Skocz do zawartości

Resident Evil 8 Village


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie oszukujmy się, wersja Gold gry sugeruje, że coś z pokazanych rzeczy będzie do kupienia za kasę - gdyby było inaczej to po ki grzyb osobne SKU? Czy wszystkie czy tylko Shadow of Rose, czy dwa - zobaczymy, ale na całość za darmo bym się nie nastawiał.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
5 minut temu, messer88 napisał:

To można już kupić, jest na xbox store gdzieś? Bo nie mogę znaleźć. 

Ech, jak tylko do konkurencji przeszedłeś to już zaczynają się problemy z najprostszymi rzeczami :/

 

https://www.xbox.com/pl-pl/games/store/winters-expansion/9n52vvpnhc3j

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ugiąłem się i złamałem swoje postanowienie :D Po informacji o tym, że Capcom zamierza zachować stary standard cenowy zyskali u mnie kilka punktów ;) więc niesmak wywołany brakiem polskiej wersji najnowszego Residenta stał się mniejszy. Mimo to nadal pozostał. Wiem, że nie ma dużo tego tekstu ani rozmów i większości rzeczy można się domyśleć z kontekstu. Tym bardziej z tego względu, że jest tego niewiele powinni to zrobić choćby z użyciem translatora google. Przy produkcji gry brali udział Polacy. Przynajmniej tyle wynikało z napisów końcowych.

 

Mniejsza o to narzekanie. To bardzo dobra acz krótka gra. Wciągnęła mnie niemiłosiernie jak nic dawniej, szkoda, że tak szybko się skończyła - 12h na normalu. Bardziej podobały mi się etapy kiedy grałem Ethanem. Większe poczucie zaszczucia i zagrożenia. Później przez chwilę zrobił się z tego bardziej FPS, któremu bliżej Dooma czy innych strzelanek. Przynajmniej ja to tak odebrałem. Z tego co widzę to jeden z dodatków też chyba pójdzie w tą stronę. Niekoniecznie tego się spodziewałem. Widok TPP nie wiem czy będzie wart aby za to płacić. Dodatek fabularny z Rose może będzie ciekawy. Nie jestem jednak przekonany do tej ceny. Może za 60 zł albo 40 zł będzie można sprawdzić.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak będzie gdzieś wersja pudełkowa/cyfrowa za 20 zeta maks to wezmę.
Ten koncept mi w ogóle nie odpowiada jako horror.
Zdania nie zmienię. By zrobili już zwykły szuter pod inną marką. No trudno. Pozostaje mi ogrywać remaster 1, bo to jedyna odświeżona wersja, którą łykam i świetnie się bawię, nawet X razach. Dla mnie ta marka, tak sie oddaliła od swoich korzeni i poszła w miałką rozwałkę maszkar bez klimatu zaszczucia grozy, że szok.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Figaro napisał:

 

12h to mało? 

 

Chciałoby się więcej tego dobrego. Takie The Evil within 15-20h, druga część podobnie. 4, 5 i 6 część serii RE z tego co czytam 16-26 h przy czym 5 i 6 nie były aż tak dobre. Dla mnie 6 część klimatyczna była tylko w pierwszym akcie, potem zrobiło się z tego, to co było w RE5. Ogólnie jestem zadowolony z jakości i czasu gry ale chciałoby się więcej ;)  Mogę mieć zaburzoną percepcję, bo w grę grałem w przerwie od 3 części Mass Effect.

 

7 godzin temu, Soyokaze napisał:

Jak będzie gdzieś wersja pudełkowa/cyfrowa za 20 zeta maks to wezmę.
Ten koncept mi w ogóle nie odpowiada jako horror.
Zdania nie zmienię. By zrobili już zwykły szuter pod inną marką. No trudno. Pozostaje mi ogrywać remaster 1, bo to jedyna odświeżona wersja, którą łykam i świetnie się bawię, nawet X razach. Dla mnie ta marka, tak sie oddaliła od swoich korzeni i poszła w miałką rozwałkę maszkar bez klimatu zaszczucia grozy, że szok.

 

Miałem podobne założenia ale jak cena gry zeszła do 100 zł, to się przełamałem i nie żałuję. Do 20 zł chyba gra nie spadnie tak szybko albo wcale, bo samo pudełko i płyta może być więcej warta. Prędzej pojawi się w jakimś abonamencie. Przy tej inflacji, to te 100 zł nie jest aż tak dużą kwotą. Demka, które się pokazały dały namiastkę tego co jet w pełnej wersji, a jest nawet lepiej. Konwencja jak dla mnie dobrze się sprawdza jako horror.

