Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Z dronami to trzeba mieć trochę szczęścia, bo miałem runy, w których spawnowały się sporadycznie i też zastanawiałem się w czym inni gracze mają problem, bo z tymi kilkoma sztukami radziłem sobie bez większego bólu.

 

Ale potem miałem runy w których zdarzało się, że miałem ich około 20 na pomieszczenie (nie zmyślam i nie przesadzam), plus inni przeciwnicy, więc trochę zrozumiałem w czym rzecz.

 

W piątym biomie też się pojawiają.

Odnośnik do komentarza

Ja tak robiłem 11h, że wbijałem też do drugiego biomu przed trzecim i to uważam, że było bez sensu. Podexpiź maksymalnie w pierwszym, liczyć na dobrą broń i ogień na bossa w trzecim. Spokojnie mi się 12h zeszło od wejścia do 3 biomu do przejścia na 4 biom XD Wykuć na pamięc jak lecieć do bossa , liczyć na to, że drony nie wyskoczą na moście i będzie dobrze.

Edytowane przez Donatello1991
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Cedric napisał:

Chyba muszę zmienić taktykę na bardziej cierpliwą i czekać aż wpadnie broń z którą dobrze się czuję, zamiast próbować z tym, co akurat wypadnie w trzecim biomie, a co niekoniecznie mam wyczute.

Na drony najlepsze kombo to Hollowseeker z perkami Retarget i Serrated. Jak trafi się ta broń z nimi albo nawet jednym to leciałbym bez podnoszenia innych, jedynie przed bossem sobie zmień, bo Hollow jest słaby w tej walce.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No właśnie udało mi się dojść też do bossa wczoraj właśnie z Hollowseekerem z perkiem Serrated i jakkolwiek broń radziła sobie świetnie ze zwykłymi przeciwnikami, tak zdziwiłem się, że bossowi ledwo co schodził pasek. Aż zastanawiałem się czy strzelam w to miejsce gdzie powinienem. :D 

 

Ale masz rację @Square - dzisiaj spróbuję wyegzekwować polowanko na dobrego Hollowseekera, przejście do bossa i podmiankę tuż przed walką. 

 

@Kmiot

No właśnie, jak się zespamują tylko drony w liczbie paru sztuk to jeszcze spoko, ale jak Ci do tego dojdzie ten pełzający automaton czy coś innego, to się robi gęsto, bo te drony trzeba szybko ubijać, zanim zaczną strzelać rakietami i puszczać te obręcze i będzie ciężko ogarnąć z której strony co leci. Właśnie moje ostatnie 2-3 runy tak wyglądały - wszystko spoko, aż następuje kulminacja dronów z innymi przeciwnikami i nawet astronauta na pokładzie nie pomaga. :frog:

Edytowane przez Cedric
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Cedric napisał:

No właśnie udało mi się dojść też do bossa wczoraj właśnie z Hollowseekerem z perkiem Serrated i jakkolwiek broń radziła sobie świetnie ze zwykłymi przeciwnikami, tak zdziwiłem się, że bossowi ledwo co schodził pasek. Aż zastanawiałem się czy strzelam w to miejsce gdzie powinienem. :D 

 

Ale masz rację @Square - dzisiaj spróbuję wyegzekwować polowanko na dobrego Hollowseekera, przejście do bossa i podmiankę tuż przed walką. 

 

@Kmiot

No właśnie, jak się zespamują tylko drony w liczbie paru sztuk to jeszcze spoko, ale jak Ci do tego dojdzie ten pełzający automaton czy coś innego, to się robi gęsto, bo te drony trzeba szybko ubijać, zanim zaczną strzelać rakietami i puszczać te obręcze i będzie ciężko ogarnąć z której strony co leci. Właśnie moje ostatnie 2-3 runy tak wyglądały - wszystko spoko, aż następuje kulminacja dronów z innymi przeciwnikami i nawet astronauta na pokładzie nie pomaga. :frog:

No potrafi tam być cholernie ciężko, dlatego to nie wstyd jak najszybciej zwiewać do nemezisa :D 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, bartiz napisał:

Rotgland Lobber (Zgniły pluj w polskiej wersji) jest świetny na drony, wystarczy że raz trafisz i po 2 sekundach już go nie ma. Electopylon driver z dobrymi perkami to samo.

 

Otoz to, wtedy tnie się jak przez masło, bo wystarczy strzal i wszystko samo zdycha w sekundy.

 

A co do celowego grindowania broni zarówno w biomie 1 jak i 2 zanim sie dojdzie do Nemesisa w B3 to troche imho bez sensu bo moze dobije sie wtedy do lvl 4 lub 5, a biom 3 na starcie daje upgrade do poziomu piątego. Chyba tylko dla artefaktow i wydłużania integralności, no i samego funu strzelania.

