Skocz do zawartości

DualSense i PSPortal


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jest super konsumencki, co jest sensownym podejściem przy takim produkcie i generalnie wszystko co mówi to prawda. Z tym guzikiem to beka.

 

Mnie nigdy streaming nie zadziałał dobrze przez komórkę, ale jak testowałem Chiaki z pracy do domu po normalnych łączach było przyzwoicie. Oczywiście trochę lag, ale problemy z obrazem były niewielkie.

 

Edit: piszę o filmiku z końca poprzedniej strony.

2 minuty temu, Jakim napisał:

Poza tym sprzedaje się to podobno wyśmienicie, więc niestety ale Sony nie wybije sobie zębów na tym pomyśle.

Serio? Wow, tego bym się nie spodziewał.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza

No tak, ale on pokazuje jakąś totalną katastrofę streamując z konsoli, która jest metr od niego (FF16 wtf?). Albo nie umie ustawić sobie poprawnie sieci (tak jak nie umie włączyć Portala :kekw:) albo te wszystkie entuzjastyczne opinie w necie i kolegów tutaj na forum to spisek.

 

To chyba nie może działać aż tak źle, a już na pewno nie może być takiej różnicy pomiędzy Ragnarokiem a FF16.

Odnośnik do komentarza

Ewidentnie ma kiepskie, albo raczej "zwyczajne" wifi, może źle ustawione, ale to są dokładnie warunki, w jakich "konsumenci" będą tego próbowali używać. Oczywiście to, że GoW działa dobrze a FFXVI źle to nie ma nic wspólnego z samą grą.

 

Jak miałem wifi ac, jeden router na całe mieszkanie to remote play (wtedy do vity) działało bardzo różnie. To głównie zależało od innych domowników, co robili. Teraz jak mam ax Mesh jest dużo lepiej, ale też nie idealnie i potrafi się przyciąć i pokazać kwadraty. Ale akurat chwilowo mam PS5 też po wifi podłączone, co pogarsza sprawę.

 

Generalnie wszystkie bezprzewodowe technologie mogą być bardzo szybkie i jak ściągasz coś wielkiego to jest bez różnicy, że przez pół sekundy co jakiś czas będą zakłócenia i będzie transfer 0. Przy streamingu każdy taki problemik jest natychmiast widoczny.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, dominalien napisał:

Ewidentnie ma kiepskie, albo raczej "zwyczajne" wifi, może źle ustawione, ale to są dokładnie warunki, w jakich "konsumenci" będą tego próbowali używać. Oczywiście to, że GoW działa dobrze a FFXVI źle to nie ma nic wspólnego z samą grą.

 

Jak miałem wifi ac, jeden router na całe mieszkanie to remote play (wtedy do vity) działało bardzo różnie. To głównie zależało od innych domowników, co robili. Teraz jak mam ax Mesh jest dużo lepiej, ale też nie idealnie i potrafi się przyciąć i pokazać kwadraty. Ale akurat chwilowo mam PS5 też po wifi podłączone, co pogarsza sprawę.

 

Generalnie wszystkie bezprzewodowe technologie mogą być bardzo szybkie i jak ściągasz coś wielkiego to jest bez różnicy, że przez pół sekundy co jakiś czas będą zakłócenia i będzie transfer 0. Przy streamingu każdy taki problemik jest natychmiast widoczny.

Pisałem milion lat temu nawet magisterkę o WiFi w komorze rewerberacyjnej siedząc setki godzin z  mikrotikami, b/g/n/ac (dalej nie było jeszcze) i innymi cudami - temat rzeka, dlatego nie lubię streamingu w grach i jakoś nie mogę się przekonać, byle pierdnięcie i obraz może wystrzelić, albo się rozmazać. Zawsze to jednak będzie ta gorsza alternatywa w gamingu, co innego rzeczy, które możesz sobie zbuforować, a co innego gierki. 

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Pisałem milion lat temu nawet magisterkę o WiFi w komorze rewerberacyjnej siedząc setki godzin z  mikrotikami, b/g/n/ac (dalej nie było jeszcze) i innymi cudami - temat rzeka, dlatego nie lubię streamingu w grach i jakoś nie mogę się przekonać, byle pierdnięcie i obraz może wystrzelić, albo się rozmazać. Zawsze to jednak będzie ta gorsza alternatywa w gamingu, co innego rzeczy, które możesz sobie zbuforować, a co innego gierki. 

Podali chociaz minimalna predkosc lacza do komfortowej gry? I jakies pasmo? Tylko 5G czy nizej tez mozna zejsc ?

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie do takich zabaw najlepsza będzie sieć kablowa, PS5 czy cokolwiek innego streamuje podpięte do kabla i access point (może być wtedy nawet n) w tym samym pomieszczeniu w którym grasz na 5GHz i którego jesteś jedynym użytkownikiem.

 

Ale kto taki komfort ma. Router z wifi od orange gdzieś niedaleko wejścia i oczywiście wifi jest wszędzie, ale do streamingu nie daje rady.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, dominalien napisał:

No tak, tajemnicze "Playstation Link", czyli najprawdopodobniej bezpośrednie połączenie między PS5 i PSPortal łącznością radiową na 2,4GHz. Coś jak AirDrop między iPhonami.

Ale Playstation Link jest do audio:

 

Cytat

Pulse Elite and Pulse Explore connect directly with PlayStation Portal by leveraging this new wireless audio technology, PlayStation Link. This innovation delivers low latency, lossless audio and easy switching between multiple PlayStation Link hosts such as PS5 with the USB adapter and PlayStation Portal.

https://blog.playstation.com/2023/08/23/playstations-first-remote-play-dedicated-device-playstation-portal-remote-player-to-launch-later-this-year-at-199-99/

Edytowane przez Snake_Plissken
Odnośnik do komentarza

Siemka.. 

Miał ktoś problem z podłączeniem kontrolera do Pc. Windows nic mi nie wykrywa podczas parowania. Cały proces powinien potrwać chwile a tymczasem nic sie nie dzieje. DS w trybie parowania, bluetooth on a nic mi nie znajduje. 

Chciałem sie pobawić ale chyba nic z tego. Widocznie za bardzo dałem w palnik wczoraj :facepalm:

 

Juz niewazne. Naprawilem driftowanie analoga w poziomie. Troche prezcyzyjna i delikatna to robota. Rozebralem > wyczyscilem > dalem smaru do do gwintow > skrecilem. Dryftowanie przeszlo.

 

Filmik pomocniczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
8 minut temu, Patricko napisał:
42 minuty temu, Figuś napisał:
ja kupowałem na konsolowo.pl i trzyma 5-6h nie ma problemów z ładowaniem

Jaką masz pojemność obecnie?

https://konsolowo.pl/pl/playstation-5/2674-bateria-lip1708-2000mah-kontrolera-dualsense-playstation-5-ps5-5903981915736.html

  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Patricko napisał:

Ktoś wymieniał baterię w Dualsense? Bo w moim premierowym to już max 3 godziny wytrzymuje i to zwykłej gry bez wibracji nawet. Chodzi mi głównie o to, czy te z Aliexpress będą ok, bo gdzieś czytałem że po wymianie ludzie mieli problem z ładowaniem, ale to może jakieś pojedyncze przypadki.

Znajomy miał taki problem, jemu to nawet godziny już nie wytrzymywała. On zamówił tą:

https://www.amazon.pl/Lioncast-Akumulator-kontrolera-Playstation-wydajność/dp/B09NNWKM4R
 

I trzyma dłużej niż na oryginalnej baterii oraz nie ma problemów z ładowaniem :)

  • Lubię! 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...