Skocz do zawartości

GOTY 2020 - forumkowe głosowanie


Square

GOTY 2020  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. GOTY 2020

    • Animal Crossing: New Horizons
    • Assassin's Creed Valhalla
    • Astro's Playroom
    • Call of Duty: Black Ops Cold War
      0
    • Crash Bandicoot 4: It's About Time
    • Crusader Kings 3
      0
    • Cyberpunk 2077
    • Demon's Souls Remake
    • Desperados 3
      0
    • Dirt 5
      0
    • Doom Eternal
    • Final Fantasy VII Remake
    • Gears Tactics
    • Genshin Impact
    • Ghost of Tsushima
    • Hades
    • Half-Life: Alyx
    • Marvel's Spider-Man: Miles Morales
    • Microsoft Flight Simulator
      0
    • Nioh 2
    • Ori and the Will of the Wisps
    • Resident Evil 3
    • Sackboy: A Big Adventure
      0
    • Snow*Runner
    • Spiritfarer
      0
    • Tell My Why
      0
    • The Last of Us 2
    • Wasteland 3
      0
    • Watch Dogs Legion
      0
    • Xenoblade Chronicles Definitive Edition
    • Yakuza: Like a Dragon
    • nie mam GOTY w tym roku
    • Spelunky 2
    • Tony Hawk's Pro Skater 1+2
  2. 2. największe rozczarowanie

    • Cyberpunk 2077
    • Halo Infinite
    • The Last of Us 2
    • nic mnie nie rozczarowało
  3. 3. najbardziej oczekiwany tytuł 2021

    • na nic nie czekam w 2021
    • Forza (Motorsport/Horizon)
    • Gran Turismo 7
    • Halo Infinite
    • Hitman 3
    • Horizon Forbidden West
    • Kena: Bridge of Spirits
    • Ratchet & Clank: Rift Apart
    • Returnal
      0
    • Resident Evil: Village
    • S.T.A.L.K.E.R. 2
    • The Medium
    • NieR Re[in]carnation
    • Elden Ring
    • Hogwarts Legacy
  4. 4. którego next-gena kupiłeś na premierę


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 24.01.2021 o 22:59

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Pupcio napisał:

Emmm to jak każde goty gdziekolwiek? Jak brać to na serio, to branża nie jest w zbyt ciekawym miejscu skoro wszędzie wygrywa gra z historią sklejoną gumą turbo spod ławki i 7 letnim gameplayem

 

Na forach myślę, że tak, ale w przypadku dużych nagród wciąż wierzę, że jest to wypadkowa doświadczeń profesjonalnych recenzentów.

Odnośnik do komentarza

Popularność w pewnym kręgu, no dobra. Ale weźmy te poważne media zajmujące się grami na serio, gdzie ludzie jednak "zawodowo" grają we wszystko, od jakichś blogasków, jutjuberów i PSX Extreme'ów - i wcale nie jest tak, że Last of Us jakoś zdominowało rok w tych mediach.

 

Slant - Hades

IGN - Hades

Edge - chyba Dreams

Gamespot - Half-Life Alyx

Eurogamer - Hades

US Gamer - Hades

Polygon - Hades

Destructoid - Hades

EGM - okej, Last of Us

Game Informer - okej, też Last of Us

GamesRadar+ - Hades

Kotaku - chyba nie wybrało, ale ich recenzja Last of Us była bardzo chłodna, więc nie stawiałbym

Giant Bomb - Hades

 

Last of Us nie jest nawet drugie w tych rankingach za Hadesem, nieraz jest poza czołową dziesiątką.

 

Tak że nie, nie jest tak że KAŻDY na świecie GDZIEKOLWIEK gra tylko w te gry na PlayStation, które mają plakaty na dworcu centralnym naprzeciwko Lewandowskich trzymających swoje hłałeje.

 

Rozkwitła nam z gierek video niesamowicie bogata branża, która obejmuje i pecetowe masowo-online klikanki, i granie rozumiane jako tylko FIFA i Call of Duty, i jakieś Last of Usy, i masę, masę innych rzeczy w bardzo różnorakich kierunkach - a z rozwojem gierek rozwinęły się też społeczności graczy. Nie da się temu zaprzeczyć. Po prostu niektórzy to przegapili i zostali w swojej niszy.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Z recenzjami mam tak mam kilka portali którym ufam i których gusta pokrywają się z moimi i chociaż recenzenci to miewają preferencje albo uprzedzenia co do danych tytułów to wciąż wolę przeczytać tekst na kilka stron, gdzie widać jest wyrabiany latami warsztat recenzencki niż opinie pokroju "idzie ludzik i szczela".

