Jump to content

PSX Extreme 273


Recommended Posts

Drodzy Czytelnicy, w związku z wyjątkową sytuacją związaną z koronawirusem (m.in. zamknięcie wielu punktów z prasą) przypominamy o możliwości nabycia magazynu PSX Extreme poprzez stronę shop.psxextreme.pl. W cenie wydania wysyłka pocztowa gratis. 

 

Ponadto dla prenumeratorów zostały uruchomione indywidualne konta na shop.psxextreme.pl, co m.in. ułatwi pobieranie e-wydań w ramach zakupionej prenumeraty. Szczegóły na forum i na profilu facebookowym PSX Extreme. 

 

PSX Extreme #273

 

001okl_okladka-273_small.jpg

 

Majowy numer dostępny od czwartku 30.04

Prenumerata - wysyłka 27.04 (poniedziałek)

 

Roger: Po przejrzeniu setek memów o tym, jak to gracze podczas pandemii mają raj na ziemi, można dojść do wniosku, że jako jedna z niewielu grup potrafimy się doskonale zaadaptować do nowej sytuacji. Tyle tylko, że kolejne gry uciekają z kalendarza w obawie przed słabą sprzedażą pudełkową i ograniczeniami związanymi z pracą w biurach i studiach. Pandemia sprzyja jednak kreatywności, bo w tym wydaniu magazynu znalazło się miejsce aż na cztery Tematy Numeru. 

 

W artykule „Szara strefa 2020” przyglądamy się, jak w dzisiejszych czasach wygląda piractwo na PS4, XOne i Switchu – tak, przerabianie konsol wciąż ma miejsce, ale zmieniła się forma i skala tego procederu. W sądach wciąż trwa walka z piratami, ściga się ich na portalach aukcyjnych, a złodzieje okradają złodziei. O tym szeroko się już nie mówi, bo nie są to czasy pierwszego PlayStation, ale piractwo na niektórych konsolach wciąż stanowi duży problem. Kuba Sobek w swoim oryginalnym stylu wziął też na warsztat Death Stranding i twórczość Kojimy, która – jak się okazuje – nie pierwszy raz jest prorocza. Bo czy w zeszłym roku odpalając nową grę Hideo i bawiąc się w kuriera, przypuszczaliście, że ten zawód odegra tak ważną rolę podczas pandemii? A to już kolejny raz, gdy Kojima, świadomie lub nie, przewidział przyszłość. SoQ z kolei zgłębił temat Half-Life’a i zabiera Was w pełną zwrotów akcji opowieść o marce, która umarła, zanim zaczęła odcinać kupony, a dziś kreuje nową jakość wirtualnej rzeczywistości. Tak, na potrzeby tekstu ukończyliśmy Half-Life: Alyx na goglach HTC i spoilerując nieco zawartość numeru – to naprawdę jest nowa generacja gier na VR-a i przedsmak tego, co zobaczymy na PS VR 2. Tematy Numeru domyka Zax, który zebrał i zrecenzował najlepsze (i te mniej fajne) anime na podstawie gier, które ostatnio pojawiają się jak grzyby po deszczu (zwłaszcza na Netfliksie), czemu towarzyszy krótka lekcja historii pokazująca, jak to wszystko się zaczęło i dlaczego tak kochaliśmy (HIV: Kto kochał, ten kochał, litości!) „Pokemony” na Polsacie. 

 

Recenzja remake’u Final Fantasy VII okraszona została aż… pięcioma opiniami różnych redaktorów. To pokazuje, jak bardzo czekaliśmy na ten tytuł. Przy okazji cofamy się nieco w przeszłość i sprawdzamy kulisy powstania kompilacji Final Fantasy VII. Bo przecież przygody Clouda i spółki Square Enix eksploatowało już wcześniej niczym Shinra energię Mako. Z różnym skutkiem. Dużo w tym numerze japońszczyzny. Mazzi ograł remake Trials of Mana, z którego twórcami przeprowadziliśmy też wywiad, a Kali kończąc Sakura Wars, napisał tylko wymowne: „poziom japońskiej abstrakcji over 9000!”. Sporo jest też horrorów – zabierających nas na Marsa (Moons of Madness), pozwalających przeżyć kolejną epidemię zombie (Daymare: 1998) czy też przyciągających masochistów (DLC do Fallouta 76, hłe hłe). Recenzujemy sieciowy dodatek do remake’u trzeciej części Residenta, przypominając historię powstania najlepszej multiplayerowej produkcji z tej serii – Resident Evil: Outbreak. Mamy też dla Was jedną z pierwszych na świecie recenzji Liberated – polskiej cyberpunkowej produkcji, którą dopieszczamy artykułem o najlepszych komiksach z tego gatunku. W Retro kontynuujemy przygodę z najbardziej innowacyjnymi grami na pierwsze PlayStation, opisując, jakie sztuczki programistyczne wyprzedzające swoje czasy stosowali twórcy takich serii jak Gran Turismo, Tekken czy Ridge Racer. Z pewnością zainteresuje Was też pokręcona historia marki Jak and Daxter, która zaczynała od platformówki, a w kolejnych latach ocierała się o takie marki jak GTA czy Mad Max. A wszystko to pod okiem Marka Cerny’ego, który dziś projektuje… PlayStation 5. A dla fanów Segi Saturn – geneza powstania i upadku kultowego Panzer Dragoon, którego proces dewelopingu był tak wyczerpujący, że zebrał śmiertelne żniwo.  

