Skocz do zawartości

Battlefield 2042


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tommi napisał:

pierwsze taki BF ze 128 graczami, cala ta destrukcja, mechanika, pojazdami itd. to nie jest jakis packman czy inna platformowka, tylko w chuj zlozony program i nie sposob tylko w malych zamknietych testach wylapac i poprawic wszystko.

Po pierwsze to należy zapytać czy ktoś jeszcze ma zamiar w ogóle grać na tych nudnych gigantycznych mapach? Czy ktokolwiek z "fanów" Bf4 i ostatnich części po ograniu bety/ea naprawde chce kupić ta gre dla tych 128 osobowych map? 

Czy raczej dla Portalu i map z poprzednich cześci (w sumie dwóch albo trzech), bo kultowe, bo mniejsze, bo lepiej zaprojektowane/wyważone?

Edytowane przez PIOTR8642
Odnośnik do komentarza
6 hours ago, tommi said:

wspolczuje naprawde chlopakom z DICE- i nie mowie tutaj o decydujacych o wszystkim paru typkach z managementu wysokiego szczebla, tylko o dziesiatkach gosci na dole, ktorzy w pocie czola przez kilka ostatnich lat pracowali nad stworzeniem tej gry. Ide o zaklad, ze robili dziesiatki nadgodzin, zeby spelnic wymysly zarzadu i zdazyc z terminami, a ostatnie tygodnie to juz w ogole pewnie jeszcze wieczorami i w weekendy napierali. W koncu udalo im sie wypuscic gre znacznie lepsza i bardziej grywalna, niz poprzednie czesci na premiere,

Ale przecież nie chodzi tylko o bugi, których każdy się spodziewał, tylko o różne decyzje związane z gameplayem, gdzie kompletnie olali właśnie stałych, wiernych fanów serii, bo nikt nie chciał chociażby tych specjalistów z ich durnymi tekstami, wywalania scoreboardu czy wielkich pustych map.

 

Uważasz, że gra jest lepsza i bardziej grywalna niż poprzednie części w momencie premiery? OK, tymczasem ja i wiele innych osób uważa inaczej. Grałem we wszystkie konsolowe Battlefieldy, krócej niż najwięksi fani, ale też minimum dziesiątki, czasem setki godzin, uwielbiam serię i jestem na razie bardzo zawiedziony, a z zakupem na razie poczekam. Nawet nie chodzi o finanse, chcę być jedną z osób głosujących portfelem i zobaczyć, czy DICE jakoś ogarnie temat w najbliższych tygodniach lub miesiącach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to trzeba poczekać, bo mi np ta część podoba się zdecydowanie bardziej niż V i 1, ile jest takich osób? Nie wiem, wiem natomiast że niemalże każda poprzednia część tak samo dzieliła graczy i wywoływała też tyle sprzecznych emocji.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Mustang napisał:

Ale przecież nie chodzi tylko o bugi, których każdy się spodziewał, tylko o różne decyzje związane z gameplayem, gdzie kompletnie olali właśnie stałych, wiernych fanów serii, bo nikt nie chciał chociażby tych specjalistów z ich durnymi tekstami, wywalania scoreboardu czy wielkich pustych map.

 

Uważasz, że gra jest lepsza i bardziej grywalna niż poprzednie części w momencie premiery? OK, tymczasem ja i wiele innych osób uważa inaczej. Grałem we wszystkie konsolowe Battlefieldy, krócej niż najwięksi fani, ale też minimum dziesiątki, czasem setki godzin, uwielbiam serię i jestem na razie bardzo zawiedziony, a z zakupem na razie poczekam. Nawet nie chodzi o finanse, chcę być jedną z osób głosujących portfelem i zobaczyć, czy DICE jakoś ogarnie temat w najbliższych tygodniach lub miesiącach.

W kwestii grywalnosci mialem na mysli glownie bugi. Co do decyzji dot. zmian w gameplayu, o czym wspomniales- niektore mi odpowiadaja (np. wieksze docenienie asyst, brak scislego przypisania broni do klas, zmiana wyposazenia broni w locie, dobrze punktowane baretki za teamplay), inne zdecydowanie nie (specjalisci tez mnie wkurwiaja wciaz, idealny system byl moim zdaniem w BFV, z bohaterami wraz z ich indywidualizacja, ale jednak w obrebie okreslonych klas. Do tego nie moge zrozumiec wyjebania na smietnik statystyk oraz tradycyjnej tablicy wynikow- moglaby byc moim zdaniem chocby tablica uwzgledniajaca w klasyfikacji sume killi + asyst, ale jednak indywidualna, jak dotad).

