming jako jedną z kluczowych obok chmury (Azure) platform rozwoju dla całej firmy. Co jest niezłym zwrotem akcji, bo jeszcze kilka lat temu M$ traktował xboxa jako piąte koło u wozu i pojawiały się nawet głosy o sprzedaży dywizji xboxa

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ASX napisał:

 

z tego co mówił Nadella to na Bethesdzie się nie zatrzymają i zamierzają dalej potężnie inwestować w gaming. Nowe studia, przejęcia znanych IP są więc kwestią czasu.

 

w ogóle jeśli posłuchać CEO to widać że Microsoft widzi obecnie gaming jako jedną z kluczowych obok chmury (Azure) platform rozwoju dla całej firmy. Co jest niezłym zwrotem akcji, bo jeszcze kilka lat temu M$ traktował xboxa jako piąte koło u wozu i pojawiały się nawet głosy o sprzedaży dywizji xboxa

 

Ale tam też inni gracze się zbroją, amazon, google, ea, tencent, nie będzie łatwo, to już poważne firmy z miliardowymi budżetami. 

Sam jako fan Hitmana chętnie widziałbym io interactive w rodzinie ms. Swoją drogą rewelacyjna ostatnia część. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Oraz zapewne premierę na XOS.

image.thumb.png.09de9f20c0f14c8642188110f8f5c26c.png

także ten :kaz:

Im szybciej odetną się od starych konsol, tym lepiej, przynajmniej z naszej persektywy. Wiadomo, że januszowi wystarczy fifa na xos/ps4, ale patrząc na przykład Halo Infinite - gierki niekiedy więcej tracą, niż zyskują, gdy są robione na stare maszyny.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Figuś napisał:

PAxc.gif

Wydaje się, że odwrotnie do Stanów tj. partia rządzi spółkami a tam spółki rządzą. 

4 minuty temu, Hum napisał:

image.thumb.png.09de9f20c0f14c8642188110f8f5c26c.png

także ten :kaz:

Oby w 2022 wsparcie dla jaguara się skończyło, niech idzie już na emeryturę. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Faka napisał:

Jak zarobili tyle hajsu, co na 2 bethesdy by starczyło, to niech kupują jakieś kolejne, co by znowu dojebać na rynku growym, albo już niech ogłaszają deala z Ubisoft. Na MS nie ma mocnych. 

Sęk w tym że na rynku już mało zostało do wzięcia a google, amazon, tencent, thq, ea czy 2K też szukają studiów i chodzi tu o duże studia a nie gigantów jak klei  xD

 

1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

@Figuś widocznie za czasów X360 zrozumieli, że im się to nie opłaca. Patrz, że lokalizacja gier MS-u była wtedy standardem

z polskich dubbingów tylko viva pinata, crackdown 1/2, forza horizon, halo4 i chyba coś na kinecta, na tym koniec.

Napisy też chyba nie były we wszystkich grach MSu na X360 ale bankowo było lepiej niż na XO.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Figuś napisał:

Marketing, marketing i jeszcze raz marketing. MS śpi na kasie, a szkoda mu wejść z reklamą u nas na pełnej kurwie co jest "w to mi graj" polskiemu oddziałowi Sony. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile może zdziałać czymś takim jak "lokalizacja 2.0" którą polski oddział Playstation zrobił za czasów PS3 czyli pełna lokalizacja tytułów First Party i exów od zewnętrznych studiów. W 2013 otwierałeś lodówkę i wyskakiwało PS4 ;)

 

To że 90% forum woli oryginalną ścieżkę dźwiękową nie ma znaczenia bo 90% ogółu graczy w tym kraju będzie i tak gra z PL Dub :lapka:

 

Jak coś ja swojego XSX będę chciał sprzedać na początku lutego po sprawdzeniu The Medium :)

No sprzedajesz xsx aby ogrywać te same gry za 350 zł na ps5? Bo poza 3-4 exami w roku multiplatformy są te same. Nie, sprzedajesz aby kupić PC (jeżeli dobrze pamiętam twoje wcześniejsze posty) i pewnie tam nadal będziesz gamepass opłacać aby ogrywać dużo gier na premierę plus inne gry w abo. MS idzie ostro w usługi. Ja już dawno przestałem traktować XBOX jako tylko konsole. Gram w gry z gamepass i na xbox i na pc. Sam kawałek plastiku jest świetny i czytając opinie z neta lepszy jakościowo od ps5. PS5 to i tak must buy ale jak wyjdzie rewizja i chociaż kilka gier wartych ogrania. 

 

Co do lokalizacji to i tak jest z tym lepiej niż było na xbox one kilka lat temu. W game pass prawie wszystkie gry już pl przynajmniej napisy. Z tego co się orientuje po artykule w polskim gamedev i podcascie z 3 dystrybutorami pełny dub jest NIE OPŁACALNY. Robili badania i większość procentowo wybiera napisy pl. Dla mnie napisy to obowiązek we wszystkich grach ms ale dub mało kogo interesuje a jest drogi w produkcji.  