 

Aha, Kali podzielił się wzruszającą historią o tym, dlaczego już nie platynuje gier. Ja nadal płaczę :).
Trzymajcie się zdrowo podczas tej pandemii i w miarę możliwości wspierajcie prasę, nie tylko PSX Extreme. Jest cały czas ciężko, ale w zeszłym miesiącu pokazaliście, że można na Was liczyć, za co bardzo dziękujemy. Miłej lektury.

 

finalfantasy.jpg

 

halflife.jpg

 

hideo.jpg

 

anime.jpg

 

panzer.jpg

 

jakdaxter.jpg

 

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU

Szara strefa A.D. 2020
„Uratuj nas, Hideo!”
Animowane adaptacje cyfrowej rozrywki
Half-Life – życie urwane w połowie

 
CO NOWEGO

Haven
Rainbow Six Quarantine
Monstrum II

 

RECENZJE

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered
Daymare: 1998
DiRT Rally 2.0 – Colin McRae: Flat Out Pack
Disaster Report 4 Plus: Summer Memories
Doom 64
Fallout 76: Wastelanders
Final Fantasy VII Remake
Flashback 25th Anniversary
Liberated
Moons of Madness
One Piece: Pirate Warriors 4
Panzer Dragoon: Remake
Paper Beast
Resident Evil: Resistance
Sakura Wars
SnowRunner
Trials of Mana
Ultimate Ski Jumping 2020 

 
HARDKOR

Compilation of Final Fantasy VII
Cyberpunk ołówkiem i tuszem
Zapomniana historia Resident Evil: Outbreak
Trials of Mana – wywiad
Historia test kitów, czyli czemu nie calakuję gier
Sztuka przez wielki piksel
Myszaq lubi

 
RETRO

Jak and Daxter – prekursor prekursorów
Łamanie granic PSX-a cz. 2
Panzer Dragon

 
FELIETONY

Z uKosa [Koso]
Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Achievement Unlocked [Krooger]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Okiem maniaka [Roger]

 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Prenumerata
Region Filmowy
Comix Zone
Graczpospolita
Listy
Głos Ludu

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w poniedziałek, 27.03. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie.

Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

  • Upvote 1
  • Like 3
Link to comment
Godzinę temu, Perez napisał:

Drodzy Czytelnicy, w związku z wyjątkową sytuacją związaną z koronawirusem (m.in. zamknięcie wielu punktów z prasą) przypominamy o możliwości nabycia magazynu PSX Extreme poprzez stronę shop.psxextreme.pl. W cenie wydania wysyłka pocztowa gratis. 

Taki trochę trolling póki co, bo nie ma tam nowego numeru.

Link to comment

Elegancki cover! Monochrom podobny jak w debeściarskiej okładce z Wiedźminem ze styczniowego numeru, tylko mniej napisów i do tego przełamany żółtymi X-ami. Rewelacja panie grafik! :trophy_gold:

 

Aha, przecież tam jeszcze będą teksty... ;) Nie licząc tradycyjnie felietonów, to te o szarej strefie, łamaniu granic PSX-a i zwierzenia Kaliego zapowiadają się dla mnie najciekawiej. Za to kolejny materiał o cyberpunku trochę mnie rozbawił, bo wydawało mi się, że napisaliście już o tym wszystko. ;) 

Edited by LeifErikson
Link to comment

Numer zamówiony. Zaczyna mi się podobać kupowanie PE przez sklep internetowy. Przychodzi z poślizgiem, ale wyciąganie ze skrzynki pachnący, ładnie zapakowany szmatławiec ma swoje plusy.

