Skocz do zawartości

Resident Evil 4 Remake


Popi

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie wiocha > wyspa > zamek. Przy czym nie żeby zamek był jakiś kiepski, czy coś, tylko te dwie pierwsze miejscówki spodobały mi się strasznie. A np. w og wyspa jakoś w ogóle mi nie podeszła i nie spodziewałem się po niej wiele.

 

A jeszcze tak ogólnie, to jednej rzeczy zabrakło mi do pełni szczęścia w tej grze: akcji kontekstowej po uchyleniu się pod atakiem wroga, jakiś kopniak z przewrotem czy cuś, ale byłby odjaaaazd.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Pupcio napisał:

Aż mnie naszła ochota pograć w 5ke. Ten bot serio taki durny jak wszyscy straszą? Bo wcześniej grałem tylko z ziomkiem

 

Na normal alb veteranie spokojnie powinieneś dać sobie z nią radę. Po prostu daj jej jakąś broń, z której sam nie korzystasz. I warto kontrolować roślinki, bo lubi automatycznie leczyć gdzieś tak przy 1/3 zdrowia.  Na professional jedno trafienie to status krytyczny i Sheva lubi nie nadążać z pomocą, dlatego lepiej nie tykać tego samemu, chyba, że uzbroisz ją w jakąś mocną broń z nieskończoną amunicją.

  • Dzięki 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Przeszedłem. Bez rozpisywania - 11/10. Co mnie tylko zastanawia 

Spoiler

Co miało znaczyć zakończenie? In tu nasuwają sie dwie teorie - albo hint, że kolejna piątka w drodze z gigantycznymi zmianami dla scenariusza i może np. Ada jako główną postać albo hint że Separate Ways dziać się będzie zarówno w trakcie czwórki jak i po. Kolejne pytanie się nasuwa - czemu nie pokazali drugiego Verdugo? I tu odpowiedź jest dla mnie oczywista - bo będzie w scenariuszu Ady, gdzie obstawiam również obecność U3, a lokacje po których będzie nam dane śmigać to będą głównie te lokacje których nie odrestaurowali w remaku i wyrzucili je - jak katakumby, lochy, druga ścieżka z el gigante czy oczywiście misja z og SW że statkiem ( choć to była chujowa lokacja i oby ja dobrze zmienili)

MEGA KURWA KURWA 

 

Edit: coooo

Spoiler

ojx24ymsnypa1.png?width=911&format=png&a

 

No to chyba piątka to pewniaczek

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Zwyrodnialec napisał:

 

Na normal alb veteranie spokojnie powinieneś dać sobie z nią radę. Po prostu daj jej jakąś broń, z której sam nie korzystasz. I warto kontrolować roślinki, bo lubi automatycznie leczyć gdzieś tak przy 1/3 zdrowia.  Na professional jedno trafienie to status krytyczny i Sheva lubi nie nadążać z pomocą, dlatego lepiej nie tykać tego samemu, chyba, że uzbroisz ją w jakąś mocną broń z nieskończoną amunicją.

 

Platynke wbilem w re5 i nie pamietam by byla mocno "dokuczajaca" i niesprawiedliwa wiec smialo mozna solo cisnąć.

Odnośnik do komentarza
10 hours ago, Pupcio said:

Aż mnie naszła ochota pograć w 5ke. Ten bot serio taki durny jak wszyscy straszą? Bo wcześniej grałem tylko z ziomkiem

Sheeva Alomar słabo ogarnia Proffesional w tej grze, dlatego najlepiej sfarmic najmocniejszy gnat czyli magnum z Infinite ammo i dać jej te armatę. Ale czasami nawet wtedy potrafi wplątać się w kłopoty. Dlatego na PRO w Resident Evil 5 jeśli grasz samemu to musisz ogarniać więcej rzeczy i szybciej reagować z pomocą ale grę da się przejść z pomocą AI. Jednak większa frajda jest z grania dwa dwójkę czy to na split screen czy online. Bo tylko dlatego ta gra jest warta ogrania, sam scenariusz i jakieś kosmiczne motywy są czasami mocno komiczne. No ale RE5 to idealna kopia RE5 z dodaną opcja gry we dwójkę :obama:

