Skocz do zawartości

Demon's Souls Remake


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Umbasa.
 

8YiTJwL.jpg


Demon's Souls zaliczone na 100%. Dzięki temu jestem już w posiadaniu 4ech platyn w tym kapitalnym tytule. :platinum::platinum::platinum::platinum::yahoo:


iDADN3y.png
 

Jeżeli chodzi o sama grę, cóż, ta jest znakomita. Nie mogło być zresztą inaczej. To fenomenalny rimejk genialnej pozycji.:diablo:
Demon's Souls z trzeciego PlayStation, to jedna z moich ulubionych gier, więc jestem oczarowany tym w jaki sposób ją odrestaurowano.
 

Graficznie całość prezentuje się olśniewająco. To jedna z najlepiej prezentujących się obecnie gier - zdecydowanie. Tutaj mięso armatnie (żołnierze Boletarii) prezentuje się lepiej niż postacie poboczne w niejednej grze. Oczywiście bawiąc się ustawieniami kamery można odszukać słabsze tekstury, nie zmienia to jednak faktu, że gra godnie prezentuje obecną generację. Ilość detali, efekty cząsteczkowe, ostry obraz, a do tego glorius 60 k/s. Zachwyt. :mog:
 

Sprawdziłem tryb kinowy. Faktycznie, rozdzielczość jest wyższa, ale nie ma opcji, by dlań poświecić ten niesamowity komfort gry, szczególnie, że w trybie wydajności 1440p robi robotę aż miło.
 

Udźwiękowienie - pierwsza klasa. Nocą z założonymi słuchawkami, gdy przemierza się Latrię, można pomylić tę grę z horrorem. :music:

Wybornie mi się grało. Jetem absolutnie zachwycony tym odświeżeniem.:good2: Bluepoin Games spisało się na medal. Oby otrzymali możliwość pracy nad kolejnymi projektami.


Garść zrzutów:
 

9fruzKx.jpg
Z1QVbkO.jpg
1vHlTiO.jpg
TLuMqqS.jpg
FHTVxz3.jpg
xy7GP9q.jpg
rPNEBkv.jpg
uJdo1RX.jpg

 

  • Plusik 5
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Już tłumaczę @giger_andrus :hi:

Mianowicie bazowo pojawia się informacja o trofeum podana w stary deseń, ten znany z PS4(Pro), czyli podłużny pasek w rogu ekranu.
Niemniej nie jest on zapisywany. Konsola zapamiętuje ujęcie przedstawione w nowej szacie graficznej, która jest ładna, może się podobać, ale wolałem stary styl - jeżeli mam być szczery. Ten nieco za dużo zasłania.

Jeżeli chcesz mieć bardziej subtelne ujęcie, naciskasz szer na DS w odpowiednim momencie - zobacz do tematu platyn, właśnie tak zrobiłem w Spiderze na piątce.
Ale to już manualna zabawa.

U mnie prezentowało się to tak:

3cPoeum.jpg

oraz w następujący sposób (gdy sam wykonałem zrzut):

w2UIq2m.jpg

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wlasnie jestem jedna  tych osob :lapka:

A dzis spedzilem z tym zacnym tworem cala niedziele. Piekne sie mielilo magiem. Przyznam, ze mialem problem z jednym dziadem z dzida na zamku i zamiast w prawo odbilem w lewo, co doprowadzilo mnie do mostu i pierwszego bossa. Musze uwazniej grac, bo czasem przymaszuje kontre jak glupek i gine. 

 

P.S bardzo czuje tutaj klimat BB, co mocno mnie przyciaga do gry. W DS tego nie czuje kompletnie. 

Odnośnik do komentarza

Dobra gierka jest dosyć trudna xd. w serii DS czy BB czy nawet Sekiro nigdy nie musiałem użyć poradnika. Tutaj jeszcze też ale dalej nie bardzo wiem gdzie mam iść xd Do tego jeszcze nie wiem gdzie podnosi się poziom xD Nie proszę o pomoc tylko dziele się swoimi uwagami. Dzisiaj może więcej przysiądę do gierki. 

 

Graficza jest cudna w tej gierce, te teksturki i geometria obiektów :wub: no jest to przedsmak nowej generacji. 

 

Bardziej mnie zastanawia jakość dźwięku, o ile w Spider Man czy Astro tego nie czułem tak tutaj dźwięk przestrzenny jest sztosem nawet na zwykłych słuchawkach. Tak samo jakość dźwięku kosmos. Pierwszy raz mi się to rzuciło w jakiejkolwiek gierce. 

