Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc w rekrutacji to akurat standardowa praktyka u partnerów, widziałem ogłoszenia w których Xbox zachęcał do pracy no. W Moon Studios które jest przecież podobnie jak Avalanche niezależne. Więc nie wyciągalbym zbyt daleko idących wnioskow

 

Co do przewidywań na drugą połowę roku to myślę że jest duża szansa że jesienią odbędzie się X021, zwłaszcza że przypada wtedy 20-lecie powstania Xboxa. Może na jesieni usłyszymy też o współpracy Game Passa i Ubisoftu, no i jestem też pewny że Bethesda to nie był ostatni zakup Spencera, co dla graczy powinno być dobrą wiadomością bo oznacza to dostaniemy jeszcze więcej gier w Passie.

Odnośnik do komentarza

Z pewnością te zakupy zaprocentują w następnej generacji. Ta generacja będzie dla Microsoftu budowaniem gruntu - podobnie jak to miało miejsce około 20 lat temu podczas premiery pierwszego Xboxa. Zatoczyli koło, ale mają bądz co bądz wiecej doświadczenia niż jak zaczynali.

Tyle, że tam strzelali super exami od początku. Teraz kilka lat na gry trzeba czekać i grać w multiki albo starsze tytuły w podniesionej rozdzielczości.

 

  • WTF 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

No ja myślę że jest to w stanie zaprocentować już w tej generacji. 

Zresztą pojęcie generacji będzie już coraz bardziej płynne (a już napewno w przypadku MS). Ja nie wiem czy Microsoftowi już teraz zależy najbardziej żeby wygrać z Sony jeśli chodzi o sprzęt, sprzedane konsole. Dla mnie to wykupienie tych studiów, tworzenie exów ma jeden cel, związać klienta z ekosystemem/abonamentem Xboxa. Niezależnie od tego na czym będzie grał, telefon, pc czy konsola to kasa będzie szła do Microsoftu. 

Z perspektywy klienta jest to spoko, wygodne rozwiązanie. Kurde wiadomo że nie wszystko jest tip top, ale jakoś ta droga MS na najbliższe lata wydaje mi się ciekawa i ekscytującą jednocześnie. 

 

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

35 minutes ago, drozdu7 said:

No ja myślę że jest to w stanie zaprocentować już w tej generacji. 

Zresztą pojęcie generacji będzie już coraz bardziej płynne (a już napewno w przypadku MS). Ja nie wiem czy Microsoftowi już teraz zależy najbardziej żeby wygrać z Sony jeśli chodzi o sprzęt, sprzedane konsole. Dla mnie to wykupienie tych studiów, tworzenie exów ma jeden cel, związać klienta z ekosystemem/abonamentem Xboxa. Niezależnie od tego na czym będzie grał, telefon, pc czy konsola to kasa będzie szła do Microsoftu. 

Z perspektywy klienta jest to spoko, wygodne rozwiązanie. Kurde wiadomo że nie wszystko jest tip top, ale jakoś ta droga MS na najbliższe lata wydaje mi się ciekawa i ekscytującą jednocześnie. 

 

 

Sorry, ale jako gracza konsolowego - nie przekonuje mnie tłumaczenie się ekosystemem. A już pisanie, że Microsoftowi jeszcze teraz może nie zależeć, aby wygrać ''już teraz'' z Sony... No, boki zrywać ze śmiechu.

 

Microsoft ''rozdając gry'' za legendarne 4zł nie może zagrozić Playstation, bo niema grubej amunicji. Cały plan Microsoftu jest amatorski, spózniony, a do tego zabawny, bo Bethesda już pod skrzydłami Microsoftu wyda jeszcze 2 exy na PS5 - Deathloop i Ghostwire. Po roku konsoli na rynku konsola będzie z jednym mocnym exem w bibliotece. 

Reszta to daleka albo i jeszcze dalsza przyszłość. 

Pamiętajmy, że nie chodzi tylko o kupowanie firm tylko o to, że te nowe nabytki Microsoftu muszą jeszcze zrobić porządne IP. Patrząc na dokonania ogólne tych developerow to wcale takie pewne nie jest. 

 

EDIT: Zapraszam do dyskusji, bo widzę, że fanboje minusują, ale argumentów i polemiki brak. 

 

 

Edytowane przez Jordanensis
  • Haha 4
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

OK, schabek dobij do setki postów to pogadamy. :)

 

@drozdu7 jak sobie myślę, że za te 5 lat będziemy mieli lagless streaming z dostępem do każdej platformy z poziomu telewizora to aż mnie ciarki przechodzą. Sci-fi i what a time to be alive w jednym. :fsg: 

Odnośnik do komentarza

może nie przyszłość ale bardzo spoko opcja, nikt nie każe ci wyrzucić stacjonarnej konsoli.

Granie na konsoli, na PC, czy w chmurze na dowolnym urządzeniu, każdy ma wolny wybór i może grać na Xboxie na tym na czym mu wygodnie. Technologia zrobiła ogromny postęp i nikt nikomu nie każe kupować konkretnego urządzenia by pograć w jakąś grę.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że jak uda się ta gra kontrabanda to panowie prędzej czy później wylądują pod skrzydłami MSu. 

MS już tyle tego kupił, że może sobie pozwolić, na opcję zobaczymy na co chłopaków stać jak się spiszą, bierzemy ich. 

 

A co to znowu jakieś majaczenie, że pierwsze gry wyjdą za 5 lat? przecież jeszcze w tym roku MS ma 4-5 dużych premier swoich gier. 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Jordanensis napisał:

Sorry, ale jako gracza konsolowego - nie przekonuje mnie tłumaczenie się ekosystemem

Dobrze Panie obrońco tradycyjnych konsolowych wartości.

Mówiąc o ekosystemie jasnym jest że jego centralnym punktem moze być konsola, tak jak w moim przypadku, zawsze będzie to konsola. Ale jest to wybór i nie chcesz nam wmówić że hujowo jest mieć możliwość wyboru na czym grać.

Tak, powtórzę że MS nie musi wygrać z Sony na już, bo jest to zwyczajnie niemożliwe. Sony ze swoją pozycją, koncepcją i exami jest nadal najmocniejsze na rynku. 

 

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Jordanensis napisał:

Za jakie 5 lat... 

W produkcji jest już następna konsola stacjonarna Microsoftu. 

O rily.

 

Cytat

There Won’t Be an Xbox Series X Pro Anytime Soon

Last generation, PlayStation and Xbox introduced half-step upgrades with systems like the PS4 Pro and the Xbox One X. But Spencer says there’s nothing coming out in the next year that will make players regret their Xbox Series X purchase.

“These are the consoles that we have in markets for years and we built them with that in mind. And I love the tech that’s in there and the capability and that’s where our focus is going,” Spencer says.

 

The Big Phil Spencer Interview: Everything We Learned On the 500th Episode of Podcast Unlocked - IGN

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...