Skocz do zawartości

The Gunk


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, 20inchDT napisał:

Skończone. 5h na zrobienie wszystkiego. Przyjemna mała przygoda do przegryzienia pomiedzy większymi grami. 7 to odpowiednia ocena. Dobra gra, bez zadnych rewolucyjnych pomysłów. Ładna grafika i przyjemna muzyczka. Gameplay za łatwy dla starych koni, ale jak ktos chce wyczilować to idealnie się nada.

 

Ile GS na koniec? Przez pierwszą godzinę wpadło mi 125, więc hojnie.

Odnośnik do komentarza

Też uwinąłem się w około 5 godzin, chociaż apka Xboxa pokazuje 3h. 

Taki tytuł na 6, 6.5/10 czyli całkiem niezły, nie wybijający się z tłumu, przy którym warto spędzić wieczór. Tak jak pisał Inch, gameplay łatwy, chillowy, tak samo jak wszelkie zagadki. 

 

Mimo wszystko polecam ściągnąć i spróbować.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Włączyłem, jak na Game Passa to nawet miła sprawa. Nawet fajnie że nie ma strzelania (na razie?), nic się nie dzieje, tylko sobie chodzisz i wciągasz gluty, takie spokojne. Lepiej tak niż żeby było cienkie strzelanie jak w wielu tego typu grach AA.

 

Gra trochę robi wrażenie jakby to była produkcja na N64 tylko w HD, wszystko jest duże, jest mało elementów na ekranie, nie ma też nawigacji na ekranie, chociaż to ma małe znaczenie gdy jest tylko jedna szeroka ścieżka. No, może dwie, ale współczesne gry już by waliły strzałeczkami gdzie jest cel. Nawet fajnie jest pograć w taką grę ze współczesnymi efektami, kolorami itd. Tytułowy Gunk zachowuje się przyjemnie, oczywiście takie efekty były w grach, ale szczerze mówiąc, niezbyt często. Pojedynczy skok, ledwo zauważalna różnica między chodzeniem a "sprintem", powolne tempo. Trochę klimacik Rare, starych dobrych lat. Jaśniutko, spokojniutko, ludziki (kurczę, jak ta postać dziwnie wygląda), zwierzątka. Oczywiście Rare by tutaj wsadziło strzelanie.

 

Mało uderzający debiut w segmencie AA dla szwedzkiego giganta indie. Większość "graczy" w internecie raczej wyśmieje teksty o tym, że gra powstała na Xboxa, bo tylko ta konsola mogła zapewnić wymaganą moc, ale dla małych developerów może to być jakaś inspiracja. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę i mam podobne skojarzenia, mi Gunk przypomina trochę taką Kena czyli grę z czasów PS2 podana we współczesnej, bardzo ładnej, stylizowanej oprawie. Oczywiście do poziomu Keny troszeczkę zabrakło, bo Gunk jest mniej różnorodny i uboższy gameplayowo (całą gra opiera się na powolnym przemierzaniu korytarzowych lokacji i wciąganiu glutów, raz na jakiś czas rozwiązując jakaś bardzo prostą zagadkę i skacząc po platformach). Ale jak na razie podoba mi się to spokojne tempo, a wciąganie glutów mimo iż potrafi być monotonne jest jednocześnie satysfakcjonujące, podobnie jak wciąganie odkurzaczem rozsypanych płatków kukurydzianych na podłodze.

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj napocząłem i póki co jestem oczarowany.

Tzn postacie oraz ich dialogi to straszne drewno i cringe, ale sam świat, klimat i gameplay zdecydowanie mnie urzekły.

Porównania do KENY też mi się nasunęły, ale głównie przez ten cały skażony teren i banieczkę, która przywraca życie i kolorki.

No i jest naprawdę ślicznie :wub:

32697d58-506f-4f19-88fc-dc64d12c271d.thumb.png.c24403060ea360b31baa71e4b217ac93.png

3d54e80a-7cd6-4a06-a8d8-674fc4c81427.thumb.png.bb8517c41d86000c30af69b8db807828.png

 

Odnośnik do komentarza

Też jestem pozytywnie zaskoczony. Gra pękła na dwa posiedzenia. Ok, nie ma tu nic nadzwyczajnego, ale jako przerywnik między innymi tytułami sprawdził się świetnie. 

 

Jeśli ktoś celuje w calaka (który jest niezwykle łatwy), to niech uważa na osiągnięcie "take charge". Może je co prawda wykonać na sam koniec, ale jest to wtedy znacznie trudniejsze. Ja niestety przegapiłem i 1000 GS nie będzie.

Odnośnik do komentarza

KenaDefenseForce jedzie Ci już wypierdolić. xdd

 

Swoją drogą, ile godzin trzeba mieć na liczniku aby faktycznie powiedzieć, że zaliczyłem The Gunk? No i oczywiście jaki poziom trudności wybrać aby docenić głębię tego tytułu. :lapka:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...