Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Jest w ogóle cross-save w jakiejś grze z Playstation na PC? Mogliby to ogarnąć dla swoich gier np. integrację save z chmury z PS+ ze Steam lub Epic, albo stworzyć swój sklep na pc ze swoimi i innymi grami

 

Wtedy mogliby też cross-play ogarnąć

 

Może potrzebny jest jeden ekosystem jak np. game pass na pc i xbox

 

Ale nie zawsze, bo np. Hades ma cross-save pomiędzy PC i Switch

 

Z tego co widzę, jeszcze Genshin Impact ma cross-save pomiędzy PC, a Playstation

 

 

Edytowane przez beardo0
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Padł w końcu boss 3 biomu. Piękna epicka walka. Przydał by się jakiś tryb „boss rush” po ukończeniu gry. Boss padł za 5 razem. Nie wymasterowałem tej walki, ale pomogła technika gromadzenia jak największej ilości dużego sylfionu - ta metoda była dla mnie lepsza niż zbieranie na figurkę astronauty. Miałem je w sumie 3 w ekwipunku.
 

4 biom okazał się dość prosty. Do tego biomu miałem 4 podejścia, a boss padł już za drugim razem. Tak jak w każdym biomie napotykałem na jakiegoś mocnego przeciwnika, który sprawił mi trudność, tak w 4 biomie tego zabrakło. Za to 5 biom wydaje się wyzwaniem. Już widzę, że te drony będą zmorą.

 

Wypróbowałem w końcu wieżę i nie muszę nawet pisać, że od razu zadziałała jak narkotyk. Już wiem, że spędzę tu wiele godzin.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Lukas_AT napisał:

Padł w końcu boss 3 biomu. Piękna epicka walka. Przydał by się jakiś tryb „boss rush” po ukończeniu gry. Boss padł za 5 razem. Nie wymasterowałem tej walki, ale pomogła technika gromadzenia jak największej ilości dużego sylfionu - ta metoda była dla mnie lepsza niż zbieranie na figurkę astronauty. Miałem je w sumie 3 w ekwipunku.
 

4 biom okazał się dość prosty. Do tego biomu miałem 4 podejścia, a boss padł już za drugim razem. Tak jak w każdym biomie napotykałem na jakiegoś mocnego przeciwnika, który sprawił mi trudność, tak w 4 biomie tego zabrakło. Za to 5 biom wydaje się wyzwaniem. Już widzę, że te drony będą zmorą.

 

Wypróbowałem w końcu wieżę i nie muszę nawet pisać, że od razu zadziałała jak narkotyk. Już wiem, że spędzę tu wiele godzin.

 

Dokładnie jak Square napisał. Odblokuj Nosiciela Bólu w challangeroom w biomie 5 a będzie się Tobie pojawiał już od biomu 4. Jak trafisz traity Rosnące odłamki i Wybuchowe odłamki, to koniecznie je odblokuj, bo ta broń z tymi traitami zamienia poziom trudności gry na Easy :cool2: 1 lvl to 15 zabójstw. 2 lvl 50 a 3lvl 100

Możesz też polevelowac te traity w wieży.

Edytowane przez AgentTomek1982
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Od dawna byłem bardzo nakręcony na ten tytuł, ze względu na klimat, oprawę czy sam gameplay (strzelanina z elementami platformowymi). Jednak,,że rogali wybitnie nie trawię, więc chyba gdzieś podświadomie odwlekałem start.

Wczoraj w końcu trochę pograłem. Boże jaki to ma klimat, muzę, efekty audio. Sama grafa też mi mega siadła, wszystkie te efekty cząstkowe, to jest fucking top tier, do tego super wykorzystanie dual sens.

Gameplay to także czysty, growy sex. Mega wciągający, responsywny mix strzelania i platformingu. 

Boje się jednak, że zabraknie mi cierpliwości, a pogarda do rogali da o sobie znać. Choć narazie klimat oraz gameplay jest magnetyczny i hipnotajzing jak to mówi Dżoana Krupa:banderas:

 

Na start za pierwszym razem doszedłem do pierwszego bossa. Potem dwa razy zginąłem (raz przy domu).

Teraz pytania:

- wiadomo, że warto taki tytuł poznawać samemu, ale polecacie coś na start jakieś rady, które sami chcieli byście znać na początku albo żeby antyfana rogali trochę wspomóc?

- co do broni to narazie z tych co sprawdziłem to ten karabin tachiomatyczny jest dla mnie najlepszy. Polecacie coś jeszcze?

- każdy boss na 3 fazy?

- czym są po śmierci te żółte drzwi z gwiazdką oraz domem? Jest tam fala wrogów. To jakiś challenge room?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zalecam wejść do domu w celu odblokowania figurki astronauty. Musisz znaleźć klucze jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś. Po ubiciu przeciwnika dobrze zbierać upuszczony obolit, gra mocno nagradza bardziej agresywne granie.

Pistolet jest dużo lepszą bronią niż Karabin ogólnie, ale na pierwszy biom najlepsze jest ostrze. Rób np skok, dash, melee, odpowiedni timing i jest się nieśmiertelnym, a każdy zwykły przeciwnik ginie na hita.

