Skocz do zawartości

GOTY 2020 - forumkowe głosowanie


Square

GOTY 2020  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. GOTY 2020

    • Animal Crossing: New Horizons
    • Assassin's Creed Valhalla
    • Astro's Playroom
    • Call of Duty: Black Ops Cold War
      0
    • Crash Bandicoot 4: It's About Time
    • Crusader Kings 3
      0
    • Cyberpunk 2077
    • Demon's Souls Remake
    • Desperados 3
      0
    • Dirt 5
      0
    • Doom Eternal
    • Final Fantasy VII Remake
    • Gears Tactics
    • Genshin Impact
    • Ghost of Tsushima
    • Hades
    • Half-Life: Alyx
    • Marvel's Spider-Man: Miles Morales
    • Microsoft Flight Simulator
      0
    • Nioh 2
    • Ori and the Will of the Wisps
    • Resident Evil 3
    • Sackboy: A Big Adventure
      0
    • Snow*Runner
    • Spiritfarer
      0
    • Tell My Why
      0
    • The Last of Us 2
    • Wasteland 3
      0
    • Watch Dogs Legion
      0
    • Xenoblade Chronicles Definitive Edition
    • Yakuza: Like a Dragon
    • nie mam GOTY w tym roku
    • Spelunky 2
    • Tony Hawk's Pro Skater 1+2
  2. 2. największe rozczarowanie

    • Cyberpunk 2077
    • Halo Infinite
    • The Last of Us 2
    • nic mnie nie rozczarowało
  3. 3. najbardziej oczekiwany tytuł 2021

    • na nic nie czekam w 2021
    • Forza (Motorsport/Horizon)
    • Gran Turismo 7
    • Halo Infinite
    • Hitman 3
    • Horizon Forbidden West
    • Kena: Bridge of Spirits
    • Ratchet & Clank: Rift Apart
    • Returnal
      0
    • Resident Evil: Village
    • S.T.A.L.K.E.R. 2
    • The Medium
    • NieR Re[in]carnation
    • Elden Ring
    • Hogwarts Legacy
  4. 4. którego next-gena kupiłeś na premierę


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 24.01.2021 o 22:59

Rekomendowane odpowiedzi

A moim zdaniem nie sa trudne , po prostu wymagajace ponad dzisiejszy standard. Jak ktos mysli ze to jak w assasinie albo wiedzminie przeleci przez gre z obojetnie jaka szabelka i zbroja to potem jest zdziwiony ze tak tutaj nie da rady. No i przede wszystkim rozwoj postaci ktorego 99% niedzielnych graczy ubi nie rozumie i rozdaje punkty losowo. 

Odnośnik do komentarza

Idąc tym tokiem rozumowania to wszystkie gry są łatwe tylko trzeba się nauczyć w nie grać :) 

 

No nie wiem ja nawet w starych grach nie męczyłem się z żadnym bosem 3 dni. A w Sekiro miałem dwa takie przypadki. Zresztą w Sekiro rozwój postaci ma marginalne znaczenie. W Bloodborne Kosa nie dałem rady pokonać ale też byłem zmęczony gierką i po 2h go odpuściłem. Miałem też źle zrobioną postać. 

 

Za to serię DS kocham za klimat, uwielbiam takie fantasy. Nie mogę się doczekać aż zagram w Remake DS z PS3 bo jest to jedyna odsłona która mnie omineła z racji krótkiego czasu posiadania PS3. Nie są to gry łatwe, w mojej ocenie są to trudne gry ale jak ktoś to lubi to z czasem nie ma w nich nic zaskakująco trudnego. Po pierwszym DS następne części nie wydawały mi się trudne jednak pierwsze spotkanie było ciężkie. 

 

 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Goty - TLOU2 

Wspaniale dopracowane i doszlifowane growe dzieło. Przywiązanie do detali oraz animacja wręcz na kosmicznym poziomie. Jest to duuuuża gra single player. Chyba nigdy „korytarzykowa” gra akcji nie zajęła mi 30h! Aaaaa Lgbt ogólnie mnie ziębi, ale nawet jakbym miał z tym jakiś problem to nie było go dużo i sapanie o to wg mnie jest bes sensu. No chyba, że na potrzeby CW.

