Skocz do zawartości

PSX Extreme 273


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, aux napisał:

Głos Ludu można by poszerzyć o temat miesiąca i wypowiedzi czytelników. Było coś takiego kiedyś, chyba Sojer zadawał temat i produkowaliśmy się w odpowiednim wątku. A potem było - patrz mamo, wydrukowali mój tekst w Psx Extreme! :D

Na dobry początek proponuję jeden z tematów:

a) które GTA ma najlepszy model jazdy?

b) czy dajecie napiwki?

 

Ruch w temacie gwarantowany. Zawsze.

Odnośnik do komentarza

Mnie tam raz opublikowali moj list chyba z 2-3 miesiace po tym jak go wysłałem wiec chyba nie cierpią na braki w tym dziale. Dodam ze wiecej pisalem wiec jakas selekcja jest.

Ps w tym przypadku chodzi o dział "czytelnicy polecają"

Wiec chlopaki czasami trzeba sie spiac i cos napisac bo jak nie to strona zostanie przemianowana na dzial o barbie albo koronawirusie.

Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza

Kupiłem dwa ostatnie numery Cd-action. Dawno nie miałem tego magazynu w rękach. I tak jak sięgam pamięcią kiedyś był lepszy papier i większy format. To jest prawdziwy szmatławiec. Psx extreme to profesjonalny magazyn. Tutaj jak rozłozysz pismo na dowolnej stronie to tekst przeswituje z kolejnych stron. Numer 5 ma 124 stron a 6 juz 112.

Nie czytałem jaki jest tego powod. Dopiero te pisma do mnie dotarły. Fajna recenzja ff7 na cztery strony do przeczytania. Dużo reklam na całe strony. Fajnie ze dalej jest dział "na luzie", action redaction. Choć ten pierwszy taki trochę ubogi. Ciekawe jak to będzie z nimi. Jakościowo spadło sporo w porownaniu do tego co pamiętam. Na grubość pomimo 120 stron jest cieńszy od psx.

Odnośnik do komentarza

Ta okładkowa "NOWA GENERACJA GIER NA VR" to miał być taki buybait czy zapomnieliście wydrukować artykułu? Akurat jestem fanem VR, co prawda tylko na podstawie PSVR, jednak od półtora roku frajdę mam niesamowitą. Zdarza mi się odkryć jakąś nową perełkę co jakiś czas, bo VR to niestety nie mainstream, więc takie artykuły łykam z ciekawością. Przypuszczam, że okładkowe info odnosi się do premiery HL Alyx i fajnego, choć miejscami nudnego artykułu o historii HL zahaczającego o nowy tytuł z serii. Niestety z graniem konsolowym, na tę chwilę, Alyx niewiele ma wspólnego. To jak, może coś więcej w kolejnym numerze? The Walking Dead wyszło na gogle Sony... A i GORN ostatnio. Warto tę nową generację jednak poruszyć.

Odnośnik do komentarza

Czego oczekiwałeś po tym artykule? Konsole nadal nie oferują tej "nowej generacji gier" (tu już pytanie do autora, co miał na myśli pisząc to zdanie - zgaduję, że chodzi o wysokobudżetowe gierki bądź tytuły duże i będące czymś więcej niż tech demami na kilkanaście minut). A skoro nie konsole, to pecety. Niszczący news, gry na PC to nadal gry :)

Odnośnik do komentarza

No tak, ale czy jeden HL:Alyx usprawiedliwia od razu ogłaszanie całej NOWEJ GENERACJI gier VR? Szczególnie w czasopiśmie konsolowym ;]

Nie interesuje się zbytnio rynkiem PCVR, ale czy są ku temu jakieś podstawy? Nadchodzą wysokobudżetowe gry VR? Szturmem i całą armią? Jeden HL nie zmieni całościowego krajobrazu gier VR.

 

A o nowej generacji gier VR (które nie są tylko popier'dółkami) słyszę średnio co pół roku.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy usprawiedliwia - skoro Roger puścił tekst do druku to uznał, że tak. Co do rynku PC to od dłuższego czasu jestem za tym, aby jego elementy pojawiały się w szmatławcu, dokładnie tak jak obecnie Alyx. To nie jest nisza dla wariatów, tylko solidny segment rynku, a jak pokazuje historia sporo gierek pecetowych trafia potem na konsole i zdobywa uznanie graczy (Hollow Knight, Dead Cells, wspomniany TWD S&S). Udawanie, że egzystuje on gdzieś obok i nie ma wpływu na nic (albo w ogóle jest nieistotny) prowadzi do nikąd.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Trzy sprawy - spoko okładka (to pierwsza :kaz:). 

