Skocz do zawartości

The Last of Us - HBO


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

O gejach 76 min, a finał 43 :bella: 

 

Ja jako wieli fan gry poleciłem wszystkim znajomym serial i połowa już niestety stwierdziła, że pierwszy odcinek super a potem już taki średni się zrobił i przestali oglądać.

 

I w sumie coś w tym jest, że mi się akurat ogląda dobrze, ale z racji tego, że wyłapuję smaczki z gry i dialogi, ale generalnie chyba mimo wszystko kluczowe sceny z gry wywierały na mnie większe wrażenie. Pewnie dlatego, że jednak spędziło się z bohaterami trochę więcej czasu i jakoś tak się bardziej zżyło i wciągnęło w ten świat. 

 

Trochę mi jednak brakuje  pokazania takiej brutalności i bezwzględności tego świata. W grze to się co chwile strzelało ;) a tutaj Joel i Ellie właściwie sobie przejechali kawał drogi bez jakiegoś większego zagrożenia. No i mam też wrażenie, że Joel z gry był bardziej bezwzględny niż w serialu.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Pupcio napisał:

Przecież w grze od zdobycia auta to jego straty nie było ani jednej akcji więc o czym ty dla nas bajdurzysz?

 

W sensie całościowym, nie chodzi o konkretny przypadek z samochodem. Cały świat upadł przez grzyba a ile go na razie mieliśmy? 2 sceny? Dla kogoś kto nie grał w grę to takie średnie się wydaje, bo okazuje się, że nie jest tak źle po tej rozpieduszce w pierwszym odcinku. Zabrakło normalnego odcinka z Billem i trochę akcji, zamiast tego dostaliśmy odcinek z dupy, gdzie przez 20 lat raz ktoś przyszedł ich napaść a tak sobie żyli w idylli, a grzybów to na oczy nie widzieli. 

 

Odnośnik do komentarza

Tak, Joel jest ugrzeczniony względem gry. Pewnie to kwestia zrobienia z Joela bardziej likeable postaci. Wszystkie egzekucje, oprócz strażnika w pierwszym odcinku, są robione przez niego poza ekranem. Niektórzy to tłumaczą, że za każdym razem kiedy kogoś zabija, w kadrze jest Ellie, z którą widz ma się utożsamiać i przeżywać to co ona. Jednak każdy z nas wie jak to wychodzi :bella:

 

BTW. Czy tylko mnie śmieszy, że cały przewrót i bycie wolnym od fedry ludem pod wodzą Kejtlin trwało 11 albo 12 dni? xD 

Odnośnik do komentarza

Punktacja świeżo po obejrzeniu 5 7 serii skoków:

 

1- 7/10

2- 6/10

3- 4/10

4- 5/10

5 - 6/10

6 - 5/10

7 - 8/10

 

Ogólna ocena: 6/10 i delikatny niesmak, że z dwójki Druckmann/Mazin to pan od gry jest tym dużo słabszym twórcą. Jedyne wytłumaczenie dla Czarnobyl>Last of Us. Czekam na komplet odcinków i finalną cenzurkę. 

 

 

Edytowane przez whitesand
kolejne odcinki i ich oceny
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o to, że Joel w serialu nie jest takim badassem jak w grze, to 

(Prawdopodobnie spoiler z ostatniego odcinka): 

Spoiler

Podobno specjalnie nie pokazują na razie za bardzo takich scen, żeby większe wrażenie zrobiła masakra, jaką Joel zrobi w szpitalu w ostatnim epie.

Jeśli tak rzeczywiście będzie, to można to usprawiedliwić.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, PiotrekP napisał:

Kolejny odcinek

  Ukryj zawartość

 Na co tutaj idzie ten budżet, niby większy niż w GoT? 

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że na aktorów, Pascal zgarnia 600 tys. $$$ za odcinek. Reszta kasy? Chyba wywalona w błoto, bo ani scenografia nie robi wrażenia (robiła tylko w 2 odcinku), ani tym bardziej efekty (których w zasadzie nie ma, podobnie jak zarażonych, więc na kostiumy też się za mocno nie wypstrykali). Możliwe, że te hasła o większym budżecie niż GoT to był po prostu chwyt marketingowy. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Josh napisał:

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że na aktorów, Pascal zgarnia 600 tys. $$$ za odcinek. Reszta kasy? Chyba wywalona w błoto, bo ani scenografia nie robi wrażenia (robiła tylko w 2 odcinku), ani tym bardziej efekty (których w zasadzie nie ma, podobnie jak zarażonych, więc na kostiumy też się za mocno nie wypstrykali). Możliwe, że te hasła o większym budżecie niż GoT to był po prostu chwyt marketingowy. 

Ta makieta z końcówki 5 odcinka tak waliła po oczach, to w polskiej wielkiej wodzie się to lepiej prezentowało :pawel:

Polecałem serial znajomym no i nie wiedzą o co tyle szumu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.02.2023 o 12:50, Tokar napisał:

Kolejne 2 epy są reżyserowane przez baby, także może być mocno inkluzywnie :shieeet:

 

Szybko przyspieszyło - tym razem mamy już całkowicie otwarte wychwalanie komunizmu xd 

 

Maria w grze:

 

00acf00647a3c1fe8693a15584abe77a.jpg

 

Maria w serialu:

 

FpYpcm7WAAAfMFN.jpg:large

 

Przygłupy dalej będą sie upierać że to nie jest lewacka propaganda, czy ta laurka dla komunizmu jaką tu zaprezentowali już wystarczy? 

Edytowane przez Observer
  • Plusik 5
  • Haha 3
  • This 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Oglądam 5 odcinek. 4 był nawet spoko ale ta Kathleen jest tak nieprzekonywująca i zjebana że ja pierdole xdd czy kurwa wygrala casting najgorsza najmniej pasująca do tej roli aktorka? Oprócz tego nie mam się co czepiać bo w końcu coś się dzieje ale przerażająca jest ta obsada. Oprócz Pedro Pascala i może Tess to reszta jest chyba ściągniętą z dworca PKP w Ostrzeszowie, ekipą żuli tudzież trupa wędrowna i wszystko jest przypadkowe. Grę kocham. Jest piękna i serce mi pęka jak oni niszczą ten wspaniały potencjał. A jeżeli odcinek o pedalach jest serio najdłuższy że wszystkich to xdddddddd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...