Ogrywając w czerwcu nie spodziewałem się, że może mieć jakiegokolwiek kandydata, jednak Ori and The Will of The Wisps mocno powalczył. Piękna gra i chyba najmocniejsze 2 miejsce goty w historii mojego gejmingu  

 

Rozczarowanie - Cyberpunk 2077

Tak naprawdę to chyba dla mnie nie jest to jakieś mega rozczarowanie (bardziej dla całej branży). Od dłuższego czasu byłem pewien, że ogram dopiero wersję dedykowaną „next genom” i że wersja na 8 genrację będą mega słabe, a gra będzie w pełni grywalna na PC i 9 generacji. Niestety nie pomyliłem się.

 

Najbardziej oczekiwany tytuł - Kena: Bridge of Spirits

Tak naprawdę to głównie dla tej gierki (No dobra jeszcze dla MM oraz Ratcheta), już teraz zamówiłem PS5. Na pierwszych gameplayach wygląda to wszystko cudnie i pachnie na kilometr takim konsolowym pieprzem gejmingu:kaz: Liczę na mega konsolowy tytuły i czuje, że taki dostanę.

 

Na premierę kupiłem XSX. Miałem preorder na PS5, ale anulowałem. Postawiłem na GPU oraz duży backlog growy z klocka. Wybór okazał się strzałem w 10. Zaliczyłem kilka tytułów i dalej końca nie widać. PS5 jednak zamówiłem, ponieważ Kena i Ratchet zrobiły robotę. Poczułem ten pieprz!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Ukukuki napisał:

Idąc tym tokiem rozumowania to wszystkie gry są łatwe tylko trzeba się nauczyć w nie grać :) 

 

No nie wiem ja nawet w starych grach nie męczyłem się z żadnym bosem 3 dni. A w Sekiro miałem dwa takie przypadki. Zresztą w Sekiro rozwój postaci ma marginalne znaczenie. W Bloodborne Kosa nie dałem rady pokonać ale też byłem zmęczony gierką i po 2h go odpuściłem. Miałem też źle zrobioną postać. 

 

Za to serię DS kocham za klimat, uwielbiam takie fantasy. Nie mogę się doczekać aż zagram w Remake DS z PS3 bo jest to jedyna odsłona która mnie omineła z racji krótkiego czasu posiadania PS3. Nie są to gry łatwe, w mojej ocenie są to trudne gry ale jak ktoś to lubi to z czasem nie ma w nich nic zaskakująco trudnego. Po pierwszym DS następne części nie wydawały mi się trudne jednak pierwsze spotkanie było ciężkie. 

 

 

Z sekiro sie zgodze. Tam mamy bardzo ograniczone pole manewru czy rozwoju czy ekwipunku. No i gierka przez to jest zwyczajnie trudna. Ale soulsy czy bb nie a chyba w ten desen bedzie bardziej nowa pozycja from. 

No i ja nie napisale, ze te gry sa latwe tylko wymagajace ponad standard, ale tez nie sa hardkorowe moim zdaniem. 

I tak jak messer wspomnial ludzi odpycha samo to ze jestesmy na dwa strzaly mobka a on powinien nas glaskac przeciez.  Moim zdaniem jest uczciwie my jestesmy na dwa strzaly ale i oni sa na dwa strzaly. W ds wogole jest lajt bo jak mamy dobra tarcze to wystarczy ja trzymac i zwykle mobki nawet nic nam nie zrobia. No i nie pchac sie w grupe wrogow ale jak widze jak kumpel mi pokazywal jak gral w bb i dojsc do bossa nie moze ale na pelnej pizdzie wbiega w slawne ognisko na poczatku gdzie ma 10lvl i probuje walczyc z 10 mobami na raz no to :reggie: Tak wtedy gra wyglada na gre nie do przejscia. 20 lat temu takie soulsy by sie zadnym echem nie odbily jesli chodzi o poziom trudnosci

Odnośnik do komentarza

GOTY - miałem głosować na GoT, ale wolę wyróżnić spelunky 2. Piękne rozwinięcie jedynki - jeszcze więcej, jeszcze trudniej. Trochę lipa że połowa gry to jest reskin jedynki i dopiero po Olmecu zaczynają się nowe etapy, ale jak gra się genialnie? Mogliby jakieś dlc wydać.