 

Jestem ciekawy, czy Zax zaniżył ocenę FFVIIR, bo cycki Tify są dla niego za małe.

Link to comment

No okładka nawet fajna. Choć i tym razem się trochę przyczepię. Jakoś bardziej kojarzy mi się z jakimś komiksem. Choć też mialem skojarzenie z "My memory of us" tam tez byl taki styl graficzny. Jednak na plus zwłaszcza po tym jak mnie zawiedliscie okładka z Baretem. Miałem nadzieję że bardziej szanujecie prenumeratorow i dla nich byly przeznaczone okladki z Tifa i Aeris. Myliłem się i było na odwrót. Tifa świeciła z pułki do klienta, a ten miał nadzieję że będzie jej więcej ostrych zdjęć w środku. Choć rozgarnięty klient domyślił by się że to nie ta część wystawy z tymi magazynami.

Edited by Jontek80
Link to comment

To może wyjaśnię - nie ma takiego czegoś jak "okładka dla prenumeratora" (owszem, Pixel miewa takie edycje, ale to co innego). Prenumeraty wysyłane z drukarni idą taśmowo, nikt tam nie zastanawia się, co wysłać, a już tym bardziej komuś specjalnie wybrać jedną z kilku okładek (wyobraź sobie ileś set wysyłek, odszukanie adresu, wybór okładki). Nieco inaczej jest przy zamówieniu konkretnego numeru ze sklepu, bo to idzie już z biura i przy pakowaniu jest opcja wyboru. Tak samo z dostępnością w punktach z prasą - jak masz ileś okładek to druk idzie po równo każdej, tyle że paczki mają np. po 40 egz. i w jedno miejsce rzucą jeden zestaw, w inne miejsce drugi itd. Tak że zaręczam, że Barret zapewne trafił i do prenumerat, i do punktów z prasą. 

Link to comment
14 godzin temu, Perez napisał:

To może wyjaśnię - nie ma takiego czegoś jak "okładka dla prenumeratora" (owszem, Pixel miewa takie edycje, ale to co innego). Prenumeraty wysyłane z drukarni idą taśmowo, nikt tam nie zastanawia się, co wysłać, a już tym bardziej komuś specjalnie wybrać jedną z kilku okładek (wyobraź sobie ileś set wysyłek, odszukanie adresu, wybór okładki). Nieco inaczej jest przy zamówieniu konkretnego numeru ze sklepu, bo to idzie już z biura i przy pakowaniu jest opcja wyboru. Tak samo z dostępnością w punktach z prasą - jak masz ileś okładek to druk idzie po równo każdej, tyle że paczki mają np. po 40 egz. i w jedno miejsce rzucą jeden zestaw, w inne miejsce drugi itd. Tak że zaręczam, że Barret zapewne trafił i do prenumerat, i do punktów z prasą. 

Perez, to może jak jest więcej okładek to wysyłajcie wszystkie wersje do prenumeratorów :D

Link to comment

A ja już mam nowy numer w PDF i czytam jak poyebany :) Oczywiście wersję papierową kupię jak zwykle, tyle że w dniu premiery. Nie mogę się przyzwyczaić do tych e-gazet, czasem trzeba powiększać obraz np. żeby przeczytać Hyde Park. W sumie ciekawe doświadczenie czytać szmatławca na 50 calowym telewizorze :D Fajnie że tyle japońszczyzny w tym numerze. Remake Finala oceniliście moim zdaniem sprawiedliwie. Tekst o Jak and Daxter rewelacja!

 

Tak patrzę w tabelkę majowych premier i płaczę... straszna bieda. Okładki z TLOU2 nie będzie, no można się wkurzyć, choć zawsze są jakieś plusy - można nadrobić backlog. W końcu nadrobię zaległe jRPGi.

Link to comment
1 godzinę temu, dee napisał:

 @Perez Od kiedy prenumeratorzy "papierowi" będą mogli pobierać nr 273 w .pdf?

Ja w panelu prenumerat nie mam na razie takiej możliwości.

 

Tradycyjnie w okolicach premiery numeru, czyli 29/30. 

 

To o czym wspomnial @aux to nowa opcja zakupu pojedynczych numerow w formie e-wydania poprzez Publio. Aczkolwiek dopytam wydawce, czy to w dluzszej perspektywnie nie bedzie wszystko w jednym czasie puszczane.

  • Upvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.