Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ASX napisał:

napływają pierwsze wyniki i wygląda na to że pudełka  Returnalem nie sprzedają się najlepiej, przynajmniej w UK.

Ale pamiętać należy że wynik ten nie obejmuje cyfry, która w ostatnim czasie stanowi już ponad 60% sprzedaży na PlayStation. 

 

 

 

Pudełek wszędzie brakuje. Stacjonarnie u mnie w promieniu 30km nie do dostania w piątek. mediaexperty, markty i euro odwiedzone :(

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że się nie sprzeda. Ani teraz, ani nigdy. Nawet na forum dla konsolomaniaków gra w to poniżej 10 osób. W bardziej rozwiniętych krajach wciąż nie ma w sprzedaży platformy, na której ta gra działa, więc jak ma się sprzedawać? Wielu się wciąż waha ze względu na mało mainstreamowy gatunek, wielu czeka na obniżkę, bo trzy bomby to za duże ryzyko, gdy nie masz pewności, czy gra w ogóle się spodoba.

 

Wielkie zaskoczenie, że przegrywa sprzedażowo z Pokemonami i MonHunem, gdy na rynku jest 80mln Switchów xd

 

Gry HM nigdy nie były tytanami sprzedażowymi, czasem wręcz były pod tym względem porażkami (chyba Nex Machina), a chłopaki nadal kręcą tytuły w swoim stylu i sobie radzą na rynku, więc najwyraźniej kredyt zaufania mają spory. Mają swoje argumenty, więc wątpię, aby ktokolwiek rozsądny w Sony suszył im głowę o taką, a nie inną sprzedaż, gdy sami nie potrafią dostarczyć konsol xd

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, bluber napisał:

Ale ta gra jest dobra :fsg: Tylko no chuj wielki w dupe im za brak opcji save and quit, zostawiłem konsole na uśpieniu w drugim biomie w którym miałem naprawdę spoko run a dzisiaj czytam, że był patch, który update'ował grę na uśpieniu i ją wyłączył 752095412764278785.png?v=1

 

No to akurat mam nadzieję że spatchują bo jedna czasem by się przydało, tym bardziej że dobry run to w tej grze nie trwa kilkanaście minut, ale spokojnie 1-2 godziny. 

 

Poza tym chciałem się pożalić, że wczoraj figurkę astronauty straciłem na głupim mobku. Co za lamus. :frog:

Pytanie:

  • te silniejsze, prawie pomarańczowe bariery da się jakoś rozwalić ulepszając miecz czy tu będzie jakiś item później?
  • czy dodatkowe itemy z domku wpadają później do puli przedmiotów? 
    Spoiler

    np. pozytywka, wahadłowiec

     

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, balon napisał:

No w Polsce chyba wszędzie lypa z pudełkami.  Ja też się odbiłem.  
 

@Kmiot na forum zapewne więcej osób by grało, jakby gierka była lepiej dostępna. Inna inszość, że jeszcze wiele osób nie tyle co na samą grę, to poluje na PS5.

Wielu (zapewne nawet zatwardziali cyfrowcy) preferuje w tym przypadku pudełko, to te zawsze można odsprzedać i ryzyko znacznie mniejsze przy tak niepewnym gatunkowo zakupie. No i zakładam, że Sony ostrożnie podchodziło do sprawy ilości wyprodukowanych pudełek, biorąc pod uwagę ilość konsol na rynku. Efekty jak widać. A odbiłeś się w sensie próby zakupu, czy gry samej w sobie?

 

25 minut temu, bluber napisał:

Tylko no chuj wielki w dupe im za brak opcji save and quit, zostawiłem konsole na uśpieniu w drugim biomie w którym miałem naprawdę spoko run a dzisiaj czytam, że był patch, który update'ował grę na uśpieniu i ją wyłączył 

Ja wczoraj na farcie zdążyłem odpalić konsolę, zanim wyłączyło mi grę, by zainstalować patcha. W ogóle to nadal go nie zainstalowałem, bo od wczoraj nie zginąłem i jestem aktualnie w 5 świecie. Wyłączyłem tylko automatyczną aktualizację i mam nadzieję, że jak dzisiaj wrócę do gry, to będę tam, gdzie skończyłem xd

 

5 minut temu, Cedric napisał:

czy dodatkowe itemy z domku wpadają później do puli przedmiotów? 

  Ukryj zawartość

np. pozytywka, wahadłowiec

 

Najpewniej tak, bo wczoraj podczas gry wypadł mi skądś jeden z nich.

Edytowane przez Kmiot
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Cedric napisał:

ytanie:

  • te silniejsze, prawie pomarańczowe bariery da się jakoś rozwalić ulepszając miecz czy tu będzie jakiś item później?
  • czy dodatkowe itemy z domku wpadają później do puli przedmiotów? 
      Pokaż ukrytą zawartość

 

Tak można ale nie jest to pernamentne tylko artefakt zwiększający dmg miecza pozwala też na niszczenie żółtych barier

Każdy odblokowany artefakt wpada do poolu dropu. Te z domku też.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Cedric napisał:

Poza tym chciałem się pożalić, że wczoraj figurkę astronauty straciłem na głupim mobku. Co za lamus. :frog:

To ja straciłem w gorszy sposób, bo przy awarii stroju podnosząc przedmiot. Miało zniszczyć losowy item, no i oczywiście z całej puli którą miałem padło na figurkę.

