Skocz do zawartości

Resident Evil 4 Remake


Popi

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po trzecim chapterze i póki co bez większych emocji, mało napracowanka w porównaniu do poprzednich remaków. Bardzo mało różnic względem oryginału, nawet walki na jeziorze nie zmienili ani trochę. Oryginał to po prostu wciąż świetna i nowoczesna gra dlatego remake nie dostarcza mi wrażeń na poziomie tych jakie doświadczyłem w 2005.

  • Plusik 1
  • WTF 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Boss na jeziorku też mnie rozczarował, jeszcze ta woda xddd. El gigante ma zdecydowanie gorszy wstęp do pojedynku, zero wrażenia przy jego wejściu, ale już bossik w stodole ciekawie pozmieniany względem oryginału.

 

Btw spoilerujemy bossów czy nie? Traktujemy oryginał jako rzecz oczywista i o zmianach, różnicach,bossach piszemy wprost czy nie?

Edytowane przez Daffy
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, XM. napisał:

Brakuje mi też trochę QTE - już w pierwszy domku, gdzie spotykamy wiesniaka gdy próbuję nas sierkiera jebnac poiwnno być pierwsze qte i większość z Nas powinna już tam zobaczyć pierwszego zgona :)

Też mi tego brakuje. Większość gier ma słabe QTE polegające na mashowaniu jednego guizka, ale RE4 miało fajne te sekwencje, bardziej pod refleks, no i w przypadku fuck up'ów można było obejrzeć efektowne zgony i nigdy tak naprawdę nie mogliśmy się czuć bezpieczni, nawet podczas oglądania cut scenek.

 

Na pocieszenie przy niektórych bossach zostawiono nam namiastkę tego bajeru :sapek:

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Czoperrr napisał:

Jestem po trzecim chapterze i póki co bez większych emocji

Też jestem po trzecim chapterze i rozczarowanko, sporo można zarzucić RE4R ale zobaczę po przejściu, może zmienię zdanie.

 

 

po 2h tu jest jakaś muzyka dalej w grze czy wzorem RE2R jest mocno ''wytłumiona'' w porównaniu do oryginału? :/ 

Odnośnik do komentarza

Zamek zdecydowanie większe wrażenie na mnie robi niż wioska, zarówno jeśli chodzi o oprawę (re engine najlepszy właśnie jest w pomieszczeniach) , zmiany względem oryginalu jak i Boss fighty.

 

Rybka w sumie najgorszy Boss, no i fatalne wejście El gigante (wyprane z emocji, majestatyczności) ale I'm dalej w las tym capcom z remakiem się rozkręca.

2 minuty temu, Pupcio napisał:

Chyba was pojebało z tą tęsknotą za qte. Dobrze że to w końcu zdechło, nic nie wnoszące badziewie tylko przeszkadzało w oglądaniu fajnych akcji i udawało że się coś robi

 

Mi tam nie brakuje qte z oryginału ale też jestem zdania że gierka miała jedne z lepszych qte ever w grach (jak ktoś wspomniał - nawet cutscenki oglądało się niepewnie). No i niby remake jest bez nich, a uniki przy bossach i subbossach to nie są po prostu qte?

Odnośnik do komentarza

Nie chcę spamować modami, ale to zarazem mod jak i ciekawostka. Okazuje się, że ten cały nowy look rimejku (nazwijmy to kierunek artystyczny) to filtr nałożony na obraz, ten mod https://www.nexusmods.com/residentevil42023/mods/4?tab=description  go wyłącza i, tadam, mamy OG RE4 vibe w nowej oprawie. Myślę, że bardzo fajna opcja dla wyznawców oryginału albo na drugie przejście, albo nawet w sumie na pierwsze, bo jakbym miał tylko raz przechodzić, to chyba bym wybrał opcję ze starym vibem bez tego filtra. Choć też ma swój urok.

 

Wszystkie ustawienia obrazu takie same, tylko filtr on i off.

 

img

 

VkLoLKe.jpg

 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli tak wygląda mało napracowanka to więcej gierek na odpierdol poproszę. W czasach, gdy branża wygląda jak wygląda dodatkowo doceniam produkt skrojony pod - mogło by się już dziś wydawać - dinozaury gamingu swoją liniową strukturą single playerowej gierki z dużym replayability. Wczoraj grając rzuciłem granatem w grupę wiśnioków, ale w podobnym czasie któryś rzucił siekierką, mój granat odbił się od niej w locie i nie doleciał tam, gdzie planowałem :obama: Takich imołszyns w gameplayu nikt inny nie da, tylko Pan Capcom.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...