Skocz do zawartości

PSX Extreme 273


Rekomendowane odpowiedzi

Mi tam głos ludu się podoba a działów listowych nigdy zbytnio nie lubiłem. Za to jakieś miejsce dla czytelników na twórczość własną jak najbardziej. W CDA mi się podobały właśnie kąciki na CD prowadzone przez czytelników. Szczególnie biblia Fallouta czy ziny konsolowe. Szczególnie jak człowiek nie miał internetu w domu to te ziny były kolejnym oknem na świat. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, blantman napisał:

nie no głos ludu też bym zlikwidował bo tam w większości są bzdury i teksty o okładce :D Oczywiście to tylko moja opinia. Kiedyś takie rubryki miały rację bytu bo nie wszystko było w necie obecnie chociażby tutaj mamy kontakt z redaktorami. Listy kiedyś to było coś od czego zaczynałem czytanie magazynów gamblera, reseta czy cda. Na początku mojej przygody z psx extreme też czytałem ten dział. Obecnie nie znajduje tam nic ciekawego. Za to super pomysł z felietonami czytelników i takiej inicjatywie zawsze chętnie będę kibicować . 

 

Odnotować "Zgłosił się pierwszy ochotnik do odebrania Premium Member" ;). 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Kazdy ma odmienne zdanie. Jak dla mnie listy obowiazkowe a te glosy ludu to zmarniwana przestrzeń. Krótkie to i nijakie. Jeszcze jakby rozciągnąć czytelnik poleca na cala strone i olac resztę to by jeszcze cos z tego bylo. Nie widze sensu w nanorecenzji na 10 słów.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Jontek80 napisał:

 Jak dla mnie dzial filmowy moglby nie istniec oraz komiksy w drugim rzucie.

Nie no dział filmowy to podstawa, zakładam że po grach filmy/seriale to kolejna dziedzina, która interesuje czytelników. Tylko na litość mógłby go prowadzić ktoś inny niż ten pretensjonalny Sobek (czy ktoś ma podobne zdanie?)

 

5 godzin temu, LeifErikson napisał:

Zgadzam się z prawie całym Twoim postem, ale to zdanie to herezje! ;)  Dział z listami to must have w każdym magazynie nawiązującym do klimatu przełomu lat dziewięćdziesiątych-dwutysięcznych, panie! Stężenie nostalgii na tych stronach jest na bardzo wysokim poziomie i o to w Szmatławcu chodzi. :)

Czy napisałbyś to samo zdanie, gdyby HIV nie wręczył ci abonamentu PS Plus za list miesiąca w ostatnim numerze? ;)

 

2 godziny temu, blantman napisał:

nie no głos ludu też bym zlikwidował bo tam w większości są bzdury i teksty o okładce :D

Głos ludu jest potrzebny, ale z rozwodzeniem się na temat okładek masz rację. Czy Perez (lub inny Roman, nie znam się) jest zboczony na punkcie oceniania okładek? Nieraz faktycznie połowa wpisów wybieranych do druku w Głosie Ludu dotyczy rozkładania na czynniki pierwsze okładki z poprzedniego numeru. A przecież lud każdego miesiąca pisze o tylu innych ciekawszych rzeczach :P

Odnośnik do komentarza

Wiesz, właśnie z tym pisaniem o wielu rzeczach to różnie :). Ja treść do Głosu zgarniam m.in. z tematu o nowym numerze, gdzie 1/3 postów to okładka, 1/3 to "a doszła już prenumerata" i 1/3 to już oceny zawartości i tu jest czasami bardzo OK, ale jednocześnie nie ma miejsca w numerze w tym sensie, że równie dobrze bywają posty, które swoją objętością zajmą całą stronę. No i to nie do końca jest tylko o okładce, bo tam wrzucam też opinie o tekście, o jakichś zmianach itp. Faktem jest jednak, że staram się dać więcej od większej liczby osób, a nie 2 opasłe posty. 

 

Aczkolwiek wszelkie sugestie zmian mile widziane, bo obecna formuła jest już trochę na wyczerpaniu. Np. te polecane to już baaardzo ciężko ogarniać, bo rzadko ktoś coś wysyła i ta sekcja pierwsza pójdzie pod nóż, bo zmusić do pisania nikogo się nie da. 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, siniak GT napisał:

Czy napisałbyś to samo zdanie, gdyby HIV nie wręczył ci abonamentu PS Plus za list miesiąca w ostatnim numerze? 

 

Oczywiście! Ja lekturę zawsze zaczynam od Listów i/lub Hyde Parku, potem Felietony, potem Hardkor. Recenzje na szarym końcu. 

