Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma co marudzić jak na konsolę w cenie karty dostaniemy coś pomiędzy 7600 xt a 7700 xt. Szkoda ,że z procka więcej nie cisną bo przy niższej litografii powinni wyciągnąć te 1000 Mhz więcej i nie było by to drogie bo 3700 w trybie turbo dochodziły do 4400 na stocku. Widocznie mają jakiś powód dlaczego tego nie ruszają i pewnie jest związany ze wsteczną względem zwykłej PS5. 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

nie wiem jak chcą reklamować RT, jak ten procek chuja dźwignie

Procek sobie poradzi. Największym problemem jest GPU bo trzeba było albo obniżać rozdzielczość albo schodzić do 30 FPSów. Wystarczy że pokażą Spidera 2 (czy tam Venoma) z dokładniejszymi odbiciami (wyższa rozdzielczość, dalsze detale itd.) niż w trybie 30 FPS na PS5 i do tego śmigającym w 60 FPSach. Taki Horizon też powinien dostać odbicia RT bo to łatwo będzie zareklamować.

 

12 minut temu, Ukukuki napisał:

Szkoda ,że z procka więcej nie cisną bo przy niższej litografii powinni wyciągnąć te 1000 Mhz więcej i nie było by to drogie bo 3700 w trybie turbo dochodziły do 4400 na stocku. Widocznie mają jakiś powód dlaczego tego nie ruszają i pewnie jest związany ze wsteczną względem zwykłej PS5. 

Chodzi o temperatury, bo na APU jest i procek i GPU a że GPU będzie o wiele większe to też miejsca jest mniej (zejście z 7 na 6 czy 5 nm to o wiele mniejszy przeskok niż z 28 na 16 w przypadku PS4>>PS4 Pro).

Odnośnik do komentarza

Nie wiadomo jaka będzie cena i odprowadzanie ciepła i co zostanie z GPU po dużym throttlingu. Obstawiam cenę na obecne realia 650 USD minimum, co pewnie da u skalpera z 5500 PLN. W polskich sklepach msrp pewnie koło 4000 PLN, biorąc pod uwagę że OLX będzie zalany ps5 za 1000 PLN to z 3000PLN trzeba będzie wyłożyć piękny kawalerze

 

Jesteście zaskoczeni że cep zostanie stary, przecież to samo zrobili w Ps4 pro, widać to największy koszt, w cpu limited grach boost będzie szedł w gwizdek, ale gpu bound gry dostaną pewnie z 15 fps więcej w trybie quality, co podniesie komfort i ustawi .1% low na odpowiednim poziomie.

 

Ja muszę zobaczyć benchmarki, tylko w sumie czego?, nowych gier nie będzie do GTA VI, a pewnie rockstar z dwa razy przeniesie premierę bo ściągneli ludzi do biur, a wkurzeni pracownicy wydajni nie są :D

 

Ja pewnie kupię na handel bo zapotrzebowanie będzie duże a coś czuję że stock niewielki :D

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, łom napisał:

Procek sobie poradzi. Największym problemem jest GPU bo trzeba było albo obniżać rozdzielczość albo schodzić do 30 FPSów.

 

No nie w każdej grze, tak na szybko to nowy Jedi, Callisto Protocol czy właśnie Spidery mają RT bardzo mocno wiszące na procku.

 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, łom napisał:

Chodzi o temperatury, bo na APU jest i procek i GPU a że GPU będzie o wiele większe to też miejsca jest mniej (zejście z 7 na 6 czy 5 nm to o wiele mniejszy przeskok niż z 28 na 16 w przypadku PS4>>PS4 Pro).

 

No w sumie to ma sens. Jednak przy wersji PRO mogli już pójść w koszta i zrobić to na dwóch osobnych układach, w końcu wersja pro.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Alpha Trion napisał:

Nie wiadomo jaka będzie cena i odprowadzanie ciepła i co zostanie z GPU po dużym throttlingu. Obstawiam cenę na obecne realia 650 USD minimum, co pewnie da u skalpera z 5500 PLN. W polskich sklepach msrp pewnie koło 4000 PLN, biorąc pod uwagę że OLX będzie zalany ps5 za 1000 PLN to z 3000PLN trzeba będzie wyłożyć piękny kawalerze

 

Jesteście zaskoczeni że cep zostanie stary, przecież to samo zrobili w Ps4 pro, widać to największy koszt, w cpu limited grach boost będzie szedł w gwizdek, ale gpu bound gry dostaną pewnie z 15 fps więcej w trybie quality, co podniesie komfort i ustawi .1% low na odpowiednim poziomie.

 

Ja muszę zobaczyć benchmarki, tylko w sumie czego?, nowych gier nie będzie do GTA VI, a pewnie rockstar z dwa razy przeniesie premierę bo ściągneli ludzi do biur, a wkurzeni pracownicy wydajni nie są :D

Nie ma szans na taką cenę, będzie na bank mniejsza

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Ukukuki napisał:

 

No w sumie to ma sens. Jednak przy wersji PRO mogli już pójść w koszta i zrobić to na dwóch osobnych układach, w końcu wersja pro.

