Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lpcl
3 godziny temu, WisnieR napisał:

Kij z tym QR bo gry jak i sam OS uruchamiają się niesamowicie szybko. Dlaczego po prostu nie zaimplementowali rozwiązania z Hadesa? Myślę że to ich wewnętrzna ambicja była, a nie brak możliwości. Po prostu chcieli żeby gra tak była skonstruowana i już. Przecież funkcja wznowienia gry nic by nie zmieniła w odbiorze, bo wciąż nie było by save pointu, a mógłbym odpalić inną grę, czy po prostu WYŁĄCZYĆ konsole. Nie lubię trybów standby bez potrzeby.

Ale to nie standby, możesz konsolę nawet z prądu odłączyć i nadal quick resume działa. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, madhunt3r napisał:

Rozumiem ze musi być w konsoli włączone 3D audio w opcjach aby doświadczyć pełni tego dźwięku?

 

No i przede wszystkim grac na sluchawkach. Efekt jest wtedy najpelniejszy i do tego bardzo pomaga w lokalizowaniu przeciwnikow

 

Z reszta na tv chyba do dzisiaj nie udostepnili tego 3d, ale moge sie mylic

Odnośnik do komentarza

No ja na pewniaka myślałem, że kupię w piątek popołudniu w stacjonarnych sklepach (sieciówkach czy gierkowych) i się odbiłem. Ziomek z małego lokalnego sklepu mówi, że to prawie najlepiej sprzedający się u niego ex (kilkadziesiąt szt. się rozeszło day one). W euro natomiast też wsio poszło, ale twierdzili, że za mało dostali. 

 

Może to i dobrze,  bo skończę to co mam rozgrzebane? Najbardziej mnie cieszą te odniesienie do Control (szczerze uwielbiam) oraz podjarki super dźwiękiem i funkcjami pada oraz zerowe loadingi.
 

Odnośnik do komentarza

Gierka kozak :obama: Te 60fps i responsywność to zbawienie tutaj - wszystko chodzi jak złoto, choć w szczegółach to może grafa tak średnio next-genowa, ale nadrabia całą resztą. Miodnie się w to pyka w czym też wydatnie pomaga 3D audio i Dual Sense.

 

No i pierwszy pyknięty od razu przy pierwszym podejściu. Pomogła figurka astronauty i artefakt odnawiający żyćko przy minimalnym poziomie. W sumie można powiedzieć, że fuks jak uj że to wszystko akurat przy sobie miałem.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy boss padł, ale figurka musiała wejść, bo bez byłoby ciężko. Trzeba dodać, że figurka wpada z fabrykatora czasem jak pierwsza się zużyje.

 

Drugi biom na razie całkiem spoko, ale chyba wolałem pierwszy. Kurde im się lepiej ogarnia co robić tym się lepiej gra. I wróciłem fo adaptacyjnych triggerow. Jednak fajniej jak się wyczuje. 

 

BTW fajnie czasem tipy na necie przeczytać, bo nigdy bym nie wpadł jak otworzyć zakratowane zasoby.

Odnośnik do komentarza

A wez ktos napisz jak to otworzyc bo jak sobie obejrzalem kilka rzeczy na youtube to teraz mi na glownej wyskakuje Returnal Final Boss & Ending i odechcialo mi sie grzebania w necie :reggie:

 

Z kazda kolejna godzina gra podoba mi sie bardziej. Po ogarnieciu paru mechanik od razu lepiej sie czuje, do tego po drugim bossie wpada calkiem pomocny przedmiot. W pierwszym i drugim biomie juz jak w domu. Do trzeciego podszedlem 2 razy ale dostaje narazie straszny wpierdol. Juz widze ze trzeba bedzie zmienic taktyke i bron bo przeciwnicy zupelnie inaczej reaguja. Mam nadzieje ze to nie jest poczatek klopotow XD Dobrze ze po 3 bossie jest save.

 

Jak ktos tutaj pisal ze po pierwszym bossie ogarnal dwoch kolejnych w tym samym runie no to az nie chce mi sie wierzyc

 

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, schabek napisał:

Dobrze ze jest skrot do bossa w drugim biomie bo pasek w(pipi)ienia juz pokazywal wartosc krytyczna :shotgun:

 

Ale audio w tej grze to jest najprawdziwszy z prawdziwych nextgenow :banderas:

Możesz kolego powiedziec gdzie ten skrót? Bo drugi mnie zabił i chetnie pojadę windą...

 

1 godzinę temu, schabek napisał:

A wez ktos napisz jak to otworzyc bo jak sobie obejrzalem kilka rzeczy na youtube to teraz mi na glownej wyskakuje Returnal Final Boss & Ending i odechcialo mi sie grzebania w necie :reggie:

 

Z kazda kolejna godzina gra podoba mi sie bardziej. Po ogarnieciu paru mechanik od razu lepiej sie czuje, do tego po drugim bossie wpada calkiem pomocny przedmiot. W pierwszym i drugim biomie juz jak w domu. Do trzeciego podszedlem 2 razy ale dostaje narazie straszny w(pipi). Juz widze ze trzeba bedzie zmienic taktyke i bron bo przeciwnicy zupelnie inaczej reaguja. Mam nadzieje ze to nie jest poczatek klopotow XD Dobrze ze po 3 bossie jest save.