 

To fakt, ze w Listach nie ma juz takiego bogactwa jak przed laty, ale zdarzają się czasem bardzo ciekawe tematy - na przykład pare miesięcy temu od gościa odsiadujacego 25-letni wyrok w więzieniu. Ogólnie list miesiąca prawie zawsze jest moim zdaniem warty przeczytania, a pozostałe tez sa w porzo - dla mnie taka korespondencja z czytelnikami to kwintesencja klimatu prasy growej z jej najlepszych lat. :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, grzybiarz napisał:

PS Grające Damy mogłoby powrócić :)

Same nie powrócą - musicie namówić/przekonać/przekupić/zmusić (niepotrzebne skreślić) swoje partnerki żeby wzięły pada w rękę, przybrały jakąś fajną pozę (oczywiście "naturalną" do grania), uśmiech (że przecież one to lubią i tak same z siebie), cyknąć fotkę i przesłać. Oczywiście z odpowiednią, wymyśloną na tą okazję chwytliwą historyjką od kiedy grają/w co lubią grać/w co właśnie na zdjęciu graja itp. ;):D

 

Teraz, LeifErikson napisał:

To fakt, ze w Listach nie ma juz takiego bogactwa jak przed laty, ale zdarzają się czasem bardzo ciekawe tematy - na przykład pare miesięcy temu od gościa odsiadujacego 25-letni wyrok w więzieniu

Faktycznie ten list to była petarda, przeczytałem go z wypiekami (nie mylić z wypryskami) na twarzy. Oczywiście nie było powiedziane za co pacjent siedzi, ale wiele myśleć nie trzeba, bo za co można dostać w PL ćwiarę... :/

Odnośnik do komentarza

Jak poszerzyć Głos Ludu, to może lud się zmotywuje do obszerniejszych opinii.  Zresztą nie muszą to być komentarze tylko na temat czasopisma, a np. jakieś sensowne wyrywki z tematów poświęconych premierowym grom. Tylko ktoś by musiał to ogarniać.

 

A Polecane pod nóż, ciach.

 

No i proszę Was, tylko nie Grające Damy.

Ojej, dziewczyna gra w grę/ trzyma pada, niesamowite.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Jakby to byly jeszcze azjatki w bikini i szpilkach to jeszcze bym to widzial.

Moze cos z cosplay by sie pojawilo. Jedna strona. Milo popatrzyc zwłaszcza na dziewczyny poprzebierane za postacie z gier.

Choc to moglo byc na przemian z jakims innym dzialem zeby sie nie przejadlo.

Moze kacik fantazy. Takie opowiadania cos w stylu tych horrorowych co teraz sa. Moze i pisane przez czytelnikow. Nawet moze rozszerzone do s-f. Na dwie strony.

No i moze komiksy robione przez czytelnikow tez gora na dwie strony. 

 

Dolozyc z 10 stron do magazynu i z 2 zl podniesc cene i czy ile tam potrzeba.

Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Perez napisał:

(...), ale jednocześnie nie ma miejsca w numerze w tym sensie, że równie dobrze bywają posty, które swoją objętością zajmą całą stronę. No i to nie do końca jest tylko o okładce, bo tam wrzucam też opinie o tekście, o jakichś zmianach itp. Faktem jest jednak, że staram się dać więcej od większej liczby osób, a nie 2 opasłe posty. 

(...) Np. te polecane to już baaardzo ciężko ogarniać, bo rzadko ktoś coś wysyła i ta sekcja pierwsza pójdzie pod nóż, bo zmusić do pisania nikogo się nie da. 

Czyli Polecane pod nóż i mamy miejsce na wrzucanie dłuższych postów w Głosie ludu. Jak nam się problem ładnie rozwiązał :)

 

A ta Dobrusia to nie była jakaś "koleżanka" Hiva z któregoś z jego wielu melanży, którą namówił do zapozowania w pisemku?

W Damach pojawił się też kiedyś taki typ z zarostem przebrany za wymalowaną dzi(e)wkę, siedział bodajże na kiblu ze szmatławcem w rękach. To nie był ktoś z forum?

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, siniak GT napisał:

Czyli Polecane pod nóż i mamy miejsce na wrzucanie dłuższych postów w Głosie ludu. Jak nam się problem ładnie rozwiązał :)

 

A ta Dobrusia to nie była jakaś "koleżanka" Hiva z któregoś z jego wielu melanży, którą namówił do zapozowania w pisemku?

W Damach pojawił się też kiedyś taki typ z zarostem przebrany za wymalowaną dzi(e)wkę, siedział bodajże na kiblu ze szmatławcem w rękach. To nie był ktoś z forum?

 

 

Więcej miejsca w głosie ludu niby fajnie, ale z drugiej strony drukowanie internetu to tak jakoś dziwnie... ;)

 

Przebieranki w grających damach - pamiętam, straszna to była oblecha. :yao:

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, siniak GT napisał:

Tylko na litość mógłby go prowadzić ktoś inny niż ten pretensjonalny Sobek (czy ktoś ma podobne zdanie?)

