Skocz do zawartości

Słuchawki dla Series X | S - patrz pierwszy post


MYSZa7

Rekomendowane odpowiedzi

DTS ma trial 7 dniowy, to sobie możesz sprawdzić, dźwięk przestrzenny jest wirtualny bo większość słuchawkę przecież jest stereo, jego jakość to dość subiektywna sprawa, wszystko i tak rozchodzi się o słuchawki, zaczynajac od membran po pasmo przechodzenia 

 

jak masz dobre słuchawki stereo z szerokim soundstage to będą lepiej grać niż z wirtualnym dźwiękiem przestrzennym.

Odnośnik do komentarza

@Wredny
Ściągnij sobie apkę dolby atmos i tam są darmowe demka jak to brzmi i wtedy zdecyduj czy Ci odpowiada, na plati.ru ta apka kosztuje kilkanaście złotych Jak dla mnie jest spora poprawa, ale żeby jakiś mega efekt wow był to bym nie powiedział, ale może głuchy już jestem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.02.2021 o 12:34, sajmon34 napisał:

Jak ktos poluje na steelseries z wysylka z pl to dzisiaj w nocy kolo 01.00 byla dostepna wiekszosc modeli w mediaexpert. 20min pozniej juz wyczyszczone all :) 7x i 7p po 699zl.


Hej, czy to są właśnie te słuchawki? 850 zł? One powinny tyle kosztować?

I czy na 7x występuje problem z rozłączaniem dźwięku/pada/czegokolwiek? Bo tyle kasy i jak nie działa na tip top, to jakieś jaja.

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/sluchawki-z-mikrofonem/sluchawki-steelseries-arctis-7x

 

A te SteelSeries 9x to jakiś starszy model od tych 7x, bo niewiele droższe i czym właściwie się różnią, poza tym, że są wszędzie dostępne? Coś z nimi nie tak pod nowego Xa?


https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/sluchawki-z-mikrofonem/sluchawki-steelseries-arctis-9x-bezprzewodowe-z-mikrofonem-czarne-do-xbox?snrai_campaign=aQk23kOzUW9Z&snrai_id=e402b1830203e5be091b75a4b142828b

 

Edytowane przez Durr
Odnośnik do komentarza
36 minutes ago, Durr said:


Hej, czy to są właśnie te słuchawki? 850 zł? One powinny tyle kosztować?

I czy na 7x występuje problem z rozłączaniem dźwięku/pada/czegokolwiek? Bo tyle kasy i jak nie działa na tip top, to jakieś jaja.

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/sluchawki-z-mikrofonem/sluchawki-steelseries-arctis-7x

 

A te SteelSeries 9x to jakiś starszy model od tych 7x, bo niewiele droższe i czym właściwie się różnią, poza tym, że są wszędzie dostępne? Coś z nimi nie tak pod nowego Xa?


https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/sluchawki-z-mikrofonem/sluchawki-steelseries-arctis-9x-bezprzewodowe-z-mikrofonem-czarne-do-xbox?snrai_campaign=aQk23kOzUW9Z&snrai_id=e402b1830203e5be091b75a4b142828b

 

 9x maja bluetootha a 7x nie. Reszta taka sama 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Santi napisał:

@Wredny
Ściągnij sobie apkę dolby atmos i tam są darmowe demka jak to brzmi i wtedy zdecyduj czy Ci odpowiada, na plati.ru ta apka kosztuje kilkanaście złotych emoji846.png Jak dla mnie jest spora poprawa, ale żeby jakiś mega efekt wow był to bym nie powiedział, ale może głuchy już jestem emoji1787.png

 

Mam tę apkę, to jedna z pierwszych rzeczy, jakie na klocku kupiłem. 

Problem w tym, że poprawa jest nieznaczna i nadal brzmi to jak stereo.

@kubson wiem, że nauszniki są tylko dwa i wszystko oszukuje ucho software'owo, ale jednak przechodząc z PlayStation, byłem przyzwyczajony do dużo wyższego standardu i to w słuchawkach o połowę tańszych (Goldy 2.0 vs Astro A50).

Tam też przecież są tylko dwa nauszniki, ale dźwięk jest naprawdę przestrzenny i to bez żadnych dodatkowych, płatnych aplikacji. 

Odnośnik do komentarza

No to może po prostu brzmienie A50 ssie? Na reddicie czytałem ze ludzie narzekają na jakość dźwięku po tym update co puszcza dźwięk przez usb.

 

tak jak kiedyś pisałem słuchawki najciężej polecić bo każdy co innego lubi i inaczej słyszy dźwięki. 

