Skocz do zawartości

Resident Evil 8 Village


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Pupcio napisał:

Przecież Jack nie umarł po walce to raz, a dwa ta rozmowa chyba dzieje się na początku gry gdy Jack odzyskał na chwilę rozum i naprawili łapkę Ethanowi 

 

Z tej cut-scenki nie wynika za bardzo, że jest to flashback z początku gry, dla mnie to zawsze wyglądało jak jakieś majaki Ethana i zabawa w telepatię. No, ale może się mylę, tylko wtedy też trochę dziwne, że raz Baker zachowuje się jak opętany, zaraz znowu jest normalny, a chwilę później ponownie mu odpyerdala i goni nas ze szpadlem, a Ethan wiedząc wszystko od początku zachowuje się przez całą grę jak dziecko we mgle. Obie wersje średnio trzymają się kupy, ale wolałbym jednak, żeby Twoja była właściwa.

Odnośnik do komentarza

gulp.

 

ciężki klimat w tym demie, gęstością przypomina początek RE7, ciemno, bez broni, chodzi się prawie po omacku, jest stresująco na tyle, że dźwięk kapiącej wody mi wrzucał ciary, głównie z powodu świetnie zrobionego 3D audio, każdy stuk, kroki słychać jebitnie wyraźnie 

 

wziąłem teraz courtyard key i mogę niby wyjść dalej ale kurła jestem pewien że tam będzie jakiś straszak :p 

 

jest strasznie ale fajnie, stalowe nerwy rekomendowane :[

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Josh napisał:

 

Z tej cut-scenki nie wynika za bardzo, że jest to flashback z początku gry, dla mnie to zawsze wyglądało jak jakieś majaki Ethana i zabawa w telepatię. No, ale może się mylę, tylko wtedy też trochę dziwne, że raz Baker zachowuje się jak opętany, zaraz znowu jest normalny, a chwilę później ponownie mu odpyerdala i goni nas ze szpadlem, a Ethan wiedząc wszystko od początku zachowuje się przez całą grę jak dziecko we mgle. Obie wersje średnio trzymają się kupy, ale wolałbym jednak, żeby Twoja była właściwa.

Spoiler

Jack i cała reszta sie tak zachowuje bo jest pod wpływem wirusa od tej dziewczynki którą Jack przyniósł do domu gdy w ich pobliżu rozbił się tankowiec. Dziewczynka jako eksperyment biologiczny rozsiewała wirusa tworząc te potwory oraz wpływając na innych ludzi jak rodzina Bakerów. To co na filmie dzieje kktóry wkleił Josh to właśnie rozmowa z rodziną Bakerów "uwięzionych" w swoich ciałach. Mówia mu wtedy że tak naprawde Oni nie są źli tylko pod wpływem tej dziewczynki. Uważam że to nie flashback tylko wyjaśnienie wydarzeń z gry - to się dzieje pod sam koniec historii. 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Demko całkiem niezłe, ale nie do końca rozumiem podjarkę grafiką. Wygląda naprawdę dobrze, ale to przecież podciągnięty, "czystszy" i bardziej szczegółowy RE7. 

 

Tak czy siak, na pewno kupię i mam nadzieję, że dodadzą gameplayowo jeszcze coś ciekawego, bo na razie trochę (aż za bardzo) pachnie jednak poprzednią generacją. 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Popi napisał:

Hmm, nie wiem co o tym myśleć. Szykuje się trochę reskin z RE7, te same dźwięki, menusy itp. nawet demo Maiden zaczyna się tak samo jak demo Kitchen. 

Lol to będzie zamek wampiry wilkołaki i inne valhensingi. Całkiem inna gra. Wiadomo, że assety z RE7, ale reskinem żadnym nie będzie. Po co zmieniać coś co działa git. Grafa na mnie nie robiła wrażenia, dopóki nie uruchomiłem demka. HDR miażdży kule. Klimat tak urywa tyłek, że się zastanawiam czy będę w to grał. RE7 już miażdżył, a takie klimaty co w RE8 jeszcze bardziej mi ryją banie.

Edytowane przez Donatello1991
Odnośnik do komentarza

Mega klimatyczne te demko, aż mi się zachciało grać w stare Thiefy xd Ogólnie serię RE zawsze traktowałem jako taką antologię, gdzie jest jakiś core i wokół tego chore japońskie głowy tworzą coraz to nowe cuda - RE7 to był w zasadzie soft reboot więc nie dziwię się że poszli jeszcze dalej i wyciągają z rękawa teraz wampiry i wilkołaki. W razie jakby kwik ortodoksów był duży, to wciąż mają asy w postaci potencjalnych remake'ów 4, CV, a na upartego można jeszcze raz przerobić 1 albo 0 :kaz: Dla mnie git, podoba mi się to jak Capcom prowadzi tę serię po szóstce.

 

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobra prowadzi i nie rozumiem narzekań. Ci co wolą " oryginały " dostają rimejki, a i pewnie coś szykują dla takich marud. Jedni i drudzy zadowoleni. 