Odnośnik do komentarza

@Elitesse

Mnie nowa formuła nie przyciąga za nic w świecie.

1 Jakie wilkołaki, wampiry i inne, które nic maja z tradycyjnymi wirusami. Sentymentalnie chcą graczy załapać na legendy, czy inne chwyty?
2 Gdzie ten klimat horroru? To ze dodali jakieś zamczysko i maszkary do ubijania to nie horror, ani survival. Spin-off serii? Bardziej by pasowało. Pomysly z d** za przeproszeniem. W jedynce dodanie córki doktora w chatce w ogrodzie to było naprawdę coś.
3 4 Światy połączone wiochą, gdyby zlikwidować imitację otoczenia, to 5 wysp lewitujacych, gdzie 5 centralna łącząca resztę 4. Ale zmyślny pomysł. Gdzie każdy świat ma coraz większe odloty w śmieszność niż w horror.
4 Sama rozgrywka. Raz że same klucze i inne rzeczy trza zbierać, by do innych światów wejsć. To jeszcze tylko wszystko opiera się by przysłowiową roślinność nawozem ołowiu napakować. Ale mi zabawa.
A te światy to mi się z platformówkami kojarzą i tu Bugs i taz z psx1. Tylko tam chociaż to było sensowne, z humorem i klimatyczne. A tu... Nic.

Problem z tą częścią, że to ani RE ani nie wiem co. Oddzielna gra spoko, rozumiem zachwyty,rozwalania maszkar. Ale RE? Który ma kanoniczną cyferkę 8... To nie. 2 Dyszki za to to mogę dać, aby sobie postrzelać, do czegoś co mi przed oczami wyskoczy z pazurami, ale więcej nie dam.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Soyokaze napisał:

@Elitesse

Mnie nowa formuła nie przyciąga za nic w świecie.

1 Jakie wilkołaki, wampiry i inne, które nic maja z tradycyjnymi wirusami. Sentymentalnie chcą graczy załapać na legendy, czy inne chwyty?
2 Gdzie ten klimat horroru? To ze dodali jakieś zamczysko i maszkary do ubijania to nie horror, ani survival. Spin-off serii? Bardziej by pasowało. Pomysly z d** za przeproszeniem. W jedynce dodanie córki doktora w chatce w ogrodzie to było naprawdę coś.
3 4 Światy połączone wiochą, gdyby zlikwidować imitację otoczenia, to 5 wysp lewitujacych, gdzie 5 centralna łącząca resztę 4. Ale zmyślny pomysł. Gdzie każdy świat ma coraz większe odloty w śmieszność niż w horror.
4 Sama rozgrywka. Raz że same klucze i inne rzeczy trza zbierać, by do innych światów wejsć. To jeszcze tylko wszystko opiera się by przysłowiową roślinność nawozem ołowiu napakować. Ale mi zabawa.
A te światy to mi się z platformówkami kojarzą i tu Bugs i taz z psx1. Tylko tam chociaż to było sensowne, z humorem i klimatyczne. A tu... Nic.

Problem z tą częścią, że to ani RE ani nie wiem co. Oddzielna gra spoko, rozumiem zachwyty,rozwalania maszkar. Ale RE? Który ma kanoniczną cyferkę 8... To nie. 2 Dyszki za to to mogę dać, aby sobie postrzelać, do czegoś co mi przed oczami wyskoczy z pazurami, ale więcej nie dam.

 

Ogólnie to rozumiem część Twoich zarzutów do gry. Nie powinna się ona tak nazywać już od 7 części ale marketing zrobił swoje. Tamta 7 część przekonała mnie do tego, że ta nowa forma się dobrze sprawdza. Po prostu podchodzę do tego jak do nowej gry, może spin-offa albo nawiązującego do świata RE, zamiast liczyć na to, że dostanę pełnoprawną kontynuację serii RE. Nie oglądałem też gameplayu, a grałem tylko w demka. Klimat wioski całkiem mi się spodobał ze względu na nawiązania do wschodniej i południowo wschodniej europy. U mojej babci, a nawet w okolicy zdarzają się podobne miejscówki. Z tym, że tutaj to była cała wioska. Wbrew Twojej opinii gra trzyma poziom, jest to horror i potrafi przestraszyć. Sam może zmienisz zdanie jak już zagrasz ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...