Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Michał102 napisał:

Nie wiem czy to jakiś bug czy co, ale u mnie na oledzie grając na nordshleife mam taki efekt, że jak w tylną szybę mocno przywali słońce i powstaje odblask, to mocno ściemnia się cały ekran. Efekt ten występuje zarówno w HDR jak i SDR. 

 

Ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym u siebie?

Tak, dziś to zauważyłem, ale to tylko chyba efekt graficzny, żaden bug? C3 oled.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, MaZZeo said:

No właśnie o to chodzi że nie wygląda jak życie. Kerby płaskie i szerokie, ilość drzew nie taka jak w rzeczywistości.

 

Kerby są dziwne na Nurburgringu, cisnąłem wczoraj czasówkę forumkową i od połowy krawężników odbijałem się jak od ściany. Ja wiem, że wyścigówka jest niska, ale nawet nie było możliwości najechać kołem, bo auto odbijało się jak piłeczka.

 

Wiosną planujemy jechać z kumplem na Nur zrobić parę kółek, to aż zwrócę uwagę.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ASX napisał:

wygląda jak życie 

 

 

 

Na pewno lepiej niż w GT7, tylko że Nord w 10-letniej Asseto Corsie z modami na PC zjada to na śniadanie. Taki właśnie to jest obecnie postęp graficzny w grach wyścigowych AAA.

 

 

48 minut temu, Bartg napisał:

 

Kerby są dziwne na Nurburgringu, cisnąłem wczoraj czasówkę forumkową i od połowy krawężników odbijałem się jak od ściany. Ja wiem, że wyścigówka jest niska, ale nawet nie było możliwości najechać kołem, bo auto odbijało się jak piłeczka.

 

Wiosną planujemy jechać z kumplem na Nur zrobić parę kółek, to aż zwrócę uwagę.

 

To raczej Forza things, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ASX napisał:

Też u siebie niezauwazylem, może coś w Tv włączony jest dynamiczny kontrast albo jasność?

 

Wszystkie rzeczy tego typu mam wyłączone. Dodatkowo to ściemnianie jest tylko na nurbie, no i nigdy też tego nie widziałem w żadnej innej grze.

 

Strasznie to wkurza, bo obraz ciemnieje bardzo mocno.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, tjery napisał:

 

Na pewno lepiej niż w GT7, tylko że Nord w 10-letniej Asseto Corsie z modami na PC zjada to na śniadanie. Taki właśnie to jest obecnie postęp graficzny w grach wyścigowych AAA.

 

 

 

To raczej Forza things, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.


ale nie przywołujmy tutaj Assetto z modami które odpala promil pecetowców, okej? Poza tym GT7 na pewno ma lepiej odwzorowanego Nurba niż FM.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MaZZeo napisał:


ale nie przywołujmy tutaj Assetto z modami które odpala promil pecetowców, okej? Poza tym GT7 na pewno ma lepiej odwzorowanego Nurba niż FM.

 

Odwzorowanie tak, GT 7 ma lepsze, ale mi chodziło o grafikę, sporo lepiej wygląda w FM.

 

Co do AC to raczej nie bardzo orientujesz się o czym piszesz. AC to wciąż top najbardziej popularnych simów na PC, a ilość pobrań modów idzie w setki tysięcy, płatnego Content Managera na Patreonie subskrybuje obecnie ponad 50k osób, nie wspominając nawet o bezpłatnej wersji, której używa każdy kto gra w AC. Ogólnie każdy kto gra w AC gra z modami, bo ta gra to obecnie jeden wielki mod stworzony przez społeczność przez 10 lat, tysiące aut i setki tras w lepszej jakości niż to co obecnie oferują studia AAA, podstawowa wersja AC to teraz taki mały modzik do tego co stworzyła społeczność. Ogólnie AC w obecnym stanie to taki prawdziwy real driving simulator, bo po pierwsze to prawdziwy sim, a po drugie każdy fan motoryzacji i ścigania znajdzie tam dosłownie wszystko co sobie tylko wymarzy.

Odnośnik do komentarza

o boże, tylko nie te mody, milion pobranych i szukanie kolejnych do kolekcji, zamiast spokojnie skupić się na tym, o co w tym wszystkim chodzi, czyli graniu. ludzie bawią się w testowanie modów, trzaskanie screenów z nimi i tyle zabawy koniec końców, bo za chwile wychodzi nowy i też trzeba pobrać i sprawdzić

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, krzysiek923 napisał:

o boże, tylko nie te mody, milion pobranych i szukanie kolejnych do kolekcji, zamiast spokojnie skupić się na tym, o co w tym wszystkim chodzi, czyli graniu. ludzie bawią się w testowanie modów, trzaskanie screenów z nimi i tyle zabawy koniec końców, bo za chwile wychodzi nowy i też trzeba pobrać i sprawdzić

