Skocz do zawartości

Battlefield 2042


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

No kurcze ten patch day one to jest to na co wszyscy czekali. Pierwszy raz w historii tak szybka i trafna reakcja Dice. Bf4 wrócił w glorii i chwale. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że przerósł oryginał. Wywalcie z dysków już tego prehistorycznego bf4, po patchu day one już nigdy nie wrócicie do starszych części. Pozamiatane i posprzątane, umarł król niech żyje król. 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Symeon_88 napisał:

No kurcze ten patch day one to jest to na co wszyscy czekali. Pierwszy raz w historii tak szybka i trafna reakcja Dice. Bf4 wrócił w glorii i chwale. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że przerósł oryginał. Wywalcie z dysków już tego prehistorycznego bf4, po patchu day one już nigdy nie wrócicie do starszych części. Pozamiatane i posprzątane, umarł król niech żyje król. 

Taka ekscytacja że trudno odróżnić od ironi :)))

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, easye napisał:

No to zgaduje że masz albo 3080, albo 3090, 2 najdroższe karty na rynkuz żeby uzyskać 70 fpsow na ultra - nadal mega slaaaaabo.

 

Edit: nie ma znaczenia czy grasz podbój, czy TDM z 32 graczami, ciągle mam tyle samo klatek. Ewidentnie coś jest nie tak z silnikiem gry.

 

Żeby na RTX 3070 z DLSS uzyskiwać 60 klatek przy 1440p xD, gdy poprzednie części w ogóle nie grosze graficznie chodziły w 100 w 4k?

90 fps średnio, 70 kilka chwilowo w czasie mega zadymy. Coś pomiędzy, 3080 Ti, ale na sporym OC :) w sumie masz rację, wczoraj się pobawiłem trochę więcej ustawieniami, to np. na DLSS wydajność w tym samym miejscu wyszło 5 klatek więcej niż w natywnym 4K, coś ewidentnie jest nie tak, poza tym karta nigdy nie jest wykorzystywana na 100%, kręci się koło 90% i co by człowiek nie robił gra nie chce przekroczyć 110 fps, mimo że procek kręci się tylko na ok. 4750, gdzie może do 4,9GHZ.

Odnośnik do komentarza

wy na serio grajac jestescie w stanie zobaczyc roznice, czy gra smiga w przykladowo 70 czy 90 fps? Bo ja np. jak jest rozpierducha, mam typa na celowniku, strzelam, skacze, unikam, przeladowuje, zmieniam bron, jednoczesnie drugim okiem ciagle patrze na mapke, czy nie ma w okolicy kolejnych i gdzie jest ten pieprzony helikopter, ktory przed chwila napieprzal w nasza piechote, to ni chuja nie jestem w stanie zwrocic zwagi, czy jakas animacja akurat wyszla odpowiednio plynnie, tekstury wczytaly sie wystarczajaco szybko az po horyzont, ray tracing dziala jak nalezy, a krawedzie sa pieknie wygladzone :obama:

  • Lubię! 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
wy na serio grajac jestescie w stanie zobaczyc roznice, czy gra smiga w przykladowo 70 czy 90 fps? Bo ja np. jak jest rozpierducha, mam typa na celowniku, strzelam, skacze, unikam, przeladowuje, zmieniam bron, jednoczesnie drugim okiem ciagle patrze na mapke, czy nie ma w okolicy kolejnych i gdzie jest ten (pipi)y helikopter, ktory przed chwila napieprzal w nasza piechote, to ni (pipi)a nie jestem w stanie zwrocic zwagi, czy jakas animacja akurat wyszla odpowiednio plynnie, tekstury wczytaly sie wystarczajaco szybko az po horyzont, ray tracing dziala jak nalezy, a krawedzie sa pieknie wygladzone :obama:

Typowy gracz PC
Odnośnik do komentarza

Pograłem wczoraj, ost raz najdłużej męczyłem BF2, potem I trochę. III i IV odpuściłem szybko, ale to wersje na PC miałem. Ściągali mnie z połowy mapy strzelba, headshot jak koleś 90 stopni do mnie itp kwiatki.