 

U mnie podział wśród znajomych jest prosty. Ci co grają tylko w fife i cod zostali na ps4 i pewnie kupią ps5 za jakiś czas (ale oni nie ogrywają exów sony i innych gier poza fifa cod). Ci co grają w dużo gier ale nie są hardcorowcami kupili xbox series x (lub series s) i chwalą sobie abo (idealne pod kogoś kto nie ma parcia za nowościami). Szczególnie kumple z dziećmi. Mają często po dwie konsole jednego next gena i np xboxa one s w pokoju syna. Jedno wspólne konto rodzinne i ten sam abo.  Wiadomo tu na forum inna sytuacja bo mamy fanów marki i platyniarzy (niewolników jednej konsoli nieżależnie czy sony czy ms) ale przypominam nasze forum czy serwis ppe nie odzwierciedla całego społeczeństwa.

MS może tylko zachęcać dobrymi grami w game pass coraz więcej osób do kupienia abo. I to robią. Nie pamiętam kiedy miałem tylu znajomych online na xbox live (nie tylko na konsoli ale PC widoczni online). W mojej pracy miałem dwóch blacharzy co zarzekali się nigdy za abonament nie zapłacą tylko kupowanie gier na steam.... No i teraz od kilku miesięcy mają game pass. Jeden odkrył dzięki game pass serie yakuza i leci z całością po kolei. Drugi dzięki game pass gra zdecydowanie więcej niż grał dotychczas (kolega ma 48 lat) i odkrywa nowe gatunki gier które nigdy by go nie zainteresowały. Podsumowując mój za długi wywód Game pass sam pracuje dla ms. Nie trzeba tu wielkiej reklamy. Widać że to działa i teraz tylko potrzeba czasu. A konkurencja z grami za 350 zł tylko będzie zachęcać więcej osób do kupienia game pass na xbox lub pc. 

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Tak zupełnie neutralnie podchodząc do tematu to kumpel, który grał wiele lat na PS kupił teraz X i jest zadowolony, kupił w sumie przez brak dostępności PS5. Ale ograł jakieś zaległości typu Gearsy, Forze i jeszcze jakieś gry i mówi, że trochę lipa bo zaraz ogra zaległości, które chciał i nie ma nic więcej. Jednak Sony wygrał generację grami.
Bez wojenek konsolowych jedni są zadowoleni inni nie, czasem bardziej się nam dane gry podobają czasem mniej,jedni grają na X inni na PS, ale MS jak włoży kasę w studia i pójdzie drogą Sony czyli wyda sporo dobrych exclusivów to nawet w Polsce powalczy o dobrą sprzedaż i zainteresowanie graczy.
Większość życia gram na PS, ale miałem epizod z X360 i tam też były kozackie gry jak seria Fable, Forza, Halo, Gearsy, Kingdom of Amalur.
I jak MS wypuści sporo gier, które mi będą pasować bez problemu się przesiądę na X bo liczy się zabawa z grania, a nie tylko platforma, na której się gra.

Pytanie jest tylko czy MS jest zainteresowany takimi rynkami jak Polska i będzie gry polonizował i chciał wydawać większą kasę na reklamę.

I czy podwyżki za gry obejmują tylko Sony czy MS też po tyle będą chodzić?

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Dub interesuje większość graczy, pamiętajcie ,że jesteśmy w swojej małej bańce ale dla większości to hobby znaczy o wiele mniej. 

 

Gdyby Sony czy Nintendo wydawało swoje gierki na PC jak MS to też bym sonki nie kupował tylko miał wszystko na jednej platformie. A samą markę traktowałbym jak kolejną ikonkę na pulpicie. Tylko dla Sony czy Nintendo jest to kompletnie nieopłacalne bo wtedy nie będziesz kupował multiplatform na ich platformie tylko tam gdzie obecnie masz najlepszą obsługę czyli Steam. 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ja też mam aktywny abonament a ostatnią gierką jaką odpaliłem był Doom żeby stwierdzić ,że jednak nie chce mi się przechodzić drugi raz. Na pewno przed końcem ogram jeszcze to DLC go Gears 5 a później wykupię jeszcze raz na nowe Halo. Zauważyłem ,że po przerwie pojawia się promka na wznowienie na 3 miesiące za 4 zł. 

Odnośnik do komentarza

ja obecnie mam Series X podłączonego do monitora razem z kompem obok (gdzie na pokładzie jest 3060 Ti), i nadal wolę grać na konsoli. Czemu? Jest ultra cicha, powrót do gry dzięki quick resume to magia, na multi też zawsze lepiej mi się grało na konsoli (z bratem do tego kupujemy gry na spółkę, gdzie na PC nie ma takiej opcji, i razem je ogrywamy jak np. Borderlands 3), i ten konsolowy feeling, zawsze mam jakąś historię pozostawioną po grze, nagrane sreeny, zapisy gry które nie znikną z chmury, achievementy. A na PC po formacie to wszystko znika. Albo siedzi się w ustawieniach i poprawia płynność.

 

jedynie jak odpalam starocie na konsoli najbardziej boli, 30 klatek, nie ma nawet 1080p w wielu przypadkach, MS mogli by popracować nad starymi hitami, aby odblokować klatki chociaż (wyższa rozdziałka też by się przydała hehe)

 

a PS? mam na TV, gram tam casualowo ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...