Skocz do zawartości

GOTY 2020 - forumkowe głosowanie


Square

GOTY 2020  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. GOTY 2020

    • Animal Crossing: New Horizons
    • Assassin's Creed Valhalla
    • Astro's Playroom
    • Call of Duty: Black Ops Cold War
      0
    • Crash Bandicoot 4: It's About Time
    • Crusader Kings 3
      0
    • Cyberpunk 2077
    • Demon's Souls Remake
    • Desperados 3
      0
    • Dirt 5
      0
    • Doom Eternal
    • Final Fantasy VII Remake
    • Gears Tactics
    • Genshin Impact
    • Ghost of Tsushima
    • Hades
    • Half-Life: Alyx
    • Marvel's Spider-Man: Miles Morales
    • Microsoft Flight Simulator
      0
    • Nioh 2
    • Ori and the Will of the Wisps
    • Resident Evil 3
    • Sackboy: A Big Adventure
      0
    • Snow*Runner
    • Spiritfarer
      0
    • Tell My Why
      0
    • The Last of Us 2
    • Wasteland 3
      0
    • Watch Dogs Legion
      0
    • Xenoblade Chronicles Definitive Edition
    • Yakuza: Like a Dragon
    • nie mam GOTY w tym roku
    • Spelunky 2
    • Tony Hawk's Pro Skater 1+2
  2. 2. największe rozczarowanie

    • Cyberpunk 2077
    • Halo Infinite
    • The Last of Us 2
    • nic mnie nie rozczarowało
  3. 3. najbardziej oczekiwany tytuł 2021

    • na nic nie czekam w 2021
    • Forza (Motorsport/Horizon)
    • Gran Turismo 7
    • Halo Infinite
    • Hitman 3
    • Horizon Forbidden West
    • Kena: Bridge of Spirits
    • Ratchet & Clank: Rift Apart
    • Returnal
      0
    • Resident Evil: Village
    • S.T.A.L.K.E.R. 2
    • The Medium
    • NieR Re[in]carnation
    • Elden Ring
    • Hogwarts Legacy
  4. 4. którego next-gena kupiłeś na premierę


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 24.01.2021 o 22:59

Rekomendowane odpowiedzi

GOTY 2020 - Doom Eternal, dawno nie było tak mocno gamingowej, dającej fun gierki w Giereczkowie. Co się wyszalałem to moje i gdybym miał zabrać jeden tytuł z tego roku na bezludną wyspę to byłby to Doom.

Największe rozczarowanie - Cyberpunk 2077, pomimo bycia dobrą/bardzo dobrą grą, ukazał się w takim stanie technicznym i wykastrowany z tylu rzeczy pokazywanych na trailerach, że nic nie odbierze mu palmy pierwszeństwa w kategorii "odebrane marzenia".

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2021 - Resident Evil 8, głównie z sentymentu do marki. 2021 szykuje się rokiem nadrabiania backlogu, mało która zapowiedź mnie podpala.

Jakiego next-gena kupiłeś na premierę? - Series X, sprawuje się wybornie jak na razie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Zagłosowane :) To był bardzo dobry rok dla graczy. 

 

GOTY - TLOU2, bo mnie ta gra zachwyciła pod każdym względem. Mistrzostwo świata w kodowaniu na słaby sprzęt. Kocham Naughty Dog!

Rozczarowanie - Cyberbug 2077, bo to jest skandal w jakiej kondycji to poszło do sklepów w full price. A poza tym to żaden mesjasz, do tego okrojony i w ogóle chuj.

Oczekiwany tytuł - Gran Turismo 7, bo mam ogromną ochotę zmarnować setki godzin robiąc okrążenia na ulubionych trasach.

Nextgen - Nie kupiłem żadnego, bo na razie mnie nie stać na nowy telewizor Oledowy.

Edytowane przez aux
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moje GOTY to Doom Eternal, gierka do której na pewno wrócę. Najbardziej czekam na Elden Ring, chyba jedyna gierka którą planuję kupić na premierę w przyszłym roku. Rozczarowanie myślę bez zaskoczeń - Cyberpunk 2077. Każdy spodziewał się więcej. Albo przynajmniej gry bez takiej ilości błędów.

