Skocz do zawartości

Final Fantasy XVI


Rekomendowane odpowiedzi

Szarpię na ng+ Final Fantasy mode. Póki co przeszedłem kilka czapów i nie jest jakoś super ciężko, ale na pewno trzeba bardziej uważać niż na normalu, zwłaszcza walki Eikonów nie oszczędzają gracza. Tylko giga minus za sposób w jaki zdobywa się w tej grze Ultima weapon, powiem Wam tyle że długo się tą bronią nie nacieszycie. 

Odnośnik do komentarza

Jestem na 70% głównego wątku. Robie troche misji pobocznych ale wiekszość z nich to taka nuda, że zasypiam.

 

Plusy:

  • Muzyka
  • Dosyć ciekawie poprowadzona fabuła
  • Ciekawy świat
  • Walka fajna, ale bardzo schematyczna i przede wszystkim za prosta
  • Cinematiki

 

Minusy:

  • Bardzo niski poziom trudności z brakiem możliwości na zwiększenie go przy pierwszym przejściu
  • Grafika to porażka (gram na performance), na Quality jest lepiej ale nadal to poziom PS4
  • Walki w 720p przy masakrycznie dużej ilości elementów cząsteczkowych przez co w tej rozdzielczości wszystko wygląda jak rozmyta, nieczytelna papka
  • Korytarzowa struktura map
  • Misje poboczne

 

Nigdy nie byłem fanem Finali i raczej nigdy nie zostane. 

Odnośnik do komentarza

Z 8h za mną. W zasadzie mam podobne odczucia co w demku, ale tym razem bardziej wczuwam się w historię i czytam notki w Active Time Lore.

 

- Aktorstwo bardzo dobre, voice over świetnie dopasowany, oddaje charaktery postaci 

- historia idzie do przodu, chcę odkrywać jak tam potoczą się losy bohatera. Dobrze, że na początku mamy retrospektywę jak Clive był młody, bo można poznać jego background

- walki są w porządku, ale w zasadzie bardzo podobne (nie wiem czy to zarzut czy nie - tak samo jest w Talesach, Ys VIII itp.), leci się jak przecinak (dla mnie ok, bo lubię casual)

- koncepcja korytarzyka dla mnie spoko, bo nie raz pisałem, że open worldami rzygam. Mogłoby tylko być więcej interakcji z otoczeniem - biegamy po makiecie i jedyne co to podnosimy potiony

- grafa nie zachwyca mnie podczas eksploracji, za to dostaje kopa podczas scen akcji, cały ten ogień i cząsteczki included

- nie wiem czy potem będą jakieś miasta, ale każdy FF kojarzył mi się przynajmniej z jedną metropolia, która zwiedzamy po drodze. Tu będą tylko bagna, lasy i średniowieczne osady?

- póki co side questy były w miarę dobrze wtopione w historię, nie było jak w FF15, gdzie znany na świecie książę latał z warzywami (tu chociaż mamy nieco inna range po tych 13 latach od wydarzeń fabularnych).

 

Jest OK, gra mi się przyjemnie, chętnie skończę bo nie ma tu za bardzo na co ryja krzywic, że wkurwia to czy tamto, ale dla mnie na razie zaden mesjasz. Poprawny rolplej akcji z naleciałościami finala (chocobosy, kryształy, summony, gdzieś tam widziałem moogla). Równie dobrze to mógłby być osobny tytuł.

Odnośnik do komentarza

Finał gry jest zajebiście zrobiony, tylko miałem problem w pewnej fazie, gdzie walczymy w kosmosie, ja od tych oczojebnych świateł w ogóle nie widziałem ataków eikona. Pograłem chwilę ng i nie widzę jakiejś dużej różnicy w poziome trudności, jedynie to, że bardziej obrywamy i dłużej bijemy bossów, jak na normalu niektóre walki eikonów trwały z godzinę, to nie chce wiedzieć ile teraz będą trwać. Jak by ktoś był zainteresowany, to główny wątek + zrobienie kilku zielonych zadań pobocznych z plusem zajęło mi 30h. W skrócie to jest fajna, przyjemna, bezstresowa gierka do kanapy, do oglądania długich filmików z przekąskami. Dla mnie trochę nudna, bo nie ma w niej wyzwania. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
16 hours ago, Schranz1985 said:

A tak w ogóle to czekam na opinie graczy z ng+ jak wyglądają wyższe poziomy trudności.
Myślę że jak gracze zaczną pisać FF16 on hard is soooo much better to se może się złamie i udostępni poziomy trudności z patchem.
Na pewno coś dlubia pod kątem optymalizacji i bluru.


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka


 

Głupia decyzja, że od razu tego nie dali. Gdyby w trakcie jakoś wypuścili patch z trybem hard, bez zastanowienia zacząłbym grę od nowa. A co do bluru, musowo muszą coś z tym zrobić, bo o ile płynność mi w nim odpowiada, to już słaba widoczność przy obracaniu kamery nie bardzo. Zaczynam skłaniać się bardziej w kierunku trybu performance, bo paradoksalnie jest ostrzejszy i bardziej wyraźny niż tryb jakości z mega blurem. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Schranz1985 napisał:

Teraz się zastanawiam czy nie anulować preordera z olx ...
A było diablo w dobrej cenie ...
Forumek nahajpwal że mesjasz.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 

U mnie pograne w finala 8h i dzisiaj wyjęty diablo z paczkomatu ;p

Finala mogę poskrobac po godzince w tygodniu . Ale to nie jest dla mnie szpil przy którym nie mogę odejść od tv . Zbyt prosty i schematyczny.

Za to fabuła wynagradza ...

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Szermac napisał:

Czekanie na recki Nrgeja xDD jest w tym pewien heroizm.