 

Do tego brakuje mi:

- przegladarki serwerow

- podboju taktycznego & dominacji (czy ogolnie mniejszych map/trybow typowo pod piechote)

ALE...

wychodze z zalozenia, ze poza mapami, rowniez dodatkowe tryby i przegladarka serwerow dojda w najblizszych miesiacach w ramach season passa, i jak zadaje sobie pytanie, czy wolalbym czekac kolejny rok czy dwa, zeby dostac gre z caloscia kontentu i praktycznie pozbawiona bugow, czy tez grac juz od teraz w obecnym stadium (ktore jak dla mnie jest, jak pisalem, jak najbardziej grywalne i bawie sie dobrze), gdzie z kazdym miesiacem bedzie przybywalo kontentow i ubywalo problemow, to osobiscie zdecydowanie wole ta druga opcje. Jak ktos woli kupic za rok w nizszej cenie podstawe z dodatkamii i wszystkimi patchami , to ok- jego wybor, rozumiem to. Ja wybralem inaczej.

 

I nie mam zamiaru za te zmiany jechac po nich jak po burej suce, bo jak wspomnial easye, kazda poprzednia czesc budzila sprzeciw i dzielila spolecznosc, a po czasie sie okazywalo, ze jednak nie wszystko bylo takie zle. Pozyjemy, zobaczymy. Bardziej zdecydowanie mnie wkurwiaja youtubowi napinacze, jebane pasozyty probujace zyc z publicznego jechania po innych dla poklasku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

 Bardziej zdecydowanie mnie wkurwiaja youtubowi napinacze, jebane pasozyty probujace zyc z publicznego jechania po innych dla poklasku.

 

Mnie bardziej wkurwiają podgracze co próbują wyciągać na siłe gniota który jest bez singla robiony 3 lata, z mnóstwem błędów na premiere i błędnymi założeniami których to już na początku aż do końca nie idzie naprawić .Gdyby nie tryb portal to by był jeszcze  odbiór gorszy tego BFa.Ta seria pikuje w dół nie wiem jak można jeszcze bronić tego co się dzieje ? szukać na siłe jakiś plusików , bo  za pół roku naprawią ?Życzę powodzenia, bo jak na razie jest to zarzynanie marki które postępuje już od jakiegoś czasu.

  • Plusik 3
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Ja też jestem po tej złej stronie, tj. nowy BF jest o wiele lepszy od poprzednich, po prostu gra mi się w niego o niebo lepiej. Duże mapy tylko na plus, dzięki temu przy tylu graczach nie ma takiego zamętu i bezsensownego ginięcia wywołanego przez chaos, można się normalnie postrzelać, pomyśleć. Wystarczy się z rozmysłem odradzać i cały czas jest się w centrum akcji. Pojazdy też dzięki większym mapom mają większe odległości do pokonania i nie są tak upierdliwe jak w poprzednich częściach (pomijając oczywiście zjebane poduszkowce, którym powinni zabrać działko i powinny służyć tylko do przemieszczania, no i powinna być możliwość przyzywania tylko pojazdów służących stricte do przemieszczania jak quady, a nie pojazdów zaopatrzonych w broń stacjonarną). Specjaliści też są wg mnie świetnym pomysłem, to jest 2042 rok, wyimaginowany konflikt, także dla mnie w ogóle nie psuje to imersji, za to daje mega fun z gry (akcje jakie można robić np. Sundance to coś pięknego) i wprowadza tak potrzebne tej serii urozmaicenie. Wiadomo, że traci gra przez to na klimacie "prawdziwej wojny", ale gameplajowo się broni, a to jest najważniejsze. Ogólnie gra się zajebiście, a akcje jakie tu czasem odchodzą to filmy wojenne się chowają.

Edytowane przez tjery
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, tommi napisał:

jeden z drugim sfrustrowany tluscioch z YT zaczal sie spuszczac nad bugami i robic rozne kompilacje i pierdolic jakies farmazony typu "niegrywalne" itd.- a wszystko po to tylko, zeby jak najwiecej gownazerii klikalo na te rzygi, bo dzieki temu sam jeszcze cos moze zarobi. Przeciez to kurwa chore!


Chore to jest bronienie takiego szmacenia marki i próby upodobnienia jej do innych gier, które są popularniejsze, ale nie są Battlefieldem, którego oczekują gracze kupujący Battlefielda właśnie.
Oglądałem ten materiał AJ i świetnie się bawiłem - sama prawda, podana w zajebisty sposób (a mnie przeważnie drażni ten jego krzyk, ale tutaj jest to uzasadnione) i dawno żaden materiał YouTube tak dobrze nie oddawał moich emocji.
DICE juz dawno z chujem na łby się pozamieniało i stało się podnóżkiem wielkiego EA - ich bezduszne twory o iniciałach BF (obydwie serie) to zabugowany szajs, łatany miesiącami, a do tego coraz droższy i z coraz mniejszą ilościa zawartości na start.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, tommi napisał:

I nie mam zamiaru za te zmiany jechac po nich jak po burej suce, bo jak wspomnial easye, kazda poprzednia czesc budzila sprzeciw i dzielila spolecznosc, a po czasie sie okazywalo, ze jednak nie wszystko bylo takie zle. Pozyjemy, zobaczymy. Bardziej zdecydowanie mnie wkurwiaja youtubowi napinacze, jebane pasozyty probujace zyc z publicznego jechania po innych dla poklasku.

