Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie waham się w najmniejszym stopniu, bo wiem że gra siądzie mi na 440%, ale ostatnią promkę odpuściłem, bo po wyjeździe za granicę krucho było u mnie z kasą. Po wypłacie sprawdzę na własnej skórze, może akurat wpadnie jakaś zniżka.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy gra jest moim top 3 czy top 5 gier wszech czasów, ale wiem że w kwestii bycia czymś więcej niż tylko przyjemnością przy telewizorze na parę godzin jest numerem jeden. Gra wchodzi w głowę i zostaje tam niczym najlepsza przeczytana książka czy obejrzany film. Współczuję każdemu kto się od gry odbił.

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.12.2021 o 19:05, Paolo de Vesir napisał:

No nie ukrywam, że hype'ujesz potężnie. Sam mam zamiar sprawdzić do końca roku, a nuż będzie i moje GOTY (bo spodziewam się i forumowicze lobbować będą właśnie ten tytuł).

Ja się wahałem między returnal a strażakami galaktyki i jednak Returnal to moje GOTY. Za dla oddałbym wiele pieniędzy. Polecam, bo nie na darmo pisałem przy premierze, że to bloodborne ps5. Klimat miażdży jaja. Jest moment poważniejszy Gdzie można faktycznie się odbić 

Spoiler

3 biom

Ale jak się przebrnie to już luzik do końca.

Odnośnik do komentarza

Nie no, nie mam zamiaru się przypierdzielać - nie powiedziałem w sumie złego słowa na żadną z gier które w tym roku skończyłem (a CW nie ma co brać dosłownie). Po prostu z ficzerow PS5 (SSD, haptyka, triggery i 3D audio) nie doświadczyłem tylko tego ostatniego i liczyłem właśnie na Returnal w tym wzgledzie. 

 

A sama gra? Tak dobra, że aż szkoda było konsolę wyłączać. Klimat obcości gęsty że ciąć można nożem, sterowanie cymesik, mechaniki łatwe do zrozumienia, ale najlepsze są dla mnie te elementy metroidvanii, bo sprawia to, ze aż chce się w tej grze szperać w każdym zakamarku. :banderas:

 

Padłem na pierwszym bossie, na razie przerwa. Z przyjemnością podejmę się próby wycalakowania tego gałganka.

Odnośnik do komentarza

Masz włączone 3D audio w menu konsoli? I w grze wyjście chyba na słuchawki trzeba ustawić? Już nie pamiętam. Może po prostu masz niekompatybilne uszy xD Niemożliwe nie słyszeć tych dźwięków w Returnalu. Drzwi się otwierają a ty już po samym słuchu wiesz gdzie są przeciwnicy nawet ich nie widząc.

Odnośnik do komentarza

Dużo zależy od hedsetu chyba.

Jak kolega napisał wyżej,w takim returnalu wchodzę do pomieszczenia i zamkniętymi oczami wiem gdzie są przeciwnicy.

Mało tego wiem,że przeciwnik strzela z  10 czy 14  godziny tak dobrze odbiera dźwięk.

W tej gierce są takie jakby rośliny które chcą cię pożreć stan za nimi,na dobrych słuchawkach czujesz,jak ta roślina jest za tobą.

Jakby ci siedziała na plecach.

 

Returnal w przeciwieństwie do starszych gier Sony automatycznie wybiera ci dźwięk,więc jak wyłączę słuchawki mam 3 d audio głosik TV no i to jest taki bulishit XD

Sony tam się chwali,że teraz każdy może poczuć dźwięk 3 d ale dla mnie to bzdura.

Grając na głośniki z tv nie da się kompletnie określić skąd idzie wróg,kto strzela itp.

Ta gra ma jeden z najlepszych audio w gierkach od Sony więc jak ktoś nie czuje 3 d to 

-nie masz słuchawek 3 d

- masz słuchawki 3 d ale Sony jak to Sony jak nie masz natywnych ma cię gdzieś.

Albo 3 d nie robi żadnego wrażenia,ale to jest raczej niemożliwe bo czuć odrazu tutaj że mamy masywna przewagę grając na takich słuchawkach.

 

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No to musi być kwestia słuchawek. ;/ W sensie korzystam z Plantronics Blackwire 5220 lub AudioTechnik które dostałem do gramofonu i szczerze mówiąc w ogóle tego nie słuchać, stąd moje rozczarowanie. Nie wątpię, że efekt jest piorunujący, ale odpuszczę sobie płacenia 500zł dla jednej gry (wcześniej wymienione słuchawki fanstatycznie sprawdzały się do tej pory i z Xem i Plejką). :/ 

Odnośnik do komentarza

TechRadar podaje, że na każdych. GfinityEsports to samo.

 

Cytat

Yes, the PS5 3D Audio is compatible with any stereo-based headsets or earphones. ... While every headset supports PS5 3D Audio, the PS5 does not support every headset.

 

Odnośnik do komentarza

Ja pierdole rok czasu już to było pisane, że nie ma znaczenia na jakich słuchawkach gracie, 3D to wciąż dźwięk stereo wysterowany tak aby było "pełne" 3D. Sony specjalnie oczywiście w każdym materiale promocyjnym używa takich słow, żeby sprzedać swój headset 3D januszom gejmingu (sorry Karol xD), i jak widać to działa, bo nie ma dnia żeby ktoś o to nie pytał, a minął już rok od premiery konsoli. Wezyr najwidocznie nie jest czuły na audio. Z resztą napisał, że świetnie mu się sprawują słuchawki do voice chatu, więc nie jest zbyt wymagający w tym temacie najwidoczniej. Audio to bardzo obiektywna sprawa.

 

 

Edytowane przez WisnieR
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

I jeśli dobrze pamietam, muszą byc sparowane z konsola (lub podlaczone po kablu). Moje obecne nauszniki parowane przez BT z telewizorem nie wchodzą w tryb 3D, ale dokupiłem kabelek 3.5mm jack i podpinam pod dualsense i wszystko śmigało, chociaż jakos specjalnie nie przypominam sobie wrażeń przestrzennych w Returnalu, albo po prostu niespecjalnie się na tym skupiałem.

Odnośnik do komentarza

Dzwięk jest bardzo dobry w moich słuchawkach, ale widocznie efekt jest znacznie bardziej wyczuwalny w dużych nausznych słuchawkach. W menu konsoli konfiguracji audio 3D czuć jest na benchmarku te różnice w wysokości dzwięku, ale Returnal tego nie oddaje po prostu. Pewnie na Pulsach zapierdziela to jak miło, no ale nie na moich nausznych widocznie. :dunno: 

Dzisiaj jeszcze popróbuję na słuchawkach od gramofonu, bo ich nie konfigurowałem i może rzeczywiście coś z tego będzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...