 

Rozczarowanie- oczywiście tlou2. No gameplay jest super, ale co scenkę walilem facepalm od decyzji bohaterów i zaburzonego pacingu. Nie czekam na trojke.

 

Czekam oczywiście na goty roku, czyli ER, a kupiona konsola to xsx.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GOTY to ORI zadna gra w tym roku nie dala mi tyle funu,radosci i banana na ryju. Duch tez bardzo sie podobal.

Rozczarowanie to TLoU 2 bo w sumie nie dostalem tego za co podobala mi sie jedynka. 

Chociaz warto by wspomniec ze samym rozczarowaniem sa  gracze i wcisniecie im 15 mln early access za pelna kwote. Ci sami pozniej bronia produkcji ze przeciez w to sie nie gra jak w GTA, od dwoch godzin zadnego crasha a jak to miasto wyglada. Szkoda tylko ze Huwan w lutym bylo bardziej zaludnione ;)

Konsola to XsX bo mam ps4pro (tylko po co?)

Horizon bo jedynke uwielbiam a Kratos to pewnie 2022 

 

 

Odnośnik do komentarza

Najprzyjemniej wspominam Ghost of Tsushima, wybitnie mi tytuł przypadł do gustu. Muzyka, przyjemna dla oka grafika, tempo gry, eksploracja wszystko tam zagrało. Szczególnie dobrze wspominam poboczne wątki towarzyszy które pozwalały wczuć się znacznie lepiej w całą historię. Wisienka na torcie to świetna walka, niech coś takiego do nowego Wiedźmina przyswoją zamiast bezmyślnego naparzania jednego przycisku.

 

Największym rozczarowaniem jednak Cyberpunk 2077, nie ma zmiłuj poszeddł zwrot. Choć jeżeli mam być szczery to nigdy nie czułem się tak zażenowany tym co widzę na ekranie jak podczas finałowych scen walk w TLoU 2. 

 

Zdecydowałem się na zakup XSX i od dwóch miesięcy chodzi jak szwajcarski zegarek. Świetna konsola i najlepszy kontroler jaki trzymałem w ręku do tej pory.

 

Najbardziej wyczekiwany tutuł to zdecydowanie Elden Ring, świetne BloodBorne i Dark Souls 3 jakie mam za sobą rozbudzają nadzieje, choć od Sekiro się odbiłem.

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza

GOTY - wahałem się miedzy Duchem i Cyberpunkiem, dałem ten drugi z uwagi na to, że Duch jest świetną grą ale na raz i pod koniec już czuć znużenie za to w Cybera właśnie wpadło 100h i dalej mi się chce w to grać mimo oczywistych wad i bugów.

 

Rozczarowanie? druga połowa last of us 2.

 

Czekam na Halo Infiniti (nie rozumiem co robi w zakładce rozczarowanie, rozumiem, że grafika nie bardzo ale gameplayowo było solidnie)

 

Kupiłem Series X, PS4 PRO dalej mam w domu jak sytuacja się uspokoi i wyjdzie coś konkretnego kupi się PS5.

 

pozdro. 

 

E Rozi..Co? ty q....

Edytowane przez Soul
  • Plusik 4
  • WTF 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY 2020 - nie było innego wyboru - The Last of Us Part II. Wszystko inne w tym roku było o ligę niżej niż majstersztyk od Naughty Dog.
    Jak już wielokrotnie pisałem - nie wszystko w tej grze mi pasowało, ale w ogólnym rozrachunku dostałem przygodę, której nie zapomnę już pewnie nigdy.
     