Ogólnie spoko, ale jedno ALE mam. Nie idzie mi trafianie. Rzadko kiedy padnie ktoś na jeden strzał snajperka. Jak zobaczę odbicie lunety to padam od razu. Nie wiem gdzie problem leży. Wyłączyłem cross, bo same PC. Ale z samymi xboxami to samo. Może jakieś ustawienie. Jedyne co mi nie pasuje teraz po tych kilku rundach.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, tommi napisał:

wy na serio grajac jestescie w stanie zobaczyc roznice, czy gra smiga w przykladowo 70 czy 90 fps? Bo ja np. jak jest rozpierducha, mam typa na celowniku, strzelam, skacze, unikam, przeladowuje, zmieniam bron, jednoczesnie drugim okiem ciagle patrze na mapke, czy nie ma w okolicy kolejnych i gdzie jest ten pieprzony helikopter, ktory przed chwila napieprzal w nasza piechote, to ni chuja nie jestem w stanie zwrocic zwagi, czy jakas animacja akurat wyszla odpowiednio plynnie, tekstury wczytaly sie wystarczajaco szybko az po horyzont, ray tracing dziala jak nalezy, a krawedzie sa pieknie wygladzone :obama:

 

Spokojnie, nie liczę tego na oko, mam licznik fps w rogu ;) zresztą i tak nic bym się nie doliczył, bo mam gsynca i tych spadków w ogóle nie czuć, po prostu widzę cyferki kątem oka czasem :)

Odnośnik do komentarza

Przełączyłem jedną z broni na jednopociskowe serie, skasowałem jeden magazynek calutki w przeciwnika, widziałem dokładnie jak trafiają w niego lecz nie dostał ani hita.

I tak dwa razy.

I na tym kończy się moja rozgrywka.

Jeśli gra w której rozgrywka polega na strzelaniu ma ten system zepsuty to niestety ale Dice to najgorszy ściek

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, iluck85 napisał:

Pograłem wczoraj, ost raz najdłużej męczyłem BF2, potem I trochę. III i IV odpuściłem szybko, ale to wersje na PC miałem. Ściągali mnie z połowy mapy strzelba, headshot jak koleś 90 stopni do mnie itp kwiatki.

Ogólnie spoko, ale jedno ALE mam. Nie idzie mi trafianie. Rzadko kiedy padnie ktoś na jeden strzał snajperka. Jak zobaczę odbicie lunety to padam od razu. Nie wiem gdzie problem leży. Wyłączyłem cross, bo same PC. Ale z samymi xboxami to samo. Może jakieś ustawienie. Jedyne co mi nie pasuje teraz po tych kilku rundach.

To nie wina opcji. SWS-10 ma bardzo duży bullet drop. Już ze średnich odległości musisz mierzyć powyżej głowy. HS zabija na strzała.

Odnośnik do komentarza

Kolejna nocka zarwana, tym razem na Przelamaniu. Swietny tryb, tutaj nawet chyba bardziej mi podszedl poki co, niz w poprzednich czesciach. Snajperka DXR-1, zajebista giwera. Przez cale zycie nienawidzilem snajperek, a ta tutaj pokochalem- mega przyjemnie sie nia gra. Na blizszy dystans z kolei to obecnie PP-29 uzywa chyba doslownie kazdy, kto ma ja odblokowana. Probowal ktos tutaj juz AC-42? Za chwile ja odblokuje, a ostrze sobie na nia zeby odkad zobaczylem to 1200 kulek/min. :)

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, aset napisał:

Przełączyłem jedną z broni na jednopociskowe serie, skasowałem jeden magazynek calutki w przeciwnika, widziałem dokładnie jak trafiają w niego lecz nie dostał ani hita.

I tak dwa razy.

I na tym kończy się moja rozgrywka.

Jeśli gra w której rozgrywka polega na strzelaniu ma ten system zepsuty to niestety ale Dice to najgorszy ściek

 

Też tak mam. Jestem lamusem przeokrutnym w FPS, ale to ile czasami wywalę pocisków w jednego przeciwnika, a on mnie ściąga krótką serią, to woła o pomstę do nieba. I pokazuje mu się wówczas, że ma niby 100 procent żyćka. No kruci.

