Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, niunias101 napisał:

Zastanawiam się czy to normalne, czy coś pominąłem? Obydwa domy zgaszone. Wyczyściłem calutki Biom 1 z 10 razy, wszedłem w każdą lokacje i nie znalazłem półsłońca, w Biomie 2 byłem 3 razy, również nic.

Tak się po prostu zdarza i trzeba być cierpliwym ? 

 

W trójce słońce jest pod wodą na końcu tego długiego mostu pod wieżą. Nie da się pominąć tego pokoju i jest on tam zawsze w każdym runie. Patrzyłeś tam? Ja już dokładnie pozostałych nie pamiętam ale na YT są filmiki z lokalizacjami. 

Edytowane przez AgentTomek1982
Odnośnik do komentarza

Udało mi się zdobyć właśnie słońca w Biomie 1,2 i 3. Okazało się, że musiałem wejść jeszcze raz do domu w Biomie 4, byłem pewien że tam swiatlo było juz zgaszone.

 

Ps. Nigdy nie używałem Zgniłego Pluja, bo ta broń mi jakoś nie leżała, ale okazuje się że jest wg mnie przepotężna, gdybym popróbował jej wcześniej to pewnie drugie zakończenie miałbym już dawno za sobą  :)

Edytowane przez niunias101
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, niunias101 napisał:

Udało mi się zdobyć właśnie słońca w Biomie 1,2 i 3. Okazało się, że musiałem wejść jeszcze raz do domu w Biomie 4, byłem pewien że tam swiatlo było juz zgaszone.

 

Ps. Nigdy nie używałem Zgniłego Pluja, bo ta broń mi jakoś nie leżała, ale okazuje się że jest wg mnie przepotężna, gdybym popróbował jej wcześniej to pewnie drugie zakończenie miałbym już dawno za sobą  :)

Zgniły pluj jest najpotężniejszy w wersji z trwałą zgnilizna wybuchowym gniciem żrącym gniciem i portalowym gniciem. Powiększona komora to nieporozumienie wg mnie. Tą bronią nemezisa za pierwszym podejściem rozbiłem bez używania apteczki nawet :D Jeszcze pamiętam jak się pytałem tutaj czy ta broń się na niego nada i to był mój pierwszy post na tym forum. Do tego jak masz do pluja artefakt skafandra, że udane doładowanie wytwarza ładunki energetyczne trafiające dwóch najbliższych wrogów to non stop walisz dodatkowymi piorunami w przeciwników. Przeładowania bardzo łatwo się nauczyć stąd powiększona komora to porażka. Podobnie z resztą jest w dyskownicy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziękuję za podpowiedzi, udało się  :) I w zasadzie szybko poszło z ponownym ubiciem bossa w biomie 6.

Teraz bardzo kusi platyna, ale nie wiem czy znajdę na to czas, bo chęci są.

Nie pamiętam kiedy ostatni raz gra tak bardzo mnie wciągnęła, dosłownie traciłem przy niej poczucie czasu.  Mam nadzieję że zdecydują się na kontynuację, wjedzie w day one na bank.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Rtooj napisał:

Gorzej jak się wciągniesz w 100% upgrade'u broni. Uzależniające.

Nic w tym roku nie pobije emocji i pochłonięcia przez dlc do returnala.

Ja już mam 100% broni a teraz wale na 100% badań na artefaktach. Platynę zrobiłem jakoś w sierpniu :rofl:

Edytowane przez AgentTomek1982
Odnośnik do komentarza

Bo tam są poziomy badań. Pierwszy poziom masz automatycznie po zabiciu/podniesieniu, potem leci od zera drugi i trzeci poziom.

W przypadku artefaktów jest to 10% za podniesienie na drugi poziom, i 2,5% na trzeci poziom. Łącznie każdy artefakt musisz podnieść 51 razy. Mi brakuje dwóch i dałem se spokój z nimi, Pozytywka i Roztopiony Globus, dwa najrzadsze przedmioty w grze.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.11.2022 o 06:37, Lukas_AT napisał:

W koncu zdecydowalem sie by zagrac w Returnal. Dlugie miesiace myslalem o tej grze. Cos mnie ciagnelo do tego tytulu. Klimat od razu mi lezal, a rozrywka wydawala sie miodna nawet po samych gameplayach na ytb. 
 

I tak, od razu wsiaklem. Bylem tez zaskoczony, ze przy drugim runie udalo mi sie dojsc do bossa i zjechac mu 2.5 paska zdrowia. Teraz mialem trzy runy i nie udalo mi sie dojsc, ale tez gralem po nocce w pracy zmeczony i z wolniejsza reakcja. :D

 

Widze te bardziej hardcorowe momenty. Smierc w ogole mnie poki co nie draznila, bo wiedzialem na co sie pisze. Wiem, ze to dopiero poczateki dopiero pozniej moja cierpliwosc zostanie wystawiona na probe.

 

Graficznie pierwszy biom bardzo mi sie podoba. Efekty czasteczkowe i czern na oledzie robia swoje.


Mały update ode mnie jak mi idzie. Jestem w 3 biomie i częściej wybieram ten tytuł niż God of War. Mam niestety ostatnio mało czasu na granie ze wzgledu na przeprowadzke, a wiec to sie troche wlecze. 
 

Jesli to czytasz i zastanawiasz sie nad kupnem Returnal, ale boisz sie, ze sie odbijesz - wywal te mysli i biegnij do sklepu. Gra wcale nie jest az tak trudna poki co - ma tylko ciezsze momenty, ktorych nalezy sie wyuczyc. Np. ten Mycomorph na poczatku wydawal sie trudny, ale teraz wiem, ze jest banalny, bo znalazlem na niego technike.
 

Pierwszy biom przeszedlem po 12 zgonach. Czy to duzo czy nie, nie wiem, ale ani razu nie mialem frustracji, ze musze zaczynac od poczatku. Ani razu - podkresle to. A mialem zniesmaczenie w Elden Ringu mimo wszystko wielokrotnie. Mam nawet ochote nie korzystac ze skrotow do biomow, tylko przechodzic wszystko od nowa, by na maksa ulepszych postac. To daje duzo satysfakcji. A strzelanie, plynnosc i movement? Juz bylo powiedziane, ze sam miod. 
 

W drugim biomie mialem dosc duzy problem z Zerwanym, ale tez po czasie przestalem sie go bac. Trzeciego biomu jeszcze dobrze nie poznalem, trafilem na dosc ciezki moment, ale nie odczuwam strachu przed przegrana. Nie moge sie doczekac az znow dorwe pada. 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...