Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem godzinkę i się zakochałem, ale też muszę kończyć bo w robocie cinko będzie :/ Ale Ci co odpowiadają za udźwiękowienie i muze to są szaleńcy xD Klimat też nieziemski, już się nakręcam na fabułkę i thrillerowate podejście, gameplay miód nad miody, no kurna zniosę jajo, że wyjeżdżam na majówke xD

Edytowane przez cotek
Odnośnik do komentarza

Zajebioza. Ten dźwięk :D Dotarłem do pierwszego Bossa. Na razie zginąłem 2 razy u niego, a tak to raz. Dojście drugi raz do niego nie trwało nawet 5 minut. Jest wpytkę.

Grafa aż takiego szału nie robi jak na razie, ale najważniejsze że jest 60fps. Klimacior wyjebisty. Fani Obcego i ogólnie Dark SF będą wniebowzięci. Chociaż obstawiam, że dadzą jakieś czekpointy zaniedługo.

 

Mam też pytanie, bo do końca nie rozumiem tego " od nowa ". Dałem konsole w stan uśpienia w razie czego.

Czy jak nawet zginę i wyłączę konsolę, to kompletnie wszystko zaczynam od zera? Tak jakbym pierwszy raz uruchomił grę? Uruchamia mi się pierwsza całą cutscenka i od nowa muszę zdobyć pierwszą stałą broń jaką jest pistolet, albo miecz? Czy po prostu zaczynam od nowa w sensie tym, że te rzeczy już będę miał cały czas i te zmiany w świecie też będą? Czy to się zapisuje mi chodzi.

 

Edit: Dobra sprawdziłem. Można wyłączać konsole, to się zapisuje. Heh nawet teraz miałem już dojście do bossa za drugimi wrotami. Także jest duża losowość. Tylko w tedy albo odbijasz w jego stronę i walczysz pistolem i samym mieczem, albo odbijasz w drugą stronę i zbierasz sprzęt i ulepszenia. GRA TO MIAZGATOR!

Edytowane przez Donatello1991
Odnośnik do komentarza

Wytłumaczcie mi bo nie mogę zrozumieć, a mam chęć lecieć do sklepu i kupić grę, jednak... 

Co widzicie w tym takiego fajnego skoro cały czas powtarza się ten sam etap kilkanaście razy by tylko i jedynie updatowac postać czy broń by przejść bosa??? 

Druga sprawa ktoś także napisał że grafa szału nie robi, także już sam nie wiem... 

Wydać ponad 3 stówki za taką grę czy spokojnie poczekać jak będą za raz po 150 / 200zl używki... 

Odnośnik do komentarza

Losowość i to, że z każdą śmiercią dochodzimy coraz dalej. Gra z czasem staje się łatwiejsza, opannowujesz mechaniki. Nie prowadzi cię za rękę. Też nie dokońca mi odpowiada to, że trzeba zaczynać od początku, bo po pierwszym biomie mogliby dać przykładowo możliwość zapisu, ale na tym właśnie polegają te gry. Hadesa ukończyłem, więc i to ukończę. Grafika jest bardzo dobra, ale są to klimaty dark, więc nie zrobi niewiadomo jakiego wrażenia. Czy warto wydać 3 bomby to każdy sam musi sobie odpowiedzieć. Ja z reguły jak nie jestem jakiejś gry pewien, nie podchodzi mi na maxa klimat, to jej nie kupuję na premierę tylko czekam na obniżki. Tutaj od pierwszej zapowiedzi klimat siadł mi grubo, więc bez problemu 3 bomby poszło na to. Jeśli nie masz skilla i wolisz gry, które nie zmuszają za bardzo do jego sobie wyrobienia to odpuść. Jeśli grałeś w jakiejś soulsy i ukończyłeś, to bierz śmiało. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, maxoffe napisał:

Co widzicie w tym takiego fajnego skoro cały czas powtarza się ten sam etap kilkanaście razy by tylko i jedynie updatowac postać czy broń by przejść bosa??? 

Tak w skrócie to zayebisty gameplay. Każdy kolejny run to poznawanie mechanik, przeciwników itp więc kolejne przejście sa łatwiejsze. Tego typu gierki dają dużego kopa adrenaliny i rzekę satysfakcji po skończonym etapie. Gameplay przede wszystkim. 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, maxoffe napisał:

Wytłumaczcie mi bo nie mogę zrozumieć, a mam chęć lecieć do sklepu i kupić grę, jednak... 

