Skocz do zawartości

DualSense i PSPortal


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Belusia3d napisał:

Panowie,

a jak wyglada remote play na Steam decku? Dużo obrazu się traci? Mam mega dylemat czy kupić portala czy dołożyć i wziąć Decka OLED. Gdyby Portal miał lepszy ekran i chmurę to nie byłoby tego pytania.

11%?, chyba tak to się liczy. Tutaj sobie zobacz jak wyglądają ramki, to w sumie nic, przyzwyczaisz się w mig. 

 

 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Do mnie przyszedł wczoraj Portal z amazon.de. Od kiedy to urządzenie było zapowiedziane przez sony wiedziałem, że biorę na premiere. Gram tylko na sprzęcie sony od czasu ps4. Niestety tv jest często okupowany i zostaje mi tylko granie późnym wieczorem przez co wiele tytułów nawet mi się nie chce odpalać bo nie zdążę się wkrecić a już trzeba kończyć. Więc dla mnie to rozwiązanie jest idealne i wpasowuje się w moje potrzeby. Próbowałem wczesniej remote play na tel ale po za diablo 4 nic dłużej nie pograłem. Ciągle powiadomienia na komunikatorach i za mały ekran.

 

Szybki test wczoraj i tak jak sie spodziewałem nie jest to sprzęt do wszystkiego i dla każdego.

Hogwarts legacy - polatałem chwile w end game i nie widziałem dużej rożnicy w porownaniu do grania klasycznego

Cyberpunk - podobnie jak wyżej troche więcej chrupnięć animacji

FC24 - tutaj sporo zgubionych klatek do nabijanie squad battles jak ktos gra w UT jak najbardziej

Sea of stars - tu wiadomo ze jest idealnie gra praktycznie nie wymagajaca dość statyczna

GT7 - bardzo przyjemnie sie gra, lekkie chrupniecia animacji czasem

Baldur's gate 3 - tutaj gra tez nie jest jakas dynamiczna wiec tez dla mnie działa idealnie

 

Co najwazniejsze ani razu w zadnej grze nie widzialem artefaktow ale to byl krótki test w momencie jak wiekszosc domowników już spała wiec nie zapychali wifi swoimi urzadzeniami.

Rozmiar ekranu jest idealny wszystkie napisy w takich grach jak BG3 czy cyberpunk sa wyraźne i nie ma problemu z ich odczytaniem. Jeżeli chodzi o jakośc to do porownania mam w telefonie ekran OLED i jakoś specjalnie różnicy w kolorach nie widze ale tutaj nie przywiązuje jakiejś szczególnej uwagi.

Brak BT moim zdaniem to jest swiadome posuniecie SONY. Próbowałem grac w D4 na tel przez remote play ze słuchawkami na BT (brak wyjscia jack w tel) i po prostu sie nie dało. Dzwięk był za bardzo opóźniony.

 

Podsumowując ja kupiłem w pełni świadom co kupuje, dlaczego i na pewno będę korzystał do nadrabiania pozycji single player. Do gier multi gdzie liczy sie każda ms opóźnienia to się kompletnie nie nadaje. Pewnie gdyby sony nie zapowiedziało Portala kupiłbym logitech gcloud ale i tak wykorzystywałbym go w ten sam sposób co "handheld" sony więc z uwagi na bycie fanbojem wybralem wiadomo co :D.

 

  • Plusik 8
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Też dostałem dzisiaj z niemieckiego Amazonu.

 

Pierwsza rzecz - nie jest to sprzęt dla każdego, bo jak już było wielokrotnie podnoszone w temacie, Remote Play można robić na praktycznie każdym sprzęcie z apką Playstation Remote Play. Sam testowałem na laptopie i tablecie.

 

Co rzuca się w oczy - na początek rozmiar urządzenia. Jest spore, ale niesamowicie dobrze leży w rękach i jest wykonany z dobrych materiałów. Niecodzienna budowa - płaski ekran wciśnięty pomiędzy pada, który sam w sobie jest bardzo dobrej jakości. Dźwięk też daje radę bezpośrednio z urządzenia.

 

Opcji konfiguracji urządzenia nie ma za wiele - ot, pierwsze prosi o podłączenie do sieci, potem ściąga update do urządzenia i do Dualsense. Następnie wpisanie się za pomocą QR lub klasycznie i można zaczynać podłączenie się do konsoli, które przedstawia bardzo fajna animacja portalu. :)

 

W tej chwili żona porwała urządzenie i gra w FF XIV od ponad 2-ch godzin, robi rajdy i instancje i jak na razie połączenie daje radę - jest podłączona w innej sieci niż konsola i jeszcze siedzi na innym piętrze.

 

Przy zakupie urządzenia trzeba wiedzieć na co się piszecie - w moim przypadku PSP wygrywa z tabletem, telefonem i laptopem przede wszystkim komfortem. To nie jest osobna konsola jak Switch Lite (którego rozmiar to rozmiar ekranu PSP), ale dodatkowe akcesorium, które pozwoli Wam grać nie mając dostępu do TV. Ale i tak uważam, że dodatkowa funkcja w postaci streamingu z chmury byłaby świetna. :)

 

 

IMG_9132.jpeg

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
30 minutes ago, Snake_Plissken said:

Też dostałem dzisiaj z niemieckiego Amazonu.

 

Pierwsza rzecz - nie jest to sprzęt dla każdego, bo jak już było wielokrotnie podnoszone w temacie, Remote Play można robić na praktycznie każdym sprzęcie z apką Playstation Remote Play. Sam testowałem na laptopie i tablecie.

