Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nawet gdyby wycenili na 600$ to ludzie i tak by kupili. Na bank dyrektor finansowy wyrywa sobie włosy. A co do tej sytuacji to się nie zgodzę. Ps5 jak i Xboxów jest więcej na rynku niż w analogicznym czasie PS4 i xo. Bardziej zbliżona architektura i łatwość skalowania, a przede wszystkim ilość konsol poprzedniej gen będzie rzutowała na wydawaniu gier crossgen.

Odnośnik do komentarza

Póki sytuacja z next genami się nie unormuje i na rynku nie będzie dużej bazy tych konsol, idę o stówę, że Sony czy MS swoje duże gry będą przesuwać, lub wydawać równocześnie na poprzednią generację. Pamiętajmy,  że te produkcję muszą się zwrócić, a więc nikt nie będzie wydawał gry dla garstki szczęśliwców. Tak więc produkcję typowo pod next gena pewnie w przyszłym roku jak nie 2022. Nie zdziwię się jak maksymalnie opóźnią Ratcheta, tej pozycji nie da się wydać na ps4 i oni dobrze o tym wiedzą. 

Jak na koniec roku bedzie 20 milionów ps5 na rynku to będzie sukces.

Edytowane przez czarek250885
Odnośnik do komentarza

Perspektywa finansowa długofalowa Sony zakłada zyski z  abonamentów. Skoro bardzo wiele spekulantów przechowuje konsole w biurach zanim je sprzeda z wysoką lichwiarską marżą, docelowi użytkownicy nie wykupią usług i gier cyfrowych, co przynosi straty dla korporacji. Im mniej konsoli na rynku, tym dłuższe opóźnienia w wydaniu coraz to nowszych gier. Nie potrzeba tu znawcy ekonomii. To widać i czuć gołym okiem.

 

 

Ja muszę czekać gdyż nie mam wyjścia, zachcianki na gry realizuje na PC, ale ile osób sprzedało swoje PS4 czy pro zanim planowało zakupić ps5 ;)

Teraz muszą czekać. A znam i takich co sprzedali, by kupić znowu używkę za parę setek i grać dalej.

Edytowane przez StaryGraczPegasusa
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, czarek250885 napisał:

Póki sytuacja z next genami się nie unormuje i na rynku nie będzie dużej bazy tych konsol, idę o stówę, że Sony czy MS swoje duże gry będą przesuwać, lub wydawać równocześnie na poprzednią generację. Pamiętajmy,  że te produkcję muszą się zwrócić, a więc nikt nie będzie wydawał gry dla garstki szczęśliwców. Tak więc produkcję typowo pod next gena pewnie w przyszłym roku jak nie 2022. Nie zdziwię się jak maksymalnie opóźnią Ratcheta, tej pozycji nie da się wydać na ps4 i oni dobrze o tym wiedzą. 

Jak na koniec roku bedzie 20 milionów ps5 na rynku to będzie sukces.

Będą wydawać cross geny. Dla mnie to nie jakieś wielki problem, bo taka grafa jak w GoW czy TLoU 2 już mi stykała. Trochę jeszcze ją podkręcą + dodadzą na PS5 60 ks i mi styka. 

Takie wydawanie nie musi oznaczać jakiś kaszanek. Dobrym przykładem jest Forza Horizon 4. Olśniewa wyglądem i płynnością na XSX, ale także działa całkiem spoko na Xbox one fat, czyli mega słabym sprzęcie jak na obecne czasy. 
 

Co do Ratcheta to on nigdy jakoś super się nie sprzedawał, koszt produkcji nie jest jakiś uber wysoki, więc sądzę, że jak będzie gotowy to go wydadzą. Zresztą Tools of Destruction wyszło w podobnym okresie tylko na PS3. Będą mili z czym fajne, kolorowe bundle robić.

 

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, StaryGraczPegasusa napisał:

Perspektywa finansowa długofalowa Sony zakłada zyski z  abonamentów. Skoro bardzo wiele spekulantów przechowuje konsole w biurach zanim je sprzeda z wysoką lichwiarską marżą, docelowi użytkownicy nie wykupią usług i gier cyfrowych, co przynosi straty dla korporacji. Im mniej konsoli na rynku, tym dłuższe opóźnienia w wydaniu coraz to nowszych gier. Nie potrzeba tu znawcy ekonomii. To widać i czuć gołym okiem.

 

 

Ja muszę czekać gdyż nie mam wyjścia, zachcianki na gry realizuje na PC, ale ile osób sprzedało swoje PS4 czy pro zanim planowało zakupić ps5 ;)

Teraz muszą czekać. A znam i takich co sprzedali, by kupić znowu używkę za parę setek i grać dalej.

Ja jestem w grupie tych szczęśliwców, jednakże przez to co się dzieję wiem, że nie ma co liczyć na szybkie premiery gier pod nową generację. W sumie sprzęt kupuję się dla nowych gier i tak do tego podchodzę, jednakże skoro kilka pozycja mi zostało do nadrobienia, nawet więcej niż kilka  jest co robić. Inaczej był by zonk na maxa.

20210122_081633.jpg

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, balon napisał:

Będą wydawać cross geny. Dla mnie to nie jakieś wielki problem, bo taka grafa jak w GoW czy TLoU 2 już mi stykała. Trochę jeszcze ją podkręcą + dodadzą na PS5 60 ks i mi styka. 

 

 

A ja chce mieć skok jakości i z politowaniem patrzeć na gierki z PS4 ;p Mówiąc pod nosem ,że grafika zasys ale sama rozgrywka się jeszcze trzyma. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Ukukuki napisał:

 

A ja chce mieć skok jakości i z politowaniem patrzeć na gierki z PS4 ;p Mówiąc pod nosem ,że grafika zasys ale sama rozgrywka się jeszcze trzyma. 