 

Ta, widzę kolejny teoretyk modowania. Chcesz sobie pośmigać danym autem na danej trasie? Ściągasz i grasz. Lubie jak ludzie sobie tłumaczą ograniczenia konsol, tj. brak modów, tym, że na PC to ludzie tylko ściągają mody i w ogóle nie grają, tak samo zresztą jak gierki, wszyscy na PC tylko ściągają wszystko co chwilę i testują i robią skriny. Ok.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, krzysiek923 napisał:

Ty za to widzę amator jasnowidzenia i oczywiście wiesz, że nie mam PC i na nim nie gram, a z modami nigdy nie miałem styczności. O żadnych ograniczeniach konsol nie wspomniałem, ba, w ogóle nie wspomniałem słowem o konsolach. Przepraszam, już nie obrażam ci peceta.

 

Sory, ale jak widzę, że ktoś robi z modów coś negatywnego, gdzie one są zupełnie dobrowolne, w dużej części lepsze niż to co oficjalnie oferują devi w swoich grach i nikt nikogo nie zmusza do ich ściągania, to od razu widzę oczyma wyobraźni zazdrosnego konsolomaniaka ;) dobra, koniec oftopka

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, tjery napisał:

 

Odwzorowanie tak, GT 7 ma lepsze, ale mi chodziło o grafikę, sporo lepiej wygląda w FM.

Jeśli mówisz o drzewach dookoła toru, to tak, w Forzy zdedydowana większość wygląda sporo lepiej niż w GT7.

W GT7 Nurb jest niestety jedną z tras przeniesionych prosto z GT Sport (dodana tylko trawa na poboczu) i część drzew jest 3D (część wygląda porównywalnie z FM, ale większość gorzej), a część jest płaska.

Cała reszta wygląda jednak duuużo lepiej w GT7 (nawierzchnia, pobocze, trwa, różne obiekty i elementy otoczenia inne niż drzewa, no i oczywiście praktycznie idealnie odwzorowane otoczenie i malunki na asfalcie i otoczeniu, gdzie w Forzy są losowo napaćkane fikcyjne bazgroły).

 

Mimo wszystko Nordschleife to i tak najlepiej wyglądający i najlepiej odwzorowany tor w FM i jak przymknąć oko na te fikcyjne dodatki to wygląda bardzo ładnie.

 

E: Swoją drogą jakiś czas temu zastanawiałem się skąd modziarze biorą tak dobre modele aut do AC, włącznie z odwzrorowaniem lamp itp i nie wiem czy wiecie, ale okazało się, że bardzo duża część modeli samochodów w modach do AC jest "wyjmowana" z GT Sport.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Dla mnie akurat te malunki na torze to zbawienie :turned:

Od zawsze mialem problem z okiełznaniem tego toru bo połowa zakrętów wygląda dla mnie tak samo. Dzięki tym "fikcyjnym dodatkom" lepiek ogarniam tor, bo dla mnie stanowią one np. znaczniki punktów dohamowania.

BTW. Może wyjdę na ignoranta ale skąd pewność że te malunki są fikcyjnymi ozdobnikami a nie zostały złapane w innym okresie?

Patrząc na niektóre foty to miejscami tor wydaje się mega pstrokaty...

M21_1576.jpg

465478.jpg

unnamed.jpg

Edytowane przez Magik
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Emet napisał:

Jeśli mówisz o drzewach dookoła toru, to tak, w Forzy zdedydowana większość wygląda sporo lepiej niż w GT7.

W GT7 Nurb jest niestety jedną z tras przeniesionych prosto z GT Sport (dodana tylko trawa na poboczu) i część drzew jest 3D (część wygląda porównywalnie z FM, ale większość gorzej), a część jest płaska.

Cała reszta wygląda jednak duuużo lepiej w GT7 (nawierzchnia, pobocze, trwa, różne obiekty i elementy otoczenia inne niż drzewa, no i oczywiście praktycznie idealnie odwzorowane otoczenie i malunki na asfalcie i otoczeniu, gdzie w Forzy są losowo napaćkane fikcyjne bazgroły).

 

Mimo wszystko Nordschleife to i tak najlepiej wyglądający i najlepiej odwzorowany tor w FM i jak przymknąć oko na te fikcyjne dodatki to wygląda bardzo ładnie.

 

E: Swoją drogą jakiś czas temu zastanawiałem się skąd modziarze biorą tak dobre modele aut do AC, włącznie z odwzrorowaniem lamp itp i nie wiem czy wiecie, ale okazało się, że bardzo duża część modeli samochodów w modach do AC jest "wyjmowana" z GT Sport.

