Skocz do zawartości

DualSense i PSPortal


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.09.2023 o 16:13, Figuś napisał:

 

230$ :kekw: :kaz:

Śmiechy chichy ale jebać tajwański zlepek plastiku. 

Lewa gałka zaczęła ostro driftować i pytanie czy da się coś z tym zrobić bez rozbierania? Magicznych zaklęć typu bączki gałkami/dmuchanie/chuchanie nawet nie zaczynam. 

najgorzej, że nie mam tak gównianie małych śrubokrętów. Czyszczenie/wymiana samej gałki coś da czy od razu na nowego pada trzeba bulić?

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.10.2023 o 00:38, Patricko napisał:

Musisz wymienić układ analoga, czyli go przelutować. Jest z tym trochę zabawy, ale też nic nadzwyczajnie trudnego. Do tego kosztują grosze na Aliexpress.

Tylko, że ja mam za grube i za twarde paluchy na zabawę z małymi rzeczami do lutowania. Zresztą czyszczenie chyba pomogło bo lewa gała przestała świrować. Wystarczyło tylko 2 (w sumie to trzy) razy rozebrać :potter: Za pierwszym razem wyczyściłem jeden z dwóch układów i uja dało. Za drugim razem wyczyściłem oba ale przykręcając ostatnią śrubkę zauważyłem, że nie założyłem grzyba...:balon: i dawaj z kolejnym rozkręcaniem niemal do zera.

Ale na razie jest git więc liczę, że będzie spokój na razie. Gdzieś mi się obiło o oczy, że jakiś pad ma wyciągany cały układ gałki bez rozkręcania. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Montaż Halla czy zwykłego jest dokładnie taki sam. Styki u spodu muszą być te same, żeby do płytki pasowały. No chyba, że mają jakiś knif, ale nie słyszałem szczerze mówiąc.

Ale Hall zdecydowanie lepszy. To powinien być standard. Były montowane w Dreamcaście i do dzisiaj nie ma z nimi problemów. Także tego, tu chodzi tylko o to żeby się szybko zyebało i janusz leciał po nowy.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Arkady napisał:

Lewy analog mi siada, od kilku dni idzie w lewo, czasem chwile czasem dosłownie momencik ale wydaje mi się, że coraz częściej. Pytanie, ktoś tutaj rozkręcał i naprawił? Jakieś rady? Aha oczywiście 1-2 tydzień po gwarancji:i_am_so_happy:

Dosłownie dwa tygodnie temu miałem ten problem. Postawiłem na czyszczenie bo moje sknerusowe serce słabo znosi wydawanie kasy.

Na chwilę obecną wszystko gra i buczy więc chyba obędzie się bez kupowania analoga.

Korzystałem z tego filmiku

 

Jeżeli zdecydujesz się na czyszczenie to od razu wyczyść obie oba akceleratory.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ostatnio próbowałem wymienić analogi i byłem uzbrojony zarówno w lutownicę ze specjalną plecionką jak i elektryczną wysysarką cyny. No i nie dało rady ;) Pewnie kwestia doświadczenia bo nie szło to tak spokojnie jak na filmiku kilka postów wyżej.

Ostatecznie musiałem wysyłać do brata by to wylutował gorącym powietrzem i przylutował nowe.

 

No i skręcam pada, odpalam grę i jeden analog przekoszony gorzej niż wcześniej :D

Okazało się, że analogi mają jakąś tam tolerancję (plus minus 20%), pady są skalibrowane do konkretnej wartości rezystancji analoga i do tego oczywiście nie można ich kalibrować w żaden sposób. Tak więc trzeba lutować różne analogi aż zaskoczy ten właściwy. Ja całe szczęscie miałem zapas jednej sztuki więc ostatecznie się udało ale generalnie nie polecam zabawy. Lepiej czyścić skoro jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, LukeSpidey napisał:

13 lat gram na konsolach, czy to od Microsoftu, czy od SONY. Gram średnio 2-3 godziny dziennie. Ani razu, powtarzam ANI RAZU nie miałem problemu z dryfowaniem analogów w żadnych z padów. Jestem szczęściarzem, czy po prostu umiem pada trzymać jak należy? 

Tak, to zapewne kwestia trzymania pada, kurwa rozwiązałeś problem.

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Oczywiście, zdenerwowałem się, szkoda, że nie wyczułeś mojej ironii, no ale to twój problem. Człowieku, to jest NORMALNA eksploatacja, pady się psuły, psują i będą psuć. A ty tu walisz teksty „kwestia trzymania” „to przez rzucanie nimi” itp. Masz samochód? I co 10 lat jeździ bez żadnej wizyty w warsztacie? Nawet nie pisz, ze nie, bo to kwestia właściwej jazdy i brania zakrętów:) Twierdzisz, że grasz na analogach 13 lat, no to wszystko przed tobą, ponieważ ja gram 30 lat, a na analogach od kiedy pojawił się Dual Shock, czyli jakieś 25 lat temu;) i to jest PIERWSZY mój problem. Także masz coś jeszcze mi do dodania, jak grać?

Odnośnik do komentarza

Tak, koniecznie w pozycji siedzącej, najlepiej na gamingowym fotelu, chyba, że się takiego nie ma to wtedy z zagłówkiem na wysokości lędźwi (obniża to szansę na bóle w dolej partii pleców przy dłuższych sesjach). Koniecznie unikaj przekąsek pokroju chipsów, bo wytarcie paluchów o ciuchy nie gwarantuje, że nie upieprzysz pada. Aha, i zapomniałbym o najważniejszym. Nigdy, ale to przenigdy nie rób tak, aby jedynym źródeł światła w pokoju było to bijące od ekranu telewizora. Wtedy, dziadku, szybciej sobie wzrok popsujesz. Polecam jakieś źródło światła za telewizorem, np. mała lampka, jeśli twój telewizor nie posiada ledów z tyłu. :lapka: To chyba tyle. 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...