  • największe rozczarowanie - zagłosowałem na ostatnią opcję ("Nic mnie nie rozczarowało"), choć faktycznie po pierwszej styczności z Cyberpunkiem miałem wątpliwości. Na szczęście patch 1.05 znacząco poprawił wizualia i do fajnego combo klimatu, historii i gameplayu doszły jeszcze grafika i przywiązanie do detali (na zwykłym PS4).
     
  • najbardziej wyczekiwany tytuł 2021 - nie mam na nic wielkiego hype'u, choć po kapitalnych przygodach Aloy na pewno czekam bardzo na Horizon II. Z bliższych premier na pewno NieR Replicant - normalnego przeszedłem na PS3 i bardzo chętnie sprawdzę to w dzisiejszej oprawie i z bardziej rozbudowanym systemem walki.
     
  • jakiego next-gena kupiłeś na premierę? - jako że w ósmej generacji posiadałem jedynie PS4, naturalnym wyborem był dla mnie XBOX Series X, na którym miałem nadrobić najciekawsze konsolowe exy spod szyldu Microsoft Studios, a także miał być opcją numer dwa (bo nie oszukujmy się - PS5 prędzej czy później zawita obok TV i wtedy mój trofeowy dorobek i kontynuacja profilu będzie miała pierwszorzędne znaczenie), żebym nie musiał obejść się smakiem, jak taki S.T.A.L.K.E.R.2 czy inne produkcje nie wyjdą na PlayStation. Z zakupu byłem bardzo zadowolony i nadal, mimo wadliwego software'owo egzemplarza, uważam to za zajebisty kawałek sprzętu - przede wszystkim piękny w swej prostocie (czego nie można powiedzieć o tej pokrace od Sony), niesamowicie wydajny, praktycznie bezgłośny i z cudownie wygodnym kontrolerem. Strasznie tęsknię za moim klocuszkiem i mam nadzieję, że niedługo wróci do mnie z czeskiego serwisu. 
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Wredny napisał:

Strasznie tęsknię za moim klocuszkiem i mam nadzieję, że niedługo wróci do mnie z czeskiego serwisu. 

 

Szybki offtop: mordko, ale Ty tej konsoli nie wysłałeś jakoś w okolicach premiery? :/ 

Odnośnik do komentarza

GOTY 2020 - Final Fantasy VII Remake. W sumie to już moja GOTG, nic nie będzie tutaj w stanie jej przebić. Gra mnie zmasakrowała emocjonalnie, jako że OG FFVII to moja gra numer jeden jeśli chodzi o top topów, który ukształtował mnie jako gracza (i trochę też człowieka). Doskonała robota SE.

 

Rozczarowanie - zagłosowałem z rozpędu na Cyberpunk, mimo że miałem na tę grę wywalone bo wiedziałem co się święci, ale po chwili sobie przypomniałem że w 2020 wyszedł też Resident Evil 3 - festiwal zmarnowanego potencjału i faktyczne największe rozczarowanie ubiegłego roku.

 

Na co czekam - na jakieś newsy odnośnie FFVII Remake part2. Z zapowiedzianych gier nic mnie obecnie nie grzeje. 2021 to będzie głównie rok nadrabiania backlogu.

Edytowane przez smoo
Odnośnik do komentarza

GOTY: TLoU II - jest wiele powodow, ale najważniejszy z nich to doswiadczenie tej gry. Mimo niektorych glupot to caly czas kod roku. 

Rozczarowanie: brak

 

Najbardziej wyczekiwany tytul: olewam

 

XSX dostalem (mimo zerowych planow zakupu) wiec sie nie liczy. Co nie zmienia faktu, ze sie prawie posikalem ze szczescia. 

Edytowane przez Yap
Odnośnik do komentarza

1. GOTY 2020

 

FHuV6ZN.png

 

Czysty fun i esencja frajdy, coś co w moim mniemaniu jest najistotniejszym elementem elektronicznej rozgrywki. Dzięki Spelunky 2 powróciłem do czasów prostej acz diabelnie wciągającej rozgrywki. A wszystko to za sprawą geniuszu okraszonego losowością.