 

Swoją drogą na forum też jest kilka osób których gustom ufam i recki czytam, ale obędzie się bez ksywek. Podpisano - cichy wielbiciel. :cool: 

Odnośnik do komentarza

Mam za bardzo świadomy gust i za długo gram aby potrzebować jakiś wielkich i mocnych rekomendacji danego tytułu. Głównie ufam sobie i swojemu przeczuciu  oraz kilku userom z tego forum co wydają się grać dla funu, a nie dla szukania błędów, złych mechanik itp.
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja się nie kieruję rekomendacjami forumka, który jest mocno spolaryzowany n sonkę i MS. Wolę jednak swoich ulubionych recenzentów którzy często sypną mniej znaną a dobrą gierką. Sporo gram w indyczki na Switchu w przerwach od dużych tytułów na PC czy PS. 

 

Lubię też czasy 8 i 16 bitów gdzie gierki były pełne zręcznościowej akcji. Teraz ogrywam Truxtona na SMD:wub:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

Z recenzjami mam tak mam kilka portali którym ufam i których gusta pokrywają się z moimi i chociaż recenzenci to miewają preferencje albo uprzedzenia co do danych tytułów to wciąż wolę przeczytać tekst na kilka stron, gdzie widać jest wyrabiany latami warsztat recenzencki niż opinie pokroju "idzie ludzik i szczela".

 

Swoją drogą na forum też jest kilka osób których gustom ufam i recki czytam, ale obędzie się bez ksywek. Podpisano - cichy wielbiciel. :cool: 

 

Ja wierzę tylko w recenzje w temacie "właśnie ukończyłem". Ile tam dobrych diamentów swego czasu wpadło, o których nie miałem pojęcia to ja nawet nie.

Dzięki forumku, ze masz własny system wartości, który działa :lapka:

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał:

A ja się nie kieruję rekomendacjami forumka, który jest mocno spolaryzowany n sonkę i MS. Wolę jednak swoich ulubionych recenzentów którzy często sypną mniej znaną a dobrą gierką. Sporo gram w indyczki na Switchu w przerwach od dużych tytułów na PC czy PS. 

 

Lubię też czasy 8 i 16 bitów gdzie gierki były pełne zręcznościowej akcji. Teraz ogrywam Truxtona na SMD:wub:

No forumka nie słucham, ale opinie wybranych jednostek, co lubią po prostu dobre gry (a nie mają jakieś dzikie jazdy do jednej czy do drugiej konsoli), biorę pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
Godzinę temu, balon napisał:

No forumka nie słucham, ale opinie wybranych jednostek, co lubią po prostu dobre gry (a nie mają jakieś dzikie jazdy do jednej czy do drugiej konsoli), biorę pod uwagę. 

Dlatego pytałeś ASX czy grał w tlou 2 i got hehe

Odnośnik do komentarza

No na wielu, a nawet na większości portalów internetowych wygrał Hades.

Bo tak zdecydowali redaktorzy. A gdyby zapytać użytkowników tych samych portali, to wygrałoby TLoU/GoT/Ori/DoomEternal.

Zapytaj szarego gracza o Hadesa, to wzruszy ramionami. Tyle dla nich warte niepopularne werdykty portali internetowych.

Odnośnik do komentarza

Hades ma to nieszczęście, że jest pełnopłatnym indykiem (90-100zl) wydanym cyfrowo jedynie na Switcha i PC i to mogło ograniczyć bazę potencjalnych odbiorców. Ba! Nawet tutaj, chyba największym forum w Polsce zagłosowały na niego 3 osoby, a temat dedykowany ma 4 strony.

 

Ori wyszedł na 3 platformy, ma wydania fizyczne i jest dostępny w XGP.

 

Zawsze zastanawiałem się jakby wyglądało GOTY na forumku jakby każdy z nas miał nieograniczony dostęp do sprzętu, tytułów i czasu żeby to ograć. Spodziewałbym się wyraźnie innych wyników.

Odnośnik do komentarza

Hades akurat jak na indyka to zebrał masę nagród i to pomimo wydania tylko na dwie platformy. Ori został wydany na 3 platformy, Xboxa, PC i Switcha. Konkurencję miał mocną i pomimo tego i tak uzyskał 3 miejsce więc ja bym to rozpatrywał raczej jako sukces. W zagranicznych topkach też nie jest jakoś rozchwytywany, wydaje mi się ,że niektórym za bardzo wjeżdża CW i jednoplatformowość. Albo chęć sprzyjania swojej ulubionej platformie. 

 

Wystarczy zobaczyć kto głosował na największe rozczarowanie, większość tych osób nawet nie grała w te tytuły. Halo pomijam i głos yeti który nawet nie miał zamiaru pewnie w to zagrać. Ale taka sama sytuacja jest po stronie TLOU2. 