 

Jak ktos tutaj pisal ze po pierwszym bossie ogarnal dwoch kolejnych w tym samym runie no to az nie chce mi sie wierzyc

 

 

Na początku gra Ci mówi, szukasz żółtych guzików w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Basior napisał:

BTW fajnie czasem tipy na necie przeczytać, bo nigdy bym nie wpadł jak otworzyć zakratowane zasoby.

 

36 minut temu, WisnieR napisał:

O kurde teraz sprawdziłem na necie. Myślałem że to się odblokuje jakoś później...

 

13 minut temu, schabek napisał:

A wez ktos napisz jak to otworzyc bo jak sobie obejrzalem kilka rzeczy na youtube to teraz mi na glownej wyskakuje Returnal Final Boss & Ending i odechcialo mi sie grzebania w necie :reggie:

@schabek w pobliżu krat zazwyczaj jest gdzieś przycisk, w który należy strzelić. Rozglądaj się wysoko po ścianach, filarach. Wydaje też subtelny dźwięk.

 

W ogóle może też tego nie wiecie, ale niektóre posągi (te ze świecącymi oczami) sypią obolitami po rozwaleniu. Może dla niektórych oczywistość, ale dzisiaj to odkryłem i chciałbym się podzielić.

 

Gra jest kozacka, zaczyna mnie stopniowo wkręcać, tak jak wcześniej powoli mnie uzależniało Alienation (btw. polecam w chuj). Dzisiaj chciałem rozjebać pierwszego bossa, więc poszedłem na poszukiwania figurki astronauty, by sobie sprawę ułatwić, ale okazuje się, że ponownie do tego domu się nie da wejść, więc musiałem sobie poradzić bez extra żyćka. Ale się udało, wychłostałem go mokrą szmatą po ryju (Spitmaw dokonał dzieła), rozsmarowałem typa na podłodze i zawędrowałem do drugiego biomu. Tam wpadłem do secret room i jakiś latający kozak mnie wyłomotał na ciasnej przestrzeni. Nie szkodzi, jeszcze go dojadę. Zajebista gra ogólnie.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

A widzisz. Te posagi to akurat wyczulem. Jeszcze czasami trafiaja sie sciany z taka jakby czerwona zywica, mozna je mieczem rozjebac i zawsze cos tam przydatnego siedzi. Zdradliwe za to sa te zapadnie, za kazdym razem sie na to lapie bo mysle ze to obolit i cyk pulapka. Najczesciej mozna tam cos dobrego zgarnac ale dzisiaj w drugim biomie to sie nadzialem na takiego luja ogluszacza ze prawie dwugodzinny run w dupala

 

No figurka to rarytas ale zawsze mozna nalapac obolitu i leciec do fabrykatora zeby zrobic sobie apteczke albo i dwie. Fiolka czegos tam, tych nazw nigdy nie zapamietam XD

 

@Rtooj Po 3-4 pierwszych roomach w drugim biomie jest teleport do bossa. Przy schodach prowadzacych do wejscia, po lewej stronie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, schabek napisał:

Zdradliwe za to sa te zapadnie, za kazdym razem sie na to lapie bo mysle ze to obolit i cyk pulapka. Najczesciej mozna tam cos dobrego zgarnac ale dzisiaj w drugim biomie to sie nadzialem na takiego luja ogluszacza ze prawie dwugodzinny run w dupala

No niby tak, ale one są dość charakterystyczne i zazwyczaj znajdują się w takim "ślepym zaułku" z posągiem, więc po pewnym czasie łatwo je rozpoznać. I w 9/10 przypadków to czysty secret room bez przeciwników. A nawet jeśli trafi się tam jakiś kozak do ubicia, to w moim przypadku zawsze aktywny był teleport, więc można było w krytycznym momencie stamtąd spierdolić w podskokach i nie podejmować walki (ale też rezygnować z lootu).

Odnośnik do komentarza

Gra skończona, 13h, biom 5 i 6 za przeproszeniem moga iść się je... :P

Ostatni boss zadziwiająco łatwy, miałem pełne zycie (200%), ale zero przedmiotów leczących więc byłem pewny że nie dam rady.

Jednak o dziwo, nawet nie zabrał mi połowy życia (miałem też broń z Life Leech więc bardzo pomogła), mam wrażenie że ostatni boss najłatwiejszy.

E0VCrCvXsAQOuar.thumb.jpeg.9d5a6774a27b2a3f23d71cf2dd8ab079.jpeg

 

P.S. 13h zabawy za 339 to około 25zł za godzinę, trochę drogo :P

Tak na serio, wiem że w grze spędzie jeszcze pzynajmniej 3 razy tyle albo i więcej.

 

Właśnie wyczytałem, że gra liczy też czas spędzony w menu więc mogę spokojnie od czasu gry odjąć jeszcze 2h.

Edytowane przez iks
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gra jest niesamowita, pomimo że po 7 godzinach grania na koniec zobaczyłem animację rozbijającej się Selene. Pomyśleć że zaczynanie od latarnii w bloodborne niedawno było zbyt mocnym powtarzaniem gry... 

Postęp jednak widać, na początku z dystansem strzelałem do niebieskich piesków, po 7 godzinach urządzam im melee rzeź.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...