Skocz do zawartości

The Last of Us - HBO


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Co z tego, że forum o gierkach? Jest dział o filmach i serialach i wiele innych. Sugerujesz, że na tym forum powinni pisać sami małolaci i idioci co grają w gierki i zatracili umiejętność myślenia? Że gra jako dzieło nie może być również formą wyższej rozrywki, albo posiadać większej głębi i skłaniać do jakichś refleksji? No ale jak ktoś spuszcza się do sceny ze światełkami na oledzie, aż musi przewinąć to z kim tu dyskusja... 

  • Haha 4
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

ale sie chłopie nakręciłeś. zasugerowałem Ci tylko delikatnie, że zamiast zmuszać się go oglądania czegoś, co Ci się nie podoba, to może lepiej byłoby zrobić coś innego. 

Jakbyś miał takiego oledzika to może byś zrozumiał jaranko przy podobnych scenach, ale musiałbyś najpierw wyciągnąć kij z dupy. ogólnie to Twoje pierdolenie o głębi i refleksji można podsumować jednym obrazkiem:

 

image.png.0fc9e182410de23f853fc10b9c0a2599.png

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

O losie. No mam oledzika no i co z tego? Ile można sapać że coś ładnie wygląda na telewizorku? To technologia ogólnie dostępna wiec sam wyjmij kija z dupy ;) Chodzi mi o to, że serial jest porządnie zrealizowany, ładny i czasem posiada klimat. Natomiast, każdy wie jaki jest potencjał w tej historii i na jaki poziom można by było to wynieść. Punktem odniesienia niech będą takie filmy jak Droga czy Children of men. Dostaliśmy zamiast tego właśnie wydmuszke, ładnie wyglądający, durny momentami aż zęby swędzą popcorniak. Wszyscy pieją z zachwytu, a jak wyrazi się odmienną opinię to oczywiście wyciągają argumenty z pupy i marginalizują w drugą stronę, że to nie ma być ambitne filozoficzne kino. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Symeon_88 napisał:

Wszyscy pieją z zachwytu, a jak wyrazi się odmienną opinię to oczywiście wyciągają argumenty z pupy i marginalizują w drugą stronę, że to nie ma być ambitne filozoficzne kino. 

tak, ten temat jest idealnym przykładem na to, jak wszyscy pieją z zachwytu XD i nie chodzi o odmienność opinii tylko o pajacowanie i jakieś farmazony o refleksjach i głębokim przekazie. jak znałeś wcześniej grę, to chyba wiesz czego można było oczekiwać. jak uważasz, że serial jest aż tak bardzo spłycony względem pierwowzoru, to chyba naprawdę Twoim jedynym celem jest bycie E D G Y 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, Symeon_88 said:

że to nie ma być ambitne filozoficzne kino. 

 

No bo nie ma być. To serial dla mas, zrealizowany, żeby zadowolił miliony oglądaczy, a nie garstkę graczy wytykających, że Maria w grze była biała, a w tej scenie Joel zrobił inną minę w serialu a inną w grze. Ci sami ludzie oczekujący głębokich przemyśleń rodem z kina moralnego niepokoju jednocześnie plują na odcinek trzeci, gdzie faktycznie twórcy poszli pod prąd i zamiast mordowania pokazali "miłość w czasach zarazy". 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
Just now, Symeon_88 said:

Jeżeli uważasz, że gra nie posiada żadnego przekazu i nie skłania do refleksji to bardzo mi przykro i nawet mi Ciebie trochę szkoda. A może nawet nie ;)

 

A ja to powiedziałem? Tylko, że siłą tej gry nie jest przekaz i refleksja. Przekaz jest wyłożony raczej łopatą, a nie jakoś subtelnie, a refleksji tam za wiele nie ma,

bo nad czym. Gra raczej relacjami między ludźmi i wyborami moralnymi stoi, a nie przekazem

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, messer88 said:

W sumie prawda, gra fabularnie stała budowaniem relacji między J&E. W serialu ten aspekt to można powiedzieć że leży. Zobaczymy jaki będzie finał i epilog. 

 

Może nie do końca leży, ale na pewno nie jest tak dobrze zrobiony jak w grze. Problemem serialu jest to, że gra jest wybitna. A serial tylko dobry, ma momenty, że bardzo, ale ogólnie jest "tylko" dobry

Odnośnik do komentarza

wszyscy miłośnicy odcinka 3, powinni sobie go teraz obejrzeć po emisji 7 ego i zrozumieć w końcu o co chodziło z hejtem na tamten. 7 odcinek trzyma się fabuły, pierwowzoru, jest dobrze zagrany, a wątek LGBT jest tutaj elementem całej układanki. Odcinek 3 jest nudny, o niczym, nie poruszający fabuły, nie opisujący świata a wątek LGBT jest wrzucony nie za bardzo wiadomo po co, równie dobrze, Bill mógł znaleźć w dziurze kapibarę.

  • Plusik 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Szczerze? A co ten Left Behind wnosi do fabuły, rozwoju postaci czy świata? Że Ellie woli dziewczyny? A co za różnica czy dowiadujesz się tego teraz czy dopiero przy wątku z Diną? Trzeci odcinek pokazuje początki epidemii, wywózki i egzekucje ludności, pokazuje trochę historii Joela i Tess, uzupełnia informację dlaczego Bill jest dłużny Joelowi. Ale nie, bo trzeci odcinek to truskawki. Przynajmniej wiadomo co się forumkowym napinaczom marzy. 

  • Plusik 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, BieŃ said:

Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu - czy ten sezon ma obrazować wydarzenia z całej pierwszej gry ? czy np. tylko 70% ?

Bo mamy jeszcze 2 odcinki do końca i nie spina mi się to za bardzo 

 

A co Ci brakuje? Przecież po kanibalach jest od razu Salt Lake City. Czyli akurat materiał na dwa odcinki. 

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieje że się mylę ale:
 

Spoiler

Kolejny odcinek - opieka Ellie nad Joelem ,polowanko itp. spotkanie ekipy,zadyma Ellie walczy i odcinek kończy się tym że Joel się budzi i idzie szukać Ellie.
Ostatni odcinek - Joel dochodzi do tej osady gdzie widzi dym akcja bitka szczelajo się , dochodzi w momencie kiedy Ellie szatkuję Davida , tulą się - relacja przeskakuję na nowy poziom.Koniec


Nie wiem...coś mi tutaj zaczyna śmierdzieć 
 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...