Co widzicie w tym takiego fajnego skoro cały czas powtarza się ten sam etap kilkanaście razy by tylko i jedynie updatowac postać czy broń by przejść bosa??? 

Druga sprawa ktoś także napisał że grafa szału nie robi, także już sam nie wiem... 

Wydać ponad 3 stówki za taką grę czy spokojnie poczekać jak będą za raz po 150 / 200zl używki... 

ty nigdy nie grałeś w rogalika? Obecnie na rynku jest ich setki. Rogaliki to dosyć szerokie pojęcie w którym mamy gry od gier w fpp po izometryczne czy karcianki. Taki Hades, slay the spire, Children of morta, loop hero etc. Gry z powtarzającym się etapem potrafią być wybitne i widać że returnal należy do topek w gatunku. Tu chodzi o rozwój postaci systematyczne odblokowanie nowych rzeczy które zmieniają gameplay, odblokowują nowe ścieżki i wiele innych aspektów którymi tutaj zanudzać nie będę. Jeżeli zrobione jest to dobrze to taka gra bije na głowę KAŻDY open world, gaas czy jakiś fabularny korytarzyk. Takie gry potrafią być jak narkotyk. Jeżeli nigdy nie próbowałeś rogalików to może właśnie returnal jest tym pierwszym idealnym. Ja bym zaryzykował kupno najwyżej sprzedasz komuś jak nie podejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, blantman napisał:

Jeżeli nigdy nie próbowałeś rogalików to może właśnie returnal jest tym pierwszym idealnym.

No ja nie grałem chyba, ale zaczynanie od początku mi nie straszne, bo poprzednie gry HMQ mnie do tego przyzwyczaiły już. A z tego co wiem, to po odblokowaniu pewnych rzeczy brak klasycznego sejwa nie jest problemem.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Square napisał:

No ja nie grałem chyba, ale zaczynanie od początku mi nie straszne, bo poprzednie gry HMQ mnie do tego przyzwyczaiły już. A z tego co wiem, to po odblokowaniu pewnych rzeczy brak klasycznego sejwa nie jest problemem.

Ty akurat lubisz powtarzać dla ciebie rogalik to horizon albo borderlands 3 :) Jedni przechodzą raz ty możesz wielokrotnie to i to nie będzie kłopotem ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Square napisał:

No ja nie grałem chyba, ale zaczynanie od początku mi nie straszne, bo poprzednie gry HMQ mnie do tego przyzwyczaiły już. A z tego co wiem, to po odblokowaniu pewnych rzeczy brak klasycznego sejwa nie jest problemem.

Dla mnie zaczynanie od początku także nie jest problemem, tylko martwi mnie fakt że szybko mnie to znudzi... i zacznie irytować. 

No. taki Demon's Souls podobnie trzeba przechodzić X razy ten sam etap by zdobyć lepsza broń, gra leży i czeka aż będę miał znów chęć w nią pograć, a leży już długo... 

Stąd moje obawy o Returnal. 

Chyba jednak poczekam jak będą używki po 100 max 150zl wtedy kupię bo nie będę ryzykował 339zl, tym bardziej że za kilka dni będzie już nowy Resident, a za miesiąc Ratchet... 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, maxoffe napisał:

Dla mnie zaczynanie od początku także nie jest problemem, tylko martwi mnie fakt że szybko mnie to znudzi... i zacznie irytować. 

No. taki Demon's Souls podobnie trzeba przechodzić X razy ten sam etap by zdobyć lepsza broń, gra leży i czeka aż będę miał znów chęć w nią pograć, a leży już długo... 

 

Tez tego sie balem w Demons Souls, a koniec koncow nie okazalo sie to takie straszne. Jak juz poznasz dany etap i zachowanie wrogow, to idzie latwo. Niektore levele maja tez dobre skroty. A teraz jak po Demons Souls przejde do Bloodborne’a albo Dark Souls to juz w ogole ogniska beda sie wydawac mega ulatwieniem. Do takich gier trzeba miec cierpliwosc. 

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...