 

Odnośnik do komentarza

Na necie daja porade, aby grac duchem bo sie nic nie traci, kiedy zginiesz, a wiec minimalnie ulatwia rozgrywke.  Minusem w tej formie jest tylko polowa paska hp, ale mozna zwiekszyc go o 25% jezeli zalozy sie pierscien, ktory trzeba znalezc zaraz na poczatku gry. Ja jestem dopiero po 1 bosie i wrocilem zwiedzac zamek, bo duzo przegapilem. 

 

P.S

Aby wejsc w forme ducha najlepiej zginac w kuzni(czy jak to tam sie nazywa ta miejscowka do upgrajdow), bo tam nie ma zadnych konsekwencji, po upadku.

Moze skorzystam

 

Odnośnik do komentarza

Grasz duchem, aby po śmierci nie traciś tendencji świata ;) po pokaniu bossa tendencja zwiększa się w stronę białej tendencji, kiedy umierasz jako człowiek w którymś ze światów, tendencja leci w stronę czarnej (jest trudniej, więcej hp mają moby, więcej zadają dmg i pojawiają się czarne phantomy.) Po pokonaniu bossa, stajemy się człowiekiem, ale można w Nexusie zrobić sobie kuku spadając z wysoka i duchem już sobie wbijamy do jakiegoś świata, to tak w dużym skrócie ;)
No i jak masz dużą biała i dużą czarną tendencję to pojawiają się specjalne eventy w światach (odblokowują się nowe ścieżki, wcześniej zamknięte drzwi, kładki, drabiny itp:., NPCty inne, wrogowie, bronie do zebrania itp:. ;) )

Edytowane przez cotek
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, messer88 napisał:

@MEVEK a ja Ci polecam póki się jakoś nie zatniesz czy nie robisz :platinum: graj sobie pierwsze przejście w ciemno będziesz się najlepiej bawił. 

Tak zrobie. Jestem troche tepy w Soulsy, ale jak narazie nie jest ciezko. Trzeba tylko spokojnie podejsc do walki. 

 

Reedycja..

Jest true ending ?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ukukuki napisał:

@MEVEK Nie sądzisz ,że psujesz sobie obcowanie z gierką czytając porady na necie? Jedną z fajniejszych rzeczy w tym gatunku jest zacinanie się i szukanie wyjścia. tak samo odkrywanie mechanik w gierce czy sposobu na przeciwnika. 

Nie chce sie zrazic do gierki za szybko i poddac, a tak by bylo jak bym umieral za kazdym razem w ludzkiej formie, a umieram wiele razy.  Wiec maly tip nie zaszkodzi. Bossow sam bede masterowal sobie. Ale dobrze.. zamiast szukqc porad w sieci tutaj bede teraz zagladal. Na pewno @Mejm zaszczyci mnie nie jedna lekcja :woot:

Odnośnik do komentarza

Dwóch pierwszych bossów pyknąłem bez problemu za pierwszym podejściem. Na drugim normalnie bym padł gdyby w tej grze funkcjonowały butelki. Kupowanie tej trawy do leczenia mega ułatwia tą gierkę. Zero stresu przy odkrywaniu nowych obszarów. Nie trzeba się martwić ,że nam nie wystarczy butelek do nastepnego ogniska czy skrótu. 

 

No i widzę ,że magia zaczyna się rozwijać dosyć szybko chociaż nie jest to poziom DS3 gdzie mag był dosyć szybko OP. Brakuje mi na razie czaru do szybkiego spamowania i turlania się xd Te podstawowe mają dosyć długa animację. 

 

Podoba mi się też styl walki z rycerzami, daje satysfakcję ta wymiana ciosów. No ale pewnie przez to ,że gram magiem i trochę tym mieczykiem muszę się namachać. 

 

No i widzę ,że nie tak łatwo odzyskać ludzką postać :reggie:

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ukukuki napisał:

Kupowanie tej trawy do leczenia mega ułatwia tą gierkę. Zero stresu przy odkrywaniu nowych obszarów.

Mnie ta trawa nigdy nie uspokajala. Mozna miec 10k roslinek ale co z tego jak wybierzesz zly moment na zazycie i cie boss sprzatnie jednym strzalem. Z drugiej strony nigdy nie stresowalem sie estusami.

 

Jesli wybrales klase royalty (czy jak to szlo) to powinienes miec niebieska magiczna strzale na poczatku, ktora jest najlepszym czarem poczatkowym. Magia jest strasznie OP w Demonsach ale to zobaczysz samemu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...