 

Potem jak juz spawnily się electropylony i zgniły pluj to run biomow 1-3 dało się zrobic w 1.5h orając wszystko po drodze, szkoda jednak ze akt 3 zaczyna się od nowa pod względem zebranych gadzetow (ale lvl startowy to 15).

Odnośnik do komentarza

Jeśli gdzieś nie możesz wejść, to znaczy, że czegoś nie odblokowałeś. Spokojnie, dostaniesz to później.

 

A co do broni - testuj każdą, każda się od siebie różni i każda ma inne kombinacje traitów, które dają dodatkowe moce - naprowadzające pociski, fale, granatniki, itd. Moimi ulubionymi są Hollowseeker, oraz Tachyomatic Carbine.

Odnośnik do komentarza

Graj dalej, wszystko w swoim czasie będzie jasne.

 

8 minut temu, Rtooj napisał:

biegając to chętnie bym też sprawdził jakiś inny strój, ale nie te z deluxe bo są kiepskie imo.

Jak dla mnie oba są świetne jak się nimi gra, bo w menu wyboru to może rzeczywiście szału nie robią. Strój Astronauty mogliby dać.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

"Naprawiasz" postać jak masz uszkodzenia, które może dostać od skażonych przedmiotów/skrzynek.

 

Przy każdym takie masz opisane, że może powodować skażenie, co oznacza że np. dostajesz obrażenia jak spadasz z wysokości. Zazwyczaj żeby się tego pozbyć musisz wykonać jakieś zadanie (typu zabij 10 przeciwników w walce wręcz), ale można też wykorzystywać przedmioty naprawiające.

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.06.2021 o 19:56, Rtooj napisał:

Dlatego nie chcę zmieniać głównego trybu gry, tylko widziałbym jakąś opcję po przejściu by się "pobawić". Chyba że ten typ gier ma mocno zakreślone zasady co można dodać do menu głównego.


Wiele rogali ma tryb edycji, który umożliwia modyfikowanie zabawy - ustalanie formy leczenia, czy też wybór danej broni i tak dalej.
Cześć z tych dobrodziejstw jest dodawana nierzadko po premierze gry, gdy twórcy czytają "gra super, ale trochę za ciężka, przydałoby się .... ".
Oczywiście nie zawsze tak jest, a jak już występuje, to najczęściej taka opcja dezaktywuje możliwość zdobywania osiągnięć. :platinum:

Sporo zależy od danej pozycji, ale kto lubi taki gatunek, zna jego szkielet, to wie, że bóg RNG potrafi być okrutny. :diablo:

Ja dopiero pograłem kilkadziesiąt minut w Retunal, bawię się znakomicie, ale martwi mnie to o czym Rozi niedawno wspomniał i o czym mówiono w sieci.
Mianowicie brak możliwości zapisu gry. Powiedzmy sobie szczerze, to nie Dead Cells, który można ukończyć w 40 min. Skoro zabawa potrafi trwać 3-4 godziny lekko, to ta opcja powinna być dostępna na dzień dobry. Prowadziliście dyskusję o kombinowaniu z wysyłaniem stanu gry do chmury, gdyby poczciwy sejw był dostępny.
Według mnie, te wszystkie wymagające gry (rogaliki, czy też duże pozycje, jak Demon's Sous), dają grającemu radość właśnie przez pokonywanie ciężkich sekcji, ale w sposób należyty, a nie metodą wyjdź z gry -> zapisz -> graj -> jak się nie uda, powtórz. Bo nie tak szkielet rozgrywki został stworzony.

A rady twórców, by wspomagać się trybem spoczynku, to taka średnia opcja, bym powiedział. Ostatnio platynowałem Godfall. Było tam takie jedno wyzwanie. Dość ciężka przeprawa na dobre trzy godziny. Akurat udało się całość za jednym posiedzeniem ogarnąć, ale musiałem pilnie z kotem do weterynarza się udać. Wyzwanie chciałem kontynuować, a opcji zapisu brak. Konsola poszła spać, pech chciał, że prądu brakło, wiec cały progres poszedł się kochać, a po powrocie piątka jeszcze mnie zrugała, że sprzęt został nieprawidłowo wyłączony. :unknown:

Zatem gdyby coś nakazało przerwać 4 godziny rozgrywki z rzędu w Retunal, a następnie okazałoby się, że do zabawy nie można powrócić, to kiepsko i nikomu z was, ani tez sobie, tego nie życzę.


 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ale wiesz, że nie potrzebujesz tyle czasu? Po przejściu każdego biomu masz potem skróty do kolejnych, więc np robiąc B1 w godzinę, przy następnej sesji możesz w ciągu 5 minut wskoczyć do drugiego i go machnąć w np w godzinę. Potem przy kolejnej sesji możesz np ponownie w pięć minut skoczyć do biomu nr 3.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...