 

Poza podium:

The Last of Us Part II niezwykle dopracowana gra, nie tak kontrowersyjna jak wielu twierdzi

Final Fantasy VII Remake fajnie było wrócić na stare śmieci Midgaru, ale w ostatecznym rozrachunku coś nie pykło

 

2. Największe rozczarowanie

 

Cyberpunk 2077 konsolowa fuszerka, podwójny ból bo wypluta przez cenione rodzime studio

 

3. Najbardziej oczekiwany tytuł 2021

 

Elden Ring pewniak od Form, osobiście liczę na spore innowacje w stosunku do wyeksploatowanej już formy

 

4. Którego next-gena kupiłem na premierę:

 

PlayStation 5 nie było łatwo, tym większa frajda z odświeżonego Demon's Souls

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

podejrzewam, że w kategorii goty pewnie zagłosowałbym na ghosta.....gdybym w niego grał. wybieram FF7 - ta gra okazała się spełnieniem marzeń i zdefiniowała pojęcie remake na nowo. gra jest przepiękna, tchnęła w te znane i lubiane postacie, lokacje i motywy tyle życia i pasji, że przerosły one oczekiwania i wyobrażenia. jakość detali i animacji podczas walki jest tak dobra, że nie sposób tego uchwycić bez oglądania tego w slow-mo. kultowy soundtrack zaaranżowano na nowo - dla mnie bomba - mix orkiestry, churów i elektroniki. trzeba stety/niestety poczekać na dalszy ciąg. 

 

najbardziej czekam oczywiście na nową grę od from software

 

rozczarowanie ? chyba trudno nie zagłosować na cyberpunka. nie do końca widzę sens umieszczania w tej kategorii tlou 2, bo kontrowersje z nią związane nie wynikają z jakości samej gry, co bardziej z decyzji dotyczących fabuły i pewnie na każdego zawiedzionego fanboya można łatwo znaleźć dwóch zadowolonych.    

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Już? Pokrzyczeli? W takim razie spieszę z wyjaśnieniami, która gra jest GOTY 2020.

 

TLoU2? No fajne, fajne. Miała swoje wzloty i spadki pułapu, ale ogólnie będzie to jeden z tych niezapomnianych tytułów. Z różnych powodów. Niemniej technicznie i pod względem przywiązania do szczegółów to obok RDR2 jest top generacji. A scenki, aktorstwo, mimika, gesty? Po TLoU2 dialogi w innych grach to DREWNO. 

Ale to nie moje osobiste GOTY. 

Nie zostanie nim również Ghost of Tsushima, choć doceniam autorskie rozwiążania i niesamowitą atmosferę tego świata, to jednak pod tą oniryczną mgiełką jest przecież już dość ubita gleba openworldowa. No i ostatni akt według mnie nieco odstaje od wysokiego poziomu, więc całość zaczyna nużyć.

Doom Eternal teoretycznie mógłby zgarnąć moje GOTY, bo to najbardziej intensywna gra tego roku. Angażuje też ruchowo, bo nawet siedząc gibałem się równie mocno na boki, co gałki mojego pada podczas wymian ognia. Elementy "platformowe" początkowo mnie nie przekonywały, ale killroomy wymagające movementu we wszystkich płaszczyznach to prawdziwy balet śmierci. Rozumiem koncepcję, przemawia ona do mnie, choć przez odrobinę drewniane palce nie byłem w stanie z tego systemu wyciągnąć 100%. Ale kurwa, ta gra ma brutalną MOC.

Bez wątpienia mógłbym do GOTY również wybrać remake idealny, czyli THPS 1+2, bo jarałem się jak "wtedy". Kiedyś to było i w tym roku wróciło dzięki temu tytułowi.

 

Ale GOTY jest tylko jedno i trofeum wędruje w ręce Animal Crossing: New Horizons. Gry zjebanej pod wieloma aspektami, ale dla mnie to było kompletnie świeże i całkowicie uzależniające doznanie. Gierkowy Nowy Horyzont. I jebać konwenanse, skoro jestem już stary a w tej grze zajmowałem się rzeczami, które teoretycznie urągają każdemu prawdziwemu mężczyźnie.