 

Odnośnik do komentarza

No chyba to jest oczywisty przekaz mojego posta. Nie byłem wybiórczy - wypisałem tytuły, które przyszły mi pierwsze na myśl na tekst "poważne medium o grach na jakimkolwiek poziomie". Potem sprawdziłem komu one dały GOTY. Dominacja jednej gry - jest, ale kompletnie nie jest tą grą Last of Us. (I tak jak pomyślę, to prędzej bym pewnie dał Paste, niż to, jak obecnie wygląda poziom Game Informera czy EGM, oczywiście na Paste wygrał Hades)

 

Faktycznie ta gra ma te miliony wyróżnień GOTY, ale serio do tego licznika zaraz ktoś faktycznie dopisze tutejsze forum PSX Extreme. Bo to są niezliczone stronki typu MTV, Men's Health itd., gdzie faktycznie tak to wygląda, że redaktorzy zagrali w tym roku w to, co Sony przysłało, i z tego szerokiego grona 10 gier wybrali. No to wtedy faktycznie, mieli do wyboru Last of Us albo banalną Tsushimę, i w sumie nic innego, bo rok był bardzo cichy ze strony megapromowanych AAA. Last of Us było dosłownie skazane na bycie najpopularniejszą grą roku. Ale przecież wszyscy wiemy, że to nie jest gra, która wzbudza jakiś jednogłośny zachwyt. Nawet wśród fanów jedynki.

 

Na tej liście 288 nagród GOTY dla Last of Us, DWA razy jest wymieniona stronka Xataka.com, hiszpańska stronka zajmująca się elektroniką ogólnie, która przyznała jakieś sto nagród, w tym chyba ze 30 dla różnych typów smartfonów, a dla gier dwie (redaktorów i graczy). Jest "Female First", gdzie gry są jednym z poddziałów jednego z działów, strona w magazynie, gdzie pozostałe 100 stron to informacje z życia celebrytów, porady jak żyć w związku, horoskop itp. Jest NME, magazyn który czasem czytam, dla newsów muzycznych, bo to magazyn o muzyce rockowej. Jest Peru.com... strona o Peru. Jest polska "Polityka". Jest Magazyn T3 (ich główną nagrodę roku dostał odkurzacz Dyson V11 Absolute Extra Pro). Jest PPE.pl. Jest Ekspert.ceneo.pl.

 

 

 

Ogólnie spoko, tylko no, chciałem zauważyć - nie KAŻDY gra tylko w największe hiciory najbardziej eksponowane na półkach Empiku. Tak samo jak z filmami, jest to częste podejście do gier dla wielu ludzi, i zupełnie normalne. Trzeba też mieć to na uwadze dysponując czasem, gdy się wybiera gry. Gdybym ja pisał o grach w "Men's Health", no to też bym znał swoją publikę i bym im nie polecał, żeby w pierwszej kolejności obczaili Umurangi Genration i Wide Ocean Big Jacket, tylko bym pisał wyłącznie o Last of Us, Tsushimie i Cyberpunku. Odpowiednik pisania tylko o filmach Marvela albo tylko o tym, co jest na Netfliksie - nawet jeśli ty masz inne gusta, znaj swoją publikę, więc i tak piszesz tylko o tym.

 

Niemniej istnieją stronki które zajmują się gierkami na serio, to chciałem zauważyć. Nie ma żadnego wstydu jeśli ktoś gra w coś co nie jest recenzowane w Men's Health, i nawet jeśli mu się podoba!

 

 

Dla mnie rok zdominował Hades, bo kurde, jak to wygląda, że nawet na KILKU mediach ogólnotematycznych dostał tę nagrodę, jak w "Time" czy "Complex". To jest jak Leicester wygrywający ligę ponad Manchesterem, Chelsea i Liverpoolem.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Cytat

Gdybym ja pisał o grach w "Men's Health", no to też bym znał swoją publikę i bym im nie polecał, żeby w pierwszej kolejności obczaili Umurangi Genration i Wide Ocean Big Jacket, tylko bym pisał wyłącznie o Last of Us, Tsushimie i Cyberpunku. Odpowiednik pisania tylko o filmach Marvela albo tylko o tym, co jest na Netfliksie - nawet jeśli ty masz inne gusta, znaj swoją publikę, więc i tak piszesz tylko o tym.

 

postawienie TLOU2, Tsushimy i tak, nawet Cyberpunka mimo wszystko, do "filmów Marvela", jest bardzo niesprawiedliwe i podszyte wewnętrzną arogancją. zbyt daleko idące uogólnienie.  

troche jak z tą zabawną krytyką FF7 Remake, gdzie masa ludzi ma po prostu zakodowane w głowie, że to skok na kasę i już, albo nie jest dostatecznie retro. 

jeśli z kolei chodzi o popularne magazyny niebranżowe, to jednym tchem można wymieniać Call of Duty, Fifa, Fortnite, Assasins Creed tym razem gdzieś tam, Destiny etc...i oczywiście Cyberpunk, ponieważ .......no Cyberpunk lol. to jakby napisanie, że Tekken jest najpopularniejszą bijatyką, bo pewnie jest ale wśród ludzi grających w bijatyki, natomiast dla reszty świata prym wiedzie Mortal Kombat. 

jeśli chodzi o Hadesa, to każdy, kto śledzi media growe chyba się orientuje co to jest i jak bardzo jest chwalony. a jeśli ktoś wcześniej miał miłe wspomnienia z Bastionem czy Transistor, to wie, że warto mieć tą grę na oku.    

   

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...