Skocz do zawartości

Wasze komiksy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dla mnie średnio. Preludium do DC czyli "The Button" ładnie nakręciło hype (zwłaszcza kadry z Reverse Flashem) ale Doomsday Clock trochę rozczarował.

Spoiler

Wskrzeszenia postaci z dupy (Rorchach jest bo musi, nie ważne po co, a drugi pan ja nawet nie wiem :yao:) Sama postać Manhattana obrazuje właściwie całe DC Comics ostatnich 20-30 lat. Co chwilę coś przestawiają, poprawiają, odstawiają na miejsce byle tylko wejść w dupe wszystkim od starych komiksowych wyjadaczy, przez nowe pokolenia aż po social media i wszystkie możliwe grupy społeczne. Doktorek zaś zrobił co zrobił, żeby zobaczyć co yebnie tym razem pod przykrywką poprawiania ludzkości.

Trochę podsumowałem wszystko w odpowiednim temacie.

Kreska Gary'ego Franka fajna.

Odnośnik do komentarza

Z każdym kolejnym zeszytem ten ZZ był dla mnie coraz bardziej dziwny. Za bardzo to kombinowali i dla fanów lżejszych historii może być to wszystko zbyt pokręcone i niezrozumiałe. 

Kupiłem z ciekawości i taki sobie według mnie. Albo nie ogarniam tego co się tu odwala. 

Komiksowych Strażników nie czytałem, film mi się podobał. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pomyślałem sobie ostatnio spróbować komiksów i na pierwszy ogień poszły te dwa.

 

20201128-115659.jpg

 

Moon Knight bardzo przyjemny. 6 krótkich i odrębnych (z jednym wyjątkiem) historii, które urzekają dynamiką i pomysłowością. Jestem pod wrażeniem, jak to wszystko jest fajnie rozplanowane. To trochę taki marvelowski Batman, ale szczególnie przypadła mi do gustu paranormalna otoczka wokół jego przygód (szczególnie odcinek "Sen").

 

Judasz - znaleziony przypadkowo rok temu, gdy szukałem komiksu dla bratanicy. Wreszcie kupiłem teraz dla siebie i jest super. Nie jestem wierzący, ale to nie przeszkadza w docenieniu tej historii, fantastycznie powiązanej z opowieścią, którą każdy dobrze zna, a podkreślane grubą krechą ilustracje piekła i ekspresyjnych postaci robią świetne wrażenie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zakupy z ostatnich miesięcy. Oczywiście nie wszystkie przeczytane :dafuq:, ale mam postanowienie więcej czytać, a mniej kupować. Mogę polecić GL oraz Axis i Antman, które przeczytałem. Axis to tie-in, ale bardzo ciekawe historyjki  i spojrzenie na dwóch villainów(głównej serii nie czytałem, ale wiem jaki jest plot), a Antman luźno-śmieszno-obyczajowa zamknięta historia. Chłopaki też sztosik, chociaż przeczytałem na razie trzy tomy, a czwarty zakupiłem, bo biblioteka miała dziurę, a poza tym obecnie i tak nie bardzo jest jak korzystać z jej zasobów. No i Chewy też przeczytane, wszystkie widoczne 10 tomów. Miałem przeczytane 8 tomów również z biblioteki, ale tak mi się podobało, że kupując teraz kolejne, nabyłem też wcześniejsze. Polecam.

IMG_20201219_191309_compress26.jpg

IMG_20201219_191830_compress66.jpg

IMG_20201219_192156_compress6.jpg

IMG_20201219_192320_compress36.jpg

IMG_20201219_191628_compress2.jpg

Edytowane przez Luqat
  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
25 minut temu, PiotrekP napisał:

@LukeSpidey w tym tomie wszystko jest w takim (lub podobnym) stylu jak w Big Game (Gruba zwierzyna). To ten stary styl, a nie nowe komputerowo "robione" rysunki. Oprócz komiksów nic nie ma, nawet okładek wydań zeszytowych.

https://www.zipcomic.com/predator-big-game-issue-1

To jednak pass. Nie mój styl. Już nie wymagam nowoczesnej technologii w tworzeniu rysunków, ale po prostu nie podoba mi się kreska. 

 

Ja już tak mam, że historia może być mega, ale jak ma rysunki, które mi zupełnie nie leżą to ciężko mi się czyta. 

Odnośnik do komentarza

Tom Taylor dobrze się spisał.:lapka: Historię śledzi się z zaciekawieniem, choć oczywiście należy pamiętać, że to zabawa z nieumarłymi, więc może finezji tu nie odszukasz, ale krwawą (bardzo) jatkę w starym stylu jak najbardziej. :mage:Za kreskę odpowiada, jak zapewne wiesz, Trevor Hairsine. Okładki alternatywne wręcz zachwycają, ale są autorstwa Fracesco Mattina, a sam komiks .... jest poprawnie narysowany. Gore jest miło dla oka zobrazowane, tło jest wręcz oszczędne - czasami w ogóle do nie ma. O techno-wirusie nie będę się specjalnie rozpisywał, byś miał czym sam się nasycić podczas czytania. Ciężko też coś opisać nie bawiąc się w spoilery, ale dodam (co chyba oczywiste), że nie każdy bohater pozostanie, nazwijmy to, świeży pod koniec zeszytu, a niektóre motywy są, no, zaskakujące.

Generalnie nieźle się całość czytało. Lekkie, łatwe i przyjemne w odbiorze. Do nabycia za nieco ponad pięćdziesiąt zł, wiec polecam. :thumbsup:

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Trochę mi ostatnio wjeżdża na komiksy, ostatnie dwa zakupy

1ca85ba1e98a687abd48e5bc8f9a8cb3.jpg

Jestem fanem r&m więc powoli kupuję też komiksy, no i w końcu spróbowałem Wieśka, przypadło, więc jeszcze zakupy z dzisiaj

eb1e645466ee950d2eb0a5de5424375c.jpg

I teraz pytanie, co tam polecacie? Już widzę, że predatorem muszę się zainteresować i pewnie zakupię. Jakieś inne z tych hmm bardziej dla dorosłych i brutalnych? Jakimś kryminałem też nie pogardzę :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...