 

Po drugie - nie wiedziałem, że koszty kolportażu i pośredników przekraczają koszt wysyłki i zniżkę za prenumeratę łącznie. Zamówiona prenumerata szmatławca.

 

Po trzecie - wara od działu listy! Od 2001 roku zaczynam lekturę pisma od tego działu i obym miał taką możliwość zawsze.

Edytowane przez PIKeR
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bzduras napisał:

Nie wiem, czy usprawiedliwia - skoro Roger puścił tekst do druku to uznał, że tak. Co do rynku PC to od dłuższego czasu jestem za tym, aby jego elementy pojawiały się w szmatławcu, dokładnie tak jak obecnie Alyx. To nie jest nisza dla wariatów, tylko solidny segment rynku, a jak pokazuje historia sporo gierek pecetowych trafia potem na konsole i zdobywa uznanie graczy (Hollow Knight, Dead Cells, wspomniany TWD S&S). Udawanie, że egzystuje on gdzieś obok i nie ma wpływu na nic (albo w ogóle jest nieistotny) prowadzi do nikąd.

 

No ja od kiedy złożyłem PCeta to chętnie bym przygarnął więcej PCta w szmatławcu. W sumie wydawali kiedyś coś podobnego - Man!ak (aż 3 numery xD). 

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bzduras napisał:

Co do rynku PC to od dłuższego czasu jestem za tym, aby jego elementy pojawiały się w szmatławcu, dokładnie tak jak obecnie Alyx.

To ja poproszę kącik smartfoniarza. Na pewno każdy czytający ten post, gra w jakąś pierdołę na telefonie. Jedna strona na niusy i króciutki przegląd 3-ech gierek - mi to pasuje bardziej niż wywiad z autorem komiksów. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pełna zgoda co do rynku gier PC. Choć sam nie gram na komputerze od długich lat, to chętnie przeczytam recki największych perełek.

 

To też świetna okazja dla pisma do poszerzenia grona odbiorców - myślę, że, jeśli dobrze zrobione, to przyciągnęłoby płaczących za CD Action. Można by zacząć od jednej, dwóch recenzji największych diamentów miesięcznie i zobaczyć, co się z tego wykluje.

 

A czy będą niezadowoleni? Jasne, że tak. Haters gonna hate - „M$ jest be i nie ma exclusivów” (wydaje mi się, że pisząc to jedną ręką, ludzie drugą grzebią sobie w gaciach), „Nintendo robi same gry dla dzieci, a w AC grają same niedorozwoje” - dla takich „graczÓW” ważniejsze od gier są ich słowne potyczki na forach, więc nie przejmowałbym się nimi specjalnie - wierzę, że większość czytelników PE to ogarnięci ludzie zainteresowani grami jako medium - nie małych ich wycinkiem spod znaku SONY. Żeby nie było, PlayStation uwielbiam, choć PS4 Pro uważam za konstrukcyjną i marketingową porażkę (i tak, mam ją w domu).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, grzybiarz napisał:

To ja poproszę kącik smartfoniarza. Na pewno każdy czytający ten post, gra w jakąś pierdołę na telefonie. Jedna strona na niusy i króciutki przegląd 3-ech gierek - mi to pasuje bardziej niż wywiad z autorem komiksów. 

Było kiedyś coś takiego chyba jeszcze za Ściery i obejmowało mobilki/handheldy. Nie obraziłbym się, gdyby strona-dwie była poświęcona co ciekawszym mobilniakom, bo jak się tak zastanowić to masz sporo racji, nie każdy traktuje telefon jako poważną platformę do grania, ale i na nim trafiają się fajne perełki.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Popieram przedmówców w kontekście tematu PC w Szmatławcu. Rynek gier idzie w takim kierunku, że prędzej czy później pojęcie platformy i tak nie będzie miało żadnego znaczenia (gra jako usługa, streaming - to jest przyszłość, kwestia paru lat).

 

O ile tradycjonalizm Szmatławca w temacie działów bardzo sobie cenię (patrz: dyskusja o Listach z poprzedniej strony tego wątku), tak bronienie się przed poruszaniem tematu PC moim zdaniem nie ma sensu. Wiem, że nawet napis/slogan na okładce stawia na tę wyjątkowość (jedyny magazyn tylko o konsolach), ale tak jak pisałem - obecnie gry to po prostu gry, platforma przestaje mieć znaczenie i nie miałbym nic przeciwko pisaniu o PC, mobilkach i co tam jeszcze wymyślą za chwilę. 

 

A jesli Szmatławcowi uda się wstrzelić w gusta kruszącego się grona czytelników i wytrzyma na rynku jeszcze przynajmniej te kilka lat, to slogan na okładce zamieni się na "jedyny magazyn o grach". :) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.