Skocz do zawartości

Resident Evil 8 Village


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Widok FPP to jedyna rzecz, która mnie odpychała od RE7 i Village, po prostu nie lubię tej perspektywy w grach i dlatego po splatynowaniu tych dwóch Resów od razu się ich pozbyłem nie planując już nigdy do nich wracać. No, ale skoro w Gold Edition jest już klasyczny widoczek zza pleców, to chyba jednak się skuszę na powrót do osady. Ciekawi mnie też bonusowy scenariusz z Rose i jednocześnie cieszy, że jest to definitywny koniec sagi Wintersów. Jakoś nie potrafiłem się przekonać do Ethana, dla mnie to najgorszy protagonista w serii i jakoś ciężko mi się było wczuć w jego rolę skoro nawet nie było widać jego ryja. W kolejnej części liczę albo na powrót jakiegoś zapomnianego bohatera (Carlos, Rebeka, nawet ten debil z Gun Survivor mógłby się pojawić) albo na całkowicie nową postać. 

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że Capcom zrobi kiedyś reset bio i dostosuje wiek postaci do bardziej współczesnych wydarzeń.  Jak wprowadzali kogoś nowego to w  zasadzie same niewypały, grubas Parker z RE Revelations, Helena i młody Wesker z RE6, Ethan z RE7 nie mają w ogóle podejścia do starej ekipy z bogatą historią. 

Odnośnik do komentarza

Klimat samotnosci i eksploracji? Chyba ktos chce pecetowy horror typu Amnesia czy inny Outlast, tam bedziesz mial klimat samotnosci. Residenty to nic innego jak escape room w konwencji horroru klasy B, te gry nigdy nie mialy na celu straszenia ludzi czy budowania napiecia, po prostu masz zaburzone postrzeganie serii przez to ze grales w te gry majac 10-12 lat i wtedy to robilo na tobie wrazenie. Klasyczne residenty polegaly na rozwiazywaniu kolejnych zagadek i poruszaniu sie do przodu w jak najefektywniejszy sposob. W sumie zmiana konwencji od 4 czesci nie jest jakas ogromna rewolucja, tylko zamiast escape roomow masz kill romy, sam "klimat" czy "strasznosc" jest na podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza

Po Wiosze juz nie ma co ciagnac serii w przyszlosc, bo robi sie z tego Fast and Furious i zaraz Chris bedzie w kosmosie szczelal do mutantow. W tym nowym DLC juz sa jakies czary i inne bzdury.

 

Albo zrobia reset serii (teoretycznie juz to zrobili) albo serie prequeli. Albo ewentualnie jedna w klimacie sci-fi horror (cos jak fabryka w 8, polaczenie czlowieka i maszyny). Tam mozna by spokojnie zrobic dobry survival horror.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, smoo napisał:

Po Wiosze juz nie ma co ciagnac serii w przyszlosc, bo robi sie z tego Fast and Furious i zaraz Chris bedzie w kosmosie szczelal do mutantow. W tym nowym DLC juz sa jakies czary i inne bzdury.

 

Albo zrobia reset serii (teoretycznie juz to zrobili) albo serie prequeli. Albo ewentualnie jedna w klimacie sci-fi horror (cos jak fabryka w 8, polaczenie czlowieka i maszyny). Tam mozna by spokojnie zrobic dobry survival horror.

A może po prostu wystarczy re9 w formie jak re2/re3 remake. Nowe miasto, niech będzie komisariat, szpital, zoo, szkoła, biały dom, cokolwiek, byle w klimacie bohater kontra zombie i stwory, bez qte, bez 5 kumpli w helikopterze, bez pogoni jeepem za trollem z bazuką. Zdecydowanie wszyscy by się na to rzucili. Ta formuła na pewno jeszcze po re3r się nie zużyła, a cały czas jednak odgrzewają kotleta.

Jeżeli re9 będzie choć trochę podobny do re8 to kończę romans z serią, te wilkołaki, wampiry, modern warfare z Chrisem, wszystko niszczy jej ducha

Edytowane przez Rtooj
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Rtooj napisał:

A może po prostu wystarczy re9 w formie jak re2/re3 remake. Nowe miasto, niech będzie komisariat, szpital, zoo, szkoła, biały dom, cokolwiek, byle w klimacie bohater kontra zombie i stwory, bez qte, bez 5 kumpli w helikopterze, bez pogoni jeepem za trollem z bazuką. Zdecydowanie wszyscy by się na to rzucili. Ta formuła na pewno jeszcze po re3r się nie zużyła, a cały czas jednak odgrzewają kotleta.

Jeżeli re9 będzie choć trochę podobny do re8 to kończę romans z serią, te wilkołaki, wampiry, modern warfare z Chrisem, wszystko niszczy ducha serii.

Zgadzam się, lecz problem w tym że fabuła w 8 poszła w taki absurd, że raczej nie ma już powrotu do zombie i czegoś bardziej przyziemnego :(.

Odnośnik do komentarza

Dawniej bym się po sobie tego nie spodziewał, ale Village wolę w FPP. Zawsze wolałem TPP, ale w te nowe Residenty grało mi się świetnie, zwłaszcza siedząc dosyć blisko TV. Dobrze się szło wczuć. 

Sprawdziłem sobie to demko z kamerą zza pleców i myślałem sobie tylko, że "czego mi tu zasłaniasz widok". Bardzo fajnie jednak, że zrobili taką wersję.
 

Inna sprawa - tyle się gada, że demka są takie trudne i wymagają tyle dodatkowej roboty, ojejku jejku. Capcom jakoś nie ma z tym problemu i dostarcza dema do swoich nowych gier. Gdybym nie mógł sprawdzić za darmoszkę dema RE8 to mógłbym nie sięgnąć po te nowe części. Kudosy dla nich za to!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...