Odnośnik do komentarza

Mi też tak raz rozjebało astronautę, ale wtedy nawet nie wiedziałem do czego on służy, więc jakoś to przełknąłem. A szkoda, bo pewnie w efekcie bym pokonał pierwszego bossa za pierwszym podejściem. A tak to musiałem powtarzać run.

 

Więc uważajcie z awariami (trzecimi, krytycznymi), bo możecie się pozbyć czegoś cennego.

Edytowane przez Kmiot
Odnośnik do komentarza

Udało mi się wczoraj pokonać ostatniego bossa. Po opisach tutaj myślałem, że 5 i 6 biom będą znacznie trudniejsze, ale 5 biom udało się zrobić z 3 razem (ujowe bronie w 2 pierwszych) a 6 pękł za pierwszym razem. Oba przeszedłem używając shotguna z permiem który sprawia że wystrzeliwuje taką wiązek. Wtedy on działa prawie jak snajperka na dalsze odległości a na bliskie również rozwala przeciwników którzy próbują cię dojechać :)
Według statystyk na komputerze na statku przejście zajęło mi ok 29h, ale ponieważ liczy też pauze to pewnie muszę odjąc jakieś 6-8h przerw :D W sumie zaliczyłem 23 zgony.
No i po skończeniu wątku postanowiłem zrobić sobie jeszcze jeden "szybki" runik. Wyszło na to, że skończyłem ponownie całą grę na jednym życiu po drodze zaglądając do każdego pokoju i robiąc wszystkie challenge roomy. tym razem używałem przez cały run Hollowseeker z różnymi kombinacjami perków jakimi się akurat trafiły i mogę potwierdzić, nie ma lepszej broni. Całość zajęła mi ok. 6h z dwugodzinną przerwą w międzyczasie :)

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Figuś napisał:

To mówicie że Hollowseeker najlepszy? No jakoś ciężko mi się przekonać do tej broni...

 

Powiedziałbym, że w początkowej fazie jednak dość słaby i lepiej mi się wtedy nawet ze zwykłym gunem biega, ale później po dopakowaniu i jak wpadną fajne modyfikatory to może robić rzeźnię. Tych tubylców z mieczami z drugiego biomu wykańczał tak, że nawet nie zdążyli się teleportować czasem. :obama: 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, jak trafi się na odpowiednie traity, bonus staty i alt-fire, to praktycznie każda broń potrafi kosić. Nawet Spitmaw, który sieje spustoszenie w całej grupie przeciwników jednocześnie (te ekipy małych latających to nawet nie zdążą pierdnąć, a już kończą jako garść obolitów). 

No i późniejszy "granatnik" trochę mi nie leży z racji mało dynamicznej obsługi, jednak obrażeniami potrafi miażdżyć.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że tu Panowie nieźle się rozkręcili przez majówkę :) Ja wczoraj dopiero pyknąłem 1 bossaka i padłem w 2 biomie od ogromnej macko-poczwary (szczena opadła jak zaczęła pluć milionek kulek na wszystkie strony xD ) Dzisiaj w planie rozwalenie 2 bossidła :D Z każdym runem bawię się coraz lepiej, jestem zafascynowany tą grą :banderas:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Kmiot napisał:

A odbiłeś się w sensie próby zakupu, czy gry samej w sobie?

Zakupu. Ja zdecydowanie Team pudełka jeżeli chodzi o dobre, wyróżniające się gry. W piątek popołudniu nigdzie już nie było. Co mieli sprzedało się lub poszło w pre. 

Odnośnik do komentarza

Ja cala gre z Hollowseekerem i nawet nie patrze na nic innego. Ale faktycznie bonusiki sa bardzo potrzebne. Najlepszy jest ten fioletowy portal ktory sie odpala co jakis czas i sam niszczy wrogow.

 

Co do 5 biomu to polecam sobie zostawic jeden astroklucz, w tym holu tak gdzie jedno z pomieszczen jest zamkniete jest bardzo przydatna rzecz ktora zostaje z nami juz na stale. Wydaje mi sie ze ona tam jest zawsze jak wejdziemy tam za 1 razem.

 

Jak sprzeda sie 1,5-2mln sztuk to bedzie to swietny wynik. Ile konsol poszlo do dzisiaj? Chyba nawet nie 10mln. W przyszlosci dodadza moze jakies sejwy i czesc tych ktorzy sie odbili wroci. Do tego cena na pewno sporo osob przestraszyla. Sony raczej bylo swiadome do kogo gra jest kierowana wiec 20% uzytkownikow konsoli to bardzo solidny wynik.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...