Skocz do zawartości

Resident Evil 8 Village


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Po zagraniu w re7 przeglądałem temat i to samo męczenie buły co tutaj "łe, to nie resident" "łe, to jakiś outlast gdzie zombiaki???" A potem czlowiek gra i jest goty giereczka więc tym razem nie dam się nabrać na to marudzenie. No trochę szkoda że wychodzi na poprzednią generację bo graficznie to trochę ładniejsza 7

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak na serię która ma kilkanaście części które są ze sobą mimo wszystko powiązane to wydaje mi się, że zmiany są wprowadzane całkiem sensownie i bez większych wtop. Perspektywa, częsciowo mechaniki, czy świat i bestiariusz. Gdyby wszystko stało w miejscu to seria już by dawno skończyła w piachu, bo nikt by nie chciał sterować czołgiem z zawieszoną kamerą i pre tłami. Pierwsze odsłony to moje ulubione tytuły ever, ale taka 4kę skończyłem kilkanaście razy^^Rimejki są super, 7mka byla kolejnym pozytywnym zaskoczeniem. Co do 8 jestem spokojony, mają kredyt na zaś jak Miyazaki:potter:

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Pupcio napisał:

Po zagraniu w re7 przeglądałem temat i to samo męczenie buły co tutaj "łe, to nie resident" "łe, to jakiś outlast gdzie zombiaki???" A potem czlowiek gra i jest goty giereczka więc tym razem nie dam się nabrać na to marudzenie. No trochę szkoda że wychodzi na poprzednią generację bo graficznie to trochę ładniejsza 7

 

Marudzenie nie jest na gre bo pewnie będzie tak samo zajebista jak część siódma. Tylko na to że ta gra już nie jest rsidentem. 

Odnośnik do komentarza

A co stanowi że gra jest residentem? Statyczna kamera? Racoon City? Nowy god of war nie jest god of warem bo walczy sie toporem i kamera jest za plecami bohatera? Jak dla mnie re7 jest bardzo residentowy. Nie ma nic gorszego niż fani gry którzy chcą żeby każda kolejna część ich serii była tym samym ze zmienioną historią. Gracie w te gry od tylu lat i powinniście dziękować na kolanach żeby twórcy eksperymentowali z mechaniką. Nie podejdzie ci nowa część? No trudno, te stare które uwielbiasz nigdzie nie znikną i możesz w nie zagrać w każdej chwili 

Odnośnik do komentarza

Ja tam widziałem dużo Residenta w Resident 7, chociażby menu, przedmioty, jednak ewoluowanie gier jest dobre, bo zawsze to jakaś nowa świeżość w serii. Jakbym miał grać non stop w te same mechaniki z jedynki do trójki, to bym się prędzej powiesił, niż miał grać dalej w to samo, bo to tylko reskin by był. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

RE7 był świetnym rozwinięciem formuły z poszanowaniem historii w postaci właśnie smaczków takich jak menusy, muzyka i osadzenie całości w uniwersum. Nie rozumiem czemu na RE8 się wiesza psy, skoro może tam być podobnie. Świat idzie do przodu a dla wielbicieli "kiedyś to kurła było" Capcom też robi niezły fanserwis w postaci odświeżania starych odsłon. 

 

Gracze gorzej niż baby czasem, pokłócić się o gierkę, której nie widzieli, i która jeszcze nie wyszła :pawel:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Pupcio napisał:

A co stanowi że gra jest residentem? Statyczna kamera? Racoon City? Nowy god of war nie jest god of warem bo walczy sie toporem i kamera jest za plecami bohatera? Jak dla mnie re7 jest bardzo residentowy. Nie ma nic gorszego niż fani gry którzy chcą żeby każda kolejna część ich serii była tym samym ze zmienioną historią. Gracie w te gry od tylu lat i powinniście dziękować na kolanach żeby twórcy eksperymentowali z mechaniką. Nie podejdzie ci nowa część? No trudno, te stare które uwielbiasz nigdzie nie znikną i możesz w nie zagrać w każdej chwili 

 

Idąc tym tropem to wydanie w 2019 w RE2 remake i w 2020 w RE3 remake nie miałoby sensu i nie osiągneło by takiego sukcesu. A te dwie gry pokazały że wirus + zombie + zmutowane maszkary nadal są zajebiste.

Naprwde nic nie mam do 4 czy 7 jako nowe doświadczenia ale czemu nadal te gry są Resident Evil w tytule. Menusy? Łączenie przedmiotów? Nie one świadczą o "residentowości"

Nie mam bólu dupy o tą nową część bo w genialną gre pod tytułem 7 zagrywałem się sporo (niedawno kolejny run był i sam dzisiaj VR znowu podłaczyłem bo kolejny się kroi) ale ta gra dla mnie miała tytuł 7 a nie RE7 i tyle. W maju gra pod tytułem Village wyjdzie i pewnie też będzie zajebista bo lubie również takie Van Helsingowe klimaty. 

