Skocz do zawartości

Suicide Squad: Kill The Justice League - Rocksteady Studios


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Ja gram. Na razie za mną prolog i jest trochę chaotycznie - trzeba się przestawić na szybsze tempo grania i masę rzeczy dziejących się na ekranie. Czasami trudno mi namierzyć skąd do mnie prują, poniważ gra stawiał ba walkę w ciągłym ruchu, co jest najlepiej nagradzane. Walanie do przeciwników z jednego miejsca pozbawione jest całkowicie funu.

 

Pod kątem technicznym gra działa jak należy. Nie ma spadków, grafika bardzo dobra a to tak zwane "writing" słusznie chwalone w innych recenzjach, bo naprawdę swietnie się słucha wymiany zdań między bohaterami. To mój pierwszy gaas, więc muszę się przestawić, ale na pewno będę grał.

 

Na tę chwilę do minus zaliczę duży chaos w czasie walki i ai naszych towarzyszy, którzy grają aż za dobrze i czasami nie starcza mięska dla mnie.

 

No i masa nawiązań do trylogii Arkham, a jako jej wielki fan odnajduję się w tym obszarze znakomicie. 

Edytowane przez LukeSpidey
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, LukeSpidey napisał:

Ja gram. Na razie za mną prolog i jest trochę chaotycznie - trzeba się przestawić na szybsze tempo grania i masę rzeczy dziejących się na ekranie. Czasami trudno mi namierzyć skąd do mnie prują, poniważ gra stawiał ba walkę w ciągłym ruchu, co jest najlepiej nagradzane. Walanie do przeciwników z jednego miejsca pozbawione jest całkowicie funu.

 

Pod kątem technicznym gra działa jak należy. Nie ma spadków, grafika bardzo dobra a to tak zwane "writing" słusznie chwalone w innych recenzjach, bo naprawdę swietnie się słucha wymiany zdań między bohaterami. To mój pierwszy gaas, więc muszę się przestawić, ale na pewno będę grał.

 

Na tę chwilę do minus zaliczę duży chaos w czasie walki i ai naszych towarzyszy, którzy grają aż za dobrze i czasami nie starcza mięska dla mnie.

 

No i masa nawiązań do trylogii Arkham, a jako jej wielki fan odnajduję się w tym obszarze znakomicie. 

Tak plułeś na grę, a szybciej ode mnie kupiłeś.

Odnośnik do komentarza

Zaś ja "Legion" kupiłem na pewnej promocji, gra to taki typowy przyjemny odmóżdzacz, no i chyba najlepszy looter shooter w jaki grałem. Z czasem postaciom odblokowuje się kolejne moce, bardzo przyjemnie sieje się rozpierduchę takim kapitanem Boomerangiem :obama:

Cut scenki są na prawdę fajnie wyreżyserowane, fabuła całkiem przyzwoita, ale bez rewelacji. 

 

W sumie ten rok jeżeli chodzi o premiery growe jak dla mnie nie jest zbyt ciekawy, zaś ten tytuł idealnie nada się do tego, by chociaż na chwilę w ciagu tygodnia powalczyć z armią Brainiaca.

Edytowane przez Domino56
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, MaZZeo napisał:

Czekam na jakieś godzinny dokument na YouTube odnośnie przyczyn zamknięcia Rocksteady i co się tam odpierdalalo za kulisami przez 8 lat.

Woke świry w akcji i w sumie tyle w temacie, polecam poczytać trochę o grupie Sweet Baby oraz o ich udziale przy produkcji tej gry.

 

Trzymam kciuki, żeby ten crap wtopił tak mocno, że naprawdę skończy się to zamknięciem Rocksteady. Może będzie to jakiś kubeł zimnej wody dla innych deweloperów korzystających z usług tych wirtuozów. 

Odnośnik do komentarza

Skażenie produktu wysrywami od Sweet Baby to tylko jeden z kilku ogromnych problemów tej gry. Tu nawet fundamenty są skopane, zarówno jeśli chodzi o fabułę jak i o założenia gameplayu. Jakoś mi to nie pasuje do świata przedstawionego w serii Arkham, do tych postaci. Może gdyby to nie był sequel Arkham Knighta, to ten dysonans by nie był tak rażący. No nie wiem. Ja w to na pewno nie zagram. Za dużo jest dobrych gier do ogrania żeby tracić czas na takie coś. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Na Steam 85% pozytywnych i gra jest bardzo chwalona przez tych co ją kupili i rzeczywiscie grają, a nie tylko oceniają filmy z Yt, czyżby to recenzenci tym razem ugięli się pod falą przedpremierowej krytyki? 

21 godzin temu, Faka napisał:

Kwestia kilku miesięcy i wyląduje w gp.