 

Poniekąd się zgadzam. Co prawda nie wadzi mi "pretensjonalność" (lubię jego styl, zresztą w tekstach poza Regionem Filmowym też wypada bardzo dobrze), ale, o czym kiedyś już wspominałem, dobór filmów do działu. Regularnie jakieś przeciętniaki albo popcorniaki ze średnią ocen (jego, nie jakichś agregatów z du.py) w okolicach 6/10. No i ciągle ten Netflix. Nawiążę tu do Myszaqa, który swego czasu prowadząc Region potrafił zachęcić do filmu, którego pewnie sam z siebie bym nie sprawdził. Takie twory, jak Telefon, Inni, Kandydat do dziś kojarzę z tamtą rubryką. Oczywiście czasy się zmieniły i w dobie internetu i potężnej machiny marketingowej ciężko już ominąć coś, co złapało choć trochę fejmu, ale myślę, że mimo wszystko siedząc w temacie można by co miesiąc wygrzebać jakieś perełki. 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kotlet_schabowy napisał:

 

Poniekąd się zgadzam. Co prawda nie wadzi mi "pretensjonalność" (lubię jego styl, zresztą w tekstach poza Regionem Filmowym też wypada bardzo dobrze), ale, o czym kiedyś już wspominałem, dobór filmów do działu. Regularnie jakieś przeciętniaki albo popcorniaki ze średnią ocen (jego, nie jakichś agregatów z du.py) w okolicach 6/10. No i ciągle ten Netflix. Nawiążę tu do Myszaqa, który swego czasu prowadząc Region potrafił zachęcić do filmu, którego pewnie sam z siebie bym nie sprawdził. Takie twory, jak Telefon, Inni, Kandydat do dziś kojarzę z tamtą rubryką. Oczywiście czasy się zmieniły i w dobie internetu i potężnej machiny marketingowej ciężko już ominąć coś, co złapało choć trochę fejmu, ale myślę, że mimo wszystko siedząc w temacie można by co miesiąc wygrzebać jakieś perełki. 

 

w sprawie filmow polecam moj blog mowafilmowa.wordpress.com

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Też jestem za usunięciem listów. To już nie te gówniarskie czasy bez powszechnego dostępu do internetu, kiedy zaczynało się lekturę szmatławca od działu listy, żeby zobaczyć komu myszaq wlepił tytuł pół-kretyna tygodnia. 

Edytowane przez Pix
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Moze pora samemu coś wyskrobać do szmatlawca. Zawsze pozostanie po tobie jakiś ślad. Zawsze to też sposob na kontakt z redakcją. Wysylanie listow juz umiera ale i emaila ludzie juz nie potrafia do siebie wysłać. Tylko wrzucaja zdjecia na Facebook i dają lajki. Upada komunikacja międzyludzka. Taki dział listów to hołd do lat 90 i milo poczytac czasem co innym graczom takim jak ja siedzi na duszy. Inaczej zostaniemy dzikami w juz niedługo 8 miliardowym świecie.

Ps żałuję ze nigdy nie napisalem do top secretu. Dlatego czasami cos wyskrobie do psxa.

Edytowane przez Jontek80
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Listy to dzial, ktory sam w sobie juz jest retro. A dopoki beda chetni go czytac i do niego pisac dopoty bedzie istnial, bo Roger raczej stara sie balansowac potrzeby czytelnikow. Dwie strony sa moim zdaniem ok a nigdy i tak nikt nie bedzie w 100% zadowolony z calej zawartosci pisma.

Odnośnik do komentarza

O nie, polecane kasujecie? Zaczekaj na mnie Perez, od 5 lat się zbieram by coś napisać :D

 

Listy bym zostawił, kijowo się czyta gazetkę o grach bez listów i fotek od czytelników. Głos Ludu można by poszerzyć o temat miesiąca i wypowiedzi czytelników. Było coś takiego kiedyś, chyba Sojer zadawał temat i produkowaliśmy się w odpowiednim wątku. A potem było - patrz mamo, wydrukowali mój tekst w Psx Extreme! :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Poszło moje do redakcji. Może nie za długie. Choć nigdy nic nie widziałem jaka jest wymagana długość czy to juz wy sobie to sformatujecie, poprzerabiacie i powycinacie. Coś jak z listami. Raz zostałem opublikowany ale może tylko z 1/5 listu tam była. 

Pisałem też kiedyś historię do angielskiego magazynu lonely planet i tam też przerobili troszkę moją historię na ich wersję. Miło że i tak opublikowali razem z moimi zdjęciami i to 3 razy. Frajda dla kogoś dla kogo nie jest to pracą a jest w pewnym sensie wyróżnieniem.

Edytowane przez Jontek80
Błędy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.