Drzwi z gwiazdką to pokój z wyzwaniem, trzy fale przeciwników. Dobre do podbicia biegłości i zebrania waluty, plus dobry artefakt może wpaść.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, giger_andrus napisał:

Balon, jeżeli nie będziesz platynował to gra nie powinna Cię wymęczyć. Wręcz przeciwnie, będziesz bardzo zadowolony.

No ja mam 6 platyn (ostatnia z kilka lat  temu) od początku wejścia trofeów, więc raczej mi to nie grozi:) 

 

3mam za słowo, bo gierkę na dzień dobry bardzo mocno growo pokochałem.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, balon napisał:

Boje się jednak, że zabraknie mi cierpliwości, a pogarda do rogali da o sobie znać

Mega się bałem, a jestem już w 5 biomie. Jeśli za pierwszym razem doszedłeś do 1 bossa to nie masz czego się bać. Mam za sobą około 50 zgonów i ani razu gra nie frustrowała (a zdarzało się w Eldenie i God of War). Wręcz przeciwnie - na twarzy wielokrotnie pojawił się uśmiech gdy zginąłem, bo wiedziałem jaki błąd popełniłem.

 

Dla mnie bez wątpienia najlepszy tytuł na PS5 do tej pory.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Lukas_AT napisał:

Mega się bałem, a jestem już w 5 biomie. Jeśli za pierwszym razem doszedłeś do 1 bossa to nie masz czego się bać.

No byłem mega zdziwiony, bo było wręcz prosto. Wjechałem do niego na fullu życia. Doszedłem prawie na koniec 2 fazy. Niestety druga smierć przyszła bardzo szybko, bo wszedłem do pokoju wyzwań z samym pistoletem i bez niczego. No ale do 3 fali doszedłem :) 


Okey a jak to potem leci? Jak np przejdę pierwszego bossa, ale zginę w 2 biomie, to jest możliwość zacząć od razu od 2 biomu? Pewno jest, ale się nie opłaca, bo będziemy za mało dopakowani, dobrze myślę?

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

Okey a jak to potem leci? Jak np przejdę pierwszego bossa, ale zginę w 2 biomie, to jest możliwość zacząć od razu od 2 biomu? Pewno jest, ale się nie opłaca, bo będziemy za mało dopakowani, dobrze myślę?

Odblokowuje się skróty do kolejnych biomów. Nie trzeba walczyć z pierwszym bossem jeszcze raz. Ale nigdy nie wiesz ile jeszcze spędzisz w pierwszym biomie, bo skróty jak reszta pomieszczeń, ustawia się w miejscu losowym. 
 

Ja najczęściej po śmierci czyszczę przynajmniej dwa biomy od nowa nie tylko by dopakować postać, ale dla eksploracji. Każdy kolejny run odkrywa coś nowego i to daje satysfakcję. Nie musisz dopakowywać postaci - będzie oczywiście trudniej, ale szybko znajdziesz lepszą broń w kolejnym biomie. To będzie zawsze Twój wybór.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ustaw sobie w opcjach żeby zawsze biegnąć sprintem. I warto wlatywać unikiem (kółko na padzie) w lasery i te wszystkie kule, bo jesteś wtedy nieśmiertelny a skakanie nad nimi często ogranicza i spowalnia w walce. Jak znajdziesz strzelbę to graj nią i ulepszaj, bo to mocarna broń w późniejszych poziomach.

 

Ja sobie sprawdziłem liczbę zabitych bossów i się przeraziłem. 24, 60, 65,  38, 143, te statystyki są chyba przekłamane, bo nie chce mi się wierzyć żebym aż tylu ich ubił.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja chyba tylko na bossów sprint ustawię.

 

Pytanie o figurkę astronauty. On jest tylko raz na biom? Zdobyłem ją zabił mnie boss. Mam klucz na stałe ale nie nogę znowu wejść do domu? Why?

 

Chyba ten pierwszy run gdzie doszedłem od razu do bossa był trochę mylny. Obecnie mam 5 śmierci i łącznie 2 dojścia do bossa. Jak tu czytam, że ktoś miał 10 śmierci przez całe przejście. Amazing :banderas:

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, balon napisał:

Ja chyba tylko na bossów sprint ustawię.

 

Pytanie o figurkę astronauty. On jest tylko raz na biom? Zdobyłem ją zabił mnie boss. Mam klucz na stałe ale nie nogę znowu wejść do domu? Why?

 

Chyba ten pierwszy run gdzie doszedłem od razu do bossa był trochę mylny. Obecnie mam 5 śmierci i łącznie 2 dojścia do bossa. Jak tu czytam, że ktoś miał 10 śmierci przez całe przejście. Amazing :banderas:

Amazing to były drony na premierę :D

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Jakie staty masz na myśli? Na stałe ulepszasz jedynie traity na broniach, cała reszta jak lepsze leczenie/obrona itp. jest aktywne tylko podczas tego jednego cyklu.

Po zebraniu trzech Żywic zwiększa się maksymalna integralność o 5%, ile masz zebranych widać na lewo od życia. Jeżeli masz pełną integralność i podejdziesz do Sylfionu to zamieni się on w Żywicę. Nie warto oczyszczać żywicy, w ostateczności sylfion jak chcesz się uleczyć. Lepiej zachować Eter na Cthonos czyli ten obelisk zaraz na początku, który daje nowe przedmioty, ewentualnie bryły obolitu lub skrzynie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...