 

Co do punktu dotyczącego zakupu konsoli głos poleciał na PS5, co prawda nie na premierę ale zamówienie opłacone od paru tygodni.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@Daddy Halo w tej kategorii nie jest jako typowa premiera czy tez rozczarowująca gra, ale ogólnie to co co się działo z tym tytułem. Gra miała wyjść, zewsząd szumne zapowiedzi o nextgenowej jakości itp. potem ten nieszczęsny pokaz plus przełożenie premiery na nie wiadomo kiedy itp. Czy nie jest to ogólnie rozczarowanie w 2020?

Jakoś ogólnie starałem się to nakreślić w pierwszym poście.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Głos poszedł na Forze Motorsport ale bardziej mam nadzieje że wyjdzie w tym roku Forza ale Horizon, według plotek FH5 ma wyjść w tym roku, FM to odległy temat. Poprawiłbym to FM na ''nowa Forza''.

 

@Square  jak tak się bawimy w jedną prezentacje gry to i można dodać zapowiedź ps5 z marca, politykę sony, brak killerów na premiery nowych konsol, itd.

 

No i brakuje kategorii największe zaskoczenie 2020, jak np: kupno Bethesdy   :lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czemu lista rozczarowań taka krótka? Znajdzie się sporo tytułów które można by też tam umieścić. 

 

6 minut temu, Daddy napisał:

No i brakuje kategorii największe zaskoczenie 2020, jak np: kupno Bethesdy   :lapka:

Tu się jeszcze nic nie kupiło. Dodatkowo nie zmieniło to nic oprócz wrzucenia DOOM E to GP. A pewnie bez tego "kupna" by się w GP znalazł. 

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza

GOTY padło dla Ducha z Cuszimy. Nowe IP od twórców serii Infamous broni się dobrym story, ciekawym settingiem, świeżym i nowatorskim podejściem do tzw. "ubi-znajdziek", piękną oprawą graficzną, przyjemnym i intuicyjnym systemem walki oraz błyskawicznymi loadingami na past-genach. To jak ta gra wczytuje się to czysta poezja. 

Żeby nie było to TLoU2 jest tuż za nim. Niemniej druga odsłona przygód Joela i Ellie nie spełniła moich oczekiwań, a oczekiwałem więcej-lepiej. Tymczasem gra powiela schematy z jedynki nie dając aż tak znaczących zmian jakich można by się spodziewać od szanowanego studia ND. kwestię story pominę bo mam już dość płaczu graczy na ten temat.

 

No ale. Nawet jeżeli TLoU2 nie do końca spełniło pokładanych w niej oczekiwań gra raczej nie zasługuje na rozczarowanie roku bo gameplay bądź co bądź nadal jest satysfakcjonujący. No i wygląda jak życie.

Cyberek też nie jest rozczarowaniem bo żeby się czymś rozczarować trzeba mieć jakieś tam oczekiwania. Ja takich nie miałem. Nie grałem w W3 na premierę ale czytając o tym co się działo wtedy niespecjalnie wierzyłem w "wjazd do miasta na pełnej" CP2077 zwłaszcza biorąc pod uwagę rozmiar i rozmach tego IP. Ciągłe przesuwanie premiery, jakieś przecieki, usuwanie kontentu z gry no i reklamy o tym czym ta gra będzie i czego to nie da się w niej zrobić od razu zapaliły żółtą lampkę ostrzegawczą. Red Alertem okazało się brak jakichkolwiek informacji o wersji na past-geny tuż przed premierą. 

Niemniej chcę ograć pozycję ale to już na obecną generację i po załataniu wszystkich (a przynajmniej tych najbardziej dotkliwych) bugów i glitchy czyli tak za ok 6-12 miesięcy.

 

No i w sumie to podkłada się pod "oczekiwania" na ten rok ale, że go nie ma w zestawieniu to na resztę ma wyjebkę z dwóch powodów: 1) żaden z powyższych tytułów mnie nie kręci (nie aż tak by nakręcać hype); 2) cholera wie co ten rok przyniesie i szczerze to skupiam się na sprawach poza gierkowych.

 

Nowa konsola? Jeszcze rok temu powiedziałbym, że PS5 nawet na premierę (co jeszcze nigdy się u mnie nie zdarzyło) ale miniony rok był jak

Spoiler

John McClane

w

Spoiler

Die Hard 2

gdzie

Spoiler

dał w pysk

generałowi

Spoiler

Esperanza

wysiadającego z

Spoiler

samolotu pełen radości i ambicji.

I tak. Czuję się jak ten jebany generał :verymad: więc konsola pozostaje w sferze "bliżej nieokreślonej przyszłości".