W szczególności także, że Rimejki były świetne, ale nie potrafiły straszyć. Tutaj mamy znowu coś dla koneserów mokrych majtek. Wilk syty i owca cała. Świetnie to Capcom rozgrywa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza


Śniło mi się, że byłem w tym zamczysku z trailera i w jednej z komnat leżał taki przeogromny pies, dojebany ogar piekalny. Trzymał go łańcuch wychodzący ze ściany. Zaczął mnie gonić i musiałem tak kluczyć między kolejnymi pomieszczeniami, żeby mu tego łańcucha zabrakło albo sam się w niego zaplątał

 

Hype wszedł mocno :obama:

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Donatello1991 napisał:

Bardzo dobra prowadzi i nie rozumiem narzekań. Ci co wolą " oryginały " dostają rimejki, a i pewnie coś szykują dla takich marud. Jedni i drudzy zadowoleni. 

W szczególności także, że Rimejki były świetne, ale nie potrafiły straszyć. Tutaj mamy znowu coś dla koneserów mokrych majtek. Wilk syty i owca cała. Świetnie to Capcom rozgrywa.

 

Marudzenie niestety mam w genach, a jak coś mi leży na serduszku to lubię się tym z każdym podzielić :nosacz3: Co nie zmienia faktu, że na Village czekam tak samo jak Wy i na pewno mimo wkurzania się na pewne elementy to i tak będę się świetnie przy tej grze bawił.

 

A co do rozgrywania sprawy przez Capcom to marzy mi się, żeby przy okazji RE9 zmiksowali wszystko co najlepsze w ostatnich Resach i dowalili full-next genem. Wybór perspektywy (TPP albo FPP, co kto woli), jakaś duża, klimatyczna miejscówka, klasyczne kreatury (zombie, Tyranty), oprawa wyciskająca siódme poty z nowych konsol, tak jak kiedyś robił to RE4 na Gacku, najlepiej jakiś nowy bohater, ale taki z jajami, a nie pizduś Ethan, zaszczucie na każdym kroku i pakiet konnkretnych jumpscare'ów.. No i muzyczka w stylu RE2/RE3 :wub:

Odnośnik do komentarza

Troche to jest tak że ta aktualna seria od siódemki jest kolejna trylogią. Mieliśmy pierwszą trylogie ze startycznymi kamerami, drugą trylogie w 3d z innym widokiem i teraz 3 trylogie w FPP. Niemniej jednak lepiej żeby z tego robili Spinn- offy a nie główną serie. Czwórka podobnie jak siódemka - zajebista gra ale nie resident. 

Odnośnik do komentarza

Dobrze to wygląda, ale szkoda że jednak crossgen, bo mimo, że jest ładnie i stylowo, to jednak widać, że to jest podbita siódemka, a nie nextgenowe uderzenie.

Dla mnie to strzał w dziesiątkę(wampiry, wilkołaki), zresztą przy tym, co obecnie robią są obładowani na kilka lat do przodu. Twardogłowi będą mieli klasyki zrobione od nowa, a przy tym jest miejsce na eksperymenty jak w 7/8. Duchi np. w 9 też bym zobaczył, bo ten prototyp RE4 robił robotę:

Resident Evil 4 Prototype Video - YouTube

 

Nigdy nie traktowałem tych gier na poważnie, czy tematycznie, czy fabularnie, bo nawet jeśli jest to wątek wirusów, to jest on groteskowo wyolbrzymiony do takich rozmiarów, że masz do czynienia z niemal nieśmiertelnymi kupami mięcha, które mają po kilka transformacji jak w jakimś dragon ballu. A wisienką na torcie jest mięsny

Spoiler

T-REX z RE6.

Może rzeczywiście mogłoby to wychodzić jako nowe IP, ale to jest marketing. RE to jest tak mocno zakorzeniona marka, że naprawdę ciężko nie korzystać z tej nazwy. RE8 jest nadal w duchu serii, nie ma tutaj mowy o profanacji.

Był czas klasycznych survival horrorów(aż 6 odsłon z rimejkiem), które już zaczynały trącić myszką, później od 4 pójście co raz bardziej w akcję, a teraz robią coś innego i bardzo dobrze. W obwodzie są przecież jeszcze spin offy Revelations, gdzie można pogodzić stare z nowym.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza

Przecież leaki (i to takie pewne) mówią, że będzie remake RE4.

Potem pewnie RE9 fpp i kolejny remake.

 

Powiem tak - mnie przed premierą RE7 on nie grzał a po premierze, o panie.

Tu pewnie podobnie będzie. Mi się podoba, ale styl 7 bardziej pasił.

Ogólnie nawet RE3 mi się podobało, więc dla mnie Capcom tego nie spieprzy.

 

Odnośnik do komentarza

Ło jezu co to jest za generyczne gówno - akcja w tym demie ciągnie się jak flaki z olejem, a grafika to je.any beton bez wyrazu godny wczesnych gier na ps4 - taki Until Dawn rozpierd.la tego sztosa na kawałki.
No nic będzie kolejna durnota po 7e zrobiona ala te indycze horrorki FPP na jedno kopytko.
Ludzie będą zachwalać bo już się im od tych gównianych gier i przekupnych dziennikarzyn oraz forumowych szpeców, którzy wmawiają im jakieś pierdy z jakim to hitem z dupy nie mamy tu do czynienia, zatracili całkowicie właściwą ocenę co dobre, a co złe.

Dobrze, że mam jeszcze do ogrania Resa zero i Veronice bo by było ciężko.

No cóż,  oddanie serii w łapy fanów i całkowity jej restart to jedyne wyjście. 
ps: kurna i jeszcze te uchachane wampirze dzi,ki jako główne zagrożenie - żałosne dziełko.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...