 

Przecież ten podstarzały casual patrzy tylko na cyferki w grach. Kto go jeszcze ogląda :boomer:

 

Tylko recenzję forumka maja jakąkolwiek wartość dzisiaj. Ile razu forumek mnie przestrzegł przed balasami to nie zliczę, a ile razy podpowiedział perłę :obama:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, oFi napisał:

 

Przecież ten podstarzały casual patrzy tylko na cyferki w grach. Kto go jeszcze ogląda :boomer:

 

Tylko recenzję forumka maja jakąkolwiek wartość dzisiaj. Ile razu forumek mnie przestrzegł przed balasami to nie zliczę, a ile razy podpowiedział perłę :obama:

Dokladnie, bez forumka bym nie ograł najlepszej gry poprzedniej generacji Days Gone.:banderas:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • This 2
Odnośnik do komentarza

Ten blur w 30 fps to jest coś niespotykanego sad.gif
Nie mam pojęcia jak można tak sperdolic sprawę.
Grałem tak początek i nie idzie wytrzymać.
W 60 są spadki ale przy obrocie kamery nie puszcza się pawia przynajmniej.
Demko trochę rushowalem bo chciałem głównie system walki obczaić, teraz gram na spokojnie czytam o postaciach itd.
Jakoś ten początek nie porwał mnie specjalnie a teraz najlepsze - bagna-
Ultimate challenge xD.
Kurde cały czas się waham czy grać czy poczekać na patcha, bo technicznie to dali doopy i nie za fajnie się eksploruje.
Podobnie było z Horizon forbiden west.
Też ograłem jak gra miała słynny shimering w performance i mnie to mega irytowało a później to naprawili i różnica była ogromna wg mnie.
Gdyby tu dali fidelity mode w takim 2k to by był sztos.
Nie wiem czy ten silnik taki słaby mają?
Czy to tacy nieudacznicy bo żeby gierka schodziła do 720p to jest żart okrutny w 2023r.


A nrgej się sprzedał za kod na grę xD.
O dziwo chwalił.




  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Koniec gry, kilka słów nt pierwszego przejścia gdzie raczej grałem tylko fabułę (wiedziałem że będę platynować giere) po 2 dniach od ukończenia i chwili łupania NG+:

Lore i wytłumaczenie... kurla fabuła to mistrzostwo świata jak już sie rozkmini co się tak naprawdę działo w grze :kratoswoke:

Paceing jak to w duzych grach czasami w(pipi)ia, przynudza itd ale jak to inaczej zrobic jak po tych walkach z bossami to szczena co chwila na podlodze - szczerze nie widzialem lepszych walk z bossami na taka skale, (pipi)u złoty. Tylko czasami cooldown był za duży z tymi quesatmi np od MID (żenada totalna, jeden z najgorszych jakkie w zyciu musialem zrobić)

RPG imo nie istnieje jak w GOW ragnarok, ulepszanie broni i crafting to badziewie, itemy tez słabe, sidequesty tez mierne, spadająca rozdzielczosc blur i mydło na ekranie ale imo postacie, gameplay, walka i ogolnie ilosc plusow dla mnie przycmiewa te minusy, a ze nie jestem za klasycznymi finalami, turową walką i słodko chillowymi klimatami, tutaj dark fantasy storytelling wjechało jak złoto.

Noi szkoda ze pierwsze playthrought to easy mode, z miejsca wy(pipi)alem wszystkie pierscienie a i tak w porownaniu do innych gierek to easy, ale nie moge tego porownac do soulslikow ktore uwielbiam i uważam że nie każda gra musi być trudna i musi być soulslikem, zauważyłem głupią mode że teraz po Elden Ring i po wielkim boom tej gry, jak sie sprzedala i ile ludzi w to grało, każdy chce teraz walk z bossami jak w Eldenie, poziomu trudnosci jak w Soulsach albo chociaz mechanik, dla mnie to totalna głupota, i to płakanie na poziom trudności też dziwne, pod endgame wcale juz nie jest tak easy, ale tutaj ułatwienia gry czyt. Checkpointy ułatwiają sprawe i innym moze sie to nie podobać ale mi np sie to podobało bo walki z bossami sa dlugie, zdecydowanie dluzsze niz w lasnie w takich soulslikach, jedyna dluga walka która mi się przypomina od FromSoftware to hmmm chyba żadna :D tego Isshina z Sekiro poskladałem chyba w 8min? 

 

FF XVI jest świetny jaki jest, i nie musi być eldenem w walce jak wszedzie moge przyczytać, jest takim DMC ale na mocnych sterydach, wiem że robił system walki ten sam koles co DMC ale DMC V mnie tak wynudziło że to szok, setting tez totalnie mi nie podszedł gdzie w Finalu wszystko podeszło :unknown:

 

Muzyka i Soken... ja yebie epickość... nawet przebiło to u mnie Bloodborna DS i Elden Ringa...

Wyzwaniem będzie platynowanie, trudno kolejny challange i powiększenie kolekcji platek na PS5 :banderas:

Overall gierka moje GOTY, po świetnej Zeldzie TOTK to i tak FF XVI wbija się u mnie na TOP1 i na bank Spider Man 2 i Starfield tego nie zmienią :reggie:

 

spacer.png

Edytowane przez iNETSTAR
  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Masamune napisał:

Zaczynam skłaniać się bardziej w kierunku trybu performance, bo paradoksalnie jest ostrzejszy i bardziej wyraźny niż tryb jakości z mega blurem. 


Żadne "paradoksalnie" - przeważnie tak jest - ostatnio w GoW Ragnarok albo w Wiedźminie 3 chociażby.
 

6 godzin temu, Szermac napisał:

Czekanie na recki Nrgeja xDD


Typ nawet nie ma pojęcia, co to znaczy recenzja :kekw:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...