Skocz do zawartości

DualSense i PSPortal


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

8 minut temu, Jakim napisał:

Wiesz co. Jesli masz taką sytuację w domu jak ja to jak najbardziej:

1. Male dzieci 

2. Jeden tv w domu

3. Żonę/kobietę ktora MUSI oglądać coś swojego na telewizorze bo jakby miała to robić na laptopie to by umarła.

W sumie te punkty odhaczyłem od razu jak napisałeś w temacie, bo u mnie prawie to samo. Dzieci okupują TV na którym jest playstation. 

 

No dobra, ale duży tytuł jak odpalę to odstaje jakościowo (poza rozdziałką)? Czy bardziej masz na myśli to że jak coś z dobrymi wizualiami jest to wolisz na dużym ekranie to oglądać dla wczutki? 

 

W fps`y czy inne gry gdzie input lag ma duże znaczenie bym nie grał, ale polecieć sobie w tlou, uncharted czy inne to już chętnie. 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Mało gram na PS5, bo xbox jest moją główną konsolą ale jak po wczorajszym graniu drętwiały mi dłonie przy dualsense to jakaś masakra. Strasznie "dla mnie" jest niewygodny ten pad, za duży, ciągle czuję jakieś napięcia na dłoni, po 3 godzinach grania w helldivers już nie dałem rady i musiałem grę wyłączyć.

 

To też własnie zależy od gier, przy singlach to jakoś idzie dłużej pograć, bo co chwila się człowiek zatrzymuje czy coś, ale w Helldivers, gdzie sporo się dzieje, moje dłonie po godzinie odczuwają po prostu ból.

 

Osobiście mam małe dłonie i to niestety pierwszy pad jaki trzymam w dłoniach, który daje mi taki dyskomfort :/

Odnośnik do komentarza

Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia. Dobrze mi się grało na padzie od X, ale dla mnie DS jest sztosem jeśli chodzi o pada. I miałem podobnie do Ciebie ostatnio, gram na Ps5, a ostatnio z siostrzeńcem kilka meczy w fifę i też mi drętwiały dłonie na padzie od X :) kwestia częstszego grania na danym sprzęcie i dłonie się przyzwyczają.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

dollar sales tak trochę zakłamuje bo jest to chyba najdroższe akcesorium po PSVR2, z drugiej strony patrząc na bebechy tego sprzętu to raczej jest to dla nich wysokomarżowy produkt, może się połaszą na prawdziwego handhelda zwłaszcza przy ostatnich informacjach że MS nad takim pracuje

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Figuś napisał:

dollar sales tak trochę zakłamuje bo jest to chyba najdroższe akcesorium po PSVR2

Nie do końca. Oprócz PSVR2 droższy jest też Dualsense Edge, a te nowe słuchawki Pulse Explore to ta sama półka cenowa.

 

Oj tak, wszystkim nam życzę pełnoprawnego handhelda :banderas:

 

Edytowane przez jimmyyy8
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Figuś said:

dollar sales tak trochę zakłamuje bo jest to chyba najdroższe akcesorium po PSVR2, z drugiej strony patrząc na bebechy tego sprzętu to raczej jest to dla nich wysokomarżowy produkt, może się połaszą na prawdziwego handhelda zwłaszcza przy ostatnich informacjach że MS nad takim pracuje

 

A jak miałby ten prawdziwy handheld wyglądać? Całkiem nowy system? A co z grami na niego skoro nawet nie są w stanie growo PS5 ogarnąć. Przenośna PS5? No to by było super, ale chyba nie do zrobienia. 

Odnośnik do komentarza

Jedyny sens takiego urządzenia to wspólny ekosystem i biblioteka gier z PS5. Robienie nowego przenośnego systemu wymagającego tworzenia osobnych wersji gier to w dzisiejszych czasach samobójstwo i konsola martwa na starcie, bardziej niż Vita. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Homelander napisał:

 

A jak miałby ten prawdziwy handheld wyglądać? Całkiem nowy system? A co z grami na niego skoro nawet nie są w stanie growo PS5 ogarnąć. Przenośna PS5? No to by było super, ale chyba nie do zrobienia. 

Wszystko zależy kiedy miała by nastąpić premiera. W tym momencie to jest nieosiągalne ale za parę lat jak najbardziej. Jeśli pracują nad czymś takim to musieli by przynajmniej dobrze zintegrować z chmurą tak żeby też gry z PS6 można było ograć.

Odnośnik do komentarza

Analogi czasem dryfują przez kurz/paprochy w środku. Wystarczy pokręcić nimi dłuższą chwilę i jak się ma szczęście to brud się 'przemieści' i przechodzi.

 

Ale na dłuższą metę i tak zdarzy się konieczność rozebrania pada i przeczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Playstation Portal w sumie wrócił do sprzedaży. Sam nabyłem i po tygodniu mogę coś napisac z mojego punktu widzenia. 

 

Portala przyznam szczerze wziąłem trochę na siłe, może dlatego że po paru miesiącach niedostępności można wreszcie było go nabyć. Troche na siłe ale tylko trochę bo jednak byłem ciekaw czy mi to coś zmieni w graniu na Sonce w domu. Ofkoz opcji remote play poza portalem jest sporo ale fakt wzięcia do łapy dualsensa i pogranie nawet 15 minut trochę nakręcał. 

Jak odpaliłem pierwszy raz to po 5 minutach powiedziałem sobie że "po chuj to brałem". Dziwy lag na początku. Jakoś trudno było się wczuć w jakąkolwiek grę. Ale już po kilku godzinach zabawy się okazuje że sprzęcik jest naprawde dobry. Szybko sie łączy z konsolą, lag zniknął praktycznie całkowicie tak jakby się portal z wifi dotarł. Do tego jest lekki i poręczny. Jeśli DS był jest dla kogoś dobrym padem to tu będzie tak samo. Jak DS jest dla kogoś chu.jowy to tu będzie tak samo:)

 

W moim przypadku się sprawdza, gdy np. mam 20 minut żeby sobie pograć to na portalu jest bardzo dobra wczuta bez rozkładania się na kanapie. Do tej pory w wolnych chwilach przeglądałem coś na telefonie teraz po prostu sobie gram. Największą wadą jest jednak ekran LCD i mocno wyprane kolory. Jak gra ma szersze ustawienia obrazu (np. kontrast) to można ładnie sobie ustawić ale jak nie ma to na tle OLEDa wypada bardzo źle.

Edytowane przez LiŚciu
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...