Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Figuś napisał:

A czy ty byś nie spierdalał?  XD

 

Oj, spierdalało się parokrotnie, strategiczny odwrót żadnym wstydem xd

A w walkach z tym kozakiem to najlepiej się sprawdza ciągły ruch i trzymanie dużego dystansu. Na bliskim bije, na średnim doskakuje, ale na dalekim zazwyczaj musi się przespacerować i skrócić odległość, więc jest czas w niego ładować. Oczywiście łatwiej powiedzieć, niż zrobić, gdy czasami arena roi się od mniejszych przeciwników, ale po oddaleniu jest chwila spokoju by sobie z nimi poradzić (bo bydlak musi się przejść) i u mnie ta strategia póki co się sprawdza w miarę skutecznie, nawet w pomieszczeniach z gwiazdką.

 

A propos pomieszczeń z gwiazdką, to wczoraj śmiało wbiłem się do takiego w drugim biomie i w ramach komitetu powitalnego miałem tego teleportującego się aliena + pustynnego żuczka, więc wiem jak to jest obsrać bieliznę. Tym bardziej, że śmierć w tej grze potrafi boleć, oj potrafi xd

Odnośnik do komentarza

Wczoraj zgodnie z planem pełne przygotowanie:

E0c1ACEXIAAxAyb?format=jpg&name=4096x409

 

5 pasożytów, w cieniu wygląda się jak choinka, astronauta, apteczki, i save w maszynie za 6 etherów. No i przepiękna broń.

Poszło nieźle, ocaliłem astronautę i jedną apteczkę, potwierdzeniem była radosna "K%$!A" na cały dom.

Rozochocony ruszyłem na 3-ci biom, bo po drodze tak jeszcze dopakowałem że czułem się jak Rambo - chyba najlepszy pasożyt to ten odnawiający życie do minimum.

3-ci biom przepiękny i pękł razem  z bossem za pierwszym razem, metoda wolnych kroczków i pełne skupienie zaowocowało nadal zachowaniem astronauty co jak pokazała linia fabularna nie zostało docenione w biomie czwartym.

Najpiękniejszym dotychczas dodatkowo, po jednym zgonie w zapadni (te fioletowe lasery :( ) zebrałem klucze i uśpiłem konsolę.

Ta gra to calkowicie nowe doznanie dla mnie, trzeci boss... nie pamiętam kiedy ostatnio byłem tak podekscytowany.

 

Do dziesiątek zalet doszła kolejna -

Spoiler

broń na pręty

- geniusze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Voytec napisał:

Dawno chyba nie było tak trudnej gry wzbudzającej tak dużo zachwytów. Mówicie, że warto brać? :D 

Sprawa jest o tyle śmieszna że jedni twierdzą że gra jest za droga, a ja obecnie uważam że ta gra będzie minimum kultowa i dla niej jednej warto zaopatrzyć się w konsolę.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Figuś napisał:

podczas gry nie, jak masz konsolę uśpioną to tak, chyba że masz w opcjach wyłączone aktualizowanie automatyczne

profilaktycznie odpaliłem konsolę z uśpienia i nadal jestem w 3 biomie, więc zostawię ją odpaloną, bo zagram dopiero za jakiś czas xd

 

10 minut temu, Voytec napisał:

Dawno chyba nie było tak trudnej gry wzbudzającej tak dużo zachwytów. Mówicie, że warto brać? :D 

Tylko jeśli uważasz się za TWARDZIELA, który się nie popłacze, jeśli po zgonie będzie musiał zaczynać grę od początku (pozornie, ale jednak). Założenia mogą budzić wątpliwości, ale sam gameplay to czysty jak złoto miód.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, WisnieR napisał:

Trzeci Boss wydawał się wyjątkowo prosty o ile się ma zeza rozbieżnego i umie patrzeć na obydwie krawędzie ekranu xD

 

Trzeci jest prosty ale tylko w trzeciej fazie bo wlasciwie pociski omijaja sie same. Za to dwie pierwsze fazy to meczarnia przynajmniej dla mnie.

 

Padl i 4ty u mnie. Zdecydowanie najprostszy ze wszystkich. Teraz 5 biom i znowu opad szczeki. Ta gra jest cudowna. W ogole ile razy bym nie zaczynal od nowa to zawsze uklad planety, rozmieszczenie przedmiotow, znajdzki, bronie, przeciwnicy sa rozni. Wlasciwie to ani razu rozgrywka sie nie powtorzyla na te pewnie juz okolo 30 prob, wiadomo w poszczegolnych kill roomach trafiasz na podobnych przeciwnikow ale kolejnosc zawsze rozna. Nie ma nudy ani przez moment.

 

Chetnie bym sie pokusil o wyczyszczenie kazdej planety ale pozbierac wszystko, przy tej losowosci to nie wiem ile razy trzeba by bylo zaczynac od nowa XD

Odnośnik do komentarza

Ten moment gdy otwierasz wrota, lecą 3 stwory, dwa roboty, jakiś olbrzym, ładujesz 8 prętów tworząc pajęczynę, odsuwasz się, drzwi się zamykają, i obserwujesz znikające paski energii :)

Czy mieliście wrażenie że od 3/4 biomu czasami graficzne błędy są? Początki filmików i niedograne tekstury, szkoda też że twarz Selene w trakcie gry wygląda jak na PS3.

A co do grafiki "nie next-genowej" zarzucanej w recenzjach - nie dziwię się że chcąc skonstruować tysiące komnat zdecydowali się na pewne uproszczenia, w trakcie rozgrywki wszystko jest piękne i  płynne i to jest znak że mamy grę nowej generacji.

Odnośnik do komentarza

...albo basy w 4-tym, zastanawiałem się czy te Pulse'y Sony są gotowe na takie coś. Muzyka jest doskonała. Szkoda że granie na słuchawkach wyklucza się z dzwiękami kontrolera przy głośnikach TV, oba motywy doskonałe.

4 boss padł, każdy z czterech biomów był wspaniały, ale gdybym miał wybierać gdzie lecieć na wakacje to zdecydowanie nr 4. Czasami miało się wrażenie że to nie dziwne rośliny i stwory tylko małpy i ptaki wydają te odgłosy.

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza

Swoją drogą - jakaś forma multi z tym system strzelania Returnal to mógłby być sam miodek. Prawie w ogóle nie gram w gry multiplayer, ale akurat jakąś wariację z Returnala chętnie bym sprawdził, bo mógłby być kozaczek.

 

I ciekawi mnie czy Housemarque będzie coś dokładać do swojej gry - np. jakieś DLC z dodatkowymi biomami, albo jeszcze większe zwiększenie różnorodności/losowości w biomach, dodatkowych bossów itp.

Edytowane przez Cedric
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.