 

 

Wygląda to analogicznie jak na forum foto. Canon wypuszcza nowy aparat- ale szajs, ale guwno, coraz gorzej, co oni zrobili z marką, aktualny model petarda, gdzie uszczelki, korpus nie ma aluminiowego stopu. 

Za 2 lata sytuacja IDENTYCZNA. Ten zjechany 2 lata wcześniej najlepszy aparat, a ten nowy nie wiadomo po co ujrzał światło dzienne. :notbad:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, ze w wersji na PC ta gra może rozczarować, co byś nie ustawił gra zamula, rwie i przyjemności z grania niewiele. Ale w wersja na PS5 z patchem premierowym naprawdę zajebiście działa. Nie ma tego poczucia pustki co w becie, technicznie to w przypadku tej części dali ciała najmniej. Jak ktoś grał w poprzednie części zrozumie o czym piszę. Nie ma sensu chwalić gry na siłę ale poczucie zajebistych rozgrywek w Arica Harbor jest jeszcze lepsze niż w BC2. Nie wspomnę o ściąganiu do ziemi cwaniaków w śmigłowcu na Valparaiso.
Mamy czasy pseudodziennikarzy, pseudoekspertów i patocelebrytów internetowych co wytworzą wszystko by błysnąć. 
Gra nie jest doskonała ale dawać 1.0? Bądźmy poważni...

Edytowane przez addhoc
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, addhoc napisał:

Zgadzam się, ze w wersji na PC ta gra może rozczarować, co byś nie ustawił gra zamula, rwie i przyjemności z grania niewiele. Ale w wersja na PS5 z patchem premierowym naprawdę zajebiście działa. Nie ma tego poczucia pustki co w becie, technicznie to w przypadku tej części dali ciała najmniej. Jak ktoś grał w poprzednie części zrozumie o czym piszę. Nie ma sensu chwalić gry na siłę ale poczucie zajebistych rozgrywek w Arica Harbor jest jeszcze lepsze niż w BC2. Nie wspomnę o ściąganiu do ziemi cwaniaków w śmigłowcu na Valparaiso.
Mamy czasy pseudodziennikarzy, pseudoekspertów i patocelebrytów internetowych co wytworzą wszystko by błysnąć. 
Gra nie jest doskonała ale dawać 1.0? Bądźmy poważni...

 

Ja gram na PC i nic nie rwie, nie zamula, po prostu ma wyższe wymagania niż poprzednie części. Mam akurat mocnego PC, więc jedynie jak mogę porównać to do innych gier wychodzących obecnie, w 4K z DLSS quality, ultra średnio 90 kl/s, w czasie największych zadym nigdy nie spada poniżej 70 (i to przy 128 graczach na serwerze, mega zadymie, wybuchach, zawalaniu się budynków, granatach dymnych itd.), porównując do innych gier na max ustawieniach to dobry wynik, a wygląda to przekozacko.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wredny napisał:


Chore to jest bronienie takiego szmacenia marki i próby upodobnienia jej do innych gier, które są popularniejsze, ale nie są Battlefieldem, którego oczekują gracze kupujący Battlefielda właśnie.
Oglądałem ten materiał AJ i świetnie się bawiłem - sama prawda, podana w zajebisty sposób (a mnie przeważnie drażni ten jego krzyk, ale tutaj jest to uzasadnione) i dawno żaden materiał YouTube tak dobrze nie oddawał moich emocji.
DICE juz dawno z chujem na łby się pozamieniało i stało się podnóżkiem wielkiego EA - ich bezduszne twory o iniciałach BF (obydwie serie) to zabugowany szajs, łatany miesiącami, a do tego coraz droższy i z coraz mniejszą ilościa zawartości na start.

ok., boomer.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, tjery napisał:

 

Ja gram na PC i nic nie rwie, nie zamula, po prostu ma wyższe wymagania niż poprzednie części. Mam akurat mocnego PC, więc jedynie jak mogę porównać to do innych gier wychodzących obecnie, w 4K z DLSS quality, ultra średnio 90 kl/s, w czasie największych zadym nigdy nie spada poniżej 70 (i to przy 128 graczach na serwerze, mega zadymie, wybuchach, zawalaniu się budynków, granatach dymnych itd.), porównując do innych gier na max ustawieniach to dobry wynik, a wygląda to przekozacko.

No to zgaduje że masz albo 3080, albo 3090, 2 najdroższe karty na rynkuz żeby uzyskać 70 fpsow na ultra - nadal mega slaaaaabo.

 

Edit: nie ma znaczenia czy grasz podbój, czy TDM z 32 graczami, ciągle mam tyle samo klatek. Ewidentnie coś jest nie tak z silnikiem gry.

 

Żeby na RTX 3070 z DLSS uzyskiwać 60 klatek przy 1440p xD, gdy poprzednie części w ogóle nie grosze graficznie chodziły w 100 w 4k?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...