Myślę, że najpierw jednak gra umrze że wzlegu na wyłączenie serwerów, raczej nie zdąży "ożyć". 

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę w weekend. Jak już pisałem, pod kątem technicznym gra na PS5 chodzi bardzo dobrze. Może ze dwa razy miałem jakieś przycięcie w klatkach na ułamek sekundu i raz wywaliło mnie do menu gry, ale to raczej wina serwerów, bo takowy komunikat dostałem. Poza tym żadnych bugów czy innych błędów. Graficznie jak jest każdy widzi. Jeden będzie chwalił drugi stwierdzi, że gra jest brzydka. Kwestia gustu, ale mi się podoba. Szczegóły w niektórych momentach porażają w pozytywny sposób. 

 

Co do samej rozgrywki to po tych kilku godzinach zacząłem ogarniać chaos na ekranie. W połączeniu z opanowaniem sterowania i ogólnych założeń w mechanice rozgrywki mogę stwierdzić, że gra się bardzo przyjemnie. W tej chwili to co jednak napędza rozgrywkę to przede wszystkim historia. Idziemy od zadania do zadania i tylko od czasu do czasu pojawiają się jakieś misje poboczne, które służą głównie usprawnieniu naszego sprzętu lub dostępu do lepszego. Co do samego lootu to w tej chwili nie jest on specjalnie ciekawy, ale chyba na tym etapie gry nie ma się co spodziewać w tej kwestii cudów. 

 

Zdecydowanie najmocniejszą stroną gry są postacie i ich relacje. Gram solo, więc odpada u mnie aspekt społeczny, ale to wynagradzane jest przez czwórkę głównych bohaterów, którzy napędzają całą dynamikę w zespole. Oprócz tego mamy jeszcze elementy znane z poprzednich gier studia, tj. co chwilę odzywających się w słuchawce przeciwników komentujących nasze poczynania czy relacjonujących wydarzenia, która mają miejsce w grze. 

 

Co do kwestii mikropłatności to te w tej chwili praktycznie nie istnieją. W grze mamy może 5-6 dodatkowych strojów do kupienia i tyle. Pewnie w przyszłości pojawi się tego więcej, ale nie ma potrzeby wydawać na to kasy. 

 

Podsumowując, w tej chwili jestem zadowolony z zakupu. Wiadomo, że wolałbym grę na poziomie poprzednich produkcji studia, ale nie mogę narzekać, bo chociaż to gaas pełną gębą to w tej chwili przynosi mi masę frajdy, a chyba o to chodzi w giereczkowie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Te znikające negatywne recenzje to prawdopodobnie sprawka algorytmu steamowego, który ma chronić przed review bombingiem. Recenzje tak naprawdę nie zostały usunięte, tylko są ukryte i nie są liczone - stąd tak wysoki procent pozytywnych ocen.

Odnośnik do komentarza
Teraz, RoL napisał:

Te znikające negatywne recenzje to prawdopodobnie sprawka algorytmu steamowego, który ma chronić przed review bombingiem. Recenzje tak naprawdę nie zostały usunięte, tylko są ukryte i nie są liczone - stąd tak wysoki procent pozytywnych ocen.

Tylko, czy to coś złego? Bo recki po 0.1h to żadna wytyczna. 

Odnośnik do komentarza

Fabuła zaliczona. Zrobiłem jeszcze kilka zadań i aktywności pobocznych i licznik na konsoli pokazuje 18 godz. Bawiłem się bardzo dobrze i jeszcze pewnie wrócę, żeby powbijać niektóre pucharki.

 

Grę w kwestii fabularnej można traktować jako miły elseworld (dla niekumatych w terminologii DC Comics - alternatywną rzeczywistość), ponieważ branie jej jako kontynuację serii Arkham to trochę taki policzek w twarz. Szczególnie jak potraktowano głównych antagonistów i jak zeszli z tego świata. 

 

Oczywiście po fabule otwiera się endgame i powtarzanie, niestety, tych samych trzech zadań. Twórcy niby pokazują w samej grze roadmapę, ale może się okazać, że gra podzieli los innych podobnych projektów. 

 

Co do samych walk z bossami to zamysł był bardzo dobry. Twórcy chcieli skupić się na charakterystycznych umiejętnościach i mocach poszczególnych członków JL, gdzie najpierw trzeba było "zatruć" przeciwnika kontrmocą, aby go uczynić możliwym do zranienia, ale niestety na koniec dnia wyszło sprowadzało się do strzelania prostego do celu. Najgorsza walka była chyba z Batmanem, ale nie będę zdradzał, aby komuś nie popsuć przygody. 

 

Teraz czekam na rozwój wypadków i wrócę porobić zagadki Riddlera. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...