 

Sam mam ochotę zagrać w RE5 na PS4 i tak wbić wszystkie trofea razem z DLC desperate escape który na PRO mocno daje w kość. Tylko nie wiem czy już dałbym radę. :sadkek:

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, XM. napisał:

Przeszedłem. Bez rozpisywania - 11/10. Co mnie tylko zastanawia 

  Pokaż ukrytą zawartość

Co miało znaczyć zakończenie? In tu nasuwają sie dwie teorie - albo hint, że kolejna piątka w drodze z gigantycznymi zmianami dla scenariusza i może np. Ada jako główną postać albo hint że Separate Ways dziać się będzie zarówno w trakcie czwórki jak i po. Kolejne pytanie się nasuwa - czemu nie pokazali drugiego Verdugo? I tu odpowiedź jest dla mnie oczywista - bo będzie w scenariuszu Ady, gdzie obstawiam również obecność U3, a lokacje po których będzie nam dane śmigać to będą głównie te lokacje których nie odrestaurowali w remaku i wyrzucili je - jak katakumby, lochy, druga ścieżka z el gigante czy oczywiście misja z og SW że statkiem ( choć to była chujowa lokacja i oby ja dobrze zmienili)

MEGA KURWA KURWA 

Nawet o tym nie pomyślałem, ale skoro Separate Ways ma być tym razem bardziej rozbudowane, to faktycznie mogą się w nim znaleźć elementy wycięte z przygody Leona. 

Spoiler

Oj, ależ bym przytulił walkę z U3 albo laserki :frog: Za to Krausera to już tam mogą sobie odpuścić, Wystarczająco to było naciągane w oryginale, że koleś przeżył starcie z Leonem. 

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Josh napisał:

Nawet o tym nie pomyślałem, ale skoro Separate Ways ma być tym razem bardziej rozbudowane, to faktycznie mogą się w nim znaleźć elementy wycięte z przygody Leona. 

  Ukryj zawartość

Oj, ależ bym przytulił walkę z U3 albo laserki :frog: Za to Krausera to już tam mogą sobie odpuścić, Wystarczająco to było naciągane w oryginale, że koleś przeżył starcie z Leonem. 

 

Spoiler

Odnoszę wrażenie, że znowu przeżył. Dziwnie kończyła się ta cutscenka pokazaniem jego ciała do samego końca.

 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, kamera wskazywała że zaraz wstanie.

Obstawiam że nie tylko rozbudują wątek Ady, ale też dadzą jej drugą postać, czyli Luisa. Spokojnie ich watki mogą się świetnie przeplatać, sam Luis na pewno spotkał się z Ada nie raz, dodatkowo przyniósł lekarstwo więc można pokazać jak je zdobył. A w zapiskach jest mowa o U-III więc na pewno trzeba to pociągnąć.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Czezare napisał:

Jak przenieść zbędne resources z walizki do schowka przy maszynie do pisania? Chodzi mi o przeniesienie, a nie wyrzucenie na amen (discard).

Tylko broń i spraye niestety. Resztę trzeba nosić/wykorzystać/sprzedać. Jakaś wyższa inteligencja stwierdziła że broń się może teleportować, amunicja nie.

Edytowane przez Rtooj
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ukończone.

 

10/10 u mnie, gameplay to absolutny top gier akcji obok The Last of Us Part II. Pole position do GOTY, do czasu nadejścia innych top gierek z 2023, a i tutaj pewnie się obroni. Najlepszy Resident, dużo akcji, ale wciąż sporo survivalu i grozy, idealny miszmasz, chociaż do tej pory wolałem te wolniejsze Residenty i nigdy nie byłem aż tak wielkim fanem oryginału. 

 

Zamek > Wioska > Wyspa.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, columbo napisał:

A ktoś był odważny i kupił remake pod kątem gry na ps4 w ultra biedackiej wersji? Jak tak, to jak to w ogóle chodzi?