 

------

 

Rozczarowanie? generalnie nic z tej listy. Mógłbym dodać Cyberpunk 2077, ale ja nawet nie czułem premierowego ciśnienia na tę grę (nadal nie czuję). Oczywistym było, że będą ją naprawiać minimum pół roku, więc z automatu traktowałem ją jako grę na next gena.

 

------

Oczekuję na jakąś grę w 2021? Nieszczególnie, choć kilka tytułów mnie ciekawi. Elden Ring oczywisćie. W Ratcheta w sumie bym postrzelał i poskakał. NieR z racji małego sentymentu do oryginału również mnie pewnie skusi. Hogwarts Legacy ciekawi, ale już wiadomo, że poleciał na 2022. Więc w sumie Elden Ring, bo nutka tajemnicy intryguje.

 

------

Next Gena jeszcze nie kupiłem, bo widzę za mało powodów. Kupi się "przy okazji".

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

GOTY 2020:

 

1. Kentucky Route Zero

2. Tales from Off-Peak City

3. Paradise Killer

 

W sumie żadnej nie ma na liście, bo tam to bardziej takie arcydzieła jak Crash Bandicoot i Tell Me Why mdr. Powiedzmy, że z gier na liście to musi być to Hades. Chociaż zagłosowałbym też bez żalu na Final Fantasy VII z samej racji tego, jak komicznie bez sensu jest krytykowana ta gra. (I z tej racji, że to dalece najlepsza "duża gra" jaka wyszła w tym roku. Nie grałem w Yakuzę i Alyx).

 

 

Największe rozczarowanie:

 

Powiedzmy, że wygląd PS5. Ciężko to będzie wstawić do pokoju i z tym żyć. To chyba najbardziej niezgrabny, kiczowaty, ogromny sprzęt jaki widziałem w życiu. Pierwszy Xbox czy chlebak zaczynają wyglądać jak gustowne arcydzieła w porównaniu do tego monstrum, które chciałoby się schować gdzieś w niewidocznym miejscu, tyle że to z kolei uniemożliwia jego okrutny rozmiar. Konsola obiecuje wiele pod względem gier i pada, obsługa gier z PS4 zachęca do kupna już na premierę, natomiast jako sprzęt sam w sobie na razie wypada nieporównywalnie do Xboxa. Teoretycznie bycie gamerem samo w sobie jest tak wstydliwe, że nie myślałem, że to możliwe, żebym kiedykolwiek miał nie kupić konsoli za wygląd, ale Sony się udało. Po dłuższym czasie, patrzenie na stojące obok siebie PS4 i PS5 nadal wywołuje jakiś glitch w moim mózgu.


Growe rozczarowanie to chyba Paper Mario: Origami King, nie spodziewałem się arcydzieła, ale kurna po genialnym Fire Emblemie, dobrych recenzjach i obecności gry na różnych listach "top roku" jednak zacząłem się łudzić, że będzie warto to kupić.

Branżowe rozczarowanko to takie "remake'i" jak Panzer Dragoon czy Mario 3D All-Stars, remake'i robione tak, że w sumie lepiej i tak grać w mający 25 lat oryginał. Pozbawione nawet tych rozwiązań, które wydawałyby się najbardziej oczywiste i na rzut oka niezbyt kosztowne do wprowadzenia. Nikt nie każe kupować, okej - ale słowo "remake" nie powinno być używane, jeśli lepiej pasuje coś typu "konwersja" czy "niedoskonałe przeniesienie gry na daną platformę".

 

Oczekiwany tytuł:

 

Hollow Knight: Silksong - oj to jest jedna gra, którą odpaliłbym już dziś bez względu na cenę i okoliczności, ale nikt nie wie, kiedy ta premiera będzie, to też ekscytujące.

W sumie nie wiem, co wyjdzie, ale czekam na Switchowe wersje gier, które na razie mają swoje betatesty na podrzędnych konsolach. Signs of the Sojourner, Spelunky 2, może ten Monster Train. Elden Ring nie wygląda jakby miał wyjść. Z nowych gier, hm, Cris Tales?

 

 

 

  • Haha 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...