 

ja np jestem strasznie zadowolony z moich HyperX, meczy mnie jednak lądowanie co pare dni xd i zastanawiam się nad powrotem do kabla.

 

@MYSZa7 mógłbyś dodać na pierwsza stronę info odnośnie Razer Kaira / Kaira pro? Bo ponoć świetne słuchawki, które maja swoją apke dedykowana na xboxie 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Durr napisał:

Hej, czy to są właśnie te słuchawki? 850 zł? One powinny tyle kosztować?

I czy na 7x występuje problem z rozłączaniem dźwięku/pada/czegokolwiek? Bo tyle kasy i jak nie działa na tip top, to jakieś jaja.

 

U mnie nic nie rozłącza, dużo osób je ma na forum i raczej nikt nie narzeka jedyne co to na jakość mikrofonu. 

 

850 to jest cena wyższa niż na stronie producenta gdzie z kodem rabatowym 7x wychodzą koło 700zł. 

 

Jebaniutcy jeszcze 850 to niby promka z 1019 co ten mediaekspert 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Wredny napisał:

 

Mam tę apkę, to jedna z pierwszych rzeczy, jakie na klocku kupiłem. 

Problem w tym, że poprawa jest nieznaczna i nadal brzmi to jak stereo.

@kubson wiem, że nauszniki są tylko dwa i wszystko oszukuje ucho software'owo, ale jednak przechodząc z PlayStation, byłem przyzwyczajony do dużo wyższego standardu i to w słuchawkach o połowę tańszych (Goldy 2.0 vs Astro A50).

Tam też przecież są tylko dwa nauszniki, ale dźwięk jest naprawdę przestrzenny i to bez żadnych dodatkowych, płatnych aplikacji. 

Akurat astro pod xsx to lipa, miałem gen 3 i na xox spoko chodziły po optyku ale na xsx to już cienizna przez USB była. Natomiast te arctis 7x pod DTS są ok. 

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie słyszałem jak grają dobre (drogie) gamingowe słuchawki. W tej materii przeważnie wybieram otwarte słuchawki stereo. Jeżeli ktoś planuje zakup nowego HSa jednocześnie nie przerażają go kable, to polecam rozważyć moje rozwiązanie.

 

Słuchawki stereo otwarte (większa scena) z dobrym pozycjonowaniem, np. HD660s, HD58x, he400i. 

Podpinamy je pod TV, wbudowany ampdac powinien spokojnie dać radę z konwersją i zasileniem. Ewentualnie z Tv po optyku do DACa.

 

Na Xbox series w ustawieniach audio HS, ustawiamy wyjście czatu na głośniki. Do pada wpinamy najprostszy headset np. od smartfona (można nawet zostawić sam mikrofon). 

 

Dodatkowo istotne jest aby w ustawieniach audio do odbiornika wysłać jak najlepszy sygnał tj. bitstream, 7.1, 5.1. TV/DAC zrobi fajną konwersję, uzyskamy niezły przestrzenny efekt (ważne aby nie wysłać stereo, bo zostaniemy jedynie z prawo/lewo). Moim zdaniem taki sygnał jest o wiele lepszy niż dolby atmos headphones czy dtsx:hs.

 

Osobiście jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

58x są świetne ale je trzeba ze stanów ściągać, no i brak mikrofonu, to już lepiej chyba PC38X które maja mikrofon i potrzebują tylko 28 Ohm wiec spokojnie do pada podepniesz i będą grać elegancko,

a jak ktoś nie chce ściągać ze stanów to dobrym wyborem open back jest Sennheiser Game One. 

 

Imo nie ma sensu podłączać do tv za dużo kabli, jak słuchawki by nie dawały rady to wystarczy dokupić jakiś przenośny amp/dac typu FiiO A1

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Nigdy nie słyszałem jak grają dobre (drogie) gamingowe słuchawki. W tej materii przeważnie wybieram otwarte słuchawki stereo. Jeżeli ktoś planuje zakup nowego HSa jednocześnie nie przerażają go kable, to polecam rozważyć moje rozwiązanie.
 
Słuchawki stereo otwarte (większa scena) z dobrym pozycjonowaniem, np. HD660s, HD58x, he400i. 
Podpinamy je pod TV, wbudowany ampdac powinien spokojnie dać radę z konwersją i zasileniem. Ewentualnie z Tv po optyku do DACa.
 
Na Xbox series w ustawieniach audio HS, ustawiamy wyjście czatu na głośniki. Do pada wpinamy najprostszy headset np. od smartfona (można nawet zostawić sam mikrofon). 
 
