Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, balon napisał:

Dlaczego? Przecież bardzo często w świecie elektroniki (i nie tylko), podobne produkty są różne cenowo. Dobrym przykładem są sprzęty Apple. Czasami wręcz słabsze parametrami od swoich rywali, a droższe i bardziej rozchwytywane.

 

Kwestia popytu i budowania marki, które obecnie PlayStation ma mocne jak nigdy.

 

PRowo to napewno dostaliby na forum PSXE, szczególnie w temacie CW :yao:

 

ps żeby nie było nie mówię o cenie 100% wyższej ale te 2600-2800 na loozie mogłaby kosztować i ludzie dalej wsio by brali. Takie czasy i taka „siła” pieniądza ziom.

ale wiesz przeważnie coś droższego jest lepsze jakościowo. Nie wiem jak byś uzasadnił wyższą cene od konkurencji ze słabszymi bebechami i gorszą konstrukcją :pawel:. A iphone to nigdy nie rozumiał ja prosty człowiek z androidem jestem. Chociaż ostatnio kupiłem ipada do czytania komiksów z marvel unlimited oraz książek. Dobrze się do tego sprawdza i tylko do tego używam. 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

7 minut temu, blantman napisał:

ale wiesz przeważnie coś droższego jest lepsze jakościowo. Nie wiem jak byś uzasadnił wyższą cene od konkurencji ze słabszymi bebechami i gorszą konstrukcją

Oj pełno jest takich przykładów w świecie elektroniki, motoryzacji czy nawet odzieży i żarcia. 
 

Dużo czytasz to polecam książkę „Zakamrki marki” pomoże zrozumieć takie sytuacje :)

Odnośnik do komentarza

Typy, zresztą takie jak ja :) chcą PS z sentymentu (do dziś mam 1,2,3) - a PC niestety dla mnie tylko i wyłącznie do strategii :-)

 

zastanawialem się nad xsx - podpatrywałem na forum, pytałem, czytałem ale sprawa z ilością miejsca na gry rozwiewa moje wątpliwości. Sony zwyciezylo bo przy moim słabym necie, więcej ugram na japońcu.

 

Czy byłbym w stanie zapłacić 3 koła za konsole ? Raczej nie. Przy moim minimalnym graniu (nocami, jak dzieci w łóżkach a żona smacznie spi) to pewnie czekalbym na używany model z 2 lata ;).....chociaż teraz i tak czekam...i czekam....i czekam. Zobaczymy jak długo :)

 

Edytowane przez StaryGraczPegasusa
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Ukukuki napisał:

No ja do marki kompletnie nie mam sentymentu, mnie złapali na gry na wyłączność. Tak na dobre z PS to jestem od 4 i to kupionej pod koniec generacji. Za czasów PS3 byłem team X360. 

 

Ja zacząłem od PS3 na pół roku przed PS4 i to z tego samego powodu - EXy.

Czekając na premierę PS5 nie wytrzymałem i 2 tyg. Przed kupiłem używane Ps4Pro. Nadrobilem trochę braków i jeszcze sporo gier mam w bibliotece do ogrania i sam nie wiem dlaczego tak bardzo muszę PS5, bo i tak w nic nowego/innego nie zagram jeszcze przez kilka tygodni. 

Dwóch kumpli kupiło XSX i  sam biłem się z myślami,  ale nowy Horizon, ratchet itd. Lepszy pad... Ehhh.... Trzeba czekać...  

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Jedi103 napisał:


I tak w nic nowego/innego nie zagram jeszcze przez kilka tygodni. 

Dwóch kumpli kupiło XSX i  sam biłem się z myślami,  ale nowy Horizon, ratchet itd. Lepszy pad... Ehhh.... Trzeba czekać...  

Ja myślę, że jeszcze w nic nowego nie zagrasz kilka miesięcy. Nie mówię tu o już zapowiedzianych grach typu re czy GT. Problem z dostępnością staje się sola w oku dla Sony i zespołów. Pisałem o tym w poście powyżej. Co do sentymentów, to jest to ileś procent, ale u mnie przeważyły względy internetowe. Ja korzystam tylko i wyłącznie z gier pudełkowych, a w takie medium na Xboxa nie zagrałbym bez ściągnięcia i opłacenia abonamentu jak na razie przynajmniej.