Odnośnik do komentarza

Ok., uwaga, bedzie kontrowersyjnie:

po troche ponad tygodniu grania (niestety nie wiem, ile h...) i wbiciu lvl 40, stwierdzam:

- specjalisci i system rozwoju jednak sa fpyte (mowie o wyposazeniu, te ich wstawki pomeczowe lepiej przemilczec). Naprawde daje to pelna dowolnosc w doborze sprzetu w zaleznosci od wlasnych preferencji/stylu grania czy aktualnej sytuacji w meczu. 

- Przelamanie jest zajebiste, caly weekend gralem praktycznie tylko w to i jest to naprawde swietna, intensywna rozgrywka od pierwszych do ostatnich sekund. Najlepsze do szybkiego odblokowywania sprzetu.

- to zdecydowanie JEST Battlefield, a nie jakies CoD-owe gowno

- mapy tez bardzo mi sie podobaja, trzeba sie tylko nauczyc odpowiednio na nich grac

 

Dzis zaliczylem po jednym swietnym rajdzie Nighthawkiem i czolgiem- mega sprawa, pojazdy daja mase satysfakcji.

 

Nie wyobrazam sobie wolec grac teraz w BF4, zamiast w 2042... Ta gra daje naprawde mase funu, a moze byc tylko lepiej. Ale jak chcecie, to sluchajcie dalej jakichs internetowych pieniaczy :bye:

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, tommi napisał:

Ok., uwaga, bedzie kontrowersyjnie:

po troche ponad tygodniu grania (niestety nie wiem, ile h...) i wbiciu lvl 40, stwierdzam:

- specjalisci i system rozwoju jednak sa fpyte (mowie o wyposazeniu, te ich wstawki pomeczowe lepiej przemilczec). Naprawde daje to pelna dowolnosc w doborze sprzetu w zaleznosci od wlasnych preferencji/stylu grania czy aktualnej sytuacji w meczu. 

- Przelamanie jest zajebiste, caly weekend gralem praktycznie tylko w to i jest to naprawde swietna, intensywna rozgrywka od pierwszych do ostatnich sekund. Najlepsze do szybkiego odblokowywania sprzetu.

- to zdecydowanie JEST Battlefield, a nie jakies CoD-owe gowno

- mapy tez bardzo mi sie podobaja, trzeba sie tylko nauczyc odpowiednio na nich grac

 

Dzis zaliczylem po jednym swietnym rajdzie Nighthawkiem i czolgiem- mega sprawa, pojazdy daja mase satysfakcji.

 

Nie wyobrazam sobie wolec grac teraz w BF4, zamiast w 2042... Ta gra daje naprawde mase funu, a moze byc tylko lepiej. Ale jak chcecie, to sluchajcie dalej jakichs internetowych pieniaczy :bye:

to zes dowalil oczywiscie masz prawo do swojego zdania.Nie bede tego szerzej komentowal bo juz chyba wszystko zostalo powiedziane ale jedna sprawe musze poruszyc.....pojazdy to dramat piszesz ze sa super?No to chyba najbardziej kontowersyjna rzecz ktora napisales.Brak splascha w czolgach dyskwalifikuje totalnie w tej chwili ten pojazd,wogole nie trzyma fizyki i zniszczen otoczenia mowie to jako czolgista ktory ma setki godzin w pojezdzie

Odnośnik do komentarza

Serwery to chyba chodzą im tam na maszynach elektrycznych. Wczoraj gralo się fantastycznie, żadna kula nie błądziła.

Dzisiaj to żart, strzelasz i co z tego... Zarówno podstawka jak i portalowe gry działały beznadziejnie.

Odkąd pamiętam te dzbany z DICE miały z tym problem, od zawsze...

Poza tym epickość bitew potrafi poprawić humor...

