Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, BasteKSG napisał:

zacznę od MINUSÓW:
- brak opcji save and quit. Pojedynczy run może trwać ponad dwie godziny i przynajmniej dla mnie był to kłopot, że nie mogłem przerwać gry i choć nie zginąłem, wrócić do niej na przykład za jeden lub dwa dni. Najbardziej zabolało mnie wtedy, kiedy musiałem wyłączyć konsolę, a miałem jeden z lepszych runów, w którym dotarłem do czwartego biomu, po którym chwilę pobiegałem i trzeba było kończyć.
 

Dla mnie to też największy minus gry. Nie trafia do mnie tłumaczenie twórców, że ludzie mogliby kopiować save'y, a gra ma być trudna.

Szczerze mówiąc sami powinni mieć to w dupie, niech tam sobie każdy gra jak chce - najlepszym przykładem jest Hades, który nawet dla najsłabszych ma god mode, save'y w każdym pomieszczeniu i w niczym to nie przeszkadzało, by gra odniosła sukces i była mocno doceniona!

Odnośnik do komentarza

Gdyby taka możliwość była to w chwilach bardzo ciężkich pewnie ja, i nie tylko ja, skorzystałbym z tej opcji stwierdzając że i tak się namęczyłem. I nie czułbym się tak znakomicie jak teraz się czuję wiedząc że "podołałem". Tym bardziej że prawie każdy run to jakiś postęp, pomijając skill, ale są to postępy w upgrade'ach broni, zapiski audio, kostki danych, wykupione przedmioty za ethery.

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, easye napisał:

Dla mnie to też największy minus gry. Nie trafia do mnie tłumaczenie twórców, że ludzie mogliby kopiować save'y, a gra ma być trudna.

Szczerze mówiąc sami powinni mieć to w dupie, niech tam sobie każdy gra jak chce - najlepszym przykładem jest Hades, który nawet dla najsłabszych ma god mode, save'y w każdym pomieszczeniu i w niczym to nie przeszkadzało, by gra odniosła sukces i była mocno doceniona!


Z drugiej strony mogą mieć w dupie, że jakaś część ludzi na to narzeka i trzymają się założeń, które obrali od początku produkcji.
I dla mnie wszystko gra w tym temacie, bo żadna gra od HM do łatwych nie należy.
Z jednej strony będą narzekający na to, że duże gry "prowadzą ich za rączkę", z drugiej narzekający, że nie ma checkpointów co chwilę. Co ma robić studio ? Właśnie to co zrobiło HM, zaplanować i wyprodukować dobrą grę.
Nie przeszedłem jeszcze Returnala ale przynajmniej na początku jest tak, że kolejne runy są znacznie krótsze i łatwiejsze niż poprzednie.

Odnośnik do komentarza

Dzisaj chyba z 4h speedrunów po 2 biomie za ostatnim glifem(wiem który) i RNG nie sprzyjało, mówię polecę sobie 5 i 6 bo też mi tam coś zostało i RNG to kurwa bo na 4 próby nawet raz nie dotarłem w 4 biomie do punktu w którym mogę skoczyć do kolejnych biomów. Na dzisiaj dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza

I właśnie tego się boję. Zamiast grać w inny tytuł (np. Control na mnie czeka) to będę się denerwować bo RNG nie sprzyja. Gdyby co run był zawsze jeden brakujący glyph do zebrania to spoko ale nie mam tyle czasu żeby się bawić w platynę w takim razie. Szkoda bo w grze się zakochałem ale chyba już wystarczy :)

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj na 3,5h grania w biomie 2-3 z brakujących 7 glifów z tych biomów wpadł cały jeden w 2 biomie i to pod sam jego koniec - chyba w ostatnim roomie Plus, że łącznie 4 kostki wpadły, jeszcze 3 brakuje do kompletu 18.

Zaraz będzie 72h nabite, przy takim pechowym RNG do znajdziek jeszcze trochę godzin dobijeGra jest mega za(pipi)ista. Wszystko jest dla mnie tip top ale motyw znajdziek mógłby być bardziej uproszczony (mogłyby się respic częściej).

Ciekaw jestem czy maja w planach jakieś DLC - dodatkowe biomy, łykam w ciemno. Resogun i inne tytuły dostawały sporo DLC wiec może tu tez nas czymś dodatkowym uraczy Housemarque

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, BasteKSG napisał:

Uważam, że dla pewnego grona graczy to minus. Ocena obiektywna, a pierwszy plus po tym minusie to, że jest wymagającą i trudna.

Ja przykładowo bardzo lubię gry typu souls, platyna w Bloodborne, ukończone Dark Souls 3, Sekiro, Nioh ale od Returnala się chyba odbiję. 3 faza Ixiona jest dla mnie po prostu chyba nie do przejścia, nie wiem ile razy już próbowałem, zaczyna mnie po mału nużyć przechodzenie od początku za każdym razem, mimo, że są skróty ale skoro nie mogę przejść bossa 2 biomu to nie mam za bardzo chyba czego szukać dalej. Mimo tego gra wciąga, gameplay faktycznie wyśmienity, podobnie jak klimat.

Odnośnik do komentarza
Ja przykładowo bardzo lubię gry typu souls, platyna w Bloodborne, ukończone Dark Souls 3, Sekiro, Nioh ale od Returnala się chyba odbiję. 3 faza Ixiona jest dla mnie po prostu chyba nie do przejścia, nie wiem ile razy już próbowałem, zaczyna mnie po mału nużyć przechodzenie od początku za każdym razem, mimo, że są skróty ale skoro nie mogę przejść bossa 2 biomu to nie mam za bardzo chyba czego szukać dalej. Mimo tego gra wciąga, gameplay faktycznie wyśmienity, podobnie jak klimat.

Nie poddawaj się Dla mnie właśnie 1 i 2 boss sprawił najwiecej problemów, potem już miałem z górki Ja podchodząc do 2 bossa czyściłem 1 biom, potem pustkowie całe przed wejściem do „zabudowań” 2 biomu. Ewentualnie pierwszy room za portalem przenoszącym na górę (lubi tam być broń). I portalem do bossa.
Odnośnik do komentarza

Trafiłem z Returnalem w najgorszy moment, bo robią jakąś magistralę w bloku i od jakichś 3 tygodni są przerwy w dostawie prądu u mnie w trakcie dnia. Starają się to robić w najmniej uciążliwym czasie czyli rano jak jestem w robocie, ale niestety uśpienie nic nie da. Muszę ogarniać w ramach jednej sesji grania :)Pytałem ziomków co robią to mówią, że jeszcze ze dwa tygodnie i będzie zrobione. Klątwa jakaś ciąży u mnie nad tą grą :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...