Nie było na to żadnych szans bo wtedy sama budowa była by inna i dochodziło by np. opóźnienie między CPU a GPU. Co najwyżej mogli by zrobić większy układ żeby była większa powierzchnia do chłodzenia ale wtedy nie dość że koszt produkcji był by wyższy to sama obudowa musiała by być większa (a już zwykła PS5 jest duża) a tak w produkcji taka konsola to będzie max 400$ i wszystko powyżej to zysk, jak konkurencja będzie mało agresywna to strzelą te 600$ a jak poczują oddech na plecach albo sprzedaż wyhamuje to 550$ max (+ opcja bez napędu za 500).

Odnośnik do komentarza
8 hours ago, Starh said:

Nie ma szans na taką cenę, będzie na bank mniejsza

Sony jakoś nie obniżyło ceny slima, a tak było zazwyczaj. Microsoft wprost powiedział że nie są w stanie zejść z kosztów produkcji i dlatego nie robią pro. Nawet jak dadzą 600 dolków to masz z automatu ceny w Polskich sklepach 3250-3500, okres świąteczny, dorzucą jakieś pierdy i masz 4k.

 

Pod warunkiem że wydadzą w okresie świątecznym

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Square napisał:

Pewnie będzie podobnej wielkości jak Fat, więc będzie cicha. Slim jest dalej cichy?


Wydaje mi się ,że minimalnie głośniejszy a na pewno bardziej gorący. 
 

Co do zmiany konsoli pewnie zmienię na Pro nie patrząc na koszty ale mam w pamięci jakim szajsem było PS4 pro względem slim. Slimka pełna kultura pracy a pro to był odrzutowiec do tego gorący. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Ukukuki napisał:


Wydaje mi się ,że minimalnie głośniejszy a na pewno bardziej gorący. 
 

Co do zmiany konsoli pewnie zmienię na Pro nie patrząc na koszty ale mam w pamięci jakim szajsem było PS4 pro względem slim. Slimka pełna kultura pracy a pro to był odrzutowiec do tego gorący. 

Ale względem fata progres był. ;) Ja nie żałowałem zamiany wtedy i teraz myślę że też nie będę żałował.

Warto na to spojrzeć też pod kątem inwestycji - potem przy zamianie 5 pro na 6 będzie można wyrwać lepsza cenę. ;)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Alpha Trion napisał:

Sony jakoś nie obniżyło ceny slima, a tak było zazwyczaj. Microsoft wprost powiedział że nie są w stanie zejść z kosztów produkcji i dlatego nie robią pro. Nawet jak dadzą 600 dolków to masz z automatu ceny w Polskich sklepach 3250-3500, okres świąteczny, dorzucą jakieś pierdy i masz 4k.

 

Pod warunkiem że wydadzą w okresie świątecznym

Przecież obniżyli cenę slima…

Odnośnik do komentarza

No właśnie się zastanawiam jak będą to pozycjonować, ps4 pro nie sprzedało się jakoś super a oferowało większy skok, gier było tona i powstawały nowe, teraz?, do kwietnia 2025 zapowiedziana posucha

 

no i cena była atrakcyjna, nie za wiele pomogło

 

serio nie widze innego powodu jak 60 fps w GTA VI, ale to może tylko ja, po prostu ja nigdy nie wracam poza garstką wyjątków do starych gier, a tu chyba chcą żeby ludzie ogrywali starocie jeszcze raz tylko w lepszej grafice czy klatkażu

Odnośnik do komentarza

To będzie konsola dla osób które chcą grać w 60 FPSach w sensownej jakości obrazu (+ jak starczy zasobów to z RT) a nie 900p skalowane przez FSR2 do 1440p. A to czy GTA VI będzie w 60 FPSach zależy od tego czy na zwykłych konsolach będzie taki tryb (nawet kosztem o wiele niższej rozdzielczości).

Edit: no i na przywitaniu powinni pokazać GT7 z RT podczas gameplayu.

Edytowane przez łom
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ASX napisał:

z tego co goście z  Digital Foundry mówili to jest obawa, że z tym CPU może się okazać że nawet 60 fpsów w GTA VI nie będzie 

To byłaby strzała w kolano, 50% preorderów na PRO wyjdzie z realnych benefitów pod GTA VI. Ta gra tez będzie na pewno super zooptymalizowana, bo jak wiemy, na PC nie wyjdzie, tryb perf zapewne będzie i będzie ograniczony pod Pro. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, krzysiek923 napisał:

ciekawe jaka pojemność ssd (chyba nie poszaleją, bo tanio można rozbudować, a to też podniosłoby cenę zapewne drogiej już konsoli), no i czy całkowicie przeprojektowali sposób chłodzenia, czy dalej będzie duży krzywy brzydal

Stawiam na 2 TB

 

To różnica około 250 zł względem 1 TB (a mniej dla nich jak zrobią hurtem)

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, ASX napisał:

z tego co goście z  Digital Foundry mówili to jest obawa, że z tym CPU może się okazać że nawet 60 fpsów w GTA VI nie będzie 


Będzie tryb 40fps na PS5 Pro i już będzie sukces. Dla GTA 6 nie tylko kupię Pro, ale i wymienię swojego OLEDa, którego kupiłem w 2018 roku, by grać w 40fps a nie 30fps.:banderas:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...