Ja już co prawda gram po apgredźie na PS5, ale domyślnie kupiłem grę na PS4 i dwa razy skończyłem ją na tej konsoli. Oczywiście nie ma co liczyć na 60fpsów, ta wersja jest też pozbawiona wielu kozackich efektów (burza podczas ucieczki przez wioskę wygląda o wiele słabiej, postacie nie rzucają cieni, włosy Leona nie są tak szczegółowe itp), niemniej to i tak jest jedna z najładniejszych gier w jakie można zagrać na tym wiekowym sprzęcie i jeżeli ktoś nie ma innego wyboru, to może śmiało atakować tę wersję.  

 

39 minut temu, michu86- napisał:

Pany,

 

Wyższe poziomy trudności (względem standardowego) różnią się ilością/rozmieszczeniem/gatunkiem przeciwników? 

 

Czy tylko kwestia otrzymywanych obrażeń, ilości zasobów w chapterach, czasu na daną ocenę ulega zmianie?

Niestety ilość przeciwników oraz ich rozmieszczenie jest bez zmian. Za to są bardziej agresywni i wydaje mi się, że mają lekko podkręcone SI, bo lepiej działają w kooperacji. Poza tym przedmioty u merchanta kosztują więcej. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, darkos napisał:

Sheeva Alomar słabo ogarnia Proffesional w tej grze, dlatego najlepiej sfarmic najmocniejszy gnat czyli magnum z Infinite ammo i dać jej te armatę. Ale czasami nawet wtedy potrafi wplątać się w kłopoty. Dlatego na PRO w Resident Evil 5 jeśli grasz samemu to musisz ogarniać więcej rzeczy i szybciej reagować z pomocą ale grę da się przejść z pomocą AI. Jednak większa frajda jest z grania dwa dwójkę czy to na split screen czy online. Bo tylko dlatego ta gra jest warta ogrania, sam scenariusz i jakieś kosmiczne motywy są czasami mocno komiczne. No ale RE5 to idealna kopia RE5 z dodaną opcja gry we dwójkę :obama:

 

Sam mam ochotę zagrać w RE5 na PS4 i tak wbić wszystkie trofea razem z DLC desperate escape który na PRO mocno daje w kość. Tylko nie wiem czy już dałbym radę. :sadkek:

 

Eeee... bez przesady. Ustawiasz ją by byla bardziej defence i jedyną rola jej jest leczenie Ciebie i stanie blisko Ciebie by żaden robal czy inny brzydal jej przypadkiem nie zabil. IMO jej A.I. nie jest takie zle jak wszyscy piszą, tylko trzeba ją ustawic co ma robić. Do tego podaje Ci ammo jak Ci sie skończy wiec jest przydatna w wielu sytuacjach.

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza

No to graliśmy w inne RE4, bo dla mnie ta gra wygląda rewelacyjnie jak na możliwości Czarnuli. Przy czym podobnie jak w przypadku mocniejszych wersji: najgorzej wypada wioska, a im dalej, tym lepiej graficznie. 

 

Cytat

a wiesz może czy na assisted kosztują mniej i można przycebulić wtedy na infinite RPG? 

Jeżeli dobrze kojarzę to na assisted wszystko kosztuje tyle samo co na standardzie, pułap cenowy skacze dopiero na hardcore i pro. Infinite bazooka za to na każdym poziomie trudności trzyma tę samą cenę, czyli 2 mln. pesos. Jedyny sposób, żeby przycebulić to wylosować, a następnie założyć charm
"Leon with rocket launcher", który daje 20% zniżki na zakup tego sprzęciora.

 

 

Edytowane przez Josh
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

RE4 na PS4 jest już w tych kategoriach gier, które na poprzednią generację są robione na szybko i nie poświęca im się aż takiej uwagi, jaką by mogły mieć. Widać to chociażby po tych niektórych rozmazanych teksturach, które przypominają czasy PS2. To właśnie oznaka szybkiego cięcia detali, byleby gra ruszyła na starym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza

Jak patrzę na re4 to mam wrażenie że wersja na ps5 to wersja z 4 pro max.
Po takim calisto protocol to jakby powrót na poprzednią generację.
Dead space też wg mnie sporo ładniejszy i beton 60.
Generalnie żadna z tych gier nie ma u mnie szans na goty, ja to jednak lubię jak mnie gierka zniszczy story.



Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...