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Realna czy nie, data premiery God of War 2 to na ten moment 2021, więc trzeba by dorzucić to do ankiety (oczywiście możemy dyskutować, czy pokazanie daty na końcu teasera to faktycznie zapowiedź roku wydania gry, czy dalszych materiałów chociażby, ale nie bądźmy aż tak skrupulatni, to tylko zabawa).

 

Osobiście w tej kategorii zagłosowałbym z powyższej listy właśnie na GoWa 2, więc na ten moment kliknąłem w "na nic nie czekam", bo dla mnie nowy rok zapowiada się średniacko. Zagram pewnie jeszcze w Horizona 2, ale to i tak na PS4.

 

Moje GOTY: Crash Bandicoot 4. Jasne, nie zagrałem nawet w połowę premier, więc można taki głos uznać za niezbyt wartościowy, ale kto ograł wszystko albo choćby większość z listy, niech pierwszy rzuci kamieniem. Jeśli do zamknięcia ankiety wyrobię się z zaległościami (wątpliwe) i coś by wpłynęło na zmianę zdania (też wątpliwe), to zrewiduję swój głos.

 

Czemu Crash? Bo bawiłem i nadal bawię się po prostu rewelacyjnie, czuję czystą frajdę (przemieszaną z frustracją w trudniejszych momentach, ale motywującą do powtórek, szkoda tylko, że loadingi przy powtarzaniu leveli trochę się przedłużają) i jako osoba, która po prostu uwielbia trylogię z PSXa, jestem w pełni kontent z tego, co dostaliśmy. Poza Sekiro, RE2 (obie z 2019) i częściowo TloU2, Crash to zwyczajnie najlepsze, w co grałem w 2020 r.

 

Co do zawodu: w CP 2077 nie grałem, więc niby nie wypada na niego oddawać głosu. Z drugiej strony można spojrzeć na sprawę tak, że jako posiadacz PS4 nie grałem właśnie z powodu problemów technicznych i zwyczajnego niedopracowania gry, więc w pewnym sensie jestem tym dotknięty bezpośrednio. Co więcej, nie udało się gry wylosować w forumkowym giveaway'u, więc tym bardziej powinienem Cyberpunk utożsamiać z rozczarowaniem roku. Mimo wszystko oddałem głos na The Last of Us 2. No ale chwila, akapit wcześniej wspominałem, że to jedno z lepszych doświadczeń ubiegłego roku, a teraz takie hece? Ujmę to tak: przygody Ellie to bardzo dobra gra, ale oczekiwałem czegoś jeszcze lepszego, szczególnie w kwestiach fabularnych. No w najważniejszym aspekcie nie dostarczono. Skradanie i wymiana ognia były pyszne, ale raz, że prędzej czy później zaczyna się to robić mocno powtarzalne, dwa, że gra jest rozwleczona i zwyczajnie za długa.

 

edit: a no jeszcze next gen. Nie kupiłem i prędko nie kupię żadnego.

 

No, tak to wygląda u mnie. Trochę z dupy, ale pasuje do tego roku.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, kotlet_schabowy napisał:

Jasne, nie zagrałem nawet w połowę premier, więc można taki głos uznać za niezbyt wartościowy, ale kto ograł wszystko albo choćby większość z listy, niech pierwszy rzuci kamieniem.

Recenzenci też nie graja we wszystko w danym roku, a nie przeszkadza im to w braniu udziału w głosowaniach.

Odnośnik do komentarza

No, jednak za dużo GOTY 2020 to nie miałem wyboru i padło na Ori, przy którym świetnie się bawiłem, graficznie to bajka niezła, że nie wspomnę o responsywnym duszku Ori. No trudno nie było, żeby właśnie wybrać tę gierkę.

 

Rozczarowanie, no tutaj to oczywiście, że TLOU2 - najgorsze ścierwo, jakie 2020 wypluł. Więcej mi się o tym balasie pisać nie chce, jak najszybciej zapomnieć i wysrać go w kiblu. A brak multika to tym bardziej dikmena do zsypu.

 

Oczekiwana gra to pewnie Elden Ring, za dużego to wyboru nie mam, chociaż jeszcze liczę na Stalkera 2, oby twórcy dowieźli.

 

A next-gen na premierę to oczywiście najlepsza konsola na rynku, jakim jest XSX i jestem bardzo zadowolony, a to gamepass i ponad 300 gier, a jeszcze w przyszłości pewnie czekają na nas jeszcze lepsze niespodzianki od Microsoftu. 

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.