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, mclusky napisał:

Tommi, na jakiej grasz platformie? Jak mogę Cię znaleźć? Może coś wspólnie postrzelamy.

siema mclusky, nie bardzo wiem, jak mam rozumiec to pytanie- mamy sie w znajomych od czasow BF3 (gdzie pamietam, ze tez lubiles siegnac po kose od czasu do czasu :) ) Od premiery PS5 gram prawie wylacznie na niej (tzn. BF V, 2042 i Battlefronta mam tez zainstalowane na PS4, ale to tylko zapasowy system w sypialni- na codzien gram na PS5). Apka pokazuje mi, ze byles ostatnio online 21 dni temu- to mozliwe?? Czy moze przesiadles sie z PS na Xboxa albo pc? Jesli masz tez PS5 i 2042, to bardzo chetnie. Moze sie uda skrzyknac stara ekipe- ostatnio sie tutaj Danielski odezwal na forum, dzisiaj mi Gesior mignal na konsoli online przez chwile, a widuje tez Kozbinio ostatnio (choc moze to bardziej jego dzieci, sadzac po odpalanych grach :) ). Kabotyn mial mnie zapraszac z nowego konta, ale skasowal preordera i chyba sie na mnie obrazil, ze mi sie ten BF podoba ;) Jeszcze tylko Zielu, Zaq, Nogus, Bluszcz i mozna cisnac jak za dawnych lat :D 

 

 

  

10 godzin temu, narwaniec napisał:

to zes dowalil oczywiscie masz prawo do swojego zdania.Nie bede tego szerzej komentowal bo juz chyba wszystko zostalo powiedziane ale jedna sprawe musze poruszyc.....pojazdy to dramat piszesz ze sa super?No to chyba najbardziej kontowersyjna rzecz ktora napisales.Brak splascha w czolgach dyskwalifikuje totalnie w tej chwili ten pojazd,wogole nie trzyma fizyki i zniszczen otoczenia mowie to jako czolgista ktory ma setki godzin w pojezdzie

Jaki brak splasha i co to znaczy, ze nie trzyma fizyki i zniszczen? Ty w ogole grales w to, a jesli tak, to na jakiej platrofmie? Tez gralem kupe czasu w czolgach w BF3 i 4, i twierdze, ze w 2042 gra mi sie nimi swietnie (powtarzam, MI, nie jakiemus youtuberowi). Jedyne, do czego moge sie przyczepic, to w poprzednich czesciach uszkodzenie pojazdu bardzo mocno i wyraznie zalezalo od tego, z ktorej strony, pod jakim katem i w ktore dokladnie miejsce zaliczylo sie trafienie (np. pod katem prostym z tylu zabieralo 60% i automatycznie unieruchamialo, takze wystarczaly dwa strzaly do zniszczenia. Z kolei trafienie z przodu pod katem prostym to bylo tylko bodajze 10%, chyba, ze trafilo sie w gasienice, co dawalo taki sam przelicznik jak trafienie z boku pod katem prostym plus zrywalo gasienice). Tutaj tego poki co nie zauwazylem- mam wrazenie, ze jest jakis uproszczony model i trafienie to tafienie, niewazne gdzie i jak, ale moze po prostu w ogniu walki nie zwrocilem uwagi. Mam polgodzinny filmik zapisany z wczorajszego meczu- w wolnej chwili przyczaje pod tym katem.

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

brak splasha to znaczy ze nie ma rozrzutu od pocisku takiego jak powinien byc.TZn jak strzelasz powinien byc krag razenia ktorego nie ma trzeba w goscia praktycznie bezposrednio trafic troche malo to profesjonalnie zrobione nie mozna robic tak jak w bf poprzednich czyli odbijac np pocisk od sciany zeby goscia zabic itp rzeczy dlugo by pisac dla mnie to jest skopane.No nie wspominam o tym o czym sam napisales czyli o damage hit,to talnie amatorsko to jest zrobione.

 

Odnośnik do komentarza

Ja też wierzę że za rok w EA Play będzie można ściągnąć na chwilę i sprawdzić czy warto pudło za 40zł kupić.

 

Ogólnie to wyjebane już na EA i Dice, z tego co Henderson jakiś czas temu pisał to już podobno się robi kolejny BF wyłącznie na 9 generację. Przy okazji nie ujrzymy już kolejnego Battlefronta ze względu na drogie licencję i ludzi którzy pierdolnęli papierami i poszli sobie w pizdu ze studia, a zajmowali się właśnie strzelanką ze Star Warsów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...