 

Co rzuca się w oczy - na początek rozmiar urządzenia. Jest spore, ale niesamowicie dobrze leży w rękach i jest wykonany z dobrych materiałów. Niecodzienna budowa - płaski ekran wciśnięty pomiędzy pada, który sam w sobie jest bardzo dobrej jakości. Dźwięk też daje radę bezpośrednio z urządzenia.

 

Opcji konfiguracji urządzenia nie ma za wiele - ot, pierwsze prosi o podłączenie do sieci, potem ściąga update do urządzenia i do Dualsense. Następnie wpisanie się za pomocą QR lub klasycznie i można zaczynać podłączenie się do konsoli, które przedstawia bardzo fajna animacja portalu. :)

 

W tej chwili żona porwała urządzenie i gra w FF XIV od ponad 2-ch godzin, robi rajdy i instancje i jak na razie połączenie daje radę - jest podłączona w innej sieci niż konsola i jeszcze siedzi na innym piętrze.

 

Przy zakupie urządzenia trzeba wiedzieć na co się piszecie - w moim przypadku PSP wygrywa z tabletem, telefonem i laptopem przede wszystkim komfortem. To nie jest osobna konsola jak Switch Lite (którego rozmiar to rozmiar ekranu PSP), ale dodatkowe akcesorium, które pozwoli Wam grać nie mając dostępu do TV. Ale i tak uważam, że dodatkowa funkcja w postaci streamingu z chmury byłaby świetna. :)

 

 

IMG_9132.jpeg

 

 

Skrót PSP zostaw prawowitemu PSP a nie temu czemuś co :daddy:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
9 hours ago, WisnieR said:

Próbowaliście uruchomić to w sieci WiFi domowej, której podłączona też jest konsola, ale bez dostępu do zewnętrznego internetu? Po prostu z odłączoną wtyczką ethernet do modemu.

 

Jak nie zapomnę to spróbuję dziś wieczorem.

 

Niestety musi w sieci być internet nawet jak już nastąpiło połączenie.

Edytowane przez jacol4
Dodatkowe informacje
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakoś dużo czasu nie spędzałem z Portalem, przez cały weekend kilka meczów w squad battles i jak mam ocenic to FC24 to najgorzej co na tym działa. Dużo widocznych spadków animacji. Co ciekawe im dłużej trwała jedna sesja gry tym gubionych klatek wydawało sie mniej, ale może to być efekt przyzwyczajenia się po prostu (albo żona wolniej scrollowała instagrama ;)).

 

Zaliczyłem też godzinną sesje w bg3 i tutaj jest dla mnie idealnie nie czuje jakiekolwiek różnicy względem grania stacjonarnego (w końcu może skończę tą grę).

 

Pobiegałem też chwile po mapie w cyberpunk i tu trzeba by moim zdaniem pogrzebac w ustawieniach kontrolera. Akceleracja prawego analoga w połączeniu z lekkim input lagiem utrudnia mocno celowanie

 

Co do działania samego sprzętu to ani razu mi nie rozłączyło połączenia z konsolą, Jakość obrazu też nie spadła. Wbrew opiniom w necie dla mnie sprzet jest nawet troche za ciezki i w pozycji lezącej czesto sie zdaża ze musze na sekunde rozluznic nadgarstki. Pewnie dla kogos kto gra duzo na handheldzie to nie bedzie problem. Różnica względem dualsensa jest jedynie w wielkości analogow co da sie wyczuc jak podczas jednej sesji przelaczymy sie na normalny kontroler.

 

Szkoda, że nie ma opcji testowania jakości połączenia z konsolą. Bo nawet cieżko kombinować z jakąś optymalizacja ustawień sieci.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, jimmyyy8 napisał:

@jacol4 @Snake_Plissken Panowie pograliście coś więcej przez weekend? Jak wrażenia po dłuższym obcowaniu, jak stabilność połączenia?

 

Recki jutuberów robione na szybko to sobie można wsadzić w d*pę jak zwykle.

Ja nie bo żona podjebała mi Portala i cały weekend na nim siedziała grając w FFXIV i Kingdoms of Amalur Remastered. :reggie:  Ogólnie Remote Play na tym sprzęcie u mnie działa super, jakość obrazu jest bardzo dobra, nic nie zrywa i działa wszystko stabilnie i zawsze jak patrzę na to akcesorium nie mogę się nadziwić jak na żywo dobrze wygląda i jak jest wygodny. No i na plus bateria, trzyma wyjątkowo długo jak na tak duży ekran i ciągłe podłączenie do sieci.

Oczywiście konsola jak i Portal podłączone są do sieci WiFi 5G, ale dwóch różnych routerów, bo konsolę mam w innej części domu, a Portal był używany w innej - na sieci 2G to nawet bym tego nie odpalał.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, pawelgr5 said:

Ale tak serio. Zalozmy ze pykam sobie w Spideraman i jednoczesnie chce pobrac jakis mega duzy plik (powiedzmy ze na kompa zaczne scisgac 150GB BG3) to przy laczu 200mega mi to utrudni korzystanie z portala?

 

Ja jednocześnie ściągałem grę przez PSN i grałem i nie było żadnej różnicy ale ja mam download około 500 Mb/s. Natomiast jak zabawka przyszła i chciałem odpalić, a żona miała jednocześnie calla to dopóki na routerze nie ustawiłem priorytetu na PS5 i portala to było ciężko. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...