 

 

Czekamy dalej, jak się nie doczekam, będę jechał w prosiaka i na gwiazdkę sprawie sobie 5, pod warunkiem dostępności ;)

 

 

 

Edytowane przez StaryGraczPegasusa
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, izon napisał:

Ja się dziwię, ze w ogole komuś się chce czekać, kombinować, czaić na te oferty itd. Te parę stówek dopłaty Mirkowi nie jest warte tego czasu tym bardziej, że z tego co widzę z dostępnością jest coraz gorzej. W " cały dzień" to można zarobić na te dopłatę :)

Codziennie na OLX pojawia się około 100 ogłoszeń, więc z dostępnością w sklepach dalej będzie ciężko, ale u mirków ceny powinny być wkrótce niższe. 

Za 2700 już można wyrwać ps5 z napędem, także kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, KOŁD napisał:

No troche nie rozumiem tego płaczu dostepnośc konsol - obserwując PT (easye he he) za każdym rzutem idzie kupić - czyli mniej więcej raz w tygodniu takie cudeńko :potter: 

Pomożesz z pepperem? Pobrałem ostatnio, dodałem alert na playstation 5 i od tego momentu dostałem jednego maila w nocy o dostępności i od tamtego momentu cisza, a na forum widzę że konsolka pojawiła się już conajmniej że 3 razy.. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, KOŁD napisał:

No troche nie rozumiem tego płaczu dostepnośc konsol - obserwując PT (easye he he) za każdym rzutem idzie kupić - czyli mniej więcej raz w tygodniu takie cudeńko :potter: 

No problem jest taki, że dużo osób jednak nie siedzi przed komputerem, przynajmniej nie tak długo i często by się np. wstrzelić z newsami o dostepności, poza forum zaś to już w ogóle - niektórzy nadal czekają, aż będzie w sklepach, ale po OLX widać, że pomału mają dosyć czekania.

 

Jakiś czas temu wystawiłem na forum konsole za 2650, wtedy nikt nie chciał, bo nie będzie przepłacać, a teraz trudno znaleźć zestaw, w którym konsola wyjdzie taniej niż te 2600...

 

 

Odnośnik do komentarza

Kupiłem PS5 za 2299 i sprzedałem za 3000. Nie żałuję, czekam do 2022 aż sytuacja się uspokoi. Tak i bym doradzał tym którzy chcą kupić PS5. Wystarczy tylko ułożyć wszystkie za i przeciw i wychodzi że nie warto pakować się w nową konsolę. Sony sprzedało za mało egzemplarzy żeby deweloperom opłacało się porzucić PS4 i grubo ponad 100 milionową bazę klientów i skupiać na pisaniu gier dla PS5. 

 

Jakoś teraz nie mam parcia na nową PS5, brak nowych gier zniechęca. Nie będzie już Ridge Racer, Wipeouta, Ace Combat. Moje ulubione serie startujące nową konsolę przestały praktycznie istnieć. :unsure: I liczę tylko na Gran Turismo a to mglista niewiadoma. :lapka:

Odnośnik do komentarza

Zgodzę się z tym że jak ktoś jedzie na wysłużonym fat to nawet gry z ps4 dostają kopa plus loadingi plus kultura pracy nowy pad itd.
Są to wymierne korzyści.
Jak ktoś ma pro to już trochę inaczej, ja tam spokojnie czekam.
Dms remake ogralem, co mi zostaje Spiderman to tydzień grania, później może AC i tyle.
Ja jestem na bieżąco nie mam backlogu, spokojnie moge poczekać choć w okolicy maja chciałbym już mieć na RE V.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Wydać te parę tysi raz na parę lat to nie jest chyba zbyt poważna decyzja w życiu żeby zbyt długo o tym mysleć i kalkulować. Jak zapowiedzą wersję Pro to kupuję preorder żeby znowu nie było cyrków jak teraz xd

 

Kupiłem ten zestaw za 2900 z dwoma padami i moralesem. Pewnie przepłaciłem stówkę, ale szczerze mówiąc nie jest to dla mnie problem bo wydałem ten hajs na swoje hobby i mam z tego radochę. 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...