 

No akurat Nord to taka trasa, że większość roboty robi roślinność wokół toru, bo praktycznie przez cały czas zajmuje większość pola widzenia, więc rzeczywiście, drzewa dużo dodają wersji z Forzy.

 

Co do modów z AC to tak, jest sporo modów, gdzie modele są najpierw zripowane z innych gier, a potem ulepszone, np. z GT, Forzy, ACC, tak samo trasy (są np. wszystkie najfajniejsze trasy z Forzy 7 jak Praga, Rio, Dubai, Alpy), ale jest też dużo modów robionych przez mega ogarniętych gości używając pojęć z nowej FM built from the ground, dla przykładu Tor Poznań zrobiony przez Polaka, gdzie kerby wyglądają tak:

 

534UQbp.jpeg

 

U6K2gQJ.jpeg

 

W AC większość modów jest robionych przez totalnych maniaków motoryzacji i to czuć i widać na każdym kroku, są takie detale, o których devi AAA nawet nie pomyślą, nie mówiąc o ich uwzględnieniu w grze, ale to było 10 lat roboty masy zaangażowanych ludzi, więc wiadomo, że normalne studio nie jest w stanie sobie na takie coś pozwolić.

 

Jeszcze co do modeli aut to są studia moderskie co robią auta same, całe modele + fizyka, mają nawet oficjalne wsparcie marek jak Radical czy Porsche od Techarta. Te mody są płatne, ale tu jakość wykracza poza skalę, modele aut spokojne na równi z najlepszymi z GT7, jak nie lepsze (większa szczegółowość, bo przez kilka lat wypuścili tylko kilkanaście aut) no i kosmiczna fizyka jazdy i FFB, najlepsza ze wszystkich simów na rynku, np. oni:

 

 

 

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Magik napisał:

BTW. Może wyjdę na ignoranta ale skąd pewność że te malunki są fikcyjnymi ozdobnikami a nie zostały złapane w innym okresie?

Patrząc na niektóre foty to miejscami tor wydaje się mega pstrokaty...

 

 

Jest tak jak piszesz, grafitti na torze zmienia się z roku na rok, np. są upamiętniające ludzi, którzy zginęli itd., nawet na filmie ASXa z tym  porównaniem GT7/real life np. w 1.32 na zakręcie blisko kerba jest napis, którego nie ma w GT7, ale czy wszystkie malunki w FM są obecnie na trasie ciężko powiedzieć, trzeba by obejrzeć aktualny filmik Mishy z kółka na Nordzie i porównać.

 

Edit: obejrzałem na szybko, to sporo jest w FM dorobionych, nie wiem, z którego roku oni wersję mają, ale raczej aż tyle by nie wyparowało do teraz

 

 

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, tjery napisał:

 

Odwzorowanie tak, GT 7 ma lepsze, ale mi chodziło o grafikę, sporo lepiej wygląda w FM.

 

Co do AC to raczej nie bardzo orientujesz się o czym piszesz. AC to wciąż top najbardziej popularnych simów na PC, a ilość pobrań modów idzie w setki tysięcy, płatnego Content Managera na Patreonie subskrybuje obecnie ponad 50k osób, nie wspominając nawet o bezpłatnej wersji, której używa każdy kto gra w AC. Ogólnie każdy kto gra w AC gra z modami, bo ta gra to obecnie jeden wielki mod stworzony przez społeczność przez 10 lat, tysiące aut i setki tras w lepszej jakości niż to co obecnie oferują studia AAA, podstawowa wersja AC to teraz taki mały modzik do tego co stworzyła społeczność. Ogólnie AC w obecnym stanie to taki prawdziwy real driving simulator, bo po pierwsze to prawdziwy sim, a po drugie każdy fan motoryzacji i ścigania znajdzie tam dosłownie wszystko co sobie tylko wymarzy.


Spoko stary, wcale się nie orientuję i jestem zazdrosny o pecety, tylko tak się akurat składa że odwiedziłem „parę” miejsc w różnych częściach Polski z symulatorami (AG Racing w Bialymstoku, GT Sim race w Krakowie, A1 Racing w Warszawie, Simcenter w Poznaniu, Apex One we Wrocławiu itd) i w każdym z nich AC wyglądał gorzej niż GT7 na śmiesznej konsoli, bo trzeba było uciągnąć grafikę na triplu w znośnej płynności, a sam na swój symulator wydałem więcej pieniędzy niż 99% onanistów peceta na swoje karty graficzne. Trafiłeś więc kulą w płot.

 

Sorry ale mam alergię na bajdurzenia pecetowców i robienie ze zmodowanych na maxa pecetowych gier graficznego standardu, kiedy w rzeczywistości mało kto może sobie pozwolić na granie w takiej jakości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...