 

Wg mnie nie będzie żadnego skoku. Grafika już jest tak podkręcona (np RDR2 na xox, GoW czy TloU2), że można już chyba pójść w fotorealizm, a tego bym nie chciał.

 

Kozacki art design, dobry hdr, 60 ks, czasami RT jak gra ma nowoczesny stajl i styka.

 

 

5 minut temu, izon napisał:

Tylko konsumentowi to nic nie da. Handlarze podniosą na 4K i tyle w temacie.

No nie da.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie czyms przelomowym byłaby bardziej realistyczna fizyka i destrukcja otoczenia w stopniu większym niż rozwalanie pudełek czy iskry od uderzenia mieczem w ścianę.

 

Tak żeby przeciwnik obrywając serię rozrywal się legancko tak jak np. konczyny w tej demowce na unreal engine

 

 

Nie rajcuje mnie już super jakość modeli czy tekstur, gdy animacja, hit detection i reakcja na obrażenia jest taka sama jak dwie dekady temu.

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, _Red_ napisał:

Dla mnie czyms przelomowym byłaby bardziej realistyczna fizyka i destrukcja otoczenia w stopniu większym niż rozwalanie pudełek czy iskry od uderzenia mieczem w ścianę.

 

Tak żeby przeciwnik obrywając serię rozrywal się legancko tak jak np. konczyny w tej demowce na unreal engine

 

 

Nie rajcuje mnie już super jakość modeli czy tekstur, gdy animacja, hit detection i reakcja na obrażenia jest taka sama jak dwie dekady temu.

 

Masz rację, poproszę Black w lepszej jakości:D tam stawiano na takie rzeczy a to byly czasy ps2.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, _Red_ napisał:

 

Dla mnie czyms przelomowym byłaby bardziej realistyczna fizyka i destrukcja otoczenia w stopniu większym niż rozwalanie pudełek czy iskry od uderzenia mieczem w ścianę.

 

Tutaj wydaje mi się, że wsio w rękach devów, a nie mocy sprzętu, bo jak widzimy w historii gejmingu już lata tamu bywały mocno zaawansowane silniki fizyczne, a potem gdzieś to zanikało kosztem grafiki i innych ficzerów (np GTA IV).

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, _Red_ napisał:

Dla mnie czyms przelomowym byłaby bardziej realistyczna fizyka i destrukcja otoczenia w stopniu większym niż rozwalanie pudełek czy iskry od uderzenia mieczem w ścianę.

 

Tak żeby przeciwnik obrywając serię rozrywal się legancko tak jak np. konczyny w tej demowce na unreal engine

 

 

Nie rajcuje mnie już super jakość modeli czy tekstur, gdy animacja, hit detection i reakcja na obrażenia jest taka sama jak dwie dekady temu.

 

Trochę gier się obudziło w pewnych kwestiach w ósmej generacji:

Wreckfest - destrukcja samochodów.

Red Dead 2/Resident Evil 2/The Last of Us 2(z naciskiem na to ostatnie) - obrażenia przeciwników

Control - Fizyka połączona z destrukcją.

 

Brakuje chyba, tyko takiego odpowiednika Red Faction z totalną destrukcją terenu. Może nowy BF?

Nie ma tego dużo, ale tak jest jak cię ciśnie w rozdzielczość i fpsy kosztem faktycznych nextgenowych doznań.

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, balon napisał:

Wg mnie nie będzie żadnego skoku. Grafika już jest tak podkręcona (np RDR2 na xox, GoW czy TloU2), że można już chyba pójść w fotorealizm, a tego bym nie chciał.

Zależy od gier. Bo np. w PES 2022 na unreal engine chciałbym zobaczyć fotorealizm i czuć się tak jakbym sterował prawdziwymi piłkarzami.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Ukukuki napisał:

Sony pewnie pluje sobie w brodę ,że konsole wycenili po kosztach. 

 

Ta sytuacja nie jest też dobra dla nas, im mniej next genów na rynku tym wolniej producenci będą wydawać gierki robione tylko pod nową generację. 

Nie pluje sobie w brodę bo wycena o wiele drożej niż konsoli ms nie byłaby możliwa. Ok teraz konsole schodzą jak na pniu i złorzeczą ludzie na boty i januszy sklepowych podbijających ceny. Jakby konsola kosztowała na start np 2800 a ms nadal 2249 to by były kurwy i faki w stronę sony. PR'owo to by wtedy mocno polecieli. Ten zarobek ekstra na konsolach nie byłby wart złej reklamy. I tak golą na dodatkach jak piloty czy słuchawki. Dodatkowo najwięcej zarabiają pewnie na plusie (zacna kolekcja gier dla nowych i starych użytkowników sony na start) i gierkach w końcu 350 zł w ich sklepie to jakiś procent dla sony zawsze;) 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, blantman napisał:

Nie pluje sobie w brodę bo wycena o wiele drożej niż konsoli ms nie byłaby możliwa.

Dlaczego? Przecież bardzo często w świecie elektroniki (i nie tylko), podobne produkty są różne cenowo. Dobrym przykładem są sprzęty Apple. Czasami wręcz słabsze parametrami od swoich rywali, a droższe i bardziej rozchwytywane.

 

Kwestia popytu i budowania marki, które obecnie PlayStation ma mocne jak nigdy.

 

PRowo to napewno dostaliby na forum PSXE, szczególnie w temacie CW :yao:

 

ps żeby nie było nie mówię o cenie 100% wyższej ale te 2600-2800 na loozie mogłaby kosztować i ludzie dalej wsio by brali. Takie czasy i taka „siła” pieniądza ziom.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...