Dodatkowo istotne jest aby w ustawieniach audio do odbiornika wysłać jak najlepszy sygnał tj. bitstream, 7.1, 5.1. TV/DAC zrobi fajną konwersję, uzyskamy niezły przestrzenny efekt (ważne aby nie wysłać stereo, bo zostaniemy jedynie z prawo/lewo). Moim zdaniem taki sygnał jest o wiele lepszy niż dolby atmos headphones czy dtsx:hs.
 
Osobiście jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania. 
 
 
 

Jak dla mnie za dużo kombinacji, to już wolę swoje bezprzewodowe, włączam i gram, a sama jakość dźwięku w słuchawkach mnie zadowala


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, kubson napisał:

Imo nie ma sensu podłączać do tv za dużo kabli, jak słuchawki by nie dawały rady to wystarczy dokupić jakiś przenośny amp/dac typu FiiO A1

Cały problem z Xbox series i ps5 polega na tym, że skasowali wyjście optyczne, nic nie idzie podpiąć. Tłumaczą się, że dali w zamian USB audio... zapomnieli jednak dodać, że producenci audio muszą płacić haracz aby wydać sprzęt na te platformy. Obecnie z typowo audiofilskich DACów nie ma nic ;/

 

9 minut temu, Santi napisał:


Jak dla mnie za dużo kombinacji, to już wolę swoje bezprzewodowe, włączam i gram, a sama jakość dźwięku w słuchawkach mnie zadowala emoji846.png

To jest najważniejsze, bycie zadowolonym z tego co się ma. Inaczej można się zapędzić w ślepą uliczkę gonienia czegoś, co tak naprawdę nie istnieje ;)

Odnośnik do komentarza
18 minutes ago, KrwawaRyba said:

Cały problem z Xbox series i ps5 polega na tym, że skasowali wyjście optyczne, nic nie idzie podpiąć. Tłumaczą się, że dali w zamian USB audio... zapomnieli jednak dodać, że producenci audio muszą płacić haracz aby wydać sprzęt na te platformy. Obecnie z typowo audiofilskich DACów nie ma nic ;/

 

 

no tak to jest problem, ale ja mówię o amp/dac przenośnych co podpinasz miedzy słuchawkami, a kontrolerem, z tańszych opcji jest wspomniany FiiO A1, a z droższych i ponoć naprawdę dających radę jest HELM DB12 AAAMP który wyglada tak, ale no cena jest dość wysoka.

 

IBy5Oxl.jpeg

 

Odnośnik do komentarza

te Corsair jak kupujesz to masz nielimitowany dostęp do Dolby i jest moc - zwłaszcza w Grars 5 - cudo zarówno w singlu jak i w multi

 

jest odpowiedź z Corsaira w sprawie tego co się dzieje, ale słuchawki włączone już ponad 20 godzin i wciąż działają

 

 

Cytat

 

Hello Marcin,

Try draining the battery completely, charging it up fully again, and see if the issue persists.

Best Regards,

Alexandra R.

Thank you for choosing Corsair.

 

Odnośnik do komentarza
te Corsair jak kupujesz to masz nielimitowany dostęp do Dolby i jest moc - zwłaszcza w Grars 5 - cudo zarówno w singlu jak i w multi
 
jest odpowiedź z Corsaira w sprawie tego co się dzieje, ale słuchawki włączone już ponad 20 godzin i wciąż działają
 
 
 
Hello Marcin,

Try draining the battery completely, charging it up fully again, and see if the issue persists.

Best Regards,

Alexandra R.

Thank you for choosing Corsair.

 

No wsparcie Corsaira jest trochę słabe, mogliby dać opcję twardego resetu słuchawek i wiele problemów by to rozwiązało. Wiem, że sporo osób ma problem z „zamrożeniem” słuchawek i nie działają wtedy aż do pełnego rozładowania słuchawek co czasem trwa kilka dni, nie ma innego sposobu na to. Na szczęście ten problem mnie nie dotknął, szykują jakiś update softu, ale już ze dwa tygodnie jest w testach i nie może wyjść


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.02.2021 o 19:48, Gogiel napisał:

Ile wam szły słuchawki od Steelseries? 
Mi pisali, że 10 - 11 powinienem je mieć a od 2 dni mam info na stronie GLS, że paczka wyjechała z filii w Dani.


Hej, z jakiej strony zamówić je od producenta? Co z gwarancją - trzeba odsyłać samodzielnie do Dani? Skąd wziąć wspominany tutaj kod, żeby wyszło 700zł?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...