A na kolejngo Residenta jeszcze poczekam. 

Odnośnik do komentarza

50kg koles w pol sekundy przemieniajacy sie w 12 metrowa osmiornice - cool, virus tak dziala, biohazard!

Wampiry, wilkolaki?- CIEKAWE JAK ONI TO WYTLUMACZA!!! :dynia:

Capcom idzie w dobrym kierunku z seria choć nie obrazil bym sie za widok zza plecow jak w poprzedniej trylogi ale tak jest bardziej strasznie imo.

Demko wywala z kapci, gra na oledzie wyglada OBLEDNIE! Jak jeszcze bedzie mozna grac na googlach to juz w ogole bajunia.

Wioska, zamek, las, wilkolaki, zombie, czarownice, wiktorianski klimat. To wszystko juz bylo i sie tez nie zdziwie jak na koniec bedziemy zjezdzac 60 pieter w dol do tajnego laboratorium umbreli ale kurde czekam mocno bo nowy resident to zawsze wydarzenie w swiecie graczy i solidny szpil (nie liczac czesci nr 6)

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, LiŚciu napisał:

 

Idąc tym tropem to wydanie w 2019 w RE2 remake i w 2020 w RE3 remake nie miałoby sensu i nie osiągneło by takiego sukcesu. A te dwie gry pokazały że wirus + zombie + zmutowane maszkary nadal są zajebiste.

Naprwde nic nie mam do 4 czy 7 jako nowe doświadczenia ale czemu nadal te gry są Resident Evil w tytule. Menusy? Łączenie przedmiotów? Nie one świadczą o "residentowości"

Nie mam bólu dupy o tą nową część bo w genialną gre pod tytułem 7 zagrywałem się sporo (niedawno kolejny run był i sam dzisiaj VR znowu podłaczyłem bo kolejny się kroi) ale ta gra dla mnie miała tytuł 7 a nie RE7 i tyle. W maju gra pod tytułem Village wyjdzie i pewnie też będzie zajebista bo lubie również takie Van Helsingowe klimaty. 

A na kolejngo Residenta jeszcze poczekam. 

 

Resident Evil 7 to także szukanie i oszczędzanie amunicji, powrót skrzyń na przedmioty, zapis tylko w wybranych miejscach, wolna eksploracja posiadłości, szukanie kluczy i rozwiązywanie zagadek - nawet zagadka z shotgunem to miły gest dla fanów jedynki. Tak więc RE7 ma w sobie dużo z Residenta.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie cały gameplayowy flow w siódemce jest mocno "klasycznie residentowy" - od logiki zagadek, jak wygląda progres/eksploracja, backtracking, po zarządzanie ekwipunkiem itp. Do tego fabularnie typowa residentowa afera "coś tam się wymknęło grubym rybom spod kontroli" i bohater który trochę przypadkiem znajduje się w tym pierdolniku i powoli zaczyna odkrywać m i s t y f i k a c j ę. Stare Residenty to pod względem designu mechanik itp to trochę takie duże escape roomy i siódemka całkowicie dostarcza w tym aspekcie (z tym escape roomem to aż zbyt dosłownie w pewnym momencie xd). Nie ma nic bardziej residentowego niż drewniana chałupa w której otwarcie drzwi wejściowych wymaga fikołów w te i wewte w celu zebrania trzech części czegośtam.

Odnośnik do komentarza

Przeszedłem. Bardzo krótkie, klimatyczne, zero walki. Ale ma robić grafa i imo robi.

Spoiler

 

Cudnie się to prezentuje. Klimat jest. Jakieś listy, odgłosy, rekwizyty budują atmosferę. Ogolnie nie czuć tego brudu z re7, ale trochę jest. Bardziej takiego zamknięcia w szalonym zamku. Boję się, że za dużo tymi demami pokażą. Tu w sumie asety i klimat głównie. Tak czy siak jestem zadowolony i czekam na normalne demo, a nie pół pt.

 

A i był jeden przedmiot, z którym nic nie zrobiłem (nie liczę tutorialowego), więc może coś ukryli.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Faka napisał:

O Leonie, czy tam Chris to już zapomnieli w 7? Ta gra dalej jest związana z uniwersum Resident.

Oby, bo ciągnięcie telenoweli z tymi starociami przez następne 23 części gierki to będzie dramat. Staruchy do lamusa, nową gwardię zapraszamy na scenę.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze. Mimo, że fajnie grało mi się w RE3 remake, to nie sposób nie zauważyć przepaści jaka dzieli tę grę od RE2R. Dziwię się, że Capcom zleciło im zrobienie remake'u tak legendarnej gry jak czwarty Resident i było oczywiste od początku, że temu nie podołają. Teraz pewnie trzeba będzie poczekać trochę dłużej, ale przynajmniej jest nadzieja, że wyjdzie z tego hicior. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...